Férfi NB I B: Papírforma eredmények a piros, békéscsabai bravúr a zöld csoportban

A piros csoport a héten előzetesen talán a legérdekesebbnek ígérkező összecsapásán, a két idén igen jó formában lévő gárda találkozóján a sokáig hátrányban játszó Nyíregyhaza egy nagy hajrával fordított és győzött a Megyeri Tigrisek otthonában. A csoport többi összecsapásán nagyjából a papírforma érvényesült. A hétvége szenzációját a Békéscsaba szállította, amely átutazva az országot Sopronban, a SMAFC otthonában aratott bravúros győzelmet, a Tiszaújváros pedig, bár a végén alaposan megizzadt, de nyert Százhalombattán. A két a négy közé igyekvő csapat összecsapásán a Nagykőrös simán verte Győrt.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

PVSK Veolia - Óbudai Kaszások 102-76

A két középső szakaszban nagy fölényben játszva verte Molnár M. (19/9 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.), Bíró O. (16/9 p. - 3/3 du. és tri. - 7 lep., 3-3 ea. és gp.), Antoni Cs. (14/3 p., 3 szl., 4 gp.), Németh A. (11/9 p.), Plézer G. (11/6 p.) és Horti B. (10 p., 6 lep.) vezérletével biztosan a PVSK a szinte kizárólag Armaghani Á. (27 p., 20 lep., 6 ea.), Pollák B. (18/9 p., 4-4 ea. és gp.) és Supola Z. (15/3 p., 6-6 lep. és gp., 3 ea.) ponterősségében bízó óbudai együttest.

Budafok - Ceglédi KE 82-99

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének és jórészt Csorvási M. (21 p., 16 lep., 4 gp.), Velkey J. (20/12 p., 7 lep.), Csaba Gy. (20/3 p., 11 lep., 4-4 ea. és gp.), valamint Kertész D. és Horváth M. (11/3-11/3 p.) kosarainak, no meg a 47-33-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzött biztosan a Cegléd a Piukovics B. (21/12 p., 6 lep., 3 gp.), Tursics K. (16/9 p., 4 gp.), Varga D. (16/3 p., 3-3 lep. és gp.) és K. Swanson (10 p. - 13 mk. - 3 lep.) találataira támaszkodó Budafok otthonában.

Jászberényi KSE - BKG Príma Szigetszentmiklós 74-82

Csupán egyetlen szakaszt nyertek meg a vendégek, de a 22-9-re "behúzott" nyitó etap, valamint leginkább Nagy Bo. (30/9 p., 4 lep., 3-3szl. és ea., 6 gp.), J. Newman (16 p., 7 lep., 3 ea.) és Nagy Be. (11/6 p., 6 lep., 3 szl., 5 gp.) eredményessége elegendő volt e BKG-nak a sikerhez a záró etap közepén Boka-Magó Á. (22/18 p., 7 lep.), Mester M. (12/3 p., 5 lep.), Meleg K. (12 p., 4 lep.) és Rátvay B. (11 p.) jóvoltából egyetlen pontra felzárkózó Jászberény otthonában.

Salgótarjáni KSE - MEAFC Miskolc Peka-BAU 77-89

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, továbbá elsősorban M. Creek (25/18 p., 8 lep., 4 ea.), Gerőcs B. (25 p., 8 lep.), a tripla-dupla közelében járó Tóth B. (12/6 p., 13 lep., 9 gp.) és Czirbus J. (10 p., 4 lep., 5 ea.) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a MEAFC a W. Douglas (32/3 p., 10 lep., 6 szl., 5 ea., 4 gp.)-Kalassai M. (13/9 p. - 15 mk.)-Váits O. (13 p., 4 lep.) trió vezette Salgótarján otthonában.

Phoenix-MT Fót - Hübner Nyíregyháza BS 75-84

A két idén igen jó formának örvendő együttes összecsapását a J. Kinney (26/6 p., 10 lep., 3 gp.), Juhos L. (18 p., 17 lep., 5 gp.) és Markovic L. (10/6 p. - 11 mk. - 6 lep., 5 ea.) eredményességére építő hazaiak kezdték jobban, akik a nyitó negyedben 7 pontos előnyt szereztek, de szünetre 1 pontra feljöttek a vendégek. A második félidőt is a Phoenix indította jobban, állandósított egy szűk előnyt, sőt a szakasz közepén egy 6-0-lal 10 ponttal ellépett. A szakasz végére ezt a hátrányt megfelezte a Nyíregyháza. A záró etapban lendületben maradtak a vendégek, és Bonifert B. (27/12 p., 13 lep.), C. Ervin (15/3 p., 6 lep., 3 gp.), Bus I. (13/3 p., 3 lep., 7 gp.) és Völgyi M. (12 p. - 13 mk. - 9 lep., 3 szl.) jóvoltából előbb egalizáltak, majd a negyed derekán  fordítottak, sőt egy 16-2-es "száguldással" valósággal állva hagyva, vagy inkább lehajrázva a fótiakat, bár sokáig hátrányban voltak, végül újabb értékes idegenbeli győzelmet arattak.

Zöld csoport:

Veszprémi KK - Atomerőmű SE U23 115-70

Az első 3 negyedet könnyedén nyerve, aratott M. Moore (26 p., 15 lep.), Varga G. (17/12 p. - 18 mk. - 5 lep.), Prodanovic T. (17/3 p., 6 lep.), Takács E. (16/12 p., 3 lep.), Krkljes V. (12/3 p., 5 lep., 4 gp.) és Madár A. (10/6 p., 3-3 lep. és gp.) vezérletével, a pattanózást 52-35-re nyerve  sima, nagy különbségű győzelmet a Veszprém a Pajor D. (15/9 p., 4 lep.)-M. Inalegwu (11/3 p. - 12 mk. -, 3 lep., 6 ea.)-Arnold B. (11 p., 5 lep.)-Pajor K. (10 p., 4 lep.) kvartett vezette, erősen tartalékos fiatal paksi gárda ellen.

Vásárhelyi Kosársuli - Dunaharaszti MTK 72-59

A szünetig szerzett 13 pontos előnyére, továbbá elsősorban Rosic U. (19/6 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.), Orgona G. (18/9 p., 7 lep.), és Bálint E. (11/3 p., 6 lep.) eredményességére építve győzte le a Hódmezővásárhely a nagyrészt Joó T. (23/3 p., 6 lep.), Pafféri P. (14/12 p., 11 lep., 4 ea., 3 gp.) és Rozs M. (10 p. - 13 mk. - 7 lep., 4 gp.) pontjaiban bízó Dunaharasztit.

Eszterházy SC - Pénzügyőr SE 77-66

A 28-14-re megnyert nyitó negyednek, továbbá elsősorban Gilszki E. (18/9 p., 9 lep., 3 szl., 7 gp.), Kerekes H. (17/12 p., 3 lep.) és Botka B. (12/6 p., 3 lep.,  4 ea., 7 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le az egri együttes a N. Ratiani (20/6 p., 12 lep., 5 ea.) és Barócsi Á. (19/3 p., 15 lep., 4 gp.) ponterősségére alapozó Pénzügyőrt.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Békéscsaba 78-83

A záró etap derekáig kiélezett, szoros volt az összecsapás, addig egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kialakítani. Ekkor egy 11-2-vel 10 pont fölötti előnyre tett szert a N. Sucov (22/9 p., 4 lep., 6 ea., 3 gp.), Varga Á. (18/3 p., 8 lep., 4 gp.), Varga Z. (14/9 p., 3 lep.) és Cvijin P. (11/9 p., 3-3 ea. és gp.) eredményességére építő vendég Békéscsaba. A Schöll R. (23/6 p., 8 lep.)-Csátaljay B. (14/6 p., 3 lep., 4 ea.)-Kovács B. (13 p., 8 lep., 2-2 szl. ea., gp. és bl.)-Rátvay T. (10/6 p.) kvartett vezette SMAFC egy 9-0-lal a hajrában még 2 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudott.

Nagykőrösi Sólymok - Agrofeed UNI Győr 91-69

A győriek Kámán B. (18/6 p., 7 lep., 3 ea., 4 gp.), Bakon Cs. (15/6 p. - 19 mk. - 3 ea.) és Horváth Á. (11/9 p., 3-3 lep. és ea.) révén az első félidőben még tartották a lépést a hazaiakkal, de térfélcsere után "szárnyra kapott", nagy fölénybe került és Mészáros B. (26/18 p., 5-5 lep. és szl., 9 gp.), Fehér P. (13/3 p. - 20 mk. - 11 lep., 3 ea., 6 gp.), Molnár B. (13/3 p., 3 gp.) és Mácsai K. (11 p., 13 lep., 3 bl.) vezérletével végül magabiztos 22 pontos győzelmet aratott.

Százhalombattai KSE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 94-99

Ellentétes félidőket hozó összecsapást nyert meg a szünetig szerzett 13 pontos vezetésének, továbbá nagyrészt az igen jó dobóformát kifogó Bán T. (39/21 p. - 7/9 tr. - 3-3 lep. és gp., 4-4 szl. és ea.), valamint Lakatos M. (11/3 p., 3 lep.) és Gáspár B. (10 p., 5 lep., 3 ea.) kosarainak köszönhetően győzött a Tiszaújváros a szünet után Kovács S. (30/15 p., 10 lep., 3 szl., 4 ea.), Láncos K. (23 p., 11 lep.), Seregély B. (15/12 p.) és Tóth M. (14/3 p., 5 lep., 3 szl.) jóvoltából alaposan feljavuló, s a hajrában egyetlen pontra  felzárkózó Százhalombatta otthonában.

Dávid Kornél KA - NKA Universitas Pécs II 87-58

A páratlan negyedekben nyújtott egyértelműen hatékonyabb, pontosabb játékára, továbbá elsősorban Molnár D. (15/9 p.), Szabó Zs. (12 p., 9 lep., 6 gp.), Kuttor G. (12 p., 4 lep.) és Szalczgruber Á. (10/6 p.) eredményességére építve győzte le biztosan a DKKA az elsősorban Füzesi A. (15/9 p., 5 ea., 3 gp.) és Bolyos M. (11 p. - 12 mk. - 5 lep., 7 ea., 3 gp.) pontjaiban bízó NKA II gárdáját.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu