Férfi NB I B: Alapszakasz-győztesek: PVSK-VEOLIA és Dávid Kornél KA

Befejeződött az alapszakasz a férfi másodosztály két csoportjában. A zöldben a DKKA a záró forduló eredményétől függetlenül már megnyerte az alapszakaszt, ám a Békéscsaba ellen a rájátszás előtt egy erődemonstrációval felérő sikerrel "hangolt" a folytatásra. A piros csoportban a PVSK-nak nyernie kellett a Vasas otthonában a rangadón. A harmadik negyed után - amikor 15 ponttal még a Vasas vezetett - joggal reménykedhettek a MAFC-nál, hiszen pécsi vereség esetén az óbudaiak elleni kötelezőt biztosan hozó újbudai alakulat nyerte volna az első felvonást. A záró etapban azonban expressz sebességre váltott a pécsi vasutas csapat, és pontjai csaknem felét ekkor szerezve, óriási hajrával megfordította és megnyerte a rangadót - és ezzel az alapszakaszt is egyben.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

Vasas Akadémia – PVSK-Veolia  59-65

A záró forduló az alapszakasz győzelmet is befolyásoló rangadójának első félideje kiegyenlített, küzdelmes játékot hozott, szünetben 4 ponttal vezettek a vendéglátók, akiktől végül egyedül Olasz Á. (12 p. - 13 mk. - 4 lep.) jutott 10 pont fölé. A 2. félidőt "lehengerlően" kezdte a Vasas, amely 14-2-re nyerte a 3. negyed első felét, és 15 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ez azonban óriási változást hozott, a hazaiak "lefagytak" támadásban, a PVSK - amelynél szintén csak egy játékos, L. Igrutinovics (14/3 p., 6-6 lep. és gp., 5 ea.) ért el kétszámjegyű pontot -  pedig a szakasz első felét 17-0-lal kezdve fordított. A Vasas egyenlítése sem törte meg a pécsi gárda lendületét, s egy 7-0-lal 7 pontos előnnyel ment bele a végjátékba. Bár a hazaiak bő 2 perccel a befejezés előtt 3 pontra fölzárkóztak, de egy pécsi tripla szertefoszlatta reményeiket, így a PVSK nemcsak a rangadót, hanem a piros csoport alapszakaszát is megnyerte.

BKG Príma Akadémia - Budafok 86-67

A tét nélküli összecsapás nyitó negyedét 2 ponttal elvitte a szinte kizárólag Tursics K. (16/12 p.), K. Swanson (14/6 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), Szontagh Á. (13/3 p.) és Siklós O. (13 p., 3 ea., 4 gp.) pontjaiban bízó sereghajtó Budafok, de a két középső szakaszban a BKG Nagy Bo. (29/12 p., 4 lep., 3 ea., 7 gp.), Büki L. (11/6 p., 5 lep., 4 szl.), Nagy Be. (10/6 p., 7 lep., 3 szl., 10 gp.) és Bartos B. (10 p., 5  lep.) révén egyértelműen rákényszerítette akaratát ellenfelére, és végül a papírformának megfelelően biztosan győzött.

Újbuda MAFC - Óbudai Kaszások 98-79

A 29-16-ra megnyert nyitó negyednek továbbá elsősorban Polgárdy Á. (22/15 p., 5 gp.), Komma L. (16/6 p., 4 lep.) és Katona B. (12/6 p., 5 lep.) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a MAFC a nagyrészt Armaghani Á. (28/6 p., 9 lep., 3 ea.) és Boros M. (20/9 p., 5-5 ea. és gp.) ponterősségére alapozó óbudai együttest.

Salgótarjáni KSE - Ceglédi KE 77-88

Ahogy a MAFC - Óbuda mérkőzésen, ezen a találkozón is 29-16-ra végződött az első negyed, de itt D. Herendic (27/9 p., 8 lep., 4 szl., 3 ea., 5 gp.), Csorvási M. (17 p., 5 lep., 3 gp.), Velkey J. (17/15 p., 3 gp.), Dragasevic V. (13/9 p., 5 lep., 3 gp.) és Csaba Gy. (13/9 p., 3 lep.) kosaraira alapozva a vendég ceglédiek építettek ki az első 10 percben olyan előnyt, amelyet gyakorlatilag végig "menedzselve" nyerni tudtak a folytatást elsősorban W. Douglas (30 p., 8 lep., 9 szl., 7 ea., 5 gp.), Kalassai M. (17/15 p., 4-4 lep. és ea.), Váits O. (14/9 p., 6 lep.) és Vas-Teplán M. (10/6 p.) pontjaiban bízva kiegyenlítetté tevő Salgótarján otthonában.

Hübner Nyíregyháza BS - TF-BP 71-65

A 11-14-es mérleggel rendelkező csapatok csatájában a remek tavaszt produkáló hazaiak a Nagy S. (20/12 p., 5 lep.)-E. Calbe (19/3 p., 11 lep., 5-5 ea. és gp.)-Tarján I. (11/3 p., 13 lep.) trió vezetésével egy 29-9-es nyitó negyeddel valósággal állva hagyták a fővárosiakat, ám a folytatásban a TF-BP leginkább Dancsecs A. (20/9 p., 3-3 lep. és ea.), Szántó D. (15 p., 6 lep., 5 szl., 3 ea., 4 gp.) és Kelenföldi D. (10 p., 16 lep.) jóvoltából aprólékos, szívós munkával ellenfele nyomába eredve fokozatosan csökkentette hátrányát. A záró etap derekára 6 pontra jött föl a vendég együttes, sőt a hajrában tovább fokozódtak az izgalmak, hiszen  mindössze 2 pontos előnnyel fordult az utolsó percre a Nyíregyháza. Ez a perc egy hazai duplát és két jó nyíregyházi büntetőt hozott, így végül a vendéglátók örülhettek.

Jászberényi KSE - DEAC U23 80-42

Végig nagy fölényben játszva győzte le Dunai Z. (16/6 p., 3 lep.), J. Santiago (14 p., 11 lep., 3 szl., 7 gp.), Boka-Magó Á. (13/9 p., 9 lep., 3-3 szl. és gp.) és Rátvay B. (13 p., 8 lep., 3 ea.) vezérletével simán a Jászberény az elsősorban Várszegi Á. (14/6 p. - 19 mk. - 4-4 lep. és ea., 3 szl.) és Varga S. (14 p., 6 lep.) pontjaiban bízó debreceni fiatalokat.

Phoenix MT Fót – MEAFC-Peka Bau 96-73

A két középső negyed egyértelműen jobb, pontosabb játékának, továbbá főként Juhos L. (25/6 p., 15 lep., 5 gp.), J. Kinney (21 p., 6 lep., 5 ea., 4 gp.), Tichov D. (17/3 p., 3 lep., 4 gp.) és Szabó N. (11/6 p., 5 lep., 4 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan  a Megyeri Tigrisek gárdája a nagyrészt Kozák M. (18/6 p., 3-3 ea. és gp.), Czirbus J. (11 p., 8 lep.) és Lippai Sz. (11 p., 5 lep.) találataira támaszkodó miskolci együttest.

Zöld csoport:

Veszprémi KK - Százhalombattai KSE 108-70

A vendégek Láncos K. (14 p. - 16 mk. - 10 lep., 5 ea., 4 gp., 2 bl.), Tóth M. (13 p. - 14 mk. - 7 lep., 5 ea.) és Kovács M. (11 p. - 12 mk. - 8 lep., 5 ea.) révén a 2. negyed derekáig tartották a lépést a remek dobóformát kifogó, közel 60%-kal (17/29, 58,6%) triplázó hazaiakkal. A Veszprém a 2. negyed második felében egy 17-0-lal 20 pont fölé növelve előnyét megtörte ellenfele ellenállását és nagyrészt végül Varga G. (28/24 p.), M. Moore (22/3 p., 7 lep., 3-3 szl. és gp.), Madár A. (18/15 p., 3 lep., 4 gp.), Takács E. (11/6 p., 5 lep., 3 szl.) és Popadic M. (10 p., 4 ea., 5 gp.) eredményességére építve fölényes győzelmet aratott.

Dunaharaszti MTK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 92-71

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésének, a 45-29-re megnyert lepattanózásnak, továbbá Joó T. (23/6 p., 3-3 szl. és gp.), a tripla duplát elérő Boinitzer D. (22 p., 14 lep., 5 ea., 11 gp.), Imolay Á. (14/6 p., 6 lep., 5 gp.), Rozs M. (13-13 p. és lep., 6 gp.) és Bocsárdi G. (10 p., 3 lep., 5 gp.) kosarainak köszönhetően verte simán a Dunaharaszti a szünet után elsősorban Csátaljay B. (15/9  p., 3 lep.),  Schöll R. (14 p., 7 lep., 3 ea., 2-2 bl. és gp.) valamint Rátvay T. (10/6 p., 3 lep., 6 ea., 4 gp.) találataira támaszkodva veresége mértékén valamit kozmetikázó SMAFC csapatát.

Pénzügyőr SE - Agrofeed UNI Győr 76-80

A szinte végig szoros összecsapás a 33. percben 61-61-re állt. Innen mutatott be egy 6-0-s rohamot a szakasz derekán a Hágen T. (25/12 p., 8 lep., 4 ea., 7 gp.)-Kámán B. (20/9 p., 4 lep., 8 ea., 7 gp.)-Bakon Cs. (12/6 p.., 3 lep., 4 gp.) trió vezette Győr. Az elsősorban Barócsi Á. (22/6 p., 10 lep.), Kerkai Á. (14/3 p., 3 lep., 5-5 ea. és gp.), N. Ratiani (10/6 p., 4-4 lep. és ea.) és Tóth K. (10 p., 5 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó vendéglátó Pénzügyőr az utolsó percben 1 pontra feljött, de fordítani nem tudott.

Eszterházy SC - NKA Universitas Pécs II

A nyitó és a záró szakaszban a pécsiek Merkl B. (21/3 p., 3 gp.), Bolyos M. (19/6 p., 4 lep., 3 gp.), Antal D. (15/9 p., 5 lep., 6 gp.), Zalay B. (14/12 p., 5 lep., 3 gp.) és Kelemen B. (10/3 p., 7 lep.) jóvoltából rákényszerítették akaratukat a Pomázi P. (15/9 p.), Szicsák B. (11/3 p., 3 lep.) és Bajusz Á, (10 p.) eredményességére építő egri együttesre.

Vásárhelyi Kosársuli - Atomerőmű SE U23 101-97

A legjobb 8 közé jutás szempontjából fontos összecsapás 2. negyedének elején 8 ponttal "mentek" a Géringer G. (25/12 p., 8 lep.),  Kékesi K. (16/9 p., 3 szl.), Arnold B. (14 p., 16 lep.) és Imre M. (11/3 p. - 12 mk. - 4 lep.) kosaraira alapozó paksi fiatalok, ám a hazaiak ezt követően magukra találtak és parádés támadójátékkal fordítottak és a szünetben Rosic U. (31/12 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea., 10 gp.), Bálint E. (17/3 p., 7 lep.), Orgona G. (14/6 p., 8 lep., 4 ea.) és Borbáth B. (11/6 p., 4 lep., 3-3 szl. és gp.) vezérletével már ők vezettek 8-cal. A nagy dobópárbajt hozó 3. negyed után kerek 10 ponttal állt jobban a Vásárhelyi Kosársuli, ám a paksi fiatalok nem törtek meg, hanem óriásit harcolva a 4. negyedben hosszabbításra mentették a találkozót. A túlóra első felét 7-0-ra nyerték a hazaiak, ám két triplával újra nyílttá tették a találkozót a paksiak, fordítaniuk azonban nem sikerült, így végül hazai siker született.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Nagykőrösi Sólymok 74-59

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve úgy győzte le a Csák B. (15/15 p., 4 lep.)-Kocsis Z. (10 p., 7 lep.) kettős vezette Phoenix a leginkább Timkó N. (14/3 p., 8 lep.), Tóth B. (12/9 p.) és Fehér P. (12/6 p., 6 lep., 4 ea.) pontjaiban bízó Nagykőröst, hogy a pályára lépő 12 játékosa közül 11 is eredményes volt.

Dávid Kornél KA - Békéscsabai KK  114-58

Végig nagy fölényben játszva úgy aratott nagy különbségű magabiztos győzelmet a DKKA,  a Hajdu M. (13/3 p., 6 lep.)-Cvijin P. (11/6 p., 4 lep.)-Kurtucz K. (10/6 p. - 1/1 du., 2/2 tr. és bü. -, 5 ea.) trió vezette Békéscsaba ellen, hogy nem kevesebb, mint 7 játékosa - Simon B. (25/9 p., 9 lep., 5 szl., 4 gp.), Kis R. (16/9 p., 8 lep., 4 szl., 11 gp.), Keller V. (15 p., 3 lep.), Somogyfoki Sz. (14 p., 5 lep.), Molnár D. (13/9 p., 4 ea.), a hibátlanul dobó Szalczgruber Á. (12/6 p. - 3/3 du., 2/2 tr, -, 3 lep., 4 gp.) és Kuttor G. (10 p., 9 lep., 5 gp.) - is kétszámjegyű pontig jutott.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Forrás, fotó: hunbasket.hu