Férfi NB I B: Egyetlen pont döntött a BKG - MAFC rangadón

A Budafok a Fótot, a Nyíregyháza a Jászberényt verte.

Két igazán izgalmas mérkőzést játszottak a férfi másodosztály piros csoportjában. Extra egyéni teljesítményeket hozott a forduló rangadója, a BKG - MAFC összecsapás, amelyen a hazaiak nagyot hajráztak, de 1 pontot megtartott előnyéből a mérkőzés nagy részében vezető MAFC. A TF-BP csupán egyetlen negyedet nyert meg a Salgótarján ellen, de a remek kezdés elég volt a fővárosiaknak a végére a mérkőzést szorossá tevő nógrádi együttes legyőzéséhez. A zöld csoportban az élmezőnybe tartozó Tiszaújváros békéscsabai vendégjátéka hozta a legtöbb izgalmat, a borsodiak hosszabbítás után kerekedtek a viharsarkiak fölé. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Hübner Nyíregyháza BS - Jászberényi KSE 89-49

Hiába került ki Mester M. (16/9 p., 3 lep.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa az év elején a mérkőzéseit "futószalagon" játszó a vendégektől, a páros negyedekben nyomasztó fölényben játszó, jóval frissebb hazaiak egységes csapatjátékukra, azon belül pedig leginkább Végső B. (15/12 p., 3-3 lep. és szl.), Nagy S. (13/6 p., 5 lep.), E. Carlbe (12/6 p., 4-4 lep. és gp.), valamint Tarján I. (12 p., 16 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva simán, 40 ponttal nyertek.

MEAFC-Peka BAU - Vasas Akadémia 73-102

A szünetre szerzett 30 pontos vezetésének, valamint nagyrészt Cseh B. (27/9 p.), Olasz Á. (14 p., 4-4 lep. és ea.), Medve M. (13/9 p., 6 lep.), Kelemen Á. (10/3 p., 3 ea., 5 gp.), Takács D. (10/3 p., 3 gp.) és Farkas A. (10 p., 3-3 ea. és gp.) eredményes játékának köszönhetően győzött simán a Vasas a Kozák M. (18/3 p., 5 gp.), Czirbus J. (18 p., 8 lep., 4 ea.), Velkey G. (10/6 p., 4 lep., 3 gp.) és Kozák B. (10 p., 4 lep.) pontjaiban bízó MEAFC otthonában.

Budafok - Phoenix MT Fót 96-85

Ellentétes félidők mérkőzését nyerte meg a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére és Tursics K. (18/6 p., 3 lep., 4 gp.), Varga D. (18/3 p., 4-4 lep., ea. és gp.), K. Swanson (16/3 p., 15 lep., 4 ea., 3 gp., 2 bl.). a hibátlanul dobó Moravcsik Á. (11/9 p. - 1/1 du., 3/3 tr. -, 5-5 lep. és gp.), valamint Piukovics B. (10/3 p., 3 szl.) találataira támaszkodva a Budafok a szünet után,  különösen a 4. negyedben - azaz elég későn - J. Kinney (38 p., 5 szl., 7 ea., 4 gp.), Tichov D. (11/6 p.) és Juhos L. (10 p. - 14 mk. - 9 lep.) jóvoltából magára találó Megyeri Tigrisek együttese ellen.

Ceglédi KE - Óbudai Kaszások 107-82

Az Óbuda Supola Z. (16/3 p., 3-3 lep. és ea.), J. Steers (14/6 p., 6 lep., 3 ea.), Pollák B. (12/3 p., 3 lep.) és Boros M. (10/6 p., 7 ea., 4 gp.) vezérletével bő három negyeden keresztül tartotta a lépést a hazaiakkal. A 32. percben 7 ponttal vezetett a Cegléd, ám ekkor egy 15-0-s rohammal 20 pont fölé növelve előnyét eldöntötte a találkozót és végül nagyrészt Csaba Gy. (30/6 p., 6 lep.), Csorvási M. (22 p. - 10/10 du. - 11 lep.), Velkey J. (18/9 p., 9 lep., 3 szl., 5 gp.), Horváth M. (11/6 p.) és Dragasevic V. (10/6 p.) kosaraira, továbbá a 16 gólpasszt "kézbesítő" D. Herendic hatékony szervezőjátékára alapozva végül biztos, 25 pontos győzelmet aratott.

TF-BP - Salgótarjáni KSE 83-80

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg a nagyrészt a tripla-duplától egy gólpasszal elmaradó Karosi G. (19/12 p., 10 lep., 4 szl., 3 ea., 9 gp., 2 bl.), továbbá Dancsecs A. (16/9 p., 3-3 lep. és ea., 7 gp.), Anda D. (16 p., 4 lep.) és Kelenföldi D. (11 p., 5 lep., 4 ea., 2 bl.) eredményességére építő hazai gárda, a 32-18-ra megnyert nyitó negyed elég volt a 2. szakasztól a játék irányítását W. J. Douglas (19 p. - 25 mk. - 6 lep., 5 szl., 3 ea.), Váits O. (16/6 p., 5 lep.) és Lajsz G. (12/6 p., 5 lep.) révén átvevő Salgótarján legyőzéséhez.

DEAC U23 – PVSK-VEOLIA 62-95

A debreceni fiatalok Czermann P. (14 p.), Varga S. (11/3 p., 4 lep.) és Fekete-Gál Cs.  (10 p. - 11 mk. - 7 lep., 6 ea.) jóvoltából az első negyedben még tartották a lépést a pécsiekkel, de a második negyedtől nagy fölénybe került és biztosan győzött a mezőnyből hibátlanul dobó Molnár M. (21/6 p.- 6/6 du., 2/2 tr. - 5 lep.), O. Micsovics (18/6 p., 7 lep., 4 szl., 8 gp.), Bíró O. (14/3 p.) és Plézer G. (11/9 p., 3 ea.) kosaraira alapozó PVSK.

BKG Prima Akadémia – Újbuda MAFC 85-86

Amint az várható volt, igazi rangadó lett a 3. helyen álló MAFC vendégjátéka a 4. pozícióban tanyázó BKG otthonában. Szünetben a valamivel pontosabban játszó, és nagyrészt Polgárdy Á. (36/21 p., 11 lep., 7 gp.), Pintér D. (16/9 p.) és Bordács S. (14 p., 12 lep.) ponterősségében bízó MAFC-nak 7 pontos előnye volt. A 3. negyed azonban egyértelműen a Nagy Bo. (40/12 p., 3 lep.).J Newman (20/9 p.)- Nagy Be. (10/6 p., 7 lep., 4-4 szl. és ea., 11 gp.) trió vezette hazai együttesé volt, a záró szakasznak minimális előnnyel vágott neki a MAFC. A vendégek újítani tudtak, s nagyjából 2 és fél perccel a befejezés előtt 10 ponttal vezetve biztos győztesnek látszott az újbudai együttes. A BKG azonban óriási hajrába kezdett, de végül egyetlen pont megmaradt a MAFC előnyéből.

Zöld csoport:

Dávid Kornél KA - Agrofeed UNI Győr 81-61

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva juttatta érvényre Simon B. (19/9 p., 8 lep.), Szabó Zs. (16/6 p., 10 lep.) és Kuttor G. (14/9 p., 11 lep., 5 gp.) vezérletével a papírformát a lepattanó harcot 55-42-re megnyerő DKKA a Hágen T. (21/15 p., 3 lep., 4 szl.) és Bakon Cs. (21/6 p. - 22 mk. - 3 ea.) ponterősségében bízó győriek ellen.

Atomerőmű SE U23 - Százhalombattai KSE 91-78

Hiába "adta" a mezőny 3 (!)  legeredményesebb játékosát  Láncos K. (19 p., 9 lep., 6 ea.), Tóth M. (18 p., 7 lep., 3 ea.) és Gaál B. (16/6 p., 7 lep.) személyében a vendég Százhalombatta, rajtuk kívül csak Várbíró G. (10 p., 4 lep., 3 gp.) ért el kétszámjegyű pontot, a paksi fiatalok az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását úgy kerekedtek ellenfelük fölé, hogy nem kevesebb, mint 7 játékosuk - Heimann G. (15/9 p., 4 gp.), Kékesi K. (14/6 p., 3 lep.), Imre M. (13/9 p., 4-4 lep. és szl., 5 ea.),  Géringer G. (13/6 p., 6 lep., 5-5 szl. és gp.), Pajor K. (11 p., 4 szl.), Sáfrán B. (10/6 p., 7 lep.) és Sövegjártó Á. (10/3 p., 3 lep.) - ért el legalább 10 pontot.

Békéscsabai KK - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 76-79

A küzdelmes, fordulatos összecsapáson ezt a 155 pontot nem 40, hanem 45 perc alatt "hozták össze" a felek. A rendes játékidőben, a végjátékban egy triplával egyenlítettek a hazaiak, majd mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, de a vendégek kihagyták a büntetőket, a hazaiak pedig nem találtak be, így jöhetett a hosszabbítás. Ez - a rendes játékidőhöz hasonlóan - fogcsikorgató küzdelmet hozott. Az elején a Varga Á. (23/6 p., 8 lep., 6 szl., 3 ea.), Cvijin P. (12/3 p., 6 lep.) és Balog G. (11/3 p. - 14 mk.) kosaraira alapozó hazaiak szerezték meg a vezetést, ám egy 6-0-lal fordított a Kocsis Z. (21/9 p., 7 lep., 3 ea.)-Gáspár B. (12 p., 8 lep.)-Lakatos M. (11/6 p., 6 lep., 4 gp.)-Okoh V. (10 p.) kvartett vezette Tiszaújváros, és már nem is engedte ki kezéből a győzelmet.

Pénzügyőr SE - Vásárhelyi Kosársuli 67-73

Két negyedet szűken megnyerve, kettőt pedig döntetlenre adva győzte le Balogh L. (17/3 p., 10 lep., 4-4 ea. ás gp.), Bősz R. (14/12 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.), Orgona G. (13/6 p., 10 lep., 3 ea.) és Bálint E. (11/3 p. - 13 mk. - 3 ea.) vezérletével a Hódmezővásárhely a nagyészt Kerkai Á. (26/3 p., 6-6 lep. és ea.), Erdei M- (15/9 p., 3 ea.) és Tóth K. (10 p., 4 lep.) pontjaiban bízó Pénzügyőr gárdáját.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Eszterházy SC 97-49

Bőhm Á. (17/15 p.), Palotai M. (13 p., 5 lep.) és Schöll R. (12 p., 3 lep.) eredményességére, valamint a 10 gólpasszt kiosztó Soós B. és a 8 assziszttal záró Tóth D. hatékony szervező munkájára építve minden negyedet megnyerve győzte le simán a SMAFC az egri legénységet, A vendégektől egyedül Szicsák B. (11/3 p. - 12 mk.) jutott 10 pont fölé.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu