Férfi NB I B: Élcsapatok fekete fordulója

Tovább folytatta győzelmi sorozatát a férfi másodosztály piros csoportjában az ősszel még - finoman fogalmazva - botladozó Nyíregyháza, amely sorozatban 4. győzelmét aratva hosszabbítás után a listavezető PVSK gárdáját is legyőzte. A piros csoport másik élcsapata, a Vasas is elszenvedte második vereségét, a piros-kékek Fóton "kapituláltak", és mivel a MAFC biztosan nyert Budafokon, 3 együttes áll 2-2 vereséggel a csoport élén. Nem járt jobban a piros csoport két élcsapatánál a zöld csoport listavezetője, a Dávid Kornél KA együttese sem, amely Hódmezővásárhelyen maradt alul.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

Hübner Nyíregyháza BS - PVSK Veolia 102-92

A rendkívül színvonalas, fordulatos összecsapás nyitó negyedét 11 ponttal nyerte a parádésan kezdő hazai gárda, a 3. negyed után azonban 5 ponttal már az O. Micsovics (25/3 p., 5 lep., 7-7 ea. és gp.), Mokánszki M. (18/12 p., 4 ea.), Horti B. (16/3 p., 8 lep.), Bíró O. (13/3 p., 7 lep., 3 ea.) és Németh A. (12/6 p.) kosaraira alapozó esélyes vendég PVSK vezetett. A 4. negyedben fordított, és a végjátékban 4 pontos előnye volt a nagyrészt E. Calbe (25/6 p., 6 lep., 5-5 ea. és gp.), Bonifert B. (17/6 p., 9 lep.), Tarján I. (17/3 p., 5 lep., 3 szl.), Bus I. (16/6 p., 5 lep.) és Végső B. (10 p.) eredményességére építő Nyíregyházának, ám Horti két duplájával a pécsiek hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás a lélektani előnyben  lévő vendégek kosarával kezdődött, ám erre egy 7-0-lal felelt a vendéglátó, és bár ezután egy pécsi tripla fokozta az izgalmakat. A hosszabbítás derekán 1 ponttal vezetett a Nyíregyháza, de ezt követően a pécsiek már nem tudtak akciókosarat szerezni, így végül 10 pontos hazai diadal született.

Budafok - Újbuda MAFC   73-91

Esélyeshez méltó magabiztossággal kezdett a vendéggárda, amely bő 6 perc elteltével Polgárdy Á. (23/12 p., 4 lep., 7 gp.), Kovács L. (14/12 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.), Pintér D. (12/6 p.) és Bordács S. (10 p., 5 lep.) vezérletével 21-5-re elhúzott, és a nyitó negyed végéig megtartotta előnyét. A második etapot egy 9-0-s 3 perccel kezdve 10 ponton belülre került a Tursics K. (20/12 p., 4 gp.)-K. Swanson (14 p. - 17 mk. - 7 lep.) kettős vezette Budafok, de a félidő hajrájára rendezte sorait és szünetre újra "tízen túli" előnyt szerzett a MAFC, amely a 3. negyedben megint egyértelmű fölényben játszott, és a záró etap előtt 25 pontos vezetést szerezve eldöntötte a találkozót.

Jászberényi KSE - Salgótarjáni KSE 77-90

A 20-6-ra megnyert 3. negyednek, továbbá nagyrészt Kalassai M. (18/12 p., 4 lep.), Lajsz G. (18/3 p., 5 lep.), Hargitai K. (16/12 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.) és Váits O. (11/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Salgótarján a főleg Mester M. (22/3 p., 4 lep.), Boka-Mágó Á. (20/15 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint Rátvay B. (12 p., 10 lep.) eredményességére építő Jászberény otthonában.

TF-BP - Óbudai Kaszások 83-101

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen a jobban, pontosabban játszva aratott Armaghani Á. (22/3 p., 14 lep., 3 gp.), Supola Z. (21/3 p., 6 lep., 4 gp.), Lakosa Á. (21 p., 6 szl., 3 gp.), Boros M. (16/6 p., 3 lep.) és Pollák B. (12/6 p., 3 ep.) vezérletével sima, magabiztos győzelmet az Óbuda a feladathoz és ellenfeléhez Kelenföldi D. (19/6 p., 6 lep.), Dancsecs A. (17/9 p., 6-6 lep. és gp., 5 ea.), Anda D. (16 p., 10 lep., 3 ea.), Szanyi D. (13/12 p.) és Szántó D. (11 p., 5 ea., 7 gp.) jóvoltából  felnőni csak a két középső szakaszban képes TF-BP otthonában.

BKG Príma Akadémia - Ceglédi KE

A küzdelmes, kiegyenlített játékot hozó nyitó etapot követően a 2. szakaszt 14-4-gyel kezdve elhúzott a Nagy Bo. (29/9 p., 4 lep., 3 szl., 6 gp.), Halász Á. (21/3 p., 7 lep.) és J. Newman (16/6 p., 13 lep.) ponterősségében bízó BKG, s ennek köszönhetően 9 pontos előnnyel fordulhatott a 2. félidőre. Érdekesen alakult a folytatás, a 3. negyed derekán volt már 15 pontos előnye is a hazai gárdának, ám a 33. percben ledolgozta hátrányát a Csaba Gy. (20 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.)-Velkey J. (18/9 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.)-D.. Herendic (10 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.) trió vezette Cegléd. Ez azonban a jelek szerint túl sokat kivett a vendégekből, mert a szakasz derekán a BKG egy 14-2-es rohammal eldöntötte a találkozót.

Phoenix MT Fót - Vasas Akadémia 72-60

A parádésan kezdő hazai együttes 10 pontos előnyre tett szert a nyitó negyedben, de szünetig 4 egységnyire csökkentette a különbséget a Vasas. A kemény, küzdelmes játékot hozó 3. negyedben meg tudta duplázni félidei előnyét a Markovic L. (15/9 p., 6 lep., 4 ea., 3 gp.), Tóth Z. (15/6 p., 7 lep.), Juhos L. (12 p., 5 lep.) és J. Kinney (013 p., 5-5 lep., ea. és gp.) eredményességére építő Phoenix, sőt a záró etap elején 10 pont fölé hizlalta azt. A szakasz derekán 7 pontra még feljött a Vasas, amelyből végül csak Cseh B. (20/3 p., 5 lep.) és Takács D. (10 p., 6 lep., 4 gp.) ért el kétszámjegyű pontot. A hajrában a Megyeri Tigrisek gárdája újítani tudott, és bravúros, ugyanakkor teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Zöld csoport:

Vásárhelyi Kosársuli - Dávid Kornél KA   79-63

A 2. negyed elején 10 pont fölötti vezetést szerzett a remekül kezdő hazai együttes, de a szakasz derekán egy 10-3-mal gyorsan szorossá tette a találkozót a Szabó Zs. (21/3 p., 18 lep., 3 ea.), Kis R. (15/9 p., 8 lep.) és Molnár D. (10/3 p. - 16 mk. ) kosaraira alapozó listavezető vendégegyüttes. Szünetben 6 ponttal "ment" a Kosársuli. A 3. negyedben volt, hogy 9 ponttal is elléptek a hazaiak, de a negyed hajrájában 2 pontra feljött az éllovas DKKA. A szakasz hazai kosárral és 4 pontos vásárhelyi vezetéssel zárult. A záró etap elején egy 13-0-s rohammal aztán az Orgona G. (16/6 p., 7 lep., 3 ea.)-Borbáth B. (15/6 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea., 6 gp.)-Rosic U. (11/9 p., 4-4 lep. és ea., 5 gp.)-Knyur S. (11/6 p.) kvartett vezette hazaiak "döntő csapást" mértek a DKKA csapatára, és végül meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Agrofeed UNI Győr - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK  74-88

A kiegyenlített játékot hozó nyitó etap után a második szakaszban Gáspár B. (21/3 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.), Bán T. (16/9 p., 3 lep.), Lakatos M. (10/6 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.), Csák B. (10/6 p.) és Kocsis Z. (10 p., 7 lep., 4 gp.) jóvoltából már egyértelműen a vendég borsodi legénység akarata érvényesült, amely 10 pont fölötti előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után is a vendégcsapat akarata érvényesült, amely a záró etap előtt már közel 20 ponttal vezetett, és végül biztosan győzött a nagyrészt Bakon Cs. (25/6 p.), Kámán B. (17 p., 8 lep., 9 ea., 5 gp.), Horváth Á. (12/9 p.) és Hágen T. (10/9 p., 5 lep.) pontjaiban bízó győri együttes otthonában.

Nagykőrösi Sólymok - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 68-58

A lehengerlő kezdésének, a 13. percre megszerzett közel 20 pontos előnyére, továbbá Mészáros B. (12/6 p., 3-3 lep., ea. és gp.) és Fehér P. (11/6 p., 5 lep.) kosarainak, no meg az 52-39-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le a Nagykőrös az erősen tartalékos összetételében elsősorban Csátaljay B. (20/9 p., 4 lep.) és Palotai M. (11/3 p. - 15 mk. - 7 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó SMAFC-ot.

Pénzügyőr SE - Százhalombattai KSE 77-70

Az ellentétes félidőket hozó alsóházi rangadó szünetében 9 ponttal még a nagyrészt Csík R. (24/6 p., 5-5 lep. és szl., 4 ea., 9 gp.), Tóth M. (12/3 p., 3-3 lep. és gp., 5 ea.) és Láncos K. (10 p., 8 lep., 3 bl.) pontjaiban bízó vendég Százhalombatta vezetett, ám a 2. félidőben, főleg a záró etapban a Tóth K. (21 p., 4 lep.), Barócsi Á. (13 p., 10 lep.) és Kerkai Á. (12/6 p. - 14 mk. - 8 lep.) eredményességére építő Pénzügyőr rákényszerítette akaratát a vendégekre, és a maga javára fordította a találkozót.

Dunaharaszti MTK - Békéscsaba 93-61

A vendégek elsősorban Varga Z. (23/9 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), valamint Varga Á. (10 p. - 15 mk. - 3 lep., 5 ea.) révén szünetig még tartották a lépést a hazai gárdával, de szünet után Boinitzer D. (24/6 p., 13 lep., 3 gp.), Joó T. (17/9 p., 3-3 lep. és gp.), Rozs M. (17/3 p., 7 lep., 6 szl.) és Fekete B. (15/12 p., 3 lep.) kosaraira, no meg a 8 gólpasszt "kézbesítő" Pafféri P. szervező játékára alapozva nagy fölénybe került, és végül biztos 32 pontos győzelmet aratott a Dunaharaszti.

Eszterházy SC - Veszprémi KK   53-75

A hazaiak Pomázi P. (10/6 p.), Rékasi B. (10 p., 9 lep., 4 gp.) és Szicsák B. (10 p. - 12 mk. - 4 lep.) eredményességére építve az első félidőben még egyenrangú ellenfelei voltak a Veszprémnek, ám a M. Moore (18 p. - 18 mk. - 11 lep., 4 szl.)-Szabó P. (14/6 p., 7-7 lep. és gp., 4 ea.)-Madár A. (13/9 p. - 14 mk. - 6 lep., 4 gp.)-Takács E. (13/3 p., 8 lep.) kvartett vezette vendégek a 27-8-ra megnyert 3. negyednek köszönhetően végül biztosan győztek.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbsaket.hu