Férfi NB I B: Ijesztések és fordítások

Győzött a férfi másodosztály piros csoportjának első négy csapata, de különösebb nehézség nélkül ezen együttesek közül csak a PVSK diadalmaskodott. A Vasas a  DEAC U23-as csapatának otthonában egy negyed után még hátrányban volt, de a két középső szakaszban dominálva Andrássy Gézáék megőrizték veretlenségüket. A két fő üldözőre alaposan ráijesztett ellenfele: a BKG és a MAFC nagyon hasonló forgatókönyv szerint íródó találkozón maradt a két veretlen nyomában. A BKG a Jászberénnyel szemben otthon, a MAFC pedig a TF-BP ellen idegenben került nagyobb hátrányba az első negyedben, majd fordított és biztos győztesnek látszott, ám a szívósan küzdő rivális izgalmassá, sőt a TF-BP szinte drámaivá tette a végjátékot. A Megyeri Tigrisek is nyerni tudott Nyíregyházán, a Cegléd viszont úgy tűnik, kezd magára találni, s ezt most a Budafok bánta, a MEAFC pedig egy látványos találkozón verte a Salgótarjánt. A zöld csoport élcsapatai közül a Tiszaújváros a vártnál jóval nehezebben, csak az utolsó negyedben felőrölve a nyeretlen Százhalombatta ellenállását "húzta be" az újabb strigulát a győzelem rovatba, a Dávid Kornél KA küzdelmes mérkőzést nyert meg Pécsett, a SMAFC viszont - igaz tartalékosan - hamar nagy hátrányba kerülve összességében simán kikapott Békéscsabán.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

Hübner Nyíregyháza BS - Phoenix MT Fót 79-96

Az "állati" találkozó első negyedet még megnyerte a leginkább Bus I. (22/3 p., 6 lep., 3 ea., 4 gp.), Völgyi M. (15/3 p., 5 lep.), Nagy S. (14/12 p.) és S. Vaiangina (11/3 p. - 15 mk. - 6 lep.) pontjaiban bízó Kék Cápák együttese, de később fokozatosan átvette az irányítást, s szünet után fölénybe is került és végül lepattanócsatát 49-35-re megnyerve biztosan győzött a Juhos L. (20/9 p., 8 lep., 3 bl.)-J. Kinney (20 p., 7-7 lep. és gp.)-Markovic L. (18/6 p., 5 lep., 3 gp.)-Tóth Z.  (14/12 p., 4 gp.) kvartett vezette Megyeri Tigrisek gárdája.

MEAFC Miskolc - Salgótarjáni KSE 103-97

Pontgazdag, testvéries 13-13-as megosztásban összesen 26 hárompontos kosarat hozó, látványos mérkőzést nyert meg jobb hajrájának, valamint Czirbus J. (23/12 p., 3 gp.), Kozák M. (21/6 p. 3 lep.), Tóth B. (18/3 p., 4 lep., 5 ea., 10 gp.) és Velkey G. (14/9 p., 3 lep.) ponterős játékának köszönhetően a MEAFC a félidőben még 4 ponttal vezető, nagyrészt Váits O. ( 21/9 p.), Vas-Teplán M. (19/9 p., 3-3 lep. és gp.), Hargitai K. (15/6 p., 3 ea.), Karanfilovski V. (14/12 p., 6 lep., 7 gp.), Ormai B. (10 p., 6-6 lep. és gp.), valamint Lajsz G. (10 p., 3-3 lep. és gp.) eredményességére építő Salgótarján ellen.

Óbudai Kaszások - PVSK Veolia 81-107

Az első negyed hajrájában egy 11-4-es rohammal ellépett a veretlen pécsi gárda, ám a Lakosa Á. (17/15 p., 3 lep.)-Armaghani Á. (14 p., 7 lep., 5 ea.)-Kármán D. (11 p., 7 lep.) trió vezette hazaiak a 2. negyed derekára ledolgozták hátrányukat.  Újított és egy 13-6-tal ismét ellépett a PVSK, amely a szünetben 4 ponttal vezetett. A 3. negyed közepéig állandósult egy 5 pont körüli pécsi vezetés, amikor egy 11-1-es rohammal 16 ponttal lépett el a veretlen vendég együttes, és ezzel gyakorlatilag meg is törte ellenfele ellenállását. Végül Halász Á. (18/12 p., 3 ea., 6 gp.), Németh A. (16/12 p., 3 gp.), O. Micsovics (15/3 p., 4-4 lep. és szl.), Mokánszki M. (13 p., 5 lep.) és Molnár M. (11/9 p.) vezérletével fölényesnek tűnő győzelmet aratott, amelyért azonban alaposan meg kellett dolgoznia.

Ceglédi KE - Budafok 90-59

Sokkal határozottabban, pontosabban kezdett, és a nyitó negyed derekán 13-6-ra vezetett a Cegléd, majd tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét. Ahogy a mérkőzést, a második etapot is jobban kezdték a hazaiak, akik Csorvási M. (19 p., 14 lep., 4 gp., 2 bl.), Csaba Gy. (18/3 p., 3-3 lep., szl. és gp.) és Velkey J. (12 p. - 13 mk., 3 ea., 4 gp.)  révén ekkor szinte átrohantak az újoncon, s egy 19-4-es 6 és perccel alig túl a 2. negyed derekán 20 pontos előnyre tettek szert. Egy 13-5-ös futással "közelített" a nagyrészt K Swanson (10 p., 6 lep.), Varga D. (12 p. - 14 mk. - 5 lep.) és Tursics K. (10/9 p.) kosaraira alapozó Budafok, szünetben 15 pont volt a különbség a felek között. A második félidő elején váltva estek a kosarak, majd a közepén egy 5-0-s "részhajrával" 20 pont fölé hizlalta előnyét a Cegléd, majd egészen a hajráig állandósult ez a 20 körüli különbség. A meccs egy 9-0-s hazai rohammal, és végül biztos 31 pontos ceglédi sikerrel zárult.

BKG Príma Akadémia - Jászberényi KSE 97-93

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó negyed derekán egy 9-2-vel elléptek a vendég jászságiak. A vendégek előnyüket megtartva, majd a 2. etapot 6-3-mal kezdve 10 pont fölötti előnyre tettek szert. A szakasz közepén azonban egy 15-4-gyel ledolgozta hátrányát a Nagy Bo. (42/21 p., 3 lep., 4 szl., 6 gp.), J. Newman (17/6 p., 7 lep., 5 ea., 3 gp.) és Nagy Bo. (15/12 p., 4-4 lep. és gp.) pontjaiban bízó BKG. A félidő hajrájában fej-fej mellett haladtak a felek, szünetben 2 ponttal vezettek a vendéglátók. A 3. negyed első felét 14-5-re nyerte, s ezzel 10 pont fölötti előnyt szerzett a BKG, amely a negyed végére közel 20 pontosra növelve a különbséget, úgy tűnt, el is döntötte a találkozót. Bő 3 perccel a befejezés előtt is 17-tel "mentek" a hazaiak, ám a Meleg K. (21/6 p., 5 lep., 3 gp.)-Dunai Z. (18/12 p., 3 ea., 4 gp.)-Oroszi B. (15/15 p., 5 lep.)-Rátvay T. (13 p., 3 lep.) kvartett vezette Jászberény egy "eszelős" hajrával, egy 17-4-es rohammal szorossá tette a végjátékot, de fordítani nem tudott.

DEAC U23 - Vasas Akadémia 67-80

Az első negyedet még megnyerték a Hőgye P. (25/12 p., 3 lep., 6-6 szl. és ea.), valamint Várszegi Á. (13/9 p., p., 5 lep.) eredményességére építő debreceni fiatalok, ám a két középső szakaszban Cseh B. (20/3 p., 8 lep., 3 ea.), Andrássy G. (19 p., 10 lep., 3 ea.), Medve m. (11/9 p., 5 lep., 3 szl) és Farkas A. (11 p., 3 ea., 6 gp.) jóvoltából a veretlen Vasas közel 20 pontot verve a záró etapban a hátrányát csökkentő hazaiakra végül biztosan győzött.

TF-BP - MAFC 100-101

Hihetetlen hullámzó, óriási fordulatokkal tarkított, drámai végjátékot hozott a találkozó, amelynek első negyedében a hazaiak remek támadójátékkal 10 pontos előnyt szereztek, amelyből hatot szünetre is megtartottak. A második félidőre a szünetig mutatotthoz képest egészen más mentalitással jött ki a MAFC, amely Polgárdy Á. (27/6 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.), Katona B. (20/9 p., 3-3 ea. és gp.), és a két dupla-duplát elérő center, Pápai M. (16 p., 14 lep.), valamint Bordács S. (16 p., 14 lep., 5 ea.) ponterős játéka révén fordított, és 9 pontos előnnyel fordult a befejező 10 percre. A hazaiaknak azonban volt tartásuk, nem törtek meg, hanem az Anda D. (24 p., 12 lep., 3 ea.)-Dancsecs A. (23/15 p., 5 szl., 4 ea., 10 gp.)-Lőrincze D. (13/9 p.) trió vezetésével nemcsak felzárkóztak, hanem az utolsó percben Anda 2+1-es akciójával vissza is szerezték a vezetést. Az utolsó szó azonban Polgárdy duplája formájában a lepattanózást 50-38-ra nyerő MAFC csapatáé volt, amely bár igazán jól csak a 3. negyedben játszott, de így is nyerni tudott a nagyot küzdő és a nyitó, valamint a záró szakaszban kitűnően játszó TF-BP otthonában.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Százhalombattai KSE 68-50

Három negyeden át Montai M. (11/3 p., 4 lep.) és Láncos K. (10 p., 12 lep.) jóvoltából tartotta a lépést a nyeretlen Százhalombatta a veretlenségét a legutóbbi fordulóban elveszítő Tiszaújváros otthonában, akkor csupán egyetlen ponttal álltak jobban a hazaiak. A  záró szakaszra "elfogytak" a vendégek, ezt 20-3-ra nyerte Kocsis Z. (19/3 p., 8 lep., 2-2 gp. és bl.), Csák B. (13/9 p., 4 lep., 3 gp.) és Bán T. (10/3 p. - 12 mk. - 7 lep.) vezérletével a lepattanó harcot 48-38-ra megnyerő Phoenix, így végül közel 20 ponttal győzött.

Atomerőmű SE U23 - Veszprémi KK 94-74

A 25-12-re megnyert első negyedre, továbbá nagyrészt Géringer G. (20/12 p., 3 lep.), M. Inalegwu (15/12 p. - 4/4 tr. - 3 szl., 4 ea.), Arnold B. (15/3 p., 6 lep.), Kékesi K. (13/6 p., 3 szl., 5 gp.), Pajor D. (10/6 p., 5 lep., 3 ea.) és Sövegjártó Á. (10 p. - 11 mk. -, 12 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva, majd, ha szorosan is, de minden szakaszt megnyerve győzték le a paksi fiatalok a szinte kizárólag Madár A. (16/9 p., 3 lep., 4 ea.), N. Ratiani (16/3 p., 15 lep.), Varga G. (14/12 p., 5 lep.), Szabó P. (13 p., 4 lep., 3-3 szl. és gp.) és Takács E. (11/3 p., 5 lep.) eredményességére építő Veszprémet.

Agrofeed UNI Győr - Nagykőrösi Sólymok 92-81

A nyitó etapot 3 ponttal "elvitte" a Fehér P. (26/15 p., 4-4 lep. és gp.)-Tóth B. (11/3 p., 5 lep., 3 gp.)-Molnár B. (11 p.)- Mészáros B. (10/3 p. - 16 mk. - 4 lep., 3 ea.) kvartett vezette vendég Nagykőrös, ám a 22-10-zel "behúzott 2. negyednek, valamint leginkább Kámán B. (30/15 p., 4-4 lep. és ea.), Gosztola G. (16/3 p., 12 lep., 3 szl.), Nagy T. (14/12 p.) és Bohuniczky O. (10 p., 4 lep., 3 szl.) kosarainak köszönhetően a hazaiak nyerték a találkozót.

Békéscsaba - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 95-79

Viharos kezdést produkáltak, és 7 perc alatt tetemes, 23-7-es előnyt szereztek az egységes csapatjátékban, azon belül pedig főként Balog G. (12/6 p., 6 lep., 7 gp.), Fábián Sz. (12 p., 5 lep., 3 ea.), N. Szolevics (11/9 p., 3 lep.), Kovács J. (11/9 p.) és Hajdu M. (10 p., 3-3 lep. és gp.)  pontjaiban bízó vendéglátó viharsarkiak.  Ezután kiegyenlítetté tette a játékot a SMAFC, állandósult a 15 és 20 pont közötti hazai vezetés. Szünetre egy triplával 15 ponton belülre kerültek a soproniak, sőt elsősorban Rátvay T. (19/6 p., 5 lep.), Kovács B. (13 p., 10 lep., 3 szl.), Bakk K. (12/6 p.) és Soós B. (11 p., 4 lep., 10 gp.) jóvoltából a 3. negyed derekán a 10 pontos lélektani határon belülre került. A 28. percben 7 pontra csökkent a különbség, ám a negyed végi nagy triplapárbajból a Békéscsaba jött ki jobban, amely "tízen túli" előnnyel várhatta a záró etapot. Ezt pedig 10-4-gyel kezdve közel 20 pontosra hizlalva a különbséget a hazaiak eldöntötték az összecsapást.

Pénzügyőr SE - Eszterházy SC 66-58

A küzdelmes összecsapáson a 3. negyed után a Gilszki E. (18/6 p., 11 lep., 5 gp.) és Botka B. (15/6 p. - 18 mk. -, 4 lep., 5 gp.) jóvoltából  még 10 pont fölötti előnye volt az  addig hatékonyabban, pontosabban játszó vendég egri legénységnek, de a Kerkai Á. (21 p., 10 lep., 3 ea., 5 gp.)-Barócsi Á. (17 p., 10 lep.)-dr. Szekeres Á. (10/6 p., 4 lep., 6 gp.) trió vezette hazaiak óriási hajrájukkal, parádés 4. negyedükkel fordítottak.

Dunaharaszti MTK - Vásárhelyi Kosársuli 71-85

A 32-21-re megnyert nyitó negyednek, valamint nagyrészt Borbáth B. (30/15 p., 7 lep., 5 ea., 3 gp.), Bálint E. (19/12 p., 10 lep., 3 ea.), Pinnyey M. (13/3 p., 9 lep.) és Kelemen B. (10/6 p., 4-4 lep. és gp.) kosarainak, no meg a 46-29-re nyert lepattanózásnak köszönhetően győzött a Hódmezővásárhely a tartalékosan Imolay Á. (18/6 p., 4 lep.), Rozs M. (18 p., 4 lep.) és Pafféri P. (15/3 p., 6 lep., 3 ea., 7 gp.) ponterősségében bízva a hajrában egy 9-0-lal 4 pontra felzárkózó Dunaharaszti otthonában. Azzal, hogy szorossá tette a végjátékot, a hazai gárda "ellőtte puskaporát", a mérkőzés 10-0-s vásárhelyi rohammal és 14 pontos, szinte biztosnak látszó vendégsikerrel zárult.

NKA Universitas Pécs II - Dávid Kornél KA 75-79

A küzdelmes játékot hozó összecsapás első negyede a vendégeké volt, de a második etapra a védekezését rendezve a Herger S. (15/9 p. - 16 mk. -, 8 lep., 4 ea.), Kazy T. (11/6 p., 7 lep.), Rátgéber T. (11/3 p., 4 gp.). Mezőfi M. (11/3 p., 5 lep.) és Bor G. (11/3 p., 3 ea., 5 lep.) találatira támaszkodva szünetre fordított az NKA II. Térfélcsere után újra magához ragadta a játék irányítását és Szabó Zs. (22/3 p., 11 lep., 3 ea., 4 gp.), Büki B. (14/6 p., 4 lep.), Kuttor G. (13/3 p., 7 lep.) és Kis R. (10/3 p. - 13 mk. -, 9 lep., 5-5 ea, és gp.) vezérletével 8 pontos előnyt szerzett a 3. negyed végére a DKKA gárdája. Ebben többször is feljött 5 pontra a hazai gárda, de ezen belül csak a legvégén tudott kerülni az utolsó pillanatig küzdő  NKA II, így a vendégek örülhettek.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu