Férfi NB I B: A PVSK nyerte a forduló rangadóját

100 pont fölött dobva nyerte meg a PVSK az előző és az azt megelőző szezonban az élvonalból kieső, és oda vissza igyekvő csapatok rangadóját a Nyíregyháza ellen. A MEAFC hosszabbításban vert több, mint 10 pontot a debreceni fiatalokra, a BKG pedig Cegléden aratott értékes győzelmet a férfi másodosztály piros csoportjában. Ugyanitt a MAFC otthon verte biztosan a Budafokot, a Jászberény pedig idegenben tette ugyanezt a Salgótarjánnal. Kosarakban gazdag, izgalmas meccsen győzte le az Óbuda a TF-BP együttesét, a Vasas pedig a Phoenix ellen is megőrizte veretlenségét. A zöld csoportban a Tiszaújváros a Győrt, a Dávid Kornél KA pedig a Hódmezővásárhely gárdáját verte simán, ahogy a Veszprém az Egert. A csoport egyetlen vendég sikerét a Pénzügyőr érte el Százhalombattán. A Békéscsaba a Dunaharasztit, a SMAFC pedig a Nagykőröst verte nagy küzdelemben.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

PVSK VEOLIA - HÜBNER Nyíregyháza BS 107-93

Az élvonalból az előző és az azt megelőző évadban kieső csapatok rangadójának első negyede végig szoros és méltó színvonalú volt a két ex A-csoportos gárdához. A 2. etapot éppen a nyíregyházi nevelésű Mokánszki M. (23/9 p., 3 lep.) sziporkázó játékával és 14-3-mal kezdte, és 10 pont fölötti előnyhöz jutott a PVSK. Erre egy Bus I. (8/6 p., 3 ea., 5 gp.) két triplájára alapozott 9-0-s futással reagált és a szakasz derekán 3 pontra felzárkózott a Nyíregyháza. A félidő hajrája a hazaiaké volt, akik egy 15-2-vel szünetre újra 10 pont fölé hizlalták előnyüket. Térfélcsere után fokozódó feszültség mellett Radó Á. (12 p., 4 lep.) vezérletével tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a PVSK, majd a szakasz derekán Nagy S. (20/9 p., 3-3 lep. és gp.) és Völgyi M. (15 p., 6 lep., 4 szl.) révén átmenetileg 10 ponton belülre került a Nyíregyháza. A kisebb hullámvölgyön a rutinos Halász Á. (9 p., 4 lep., 5 szl.  12 gp.) segítette át a pécsi gárdát,  amely 11 pontos előnnyel várta a záró szakaszt. Ennek elején Tarján I. (19/3 p., 4 lep.) ugyan versenyben tartotta a vendégeket, a negyed derekáig tartotta 10 pont körüli előnyét a PVSK, amely ekkor egy Bíró O.(19/9 p., 7 lep.) és O. Micsovics (10 p., 7 gp.) vezette 13-2-vel 20-ra növelve a különbséget eldöntötte a rangadót a maga javára.

MEAFC-Miskolc - DEAC U23 90-79

Az első negyed egyértelműen a fiatalok vagányságával, szemtelenségével kezdő debreceni U23-as legénységé volt, amely 25 pontot dobva 9 pontos előnyt szerzett. A második etapban rendezte védekezését a hazai gárda, amely nemcsak ledolgozta hátrányát, hanem szünetre át is vette a vezetést. A 3. negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a szakasz közepén egy 9-2-vel némi előnyhöz jutott a Czirbus J. (28/3 p., 9 lep.)-Kozák M. (18/3 p., 5 lep., 4 ea., 10 gp.), Lippai Sz. (14 p., 5 lep.) és Tóth B. (13/12 p., 3 lep., 3 ea., 6 gp.) kvartett vezette  MEAFC. Egy 10-3-mal azonban gyorsan egalizáltak a Ságodi R. (14/3 p., 5-5 lep. és gp.), Várszegi Á. (13/9 p., 9 lep., 3 szl.), Kenéz Cs. (12/3 p., 4 lep., 3 szl., 12 gp.), Csizmadia A. (11/3 p., 6 lep.) és Neuwirth B. (10/6 p. - 12 mk. - 5 lep.) kosaraira alapozó debreceni fiatalok, a záró etapra egy triplányi hazai előnnyel fordultak a csapatok. A záró szakaszban fogcsikorgató harc folyt a győzelem megszerzéséért, de a rendes játékidő végére nem jutottak döntésre a csapatok. A hosszbbítást 5-0-lal kezdte a MEAFC, s bár ezután dobtak egy duplát a vendégek, a ráadás egyértelműen a hazaiaké volt, akik ebben az 5 percben 11 pontot verve ellenfelükre diadalmaskodtak.

Újbuda MAFC - Budafok 94-70

A két középső negyedben sokkal jobban, pontosabban játszva fektette a Polgárdy Á. (25/9 p., 3-3 lep. és szl., 5 gp.)-Pintér D. (21/15 p.)-Katona B. (11/6 p.) trió vezetésével magabiztosan két vállra a MAFC a nyitó és a záró szakaszban Varga D. (16/6 p., 6 lep., 3 ea.), K. Swanson (14/6 p., 3 lep.) és Tursics K. (11/9 p.) eredményességére építve egyenrangú ellenfének bizonyuló Budafok gárdáját.

Ceglédi KE - BKG Príma Akadémia 68-76

A páratlan negyedekben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint elsősorban Nagy Bo. (29/15 p., 7 lep., 6 ea., 3 gp.) és J. Newman (14/3 p., 9 lep., 5 ea.) eredményességének, továbbá a 11 gólpasszt "kézbesítő" Nagy Be. szervező játékának köszönhetően diadalmaskodott a BKG a veresége mértékén a záró szakaszban Csaba Gy. (17 p.), Olasz Á. (11 p., 4 lep.), Dragasevic V. (10/6 p. - 13 mk.  - 5 lep.) és Csorvási M. (10 p., 6 lep., 4 ea.) jóvoltából  "kozmetikázó" Cegléd otthonában.

Óbudai Kaszások - TF-BP 95-91

Kosarakban gazdag, ellentétes félidőket hozó összecsapáson győzte le a Lakosa Á. (27/6 p., 6 lep., 5 ea.)-Boros M. (14 p., 6 lep., 5 gp.)-Balázsi S. (13/3 p., 9 lep.)-Supola Z. (10 p., 4 gp.) kvartett vezetésével a szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére építő Kaszások a szünet után Kelenföldi D. (27/9 p., 9 lep., 4 gp, 2 bl..), Karosi G. (22/15 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.), Dancsecs A. (15/6 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl., 5 ea.) és Szanyi B. (13 p., 5 lep., 3 ea) találataira támaszkodva feljavuló, s az utolsó percben egyetlen pontra felzárkózó TF-BP gárdáját.

Vasas Akadémia - Phoenix MT Fót 97-81

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását fektette két vállra a főként Andrássy G. (24/3 p., 16 lep., 5 gp.) és Cseh B. (20/3 p., 4 lep.) ponterősségében bízó Vasas -amelyből hárman is 9 pontig jutottak - a J. Kinney (20/6 p., 5 lep., 4 szl., 3 ea., 8 gp.), Markovic L. (20/3 p., 3-3 ea. és gp.), Tichov D. (16/12 p., 3 lep., 6 gp.) és Szabó N. (12/6 p., 3-3 lep. és ea.) vezérletével végig szívósan küzdő Megyeri Tigrisek együttesét.

Salgótarjáni KSE - Jászberényi KSE 67-90

A küzdelmes első negyedet követően még az elsősorban Váits O. (13/3 p.) és Karanfilovski V. (10/6 p., 6 lep.) pontjaiban bízó hazai gárda állt jobban, de a folytatásban fokozatosan leginkább Kucsora Cs. (25/9 p., 4 lep., 3 gp.), valamint J. Santiago (13/6 p., 3-3 szl. és ea., 4 gp.) eredményességére, továbbá a végül 42-29-re nyert lepattanózásra építve átvéve a játék irányítást, fölényes győzelmet aratott a Jászberény.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Agrofeed UNI Győr 87-61

Esélyeshez méltó, magabiztos, jó játékkal 8 pontos előnyt szerzett az első negyedben a Phoenix. A kis szünet óriási fordulatot hozott, a győri csapat játéka elsősorban Hágen T. (17 p., 6 lep.), Nagy T. (13/9 p.) és Bakon Cs. (13/9 p. - 14 mk.) jóvoltából összeállt, míg a hazai gárda lendülete megtört. A 18. percben már 3 pontos vendég vezetést mutatott az eredményjelző, ám a félidő egy 8-0-s hazai rohammal és 5 pontos borsodi vezetéssel zárult. A 3. negyed még nagyobb hazai fölényt hozott, mint az első, a szakasz hajrájában, a Phoenix Csák B. (16/12 p., 12 lep., 3 el., 4 gp,.), Kocsis Z. (15 p., 8 lep.), Gáspár B. (12 p., 7 lep.) és Orliczki M. (11 p., 3-3 lep. és szl., 4 gp.) vezetésével  20 pontos vezetésről várta a befejező 10 percet, melyben tovább növelve előnyét végül fölényes győzelmet aratott.

Dávid Kornél KA - Vásárhelyi Kosársuli 83-40

A vendégek - akiktől egyedül Borbáth B. (15/6 p., 3 lep.) ért el kétszámjegyű pontot - az első negyedben még tartották a lépést a DKKA csapatával. A második szakasztól nagy fölénybe került a hazai együttes, amely végül leginkább  Molnár D. (21/12 p., 3 lep.) és Kuttor G. (12-12 p. és lep., 3 szl.) kosaraira alapozva végül nagy különbségű győzelmet aratott.

Békéscsabai KK - Dunaharaszti MTK 74-67

Küzdelmes, végig kiélezett összecsapást nyert meg a viharsarki gárda a 23-15-re megnyert 2. negyednek és leginkább Hajdu M. (21/3 p., 4 lep., 5 gp.) és Cvijin P. (15 p., 11 lep., 3 gp.) kosarainak köszönhetően köszönhetően a tartalékos, nagyrészt Simoncsics O. (18/3 p., 7 lep., 6-6 ea. és gp.), Fekete B. (15/12 p., 3 lep.) és Pafféri P. (13/3 p., 8-8 lep. és ea., 4 gp.) találataira támaszkodó  Dunaharaszti ellen.

Veszprémi KK - Eszterházy SC 103-71

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Szabó P. (24/9 p., 7 lep., 6 gp.), Madár A. (21/12 p., 5 lep.), Varga G. (16/9 p., 5 lep.), Takács E. (14/6 p., 5 lep.) és Rosic U. (10/6 p. - 12 mk. -, 3-3 lep., szl. és gp.) vezérletével  a Veszprém a Pomázi P. (17/15 p.)-Szicsák B. (16/3 p., 5 lep., 3 ea.)-Botka B. (11/3 p.)-Máté B. (10/3 p. - 13 mk. - 7 lep.) kvartett vezette  egri együttes ellen.

Százhalombattai KSE - Pénzügyőr SE 78-89

A 31-19-re megnyert 2. negyedre, valamint nagyrészt Barócsi Á. (17/6 p., 4 lep., 3 ea.), Nemes M. (15 p.), Tóth Z. (13/9 p.), Kerkai Á. (13 p., 6 lep.) és Magda D. (11/3 p., 3 ea.) kosaraira alapozva győzött a Pénzügyőr a főként Tóth M. (15 p.), Láncos K. (12 p., 6 lep.), Várbíró G. (12 p.) és a hibátlanul dobó Molnár B. (11/6 p. - 2/2 du és tr., 1/1 bü.) pontjaiban bízó Százhalombatta otthonában.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Nagykőrösi Sólymok KE 93-88

A harmadik negyed közepéig kézben tartotta a játék irányítását, és Schöll R. (17 p., 9 lep., 3 gp.), Rátvay T. (16/3 p., 5 lep., 6 gp.), Csátaljay B. (14/3 p.) és Tóth D. (13/6 p., 4 lep., 3 ea.) vezérletével 16 pontos előnyt szerzett a SMAFC. Ekkor jött egy hosszabb hazai rövidzárlat, és a "szárnyra kapó" Sólymok  Fehér P. (25/12 p., 4 szl., 5 gp.), Mészáros B. (17/9 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.), Tóth B. (14/6 p., 3-3 lep. és gp.) és Kocsis A. (10/3 p., 3 szl., 6 ea.)  eredményességére építő csapata egy 17-3-mal 3 pontra fölzárkózott.  záró etap elején állandósult egy 5 pont körüli hazai vezetés. A hajrában  minimálisra csökkent a soproni előny, ám ekkor egy 7-1-gyel a SMAFC eldöntötte a maga javára a találkozót.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu