Férfi NB I B: A MAFC elvette a PVSK veretlenségét

Mindkét csoportban született némileg váratlan eredmény a férfi másodosztályban. A hétvége piros csoportos rangadóján a MAFC megfosztotta veretlenségétől a PVSK gárdáját, így az egész másodosztályban már csak a Salgótarjánban 40 pontos győzelmet arató Vasas veretlen. A zöld csoportban Egerben az újonc Eszterházy csapata remek védekezéssel és csapatjátékkal legyőzte a Tiszaújvárost. A Százhalombatta csapata Nagykőrösön szerezte meg első győzelmét. Az alföldi (Hódmezővásárhely-Békéscsaba) és a kisalföldi (Győr-SMAFC) derbin is vendégsiker született.

A Hunbasket összefogalalója:

Piros csoport

Salgótarjáni KSE - Vasas Akadémia 51-91

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Karanfilovski V. (18/12 p., 7 lep., 4 szl) személyében a hazai gárdából, a nógrádiaktól rajta kívül más nem ért el a 10 pontot, így a Vasas minden negyedet megnyerve, az első 3 szakaszban nagy fölényben játszva Fekete V. (17/15 p., 4 lep., 3 ea., 5 gp.), Cseh B. (16/3 p., 4 lep.), Pleesz Á. (12/6 p., 11 lep., 3 szl.) és Andrássy G. (12 p., 7 lep., 3 szl., 6 gp., 2 bl.) vezérletével simán győzött.

MAFC - PVSK Veolia 83-75

A rangadó első félideje döntetlennel zárult, majd térfélcsere után a valamivel kiegyensúlyozottabban, pontosabban játszó elsősorban MAFC Katona B. (23/15 p., 4 ea.), Polgárdy Á. (15/3 p. - 24 mk. - 10 gp.) és Bordács S. (12 p., 23 lep., 3-3 ea- és gp.) kosaraira, továbbá az 51-36-ra megnyert lepattanózásra alapozva győzte le, s fosztotta meg veretlenségétől az ezúttal a Mokánszki M. (20/12 p., 9 lep)-Plézer G. (11/6 p.) kettős vezette PVSK-t.

Jászberényi KSE - Ceglédi KE 104-98

A hamisítatlan Közép-magyarországi "tűzpárbajban" hiába dobott több, mint kétszer annyi - 14 - triplát a nagyrészt Csorvási M. (26/3 p., 4 lep., 3 ea.), Velkey J. (20/15 p., 4 lep., 3 szl.), D. Herendic (12/3 p., 3 szl., 7 gp.), Csaba Gy. (13/6 p., 5 lep., 3 gp.), Kertész D. (10/6 p., 3 lep.) és Horváth M. (10/6 p.) pontjaiban bízó Cegléd, mint a távolról csupán 6 alkalommal betaláló hazaiak. A duplákat (34/42 80,9% il. 22/40, 55% és a büntetőket (18/19, 94,7% ill. 12/20, 60%) viszont egyértelműen hatékonyabban, sőt egészen kiválóan értékesítve Kucsora Cs. (21 p., 4-4 lep. és ea.), Rátvay B. (18 p., 4 lep.), Dunai Z. (17/3 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.), Oroszi B. (14/6 p., 4 lep.), Mester M. (14/3 p., 3 lep.) és Boka-Mágó Á. (12/6 p., 5 lep.) eredményességére építve a Jászberény nyerte a dobópárbajt az igazán jól csak a 3. negyedben játszó Cegléd ellen.

TF-BP - Budafok 84-73

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Dancsecs A. (24/9 p., 5 lep., 4 szl., 9 ea., 5 gp.), Anda D. (17 p., 14 lep., 5 ea.) és Szántó D. 13 p., 9 lep., 3 szl., 4 ea., 7 gp.) vezérletével a TF-BP a főleg K. Swanson 22/3 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.), Dormán B. 19/3 p., 5 lep., 3 szl., 6 ea., 5 gp.) és Lucey C. (11/3 p., 3 lep.) pontjaiban bízó budafoki legénységet.

BKG Príma Akadémia - MEAFC-Peka Bau 75.60

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott hatékonyabb, eredményesebb játékára, valamint nagyrészt Nagy Bo. (33/6 p., 5 gp.), Nagy Be. (12/6 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.) és Nshimba J. (12 p., 15 lep.) kosaraira, továbbá a 49-39-re megnyert lepattanózásra alapozva győzte le a BKG a Kozák M. (14 p., 4 lep., 6 gp.)-Lippai Sz. (14 p.) kettős vezette, igen gyengén (1/19) triplázó MEAFC-ot.

Phoenix MT Fót - Óbudai Kaszások 107-76

Minden  negyedet megnyerve, a lepattanózást 48-30-cal "behúzva"  úgy győzte le több, mint 30 ponttal a Fót az Óbudát, hogy nem kevesebb, mint 6 játékosa - Tichov D. (21/9 p.), J. Kinney (19 p., 5-5 lep. és szl., 4 ea., 7 gp.), Markovic L. (17/3 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea.), Juhos L. (13-13 p. és lep., 3 ea.), Varga B. (13 p. 9 lep.) és Richter D. (10/6 p., 7 lep., 3-3 szl., ea. és gp.) - ért el kétszámjegyű pontot. A nagyrészt Boros M. (16/6 p., 3 lep., 6 ea.), Pollák B. (16/3 p., 3 ea.), Supola Z. (15/6 p., 3 szl., 4-4 ea. és gp.), Lakosa Á. (12/6 p. - 14 mk. - 3 lep.) és J. Steers (10 p., 5 lep., 4 ea.) találataira támaszkodó Kaszások együttese csak a 3. negyedben volt egyenrangú ellenfele a hazai együttesnek.

Hübner Nyíregyháza BS - DEAC U23 76-63

A két középső szakaszban mutatott hatékonyabb, pontosabb játékára, továbbá leginkább a hibátlanul dobó Bus I. (12 p. - 2/2 du., 8/8 bü., 6 lep., 5 ea., 4 gp.), Végső B. (11/9 p. - 12 mk. , 4 lep.) és S. Vaianigna (11/3 p., 5 lep., 4 szl., 2-2 bl., ea. és gp.) kosaraira alapozva a főleg Várszegi Á. (11/9 p., 3 lep.) és Ságodi R. (10 p. -12 mk. - 3-3 lep. és szl. 6 ea., 5 gp.) pontjaiban bízó debreceni fiatalok ellen szakította meg hosszú, 9 mérkőzésen át tartó vereségsorozatát, és jutott egyről a kettőre a győzelmek tekintetében a nyíregyházi együttes.

Zöld csoport:

Vásárhelyi Kosársuli - Békéscsabai KK 73-90

A félidőben 4 ponttal még a Bálint E. (19/3 p., 7 lep., 3 ea.), Kelemen B. (17/12 p., 6 lep.) és Balogh L. (14/3 p., 5 lep., 3 gp.) eredményességére építő hazai gárda állt jobban az alföldi derbin, de szünet után egyértelműen a Varga Á. (22/15 p., 12 lep., 3 szl.), Cvijin P. (17 p. - 19 mk. - 10 lep.), Hajdu M. (16/6 p., 10 lep., 4 ea.) és Balog G. (14/6 p., 3 lep., 5 gp.) ponterősségében bízó, a lepattanó csatát 53-38-ra nyerő vendég viharsarki együttes akarata érvényesült, amely végül biztosan győzött.

Agrofeed UNI Győr - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 87-96

A 30-14-re megnyert 3. negyednek, továbbá Rátvay T. (30/15 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.), Flasár Z. (17 p., 11 lep., 3 ea.), Tallós L. (14 p., 10 lep., 5 gp.), Palotai M. (13 p., 9 lep., 4 gp.) és Soós B. (13/6 p., 4 szl., 7 gp.) kosarainak, no meg a "döntő fölénnyel" 44-23-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően diadalmaskodott a kisalföldi derbin a SMAFC a szinte kizárólag a Bakon Cs. (33/21 p.)-Hágen T. (23/9 p., 5 lep., 3 szl.)-Kámán B. (13/6 p. - 14 mk  - 3 lep., 6 ea., 12 gp.)-Kámán K. (9 p., 7 lep., 6 szl., 4 gp.) kvartett tagjainak találataira támaszkodó győri együttes otthonában.

Nagykőrösi Sólymok - Százhalombatta 71-80

A 26-18-ra megnyert 3. negyedre, valamint Láncos K. (22/3 p., 3 lep.), Gaál B. (19/15 p., 13 lep.), Csík R. (17/3 p., 9 lep., 3 szl., 6 ea.) és Tóth M. (12/3 p., 5 lep., 3 ea.) eredményességére építve szerezte meg első győzelmét a Százhalombatta, hazai részről csak Mészáros B. (16/9 p.) és Fehér P. (16/3 p. - 21 mk. - 9 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Dunaharaszti MTK - NKA Universitas Pécs II 62-69

A hazaiak egészen a 4. negyed közepéig tartották a lépést a Scherer A. (15/9 p. - 18 mk. - 16 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.)-Hockerup-Fischer B. (15/3 p., 10 lep., 4 szl., 3 ea.)-Bánfi B. (14/6 P.)-Rátgéber T. (13/6 p., 6-6 lep. és gp.) kvartett vezette fiatal pécsi együttessel, ám ekkor két triplával 9 ponttal elléptek a vendégek, és ettől kezdve az elsősorban Pafféri P. (14/6 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.), Rozs M. (14 p., 3 lep.), Burai R. (11/3 p., 4 gp.) és Boinitzer D. (10/3 p., 9 lep.) pontjaiban bízó Dunaharaszti már nem tudott igazán közel kerülni hozzá.

Eszterházy SC - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 78-67

Jó védekezéssel, egységes csapatmunkával, azon belül Gilszki E. (17/3 p., 3 lep., 8 gp.), Máté B. (14/6 p., 11 lep.), Bajusz Á. (12/3 p.), Botka B. (12 p., 4-4 lep. és gp.) és Rékasi B. (11/3 p., 8 lep., 4 ea., 6 gp.) találataival és jó második félidei játékával aratott bravúros győzelmet az egri gárda a Tiszaújváros ellen. A 70 pont alatt maradó, ám a lepattanó harcot 45-33-ra megnyerő vendégektől csak Okoh V. (15 p., 9 lep) és Lakatos M. (13/6 p., 3-3 lep. és ea.) jutott 10 pont fölé. Az "elbukott" pattanózást elsősorban a sokkal jobb (22/26, 84,6% ill. 13/25, 52%) büntetőzéssel kompenzálta a Tiszaújváros, de talán pontosabb úgy fogalmazni, hogy hiába volt "légi fölényben" a Phoenix, ezt a gyenge büntetőzése miatt nem tudta győzelemre váltani.

Pénzügyőr SE - Atomerőmű SE U23 74-87

A 28-14-re megnyert első negyedre, valamint Géringer G. (26/6 p., 6 lep.), Heimann G. (21/3 p., 3 lep.), Kékesi K. (13/6 p. - 18 mk. - 4 lep., 3 ea.) és Sövegjártó Á. (11/3 p., 18 lep., 6 gp.) eredményességére építve győztek a paksi fiatalok a Barócsi Á. (20/3 p., 12 lep.), Tóth K. (20 p., 14 lep. 3 ea.) és Kerkai Á. (15/3 p. - 16 mk. - 7 lep., 5 gp.) ponterősségében bízó Tiszaújváros otthonában.

Dávid Kornél KA - Veszprémi KK 85-60

A nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva, három negyedet megnyerve, a másodikat pedig döntetlenre adva győzte le Szabó Zs. (30/3 p., 10 lep., 5 ea., 6 gp.), Büki B. (14/12 p., 4 gp.) és Szalczgruber Á. (12/3 p., 5 lep.) vezérletével biztosan a DKKA a Madár A. (22/18 p. - 23 mk. - , 11 lep., 5 szl., 4 ea., 3 gp.), Szabó P. (17/6 p., 7 lep., 6-6 ea. és gp.) és N. Ratiani (10/6 p., 6 lep.) találataira támaszkodó Veszprémet.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu