NB I/B: A MAFC és a Veszprém húzta be a rangadókat

Nagy csatában győzte le riválisát a MAFC együttese, csak az utolsó percekben dőlt el az OSE elleni derbi, míg a Veszprém megszenvedett a BKG otthonában veretlensége megőrzéséért. Taroltak a házigazdák a Zöld csoportban.

Piros csoport

BUDAFOK – PVSK-Kronosz Kiadó 80-81 (19-14, 15-28, 23-14, 23-25)

Hazai oldalon a védekezés egyik alappillérének számító Lados hiánya okozott problémákat, míg a pécsieknél a centerposzttal gyűlt meg a bajuk, Olasz távollétében ugyanis Varga (26 pont, 11 lepattanó, 10 kiharcolt fault) és Horváth (13 pont, 14 lepattanó, 6 eladott labda, 3 blokk) azt csinált a palánk alatt – kis túlzással -, amit akart, el is léptek a nyitó negyedben a budafokiak. A PVSK azonban a Dragasevic-Riskó páros vezérletével éledezett, fegyelmezett játékukkal nem csak megfordították a találkozót a javukra, de már 14 ponttal is mentek az első félidőben. A házigazda minden erejét mozgósítva szívta magát folyamatosan, olyannyira, hogy a nagyszünet előtt a vezetést is sikerült visszavenniük, hogy aztán a fordulást követően ismét elengedjék tíz pontra az öltözőből koncentráltabban kijövő vendégeket. Az utolsó percekig nem is sikerült utolérniük Turiscséknak (19/12 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) a pécsi gárdát, de aztán néhány pontosabb támadásvezetéssel egy pontra zárkóztak és labdájuk volt a győzelem megszerzésért. Azonban Puszta és Tursics dobása is célt tévesztett, így a PVSK újabb nagy fogással jelezte szándékét nem csak a bennmaradás, de ilyen tempóban akár a rájátszás eléréséért is.

Legjobb dobók:

Budafok: Varga D. 26, Tursics 19/12, Horváth M. 13

PVSK: Dragasevic 22/3, Riskó 17

Budapesti Honvéd SE – OMNIA Pub & Food Békés 85-66 (22-7, 23-19, 22-17, 18-23)

Izgalommentesen alakult a Honvéd utolsó derbije a Hepp Kupa négyes döntője előtt, egy percig sem forgott veszélyben a két kezdő hátvédjük, Horváth (19/15 pont) és Szalay (10/3 pont, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz) által húzott fővárosiak győzelme. A Békés küzdött a lehetőségeihez mérten, ám Kertész korai kiválása megpecsételte az amúgy is borítékolható sorsukat, már első számú játékmesterükkel is tisztes távolból tudták csak üldözni Puskás Artúr legényeit. Krstic (30/9 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 7 kiharcolt fault) és Koma (15 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 9 kiharcolt fault) próbálták tartani a vendégeket, de a találkozó nagyon korán eldőlt, mindössze a nagy különbség ellenére néhol kialakuló paprikás hangulat és összezördülések okoztak némi felesleges feszültséget.

Honvéd: Horváth Á. 19/15, Pintér 11/6, Szalay 10/3

Békés: Krstic 30/9, Koma 15

MAFC – OSE Lions 83-73 (22-19, 15-16, 20-22, 26-16)

Egy-egy élvonalbeli csarnokot is túlszárnyaló hangulat fogadta a rangadó résztvevőit, akik nem maradtak adósak a jó játékkal lelkes szurkolóik előtt. A MAFC kezdte jobban a találkozót, de az OSE fokozatosan javuló játékkal nem engedte magát leszakítani, és a harmadik negyed hajrájában már nyolc ponttal is tudott vezetni, elsősorban a szezonbeli legjobbját nyújtó Hegedűs (20 pont, 5 lepattanó), valamint az Illés-Mohácsi hátvéd duó irányításával. A házigazdák gyors időkéréssel raktak rendet s fejekben, védekezés váltásuk meg is zavarta az addig jobban játszó oroszlányiakat, Gramavölgyi (13/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Washington (31/3 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 5 gólpassz) pedig bebizonyították, hogy az éles meccseken is vezérei tudnak lenni a csapatnak. Főleg utóbbi parádés formája kellett, hogy a végjátékban felülkerekedjen a MAFC, az addig kiegyenlített csatát hozó találkozón döntő volt, hogy míg a hazaiak légiósa rendre megoldotta a feladatát támadásban, addig az OSE akciói hamvában haltak el, így egy egylabdás meccsen végül ”simább” végeredménnyel húzta be a rangadót Hencsey Tamás együttese.

MAFC: Washington 31/3, Garamvölgyi 13/6, Katona 13/6

OSE: Hegedűs 20, Illés 16/3, Mohácsi 13/3, Kucsora 10/3

Vasas Akadémia – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 94-72 (29-14, 23-15, 19-23, 23-20)

Két meghatározó játékosa, Baki és Pupp nélkül esélytelen volt a Bonyhád a nagyobb tempóban kezdő Vasas otthonában, a mérkőzés elejétől fogva a házigazdák akarata érvényesült. Boros tripla-dupla közeli teljesítménnyel (10 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 8 gólpassz) hálálta meg a hazai oldalon kapott legtöbb játékpercet, mellette Moravcsik mozgatta még nagyon jól a társakat (15/6 pont, 6 gólpassz), de az Andrássy-Katona-Kenelenföldi trió tagjai is eljutotottak fejenként legalább 12 egységig. Mindenki kapott lehetőséget a pasarétieknél a korán eldőlő mérkőzésen, a Bonyhádnál Tömösváry (22/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) volt a legstabilabb, de tartalékosan nem futotta többra a vendégektől.

Vasas: Moravcsik 15/6, Andrássy 14/6, Katona 13/9, Kelenföldi 12, Boros 10

Bonyhád: Tömösváry 22/9, Somogyfoki P. 14, Somogyfoki Sz. 11

Nyíregyháza Blue Sharks – Nagykőrösi Sólymok KE 89-58 (24-14, 24-18, 18-10, 23-16)

Tóth Gergely és Fazekas Csaba hiányát is simán elbírta a Nyíregyháza gárdája, amelyben ezúttal az előző szezon pontfelelőse, Czura Attila (29/9 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) vitte a prímet, de mögött Bus (17 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Harmon (13/9 pont) is szépen iparkodott. Nagyon extra nem is kellett a csapat többi tagjától, mivel a Nagykőrösnél csak Lakosa érte el a tíz pontos határt, a 35 %-os mezőnymutatóval pedig nem is volt esélyük a szintén Hepp Kupa döntőre készülő Kék Cápák otthonában.

Nyíregyháza: Czura 29/9, Bus 17, Harmon 13/9

Nagykőrös: Lakosa 13/9, Molnár 8

BKG-Príma SE – HOYA Pannon Egyetem Veszprém 79-88 (26-25, 21-18, 18-22, 14-23)

Óriási csatát hozott a szigetszentmiklósi derbi is, a kiegyenlített, gólzáporos első negyedet követően a BKG letámadása zavarta meg a veszprémi fejeket, aminek köszönhetően tíz ponttal is mentek már Nagy Ágoston tanítványai a félidő hajrája előtt. Elsősorban a két Nagy, Botond (22/12 pont, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) és Benedek (15/9 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz) villogtak, de az ex-veszprémi Kovács Soma (14/9 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk) is ihletett formában pattogtatott, csak az utolsó percekben tudott faragni hátrányából a lustavezető. A fordulás után bekeményített hátul a Mérész legénység, 0-7-el ragadták magukhoz a kezdeményezést, a rutinos kezdőjükből gyakorlatilag mindenki hozta a tőle elvárhatót és Körtélyesi is jól szállt be a padról. A hazaiak nem adták könnyen magukat, tapadtak továbbra is a bakonyiakra, de a vendégek 2-11-es futással léptek meg riválisuktól, hogy aztán az egy 13-4-es hajrával tegye ismét nyílttá a találkozót. Labdája is volt a BKG-nak a fordításhoz, ám a legfontosabb időszakban elvesztették addigi legjobbjukat, a kipontozódás sorsára jutott Nagy Botondot, a végjátékot pedig lehozta a rutinos veszprémi gárda.

BKG: Nagy Bo. 22/12, Nagy Be. 15/9, Kovács S: 14/9, Tanács 11

Veszprém: Kovács Á. 19, Szabó P. 17/3, Madár 14/3, Völgyi 13, Pavlovic 11/3, Körtélyesi 10/6

MTK Törökbálint – MEAFC-Miskolc 77-66 (15-16, 23-9, 17-21, 22-20)

Kulcsfontosságú mérkőzést nyert meg az MTK együttese a rutinos Jakab (20 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda), Bihari (17 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 kiharcolt fault) duóra építve, amely a második negyedtől szinte végig kézben is tartotta a mérkőzés alakulását. A faital miskolci gárda Takács (21/3 pont, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault) és Tóth (12/3 pont, 6 eladott labda, 6 gólpassz) révén mozgósította minden energiáját, sikerölt is öt pontra zárkózniuk az utolsó percekben Bihari kiállítását követően, de az MTK higgadt tudott maradni ebben a szituációban, és taktikus játékkal behúzta a rájátszás szempontjából roppant fontos hazai derbit.

MTK: Jakab P. 20, Bihari 17

MEAFC: Takács D. 21/3, Tóth B. 12/3

Zöld csoport

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Concordia Motax KC Pápa 79-66 (20-13, 21-14, 18-18, 20-21)

Megtört a jég Tiszaújvárosban, bár Pöstényi nem tudott csapata rendelkezésére állni, akadt helyettese bőven, Hill (24 pont, 12 lepattanó), Kiss (18/6 pont, 4 lepattanó), Gáspár (7/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz, 3 blokk) és Szabó (13 pont, 5 lepattanó, 7 kiharcolt fault) is remekelt hazai oldalon, a borsodiak így szinte végig vezetve szállították a két pontot. A Pápa Sonyák (26/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Cook (15/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) mellett ezúttal Grebenárral (17 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) is rohamozott, üldözték is végig vendéglátóikat, akik emiatt nem igazán engedhettek ki, de a győzelmük nem forgott veszélyben.

Tiszaújváros: Hill 24, Kiss B. 18/6, Szabó N. 13

Pápa: Sonyák 26/6, Grebenár 17, Cook 15/6

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – SMAFC 100-81 (23-19, 20-20, 32-26, 25-16)

Bár a palánk alatt vártuk a nagyobb ellenállást a SMAFC-tól, végül Domsitz (21 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) és az ifjabbik Rátvay (14 pont, 5 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) is ficánkolhattak a gyűrű közelében, nem beszélve Rátvay Tamás (19/3 pont, 4 gólpassz) és Geiger Bálint (16/6 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) ponterős játékáról. Működött a gyorsindítás és egészen pontosan dobtak mezőnyből a házigazdák, amire a második félidőtől már egyre nehezebben tudott válaszolni a soproni együttes. Kovács (19 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Czukor (15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz) hiába voltak így hatékonyak a vendégeknél, az egyre fáradó csapat csak távolodott győri házigazdájától.

Győr: Domsitz 21, Rátvay T. 19/3, Geiger 16/6, Rátvay B. 14

SMAFC: Kovács B. 19, Füzi 15/6, Czukor 15, Soós 14/6, Szegedi 11/6

Salgótarjáni KSE – EKE Eger KOK 97-74 (24-17, 30-26, 28-16, 15-15)

Az első félidőben még a támadójáték dominált minkét oldalon, a nógrádiaknál Joó (20 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda) és Herendic (18/3 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 8 gólpassz) dominált ismét, míg az egrieknél a Mészáros (15/3 pont, 7 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Varga (15 pont, 14 lepattanó) duó iparkodott leginkább. A térfélcserét követően összerántotta hátsó alakzatát a Salgótarján, ez pedig elég is volt az északi rangadó eldöntéséhez, a negyed végére már majd 20 egységgel jártak előrébb a házigazdák. Nem nagyon érződött az Egeren a feltámadás lehetősége, volt ugyan egy jobb szakaszuk, amivel tíz pont közelébe férkőztek, de nem volt elég energia bennük a közelebb zárkózáshoz.

Salgótarján: Joó 20, Herendic 18/3, Hajdu 16/3, Piukovics B. 14/6, Kovács M. 10/3

Eger: Mészáros B. 15/3, Varga I. 15, Szabó G. 11/9, Máté B. 11/3

Vásárhelyi Kosársuli – Alba Fehérvár 89-62 (25-15, 22-18, 18-17, 24-12)

Nem kegyelmezett a tartalékosan érkező fiatal Fehérvárnak a listavezető Vásárhely, az ihletett formában tüzelő Vas Péter (30/9 pont, 5 lepattanó) vezérletével már az első 20 perc során is dominálták a mérkőzést, és a folytatásban sem adtak esélyt a vendégeknek. Perák Denis (16 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda) statisztikai lapján is mindössze két rontott dobás szerepelt a negatív oldalon, Pavlovic pedig ritkán látott mutató miatt maradt le a tripla-dupláról, ugyanis ponttermésben nem sikerült a tízes határt elérnie (4 pont, 14 lepattanó, 11 gólpassz). A fehérváriak 34 %-os mezőnymutatójából az amúgy még jól játszó Takács Martin (17/3 pont, 9 lepattanó, 8 szerzett labda, 6 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) is kivette a részét, küzdöttek becsülettel Peresztegi Nagy Ákos legényei, de megszorongtatni nem tudták a csongrádiakat.

Vásárhely: Vas P. 30/9, Perák 16, Bálint 14, Rostás 10

Fehérvár: Takács Ma. 17/3, Varga M. 13/9, Polster 13/9

Óbudai Kaszások – KTE-Duna Aszfalt 86-80 (21-23, 25-19, 20-23, 20-15)

Küzdelmes meccset ívott a két fiatal együttes, gyakorlatilag a végjátékig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégeknél Kucsera (21/9 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) vezérteljesítménye mellé az egyaránt 17-17 pontig jutó Plézer-Molnár duó lépett fel, míg hazai oldalon Takács szállított (ismét) brutális dupla-duplát (21 pont, 22 lepattanó), de Farkas triplái (16/12 pont) és Bencsik (11 pont, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 7 gólpassz) agilitása is kellett a meccsben maradáshoz. A záró negyedben tudott végleg ritmust váltani az óbudai legénység, ekkor elől-hátul összeállt a játékuk, és már nem is engedték vissza magukra riválisukat.

Kaszások: Takács A. 21, Farkas 16/12, Molnár L. 12/6, Bencsik 11

Kecskemét: Kucsera 21/9, Plézer 17/3, Molnár D. 17, Lukács 11/3, Vukcevic 10/3

Újpest-MT – Bajai Bácska FKE 84-76 (20-25, 24-18, 23-21, 17-12)

Surmann Péter ismét előhúzott a tarsolyából egy meccsnyerő performanszot (28/6 pont, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) az Újpest javára, mellé Durasevic (17 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) és Franczva (11 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) is szépen fellépett, ami elegendő volt az igazán extra teljesítmény nélkül maradó Baja ellen. Pongó (13 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda) igyekezete volt leginkább dicsérhető a pontokat szépen elosztó vendégeknél, akik 75-72-nél még ott loholtak házigazdájuk nyomában, de egy 5-0-s szakasszal eldöntötte a találkozót a fővárosi együttes, amely így másodszor is legyőzte a feljutásra esélyes bácskaiakat.

Újpest: Surmann P. 28/6, Durasevic 17, Franczva 11

Baja: Pongó 13, Kovács B. 11/9, Nagy D. 11/3, Vukicevic 11, Ágfalvi 10/6, Jakab P. 10

Fotó: hunbasket.hu - MAFC-OSE