NB I B: Budafoki bravúr a Piros, tiszaújvárosi a Zöld csoport nyitányán

Elrajtolt a férfi B csoport.

Mind a piros, mind a zöld csoportban hozott meglepetést a nyitó forduló a férfi másodosztály nyitányán. Előbbiben az előző évadban még zöld csoportos Budafok "elkapta" az élvonaltól búcsúzó Nyíregyházát, az előzetesen rangadónak gondolt Cegléd-PVSK összecsapáson pedig 25 pontos vendégsiker született, ahogy a MEAFC-MAFC mérkőzésen is. A Vasas is idegenbeli sikerrel kezdett, Óbudán győzött. Hazai sikerrel indított a Jászberény, a DEAC és a BKG - a TF-BP, a Salgótarján és a Fót bánatára. - olvasható a hunbasket.hu-n.

A zöld csoportban a Tiszaújváros szállította a nyitány meglepetését azzal, hogy az első negyed "tízen túli" hátrányát ledolgozva nyerni tudott az előző években még a piros csoportban is meghatározónak számító Veszprém otthonában. Itt ezen kívül nem termett babér a vendégcsapatoknak, a zöld csoport többi mérkőzésén a hazai környezetben játszó csapatok győzelmét hozta a forduló.

Piros csoport:

MEAFC Miskolc - Újbuda MAFC 70-95

Az újonc hazaiak a páratlan negyedekben abszolút felnőttek a feladathoz, és a nagy dobópárbajt hozó első, valamint a kemény, küzdelmes játék jegyében zajló harmadik negyedben elsősorban Kozák M. (18 p., 5 lep., 4 gp.) és Pintér D. (10/3 p) jóvoltából partiban voltak a tavalyi Hepp Kupa-ezüstérmessel, de a páros szakaszokban egyértelműen a Polgárdy Á. (24/12 p., 6 lep., 3 gp.), Buzás B. (13/6 p., 3 ea., 5 gp.), Komma L. (13/3 p. - 5/5 du., 1/1 tr.) . 5 lep. és Bordács S. (12 p., 18 lep.) pontjaiban bízó vendég MAFC akarata érvényesült, amely így magabiztos győzelmet aratott.

Budafok - Hübner Nyíregyháza BS  75-65

Jókora meglepetés született az újonc és az A csoportból kieső gárda összecsapásán. Jobban kezdett az esélyes vendég Nyíregyháza, elsősorban Bus I. (12/6 p., 3 ea., 5 gp.), valamint Végső B. (12/9 p. - 14 mk. - 3 ea.) találataira támaszkodva, ám a fokozatosan magára találó Budafok a harmadik negyed végére fordítani tudott, a hajrában pedig már 15 ponttal is vezetett, és végül K Swanson (24 p., 10 lep.) és Varga D. (11 p., 8 lep.) vezérletével végül 10 ponttal győzött.

Óbudai Kaszások - Vasas Akadémia 76-90

Az első negyedben a hazaiak Supola Z. (13/6p., 5 gp.), Lakosa Á. (11/6 p.) és Pollák B. (10/6 p. - 11 mk.) révén triplákkal tartották a lépést a leginkább rendezetlen védelem ellen, valamint betörésekből eredményes Vasassal. A második etap elején 8 ponttal ellépett a dobást nem hibázó Farkas A. (15/6 p. - 4/4 du., 2/2 tri., 1/1 bü.) - 3 lep.) és Takács D. (16/12 p., 3-3 lep., ea. és gp.) vezette vendég együttes. Visszajött ugyan 3 pontra a Kaszások, de a félidő hajrájában volt már 11 pont is a tudatosabban játszó vendéglátó előnye. A félidő Boros M. (13/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) dudaszó pillanatában dobott palánkos triplájával ért véget.

Ahelyett, hogy a bravúros találat feldobta volna a hazaiakat, idegesen, eladott labdákkal kezdett a Kaszások gárdája, Andrássy G. (18 p., 3 lep., 5 gp.)  kétszer is nagyot zsákolt, és amellett, hogy eredményesen játszott, center létére ő bizonyult a Vasas legjobb előkészítőjének. Passzaiból leginkább a gyűrű alá rendre dinamikusan berobbanó Cseh B. (24/3 p., 7 lep., 4 gp.) volt eredményes, egy 14-3-as bő 3 perccel kezdve a 3. negyedet közel 20 pontosra hizlalták előnyüket a hazaiak. Egy 7-0-lal zárkózott a vendéglátó, de 10 ponton belülre az ekkor hatékonyan centerező Kármán D. (15 p., 6 lep,) vezérletével csak a záró etap közepén tudott kerülni, a hajrát pedig okosan játszva menedzselte le, a meccset pedig biztosan nyerte a Vasas.

Jászberényi KSE - TF-BP 104-86

A hatalmas dobópárbajt hozó nyitónegyedet 1 ponttal még "elvitte" a nagyrészt Kelenföldi D. (23/3 p., 6 lep, 3 szl.), Karosi G. (17/6 p. - 19 mk. - 10 lep., 3 gp.), Anda D. (11 p., 6 lep., 3 ea.), Szanyi B. (10/3 p.) és Dancsecs A. (10 p., 3-3 lep. és gp., 7 ea.) pontjaiban bízó vendég fővárosi alakulat, ám a két középső negyedben egyértelműen a jászsági együttes akarata érvényesült, amely a Kucsora Cs. (31/24 p., 3 lep.)-Meleg K. (29/6 p., 8 lep., 3 szl.)-Dunai Z. (11/9 p., 4 ea., 3 gp.) trió tagjainak találataira, valamint a tripla-dupla közelében járó J. Santiago (9-9 p. és lep., 10 gp.) sokoldalú játékára támaszkodva a 3. etap végére el is döntötte a maga javára az összecsapást.

DEAC U23 - Salgótarjáni KSE 74-56

10-0-s másfél perces repülőrajttal kezdtek a hazaiak, majd rendezte sorait és a  negyed hajrájában kis híján ledolgozta hátrányát a Salgótarján - a második etapot 7-2-vel kezdve egyenlítettek is a vendégek. Ez a jelek szerint sokat kivehetett játékosaiból, mert a debreceni fiatalok egy 11-0-t "repesztve" újra elhúztak, és 9 pontos előnnyel fordulhattak. A 2. félidő elején gyorsan feljöttek 5 pontra a vendégek, ám ekkor egy 6-0-lal ismét 10 pont fölé növelte előnyét a DEAC U23-as gárdája. Ismét a Salgótarján került a hullámzó mérkőzésen a felszálló ágba, egy 14-2-es rohammal a 3. negyed derekára ledolgozta hátrányát. A szakasz egy 7-2-es debreceni rohammal és 5 pontos hazai vezetéssel ért véget. A záró etap elején ismét megközelítette a hazai együttest a nógrádi társulat - amelyből végül egyedül Váits O. (21/12 p., 5 ea.) jutott tíz pont fölé, ám egy 5-0-lal ismét "lélegzethez jutottak" a DEAC fiataljai, sőt meg is törték ellenfelük ellenállását, s az utolsó bő 3 és fél percet 11-0-ra nyerve Várszegi Á. (25/15 p., 8 lep.) és Hegedűs B. (15/6 p., 8 lep.) vezérletével végül közel 20 pontos győzelmet arattak.

Ceglédi KE - PVSK 71-96

A nyáron "névleg" jól erősítő Cegléd elég lámpalázasan kezdett az előzetesen rangadónak gondolt összecsapáson, a nyitó negyed derekára 10 pontos előnyt szerzett Bíró O. (16/3 p., 9 lep., 3 gp.) és Horti B. (10/6 p., 7 lep.) vezérletével a pécsi együttes.  A szakasz második felében tovább "nyílt az olló", 28-14-re nyerte a nyitó etapot a PVSK, ceglédi részről egyedül Orgona G. (15/3 p., 5 lep.)  jelentett érdemi veszélyt a vendégek kosarára. A második etap kiegyenlített játékot hozott, Csaba Gy. (11/3 p., 3 lep.) és Csorvási M. (11 p., 8 lep.) kezdte "szállítani" a pontokat hazai oldalon, s a 2. etap derekán 10 pontra feljött a Cegléd. A nagyobb bajt megelőzendő, egységes csapatjátékkal vágott ki egy 7-1-es rohamot a PVSK. A félidő végén Orgona próbálta versenyben tartani a hazaiakat, 15 pontos pécsi vezetéssel fordultak a felek.

A második félidőt Velkey J. (9 p., 3 lep.) villanásaival 8-0-lal kezdve hamar a 10 pontos lélektani határon belülre került a Cegléd. Ekkor azonban egy 9-2-vel ismét megnyugtatóvá tette előnyét az ekkor leginkább Antoni Cs. (20/9 p.) vezette PVSK, amely úgy tűnt, meg tudta törni vendéglátója ellenállását, hiszen a záró etap előtt Mokánszki M. (19/12 p.) és Halász Á. (12/9 p., 7 lep., 4 ea., 6 gp.) kosaraival 20 pontos vezetésre tett szert. A záró etapot még "kötelező jelleggel" lejátszották a felek, a PVSK fölényes győzelmet aratott, a ceglédieknél pedig - akiktől még Horváth M. (10/6 p., 5 lep.) ért el kétszámjegyű pontot - még kell némi idő és munka, hogy a sok új, ezen a szinten jónevű játékosokból igazán csapat legyen.

BKG Príma Akadémia - Phoenix MT Fót 79-70

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második negyed derekáig nem is "eresztették" egymást. Ekkor 6 ponttal elléptek a vendégek, ám a félidő egy 10-3-as hazai rohammal és minimális hazai vezetéssel zárult. A második félidő 4 hazai ponttal indult, ám erre egy 11-0-lal felelve 6 pontos előnyt szereztek az elsősorban J. Kinney 16 p., 3-3 lep., szl. és ea., 5 gp.) és Markovic L. (12 p.) pontjaiban bízó fótiak. A szakasz második felében azonban sziporkáztak a Nagy-fivérek, Botond (35/12 p., 7 lep. 3 ea., 6 gp.) és Benedek 11/9 p, 3 lep., 5-5 szl. és gp., 4 ea.) vezette hazaiak, akik egy 17-4-es "száguldással" 7 pontos előnyt szereztek a negyed végére. A záró etapban egyszer nőtt 10 pont fölé a hazai előny, a szakasz jelentős részében tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét és végül 9 ponttal nyert a BKG.

Zöld csoport:

Dávid Kornél KA - Atomerőmű SE U23 72-66

Jobban kezdtek, és az első negyedben 6 pontos előnyre tettek szert a Sövegjártó Á. (13/9 p., 8 lep., 4 szl), Kékesi K.  (12/6 p., 3 lep., 5 gp.), Pajor D. (11/9 p., 3 ea.) és Sáfrán B. (10/3 p., 3 ea.) kosaraira alapozó paksi fiatalok. A folytatásban előbb kiegyenlítetté tette játékot, majd a záró szakaszban egyértelműen átvette az  irányítást a Kis R. (19/9 p., 8 lep.)-Tóth P. (19/3 p., 8 lep., 5-5 gp és ea., 4 szl.)-Büki B. (10/9 p., 4 lep.) trió vezette hazai együttes, amely a 4. negyedben 6 pontos előnnyé alakította a szakasz előtti ugyanekkora hátrányát.

Agrofeed UNI Győr - Vásárhelyi Kosársuli 99-86

Hiába nyerte meg szorosan a két középső szakaszt és adta a remek dobóformát kifogó Borbáth B. (27/21 p. - 7/9 tr. -, 7 lep., 5 gp.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a vendég Hódmezővásárhely, amely a "gólkirály mellett Pinnyey M. (15/6 p., 12 lep., 3 gp.), Balogh L. (13/6 p., 4 lep., 6 gp.) és Bálint E. (10 p., 3 lep.  6 ea.) eredményességére épített, a nyitó és különösen a záró szakaszban lehengerlő támadójátékot nyújtva Bakon Cs. (24/15 p., 3 lep.), Kámán B. (20/3 p., 4-4 lep., ea. és gp.), Gosztola G. (20 p., 7 lep., 6 szl.) és Hágen T. (13/3 p., 9 lep.) eredményes játékának köszönhetően egy híján 100 pontot dobva a győri legénység diadalmaskodott.

Békéscsaba - Százhalombattai KSE 101-75

A szünetig szerzett 23 pontos előnyének és a mezőnyből dobást nem hibázó Varga Á. (25/6 p. - 4/4 du., 2/2 tri., 11/12 bü. -, 3 lep., 4 ea., 7 szl.), Hajdu M. (23/6 p., 4 lep.), Cvijin P. (16/6 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.), N Szolevics (11/9 p., 4 lep.), valamint Varga Z. (10 p., 6 lep.) eredményességének köszönhetően biztosan nyerte az újoncok csatáját a Békéscsaba a második félidőre Montai M. (20/9 p., 7 lep., 4 ea.) és Várbíró G. (20 p., 4 szl., 3 ea., 5 gp.) ponterőssége révén feljavuló Százhalombatta ellen.

Veszprémi KK - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 83-85

Ellentétes félidők mérkőzésén remek kezdésének és egységes csapatjátékának, azon belül pedig Madár A. (16/15 p., 3 szl.), Szabó P. (15/3 p., 5 ea., 12 gp.), Fábián Sz. (14 p., 9 lep.), T. Prodanovic (13/9 p., 4-4 lep. és gp.), Birkás A. (11/3 p., 3 ea.) és Takács E. (10/6 p., 9 lep., 4 ea.) kosarainak köszönhetően  szünetben 13 ponttal vezetett a hazai gárda. Térfélcsere után a főnixmadárként feltámadó Tiszaújváros Gáspár B. (20/6 p., 5-5 lep. és ea., 6 szl.), Csák B. (13/3 p., 5 lep., 3 gp.), Lakatos M. (10/6 p., 3 ea., 5 gp.), valamint Okoh V. (10 p., 8 lep.) vezérletével átvette a játék irányítását, és a hajrában a vezetést is, és izgalmas végjátékban megnyerte a rangadót.

Dunaharaszti MTK - Eszterházy SC 93-64

Az első negyedet 10-3-mal, a másodikat 5-0-lal kezdte a DMTK. Az újonc Egernek voltak jó időszakai, de amikor igazán közel kerülhetett volna ellenfeléhez, a Dunaharaszti rendre újított, s szünetben 8 ponttal vezetett. Térfélcsere után gyorsan feljött 5 pontra a nagyrészt Máté B. (16/6 p., 10 lep.), Szicsák B. (16/3 p.,  3-3 ea. és gp.), valamint Gilszki E. (14/6 p., 3 ea.) pontjaiban bízó Eszterházy, ám egy 8-0-lal újra megnyugtató előnyhöz jutott a Burai R. (28/12 p., 10 lep., 3 gp.)-Simonics L. (14/3 p., 3 gp.) kettős vezette DMTK, ám a szakasz derekán ismét 10 ponton belülre került a szívósan küzdő újonc vendég alakulat. Ekkor azonban egy újabb 8-0-lal közel 20 pontra nőtt a különbség, és ezzel megtörte a vendégek ellenállását, s végül fölényes győzelmet aratott a Dunaharaszti.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Pénzügyőr SE   90-77

A nyitó etapban Rátvay T. (26/18 p., 5-5 lep. és ea.), Csátaljay B. (22/9 p., 3 gp.). Tóth D. (16/6 p., 3 ea., 5 gp.) és Soós B. (10/6 p., 4 gp.) jóvoltából remek támadójátékot produkálva közel 20 pontos előnyt szereztek a hazaiak, akik ezt szünetig 20 fölé tudták növelni. Szünet után alábbhagyott a koncentráció hazai oldalon, bő 3 perccel a vége előtt 10 zárkózott föl a Kerkai Á. (23/3 p., 3 lep.), Tóth Z. (12/6 p., 7 gp.), Tóth K. (11 p., 4 lep.) és Barócsi Á. (10 p., 9 lep,) pontjaiban bízó Pénzügyőr,  de ennél nem tudott közelebb kerülni a magabiztos rajt-cél győzelmet arató soproni egyetemi együtteshez.

NKA Universitas Pécs II - Nagykőrösi Sólymok 85-78

Egységes csapatmunkával az 1. negyedben 8 pontos előnyt szerzett a Fehér P. (17/6 p., 3-3 ea. és gp.), Timkó N. (12 p., 5 lep., 2 bl.), Molnár B. (11/9 p., 5 ea.), Mácsai K. (10/6 p., 6 lep., 3 ea.) és Mészáros B.. (10/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.) eredményességére építő Nagykőrös. A két középső negyed kiegyenlített játékot hozott, a záró etap előtt is 8 pontos volt a vendégelőny. A befejező negyedet azonban sokkal jobban bírta a Kazy B. (29/9 p. 9 lep., 3 szl., 5 ea.)-Angyal M. (13 p., 15 lep., 3 gp.)-Rátgéber T. (11/3 p., 3-3 lep., szl. és ea.)-Merkl B. (10 p., 5 szl., 4 gp.) kvartett vezette, a lepattanó csaptát nem mellesleg 43-30-ra megnyerő fiatal pécsi gárda, amely így a maga javára fordította a találkozót.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu