Férfi NB I B: Szenvedtek az élcsapatok az új év első fordulójában

A MAFC-ot leszámítva szenvedtek - a Tiszaújváros vereséget is - a férfi másodosztály élcsapatai 2024 első fordulójában. A piros csoportban a PVSK és a Vasas is csak nagy hajrával tudta legyőzni a Ceglédet illetve az Óbudát, a MAFC viszont "gálázott" MEAFC ellen. A zöld csoportban a már említett Tiszaújváros hazai környezetben szervedett meglepő vereséget a Veszprémtől, az éllovas DKKA pedig izgalmas rangadót nyert meg a paksi fiatalok otthonában.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

Hübner Nyíregyháza BS - Budafok 78-69

10-0-s "repülőrajttal" kezdett a Nyíregyháza, ám a magára találó Budafok egy 15-6-os rohammal a negyed hajrájára 1 pontra feljött. Ettől kezdve fej-fej mellett haladtak a felek, szünetben 3 ponttal a hazaiak vezettek. Ahogy a mérkőzést, a 2. félidőt is a Tarján I. (21/9 p., 15 lep.9, Bus I,. (14/3 p., 6 lep., 7 gp.), Völgyi M. (13 p.) és Nagy S. (10/6 p. - 11 mk. - 3 lep.) eredményességére, továbbá az 50.38.ra megnyert pattanózásra építő vendéglátó kezdte jobban (11-3), és 3 perc alatt 10 pont fölötti előnyt szerzett, s ezt megtartva a 4. negyednek 11 pontos vezetéssel vágott neki. Ezt növelte 15-re a szakasz elején a Nyíregyháza, majd a szakasz közepén 10 pontra feljött a leginkább Tursics K. (17/6 p. ), K. Swanson (16/3 p., 3 lep.) és Varga D. (10 p., 9 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó Budafok. Ezt követően percekre "befagyott" az eredményjelző, s bár a végjátékban 6 pontra feljött a Budafok, végül hazai siker született.

PVSK-VEOLIA - Ceglédi KE 92-84

A nyitó negyed derekáig váltott vezetéssel haladtak a felek,  majd egy 8-0-lal elléptek a hazaiak. A 2. etapot szédületes, 13-2-es nagyjából 2 és fél perces "száguldással" kezdte és fordított a Velkey J. (23/15 p.,), Csaba Gy. (22/6 p., 7 lep., 3 gp.), Horváth M. (13/9 p.) és Csorvási M. (13 p., 6 lep., 4 ea.) kosaraira alapozó Cegléd, és a vendégek minimális előnnyel fordultak. A hullámzó játékot hozó első félidő után a második elején fej-fej mellett haladt a két csapat. A 3. negyed ceglédi triplával, s ennek köszönhetően 4 pontos vendég vezetéssel zárult. Ahogy a 3. etapot zárta, a negyediket ugyanúgy triplával kezdte, s ezzel 7 ponttal ellépett a CKE. A vendégek a szakasz derekáig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, Ekkor azonban O. Micsovics (34/3 p., 6 lep., 5 gp.), Bíró O. (14/3 p. - 15 mk. - 11 lep., 4 szl.), Mokánszki M. (13 p., 6 lep.) és Horti B. (11 p., 8 lep.) vezérletével  egy 10-0-lal fordított a PVSK. Ekkor jött egy újabb tripla "Ceglédről", majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A hajrában a jól játszó ceglédiek több technikait is kaptak, így, ha a vártnál jóval nehezebben is, de a PVSK örülhetett a győzelemnek.

Újbuda-MAFC - MEAFC-Peka Bau 120-74

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nyomasztó fölényben játszva verte Komma L. (18/6 p., 7 lep.), Katona B. (17/12 p.), Bordács S. (17 p., 9 lep., 5 szl., 3-3 gp. és ea.), Polgárdy Á. (14/3 p., 3 szl., 9 gp.) és Buzás B. (12/6 p., 4 szl., 3 gp.) vezérletével biztosan a MAFC a leginkább Lippai Sz. (13 p., 8 lep.), Pintér D. (12/12 p., 3 lep.) és Kozák M. (11/3 p., 7 ea.) találataira támaszkodó miskolci gárdát.

Salgótarjáni KSE - DEAC U23 66-74

A küzdelmes mérkőzésen 3 negyeden át fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a Neuwirth B. (18/12 p., 8 lep.)-Ságodi R. (13/9 p., 7 lep., 4 ea., 8 gp.)-Várszegi Á. (13/3 p., 3 lep.) trió vezette debreceni fiatalok a záró etap első felét 13-1-re nyerve "döntő csapást" mértek a Hargitai K. (12/6 p., 3 lep., 4 ea.). Váits O. (11/3 p., 7 lep., 3 gp.) és Kalassai M. (10/6 p.) eredményességére építő vendéglátó Salgótarjánra.

TF-BP - Jászberényi KSE 78-72

Szünetben 6 ponttal még a Meleg K. (18 p., 9 lep.), Mester M. (15/3 p., 3 lep.), Oroszi B. (12/6 p., 6 lep., 3 szl.), Rátvay B. (12-12 p. és lep., 3 ea.) és Dékány I. (11/3 p., 9 lep., 4 ea., 3 gp.) kosaraira alapozó vendég jászsági gárda vezetett, ám a 25-11-re megnyert 3. negyednek, továbbá nagyrészt Dancsecs A. (25/9 p., 5 lep., 7 gp.), Anda D. (14 p., 10 lep.)  és Lőrincze D. (12/12 p., 3 lep.) eredményességének köszönhetően félidőben fordított és nyert a TF-BP.

Vasas Akadémia - Óbudai Kaszások 78-74

A záró szakasz előtt 8 ponttal még a nagyrészt J.T. Steers . (17/6 p., 5 lep., 3 ea.), Supola Z. (15/6 p., 7-7 lep. és gp.), Armaghani Á. (11 p. - 13 mk. - 4 lep.) és Lakosa Á. (10/6 p., 4 lep., 3 gp.) jóvoltából még a vendég óbudai legénység állt jobban, de a Vasas a szezon során nem először produkált remek záró szakaszt, s ezúttal elsősorban Farkas A. (17/6 p., 3 lep., 5 gp.), Andrássy G. (13 p., 5 lep., 3 gp.) és Medve M. (11/9 p., 5 lep., 3 ea.) kosaraira alapozva a maga javára fordította az összecsapást.

Phoenix MT Fót - BKG Príma Akadémia 85-74

Hiába adta végül a mezőny legeredményesebb játékosát a mind a 15 büntetőjét értékesítő Nagy Bo. (33/12 p., 4 lep., 6 ea., 8 gp.) személyében a vendég alaulat, az első félidőben egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, a J. Kinney (27 p., 7 lep., 3 ea., 8 gp.)-Markovic L. (16 p., 4-4 lep. és ea.)-Juhos L. (11/3 p., 7 lep.)-Tichov D. (10/3 p.) Megyeri Tigrisek szünetre 14 pontos előnyt szerzett. A második félidő elején tartotta 15 pont körüli előnyét a fóti alakulat, ám ekkor egy 17-2-es "száguldással" 1 pontra felzárkózott a BKG, amelyben a mezőny legponterősebb játékosának "besegített" Nagy Be. (10/6 p. - 11 mk., 5 lep., 3 ea., 10 gp.) és Nshimba J. (10 p - 11 mk. - 9 lep.) is a pontszerzésben. A szakasz végén rendezte sorait  a Phoenix, amely egy 9-2-es rohammal és 8 pontos előnnyel zárta a 3. negyedet. A negyediket pedig 11-5-tel nyitva, a szakasz derekához közeledve 14 ponttal elhúzott, és innen már nem volt kétséges a hazai siker, ráadásul az egymás elleni összevetésben - a végén már azért ment a harc, hogy ebben ki legyen a "nyerő" - is jobbnak bizonyult a Phoenix.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Veszprémi KK 73-77

A két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá főként M. Moore (18 p., 9 lep., 3 ea.), Madár A. (12/6 p., 9 lep., 3 szl., 4-4 gp. és ea.), T. Prodanovic (13/6 p.), Takács E. (11/3 p., 6 lep.) és Szabó P. (10/6 p. - 11 mk. - 4 szl., 6 gp.) kosarainak köszönhetően aratott bravúros győzelmet a Veszprém az elsősorban  Lakatos M. (18/9 p., 6 ea., 7 gp.), Bán T. (16/12 p., 4 lep., 3 ea.), Kiss K. (11/3 p., 4 lep., 3.3 ea. és gp.( és Gáspár B. (11 p., 7 lep., 3 gp.) találataira támaszkodó Tiszaújváros otthonában.

Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed UNI Győr 84-89

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a nyitó negyedet 9 ponttal "behúzta", félidőben mégis minimális hátrányban volt a szinte kizárólag Balogh L. (24 p., 13 lep., 5 szl.), Borbáth B. (22/15 p., 6 lep., 5-5 szl. és ea., 3 gp.), Kelemen B. (16/6 p., 11 lep., 6 gp.) és Bálint E. (16/6 p. - 19 mk. - 4 lep.) pontrerősségében bízó hazai gárda. Szünet után végig szoros, kiélezett volt a küzdelem, nem eresztették egymást a felek, s egy triplával a Bakon Cs. (23/12 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.)-Hágen T. (18/12 p., 7 lep.)-Kámán B. (18/9 p., 8 lep., 6 ea.) trió vezette vendég győri együttes hosszabbításra mentette a találkozót. A "túlórát" a 5-0-lal kezdték a lélektani előnyben lévő vendégek, és bár a Hódmezővásárhely 1 pontra még ugyan felzárkózott, de a győriek már nem adták ki a kezükből a vezetést.

Atomerőmű SE U23 - Dávid Kornél KA 81-85

Az "évnyitó rangadó" első negyedét 8 ponttal még a nagyrészt Kékesi K. (26/9 p., 6-6 lep. és szl., 4 ea.), Héringer G. (21/9 p., 6 lep.) és Sövegjártó Á. (10/3 p., 6 lep.) kosaraira alapozó paksi fiatalok nyerték, akik még szünetben is vezettek 3-mal. A második félidőben egészen a 4. negyed derekáig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz derekán Szabó Zs. (28/12 p., 11 lep., 5 gp.), Kis R. (24/3 p., 12 lep., 5 ea., 4 gp.) és Simon B. (10/3 p. - 11 mk., 6 lep., 3 ea.) vezérletével egy 13-3-as rohammal elléptek a vendégek, akik a végén 4 pontot megtartva előnyükből nyertek.

Eszterházy SC - Dunaharaszti MTK 69-55

A 2. negyed jó védekezésére - ebben a szakaszban 5 ponton tartották a Boinitzer D. (15/6 p. - 16 mk., 12 lep., 4 szl.)-Imolay Á. (12/6 p., 4 lep.)-Rozs M. (10 P., 6 lep.) trió vezette Dunaharasztit - valamint  Botka B. (19/12 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.), Szicsák B. (15/6 p., 10 leo., 3 bl.) és Gilszki E. (12/3 p., 7 lep., 6 gp.) eredményességére építve nyerte meg a küzdelmes mérkőzést az egri együttes.

Százhalombattai KSE - Békéscsaba 68-80

Az újoncok csatájában minden negyedet ha szűken is, de megnyerte így diadalmaskodott  egységes csapatjátékának, azon belül pedig leginkább Hajdu M. (16/3 p., 5 lep.), Balog G. (14/6 p., 3 lep.), Varga Á. (13/6 p., 10 lep.) és Cvijin P. (10 p. - 12 mk.) köszönhetően a Békéscsaba a Csík R. (19/3 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) és Tóth M. (18 p., 7 lep. 6 ea.) ponterősségében bízó Százhalombatta otthonában.

Pénzügyőr SE - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 60-80

Az első negyedet 2 ponttal még megnyerte a Kerkai Á. (18/9 p., 4 lep.)-Tóth K. (10 p., 8 lep.) kettős vezette hazai gárda, ám a folytatásban Csátaljay B. (23/12 p., 6 lep.), Rátvay T. (14/6 p., 5 lep.) Soós B. (12/12 p., 5 lep., 4 gp.), és Flasár Z. (12 p., 6 lep.) vezérletével átvette a játék irányítását és végül biztosan, 20 ponttal nyert a SMAFC.

Nagykőrösi Sólymok - NKA Universitas Pécs II 96-71

Minden negyedet megnyerve aratott a vártnál jóval egyértelműbb, fölényes győzelmet a nagyrészt Fehér P. (19/3 p. - 20 mk. - 4 lep., 3 gp.), Tóth B. (18/12 p., 3 lep.), Molnár B. (13/3 p., 7 gp.) és Mácsai K. (13 p., 15 lep.) kosaraira alapozó Nagykőrös a főként Kazy B. (23/9 p.) és Lukácsi G. (19/6 p., 7 lep.) ponterősségében bízó pécsi fiatalok ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu