NB I/B: A Veszprémé a csúcsrangadó

Nem hibázott hazai pályán a listavezető Veszprém, nem adott esélyt az OSE gárdájának a végig jól játszó Mérész-legénység. Miskolcról hozta el a két pontot a Honvéd, fontos meccset nyert a Nagykőrös a PVSK ellen, a BKG pedig könnyedén intézte el a Budafokot. Alul meglepetésre bukott a Baja Egerben, a Fehérvár Sopronban, a Kaszások pedig hazai pályán a Vásárhely ellen.

Piros csoport

MEAFC-Miskolc – Budapesti Honvéd SE 71-75 (15-26, 20-12, 21-21, 15-16)

Nagyon ültek az első negyedben a Honvéd dobásai, a Horváth Ákos (16/6 pont) fémjelezte kezdőötös meg is lépett, több, mint tíz ponttal, de a folytatásra már nem tartott ki a lendület. Jött a hullámvölgy a vendégek játékában, a MEAFC pedig Prophet (20/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 eladott labda) vezetésével zárkózott a második etapban, a térfélcsere után már abszolút ki-ki meccs alakult ki. A fővárosiaknak sikerült azért ismét egy megnyugtatóbbnak tűnő, hat-hét pontos előnyt kiépíteniük a padról remekül beszálló Debreceni (19 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault) vezérletével, de a végjátékra érkezve ledolgozta ezt a Miskolc és 71-71-nél ki-ki meccs lett a találkozóból. Több lehetősége is volt a fordításra a házigazdának, de se az ex-Honvédos Tóth Bence büntetői (amelyek csapatszinten sültek be ezen a játéknapon – 44 %), se Takács triplája nem talált célba, így a pontosabbnak bizonyuló vendégek elorozták a két pontot a borsodiaktól.

Legjobb dobók:

MEAFC: Prophet 20/3, Lippai 13, Szanyi 10/3

Honvéd: Debreceni 19, Horváth Á. 16/6, Mucza 11/3, Martinez 10

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – OSE Lions 85-77 (30-12, 16-18, 20-22, 19-25)

Parádés kezdéssel alapozta meg a rangadót a Veszprém együttese, jobb lepattanózásának és szorosabb védekezésének köszönhetően már az első tíz percben megnyugtató előnyt épített ki a Szabó Péter (16/6 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) fémjelezte házigazda. A folytatásban összekapta magát az OSE, elől-hátul rendezte sorait a Mohácsi (20/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Nshimba (6 pont, 12 lepattanó) duó vezette rivális, de a hazaiaknak minden fellángolásra volt válaszuk, köszönhetően, hogy kulcsembereik közül Kovács (17 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda), Körtélyesi (16/6 pont, 4 lepattanó), Pavlovic (8 pont, 8 lepattanó) és Völgyi (14/3 pont, 4 lepattanó) is remekeltek a találkozón. A fordulás után sikerült az Oroszlánynak tíz ponton belülre kerülnie, Abell (15/6 pont, 3 lepattanó) és Hegedűs (15/3 pont) is belelendültek hazai oldalon, de az igazi áttörés csak a hajrában jött el, 78-75-nél ugyanis odaért a Veszprém nyakára a sötét mezes alakulat, viszont ahogy korábban már többször is, most is volt válasza mindenre Mérész Csaba együttesének, és pontos találataikkal nem adtak esélyt az OSE-nek a fordításra.

Veszprém: Kovács Á. 17, Szabó P. 16/6, Körtélyesi 16/6, Völgyi 14/3, Madár 10/3

OSE: Mohácsi 20/9, Abell 15/6, Hegedűs 15/3

Nagykőrösi Sólymok KE – PVSK-Kronosz Kiadó 74-71 (12-15, 13-26, 25-8, 24-22)

12-12 utána lépett el a Bíró (19/3 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Demeter (11 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) páros által húzott PVSK, az ekkor repesztett 5-18-as rohamban négy triplát is elsüllyesztettek a pécsiek, amire csak a térfélcsere után érkezett válasz hazai részről. Méghozzá csattanós, a belelendülő Fehér (27/12 pont, 11 lepattanó) hatékony támadójátékának köszönhetően előbb 11-0-al, majd 22-2-vel nyitott a házigazda, állva hagyva a dobásaival küszködő (0/8 hárompontos) Juhász legénységet. A Pécs jó első félidejének hála azonban így is csak egy pontos nagykőrösi vezetéssel fordultak a felek a záró játékrészre, ahol végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Molnár (26/9 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 3 gólpassz) rutinja és higgadtsága győzelmet ért a végén a hazaiaknak, öt büntetőt is értékesített végén a Sólymoknak, amivel megnyerték a kulcsfontosságú derbit.

Nagykőrös: Fehér 27/12, Molnár M. 26/9

PVSK: Bíró 19/3, Berkics 13, Demeter 11

BKG-Príma SE – BUDAFOK 90-65 (27-20, 21-15, 27-19, 15-11)

Jól kapta el a rajtot a BKG együttese hazai pályán, Tanács (15/3 pont) remek kezdésének köszönhetően pillanatok alatt meglépett a Zöld csoport tavalyi bajnoka az akkor ezüstéremmel vigasztalódó Budafoktól. A vendégek azonban nem hagyták ilyen könnyen magukat, a Varga (13 pont, 4 lepattanó), Fehér (13/9 pont, 3 lepattanó), Horváth (8 pont, 10 lepattanó, 4 blokk) trióval az élen visszazárkóztak három pontra, de ennél közelebb már nem tudtak kerülni. Nagy Botond nagyon belelendült ugyanis a túloldalon (23/9 pont, 2 szerzett labda, 8 gólpassz), Kaluha (14/6 pont) is jól szállt be a padról, a félidőig szerzett megnyugtató előnyüket pedig sikerült feltornázniuk 20 körülire a fordulást követően, ami után már nem volt visszaút a vendégek számára.

BKG: Nagy Bo. 23/9, Tanács 15/3, Kaluha 14/6

Budafok: Fehér 13/9, Varga D. 13

Zöld csoport

SMAFC – Alba Fehérvár 84-68 (32-12, 13-25, 22-16, 17-15)

Nem bízat a véletlenre a kezdést a SMAFC gárdája, ellenállhatatlan támadójátékkal (ami végig jól működött a találkozón) nekirontva a Fehérvárnak, gyakorlatilag egy negyed alatt a lefújásig kitartó előnyt épített ki a hazai együttes. A Seyi (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Peringer (15 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Balsay (16/12 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) trió fémjelezte Alba a második negyedben azért visszajött a meccsbe, sőt, a fordulás után három pontra is megközelítette vendéglátóját, de ennél többre mér nem futotta az erejükből. A Füzi (30/12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda), Czukor (28/9 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Kovács (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) hármasfogat ugyanis remekül vezényelte a SAMFC játékát ezen a napon, 52 %-al céloztak mezőnyből, a büntetőket is 80 % felett értékesítették, így nem is férhetett kétség a győzelmükhöz.

SMAFC: Füzi 30/12, Czukor 28/9, Kovács B. 10

Fehérvár: Balsay 16/12, Seyi 16, Peringer 15

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Újpest-MT 77-71 (21-13, 13-15, 19-18, 24-25)

Az erre a fordulóra több helyen is jellemző remek első negyed ezúttal a győrieknek jutott ki, akik hamar tíz pont körüli előnyt kovácsoltak a Gáll Dominik (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Rátvay Tamás (15/3 pont, 7 kiharcolt fault, 3 gólpassz) duó segítségével. A folytatásban az Újpest összekapta magát, szívós munkával ledolgozta a hátrányát, többször is megközelítette a házigazdákat, de fordítaniuk egyszer sem sikerült. Pedig Durasevic (18/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 11 kiharcolt fault, 6 gólpassz) most is aktív volt, csak úgy, mint Franczva (15/6 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) és Surmann Gábor (20/6 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz), de a végjátékban a kevesebbet hibázó, a büntetőknél sem megremegő Győr be tudta húzni a roppant küzdelmes találkozót. Hazai részről Földesi Marcellt kell még kiemelnünk, az ő szezoncsúcsot jelentő 16 pontja mellett a higgadtsága is aranyat ért, 12-ből 10 büntetőt értékesített, ennek felét a győzelmet jelentő végjátékban szerezte.

Győr: Földesi 16, Gáll 15/6, Rátvay T. 15/3

Újpest: Surmann G. 20/6, Durasevic 18/3, Franczva 15/6

EKE Eger KOK – Bajai Bácska FKE 75-70 (21-17, 20-16, 11-22, 23-15)

Érdekesen alakul eddig a Zöld csoport idei kiírása, bár favoritok továbbra is vannak, ezúttal egy szinte bármi megtörténhet bajnokság elé nézhetünk, ha továbbra is így születnek a meglepetések. Mert, hogy az Eger győzelmét a hevesi híveken, szakmai stábon és játékosokon kívül valószínűleg kevesen várták volna, még ha a beharangozóban hagytunk is egy kiskaput a bravúrra. Váczi Péter fiai azonban máshogy gondolták, Máté Balázs (27/6 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda) és Varga Imre (11 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) dupla-duplával nyomatékosították szándékaikat, Papp Bendegúz és Mészáros Bence pedig együttes erővel összehozott 32 ponttal támogatták társaikat a nem mindennapi sikerben. Az első félidőt uralta is az Eger, főleg a lepattanók terén kerültek fölénybe az addig 11-et szedő Varga vezetésével, majd jött a rövidzárlat és a Vukicevic (16 pont, 8 lepattanó), Pongó (16/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 5 gólpassz) duónak köszönhetően fordítani tudott a Baja. Sokáig őrizték is a vezetésüket, csak a 38-ik percben vette azt vissza az Eger Mészáros duplájával, majd pontosabbá váltak a hevesi befejezések a végjátékra, amivel be tudták húzni a roppant értékes két pontot.

Eger: Máté B. 27/6, Pap B. 18/9, Mészáros B. 14/6, Varga I. 11

Baja: Pongó 16/6, Vukicevic 16, Kovács B. 11/9, Jakab P. 10/3

Óbudai Kaszások – Vásárhelyi Kosársuli 67-79 (12-25, 15-16, 28-21, 12-17)

A Baja botlását ez a két gárda használhatta ki a legjobban, így ugyanis sokkal sűrűbb lett az élmezőny a tabellán. A Vásárhely – mint sok más csapathoz hasonlóan már sokadszor ezen a hétvégén -  parádésan kezdte a találkozót, Molnár (22/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Vas (19/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bálint (13/3 pont, 7 lepattanó) remeklésével gyorsan ellépett vendéglátójától, amely csak a harmadik negyedben tért magához és dolgozta le hátrányát egyetlen pontra. A Takács (12/3 pont, 17 lepattanó, 2 blokk), Bencsik (16/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda), Molnár (15/6 pont, 4 eladott labda, 7 gólpassz) hármasfogat által vezényelt felzárkózást azonban időben megfogta a Vásárhely, Pavlovic (9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz, 2 blokk) és Varga (14 pont, 5 lepattanó) léptek elő ekkor  nyerőemberekké és már nem is engedték újra közel magukhoz az óbudaiakat.

Kaszások: Bencsik 16/9, Molnár L. 15/6, Takács A. 12/3, Ondima 11/3

Vásárhely: Molnár B. 22/3, Vas P. 19/9, Varga Z. 14, Bálint 13/3

Fotó (1., slide): oselions.hu

Fotó (2.): sport-uni-eszterhazy.hu