NB I/B: Bajnok az OSE és a Baja

A vártnál jóval simább párharcban vívta ki az élvonalbeli szereplést az OSE együttese, míg a Zöld csoportban harmadik meccs döntött a Baja javára.

Piros csoport

Döntő:

OSE Lions – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 103-74 (31-20, 24-13, 29-16, 19-25)

Teltházas csarnok várta a csapatokat Oroszlányban, láthatóan mindenki kíváncsi volt, hogy vajon sikerül-e a nagy kosárlabda hagyományokkal rendelkező és a sportágat rendkívüli módon szerető város gárdájának kivívnia az A-csoportos tagságot. A kérdés nem sokáig maradt megválaszolatlan, az OSE remek dobóformával nyitotta a találkozót, már tíz perc játékot követően dupla számjegyű különbséget tett fel a táblára, a sokkal motiváltabban és összeszedettebben pattogtató Krasovec legénység pedig a folytatásban sem engedett egyetlen üresjáratot sem. Abell most is bevarázsolt 21 pontot a Veszprém gyűrűjében, de összességében csapatként volt erősebb az Oroszlány, a rotációjuk újfent felőrölte a bakonyiak kulcsembereit, akik közül csak a két hátvéd, Madár (24/18 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 5 gólpassz) és Szabó (11/3 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 6 gólpassz) nőtt fel igazán a feladathoz, de nem, hogy közeledni nem tudtak riválisukhoz, 84-49-es hazai vezetésnél egy nagyon csúnya vereség is körvonalazódott. Kiütéssel és abszolút megérdemelten lett bajnok a rájátszást veretlenül lehozó OSE, ezzel közel 30 év után lesz újra élvonalbeli csapata a városnak.

Legjobb dobók:

OSE: Abell 21/9, Bán 13/12, Mohácsi 9/6, Illés 9/3, Kiss K. 9/3, Burai 9/3, Anda 9

Veszprém: Madár 24/18, Pavlovic 15/6, Szabó P. 11/3, Völgyi 10

A párharc végeredménye: 2-0 az OSE javára.

Rájátszás az 5. helyért:

BKG-Príma SE – Budapesti Honvéd SE 91-86 (14-18, 19-25, 26-24, 32-19)

Az első mérkőzésen megszerzett 25 pontos előnye miatt gyakorlatilag egyetlen percig sem kellett izgulnia a Szigetszentmiklóson is sokáig biztosan vezető Honvédnak, a második negyedben volt, hogy már összesítésben 40-el is jobbak voltak Puskás Artúr fiai. Stefán Dávidot (21/3 pont, 11 lepattanó) jól találták meg a palánk alatt többször is a vendégek, míg a hazaiak dobógépezete csak az első félidő hajrájában kezdett beindulni, de áttörést csak az utolsó etapban értek el. Ekkor a magára találó Berger (14/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk), a végig kiegyensúlyozott Nagy Benedek (17/15 pont, 5 szerzett labda), valamint a masszív dupla-duplát összehozó Nagy Botond (27/18 pont, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 14 gólpassz) vezetésével repesztett egy 12-0-t az addig is tapadó BKG, a megszerzett előnnyel pedig már okosan gazdálkodott a lefújásig. Az újonc így győzelemmel és egy hatodik hellyel zárta a bajnokságot, míg a Honvéd magabiztosan behúzva ezt a párharcot is az ötödik helyen végzett a Piros csoportban.

BKG: Nagy Bo. 27/18, Nagy Be. 17/15, Berger 14/3

Honvéd: Stefán 21/3, Tichov 13/9, Horváth Á. 12/3, Debreceni 11/3

A párharc győztese: a Honvéd 194-174-es összesítéssel.

Rájátszás a 7. helyért:

Vasas Akadémia – PVSK-Kronosz Kiadó 94-72 (22-18, 19-18, 22-17, 31-19)

2-6-nál járt a legközelebb a 22 pontos hátrány ledolgozásához a PVSK együttese, amely ugyan derekasan megnehezítette a Vasas dolgát, főleg az első félidőben, de a párharc megnyerésére nem volt reális esélye. Pedig még a második etapban is tudott vezetni a Berkics (18/9 pont, 4 lepattanó), Olasz (12 pont, 6 lepattanó) duó fémjelezet pécsi gárda, de hazai oldalon a kulcsemberek mind jó napot fogtak ki, így a nagyszünetre már fordító, a harmadik felvonásban stabil tíz pont körüli vezetést építő, majd a záró szakaszban végleg ellépő pasarétiek magabiztosan húztak be ezt a találkozót is. Katona (16/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Andrássy (17 pont, 4 lepattanó, 2 blokk) mellett a fiatalok közül Kelenföldi egy szép dupla-duplával búcsúzott a szezontól (15 pont, 11 lepattanó), de közel járt ehhez a junior korú Radics Gerzson is (9/3 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda).

Vasas: Andrássy 17, Katona R. 16/12, Kelenföldi 15

PVSK: Berkics 18/9, Olasz 12, Carev 10/3

A párharc győztese: a Vasas kettős győzelemmel.

Rájátszás a 9. helyért:

MEAFC-Miskolc – BUDAFOK 80-77 (16-17, 28-11, 15-28, 21-21)

Thornton nélkül is egy rutinosabb játékos, Tóth Bence (18/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 eladott labda, 5 gólpassz) vette vállára a fiatal miskolci csapatot, amely az első negyed hullámzóan kiegyenlített (hol egyik, hol másik csapat tudott meglépni, majd felzárkózni) küzdelmét követően egy 21-6-os félidőt lezáró etappal szerzett biztosnak tűnő előnyt a folytatásra (44-28). A Budafok azonban kezdte eredményesebben használni a palánkok közelében a Horváth (13 pont, 13 lepattanó), Varga (16 pont, 6 lepattanó, 9 kiharcolt fault) párost, el is tűnt a záró felvonásra a nagy különbség, és bár többször is megközelítette egy pontra házigazdáját Károly Máté együttese, a vezetést egyszer sem sikerült átvenniük, a taktikus végjátékot hozó derbin pedig megőrzött három pontot az előnyéből a MEAFC gárdája.

MEAFC: Tóth B. 18/3, Takács D. 17/9, Lippai 17, Szanyi 11/9

Budafok: Varga D. 16, Puszta 13/3, Horváth M. 13

A párharc végeredménye: 2-0 a MEAFC javára.

Döntő:

Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE 82-76 (28-28, 21-15, 15-22, 18-11)

Nagy dobópárbajjal estek egymásnak a felek, amíg a Salgótarján szinte hibázni sem tudott Herendic (23 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Piukovics Bálint (15/6 pont) révén, addig a Baja főleg a második esélyből szerzett kosaraiból tartotta magát. Lassan elkezdtek beesni a vendégek távoli kísérletei is, fordított is a Jakab (21/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) fémjelezte sötét mezes együttes, de Boinitzer (20/9 pont, 13 lepattanó) magára talált hazai oldalon, a félidő utolsó perceit pedig megnyomva, visszavette a vezetést Ughy Albert legénysége. A fordulás után sem vett vissza a tempóból a Salgótarján, előnye már tíz fölé is kúszott, amikor a bácskaiak kapitánya, Ágfalvi Bálint (19/6 pont) fújt riadót és egy 2-11-es etappal ismét a vendégek jártak előrébb. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a végjátékig, ott azonban kijött a nógrádiak bővebb rotációja, a fáradó kulcsemberek mellett volt még tartalékja a hajrára megújuló házigazdának, amivel kiegyenlítette a párharcot.

Salgótarján: Herendic 23, Boinitzer 20/9, Piukovics B. 15/6, Joó11/3

Baja: Jakab P. 21/6, Ágfalvi 19/6, Nagy D. 13/6

Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 82-61 (18-18, 26-15, 17-14, 21-14)

Elodázni még el tudta, de megfordítani már nem sikerült ezt a párharcot is a Salgótarjánnak, a Baja a játék minden elemében felülmúlta riválisát hazai pályán és megérdemelten gyűjtötte be a bajnoki címet. Pongó ihletett játékkal (30/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 eladott labda, 8 gólpassz) segítette aranyéremhez nevelőegyesületét, de mellette az egész évben biztos pontnak számító Jakab Péter (18 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) is elévülhetetlen érdemeket szerzett a bácskaiak sikerében. Küzdött becsülettel a Salgótarján is, de a 35 %-os dobóteljesítmény, pláne idegenben kevés helyen lenne elég egy győzelemhez, keseregni azonban nincs okuk, meglepetéscsapatként harcolták ki a feljutást a Piros csoportba.

Baja: Pongó 30/6, Jakab P. 18

Salgótarján: Kovács M. 18/6, Boinitzer 11/3, Herendic 11, Hajdu 10/3

A párharc végeredmény: 2-1 a Baja javára.

Rájátszás a 3. helyért:

Óbudai Kaszások – Vásárhelyi Kosársuli 94-73 (31-19, 16-23, 23-12, 24-19)

Rendkívül motiváltan és koncentrált játékkal feszült riválisának a Kaszások együttese, amely a szezonban először szerette volna legyőzni az alapszakasz bajnokát, ennek megfelelően zárt szigorúan a védekezésük az első negyedben. A Vásárhely cseréi azonban felrázták Tóth Tamás alakulatát, és újra meccs kerekedett a derbiből, de a nagyszünetet követően ismét egy sokkal pörgősebb Óbuda futott ki a pályára, amely Bencsik (16/12 pont) triplaesőjének köszönhetően visszavette a magabiztos vezetést és már nem is engedte ki azt a kezéből a lefújásig. Takács (14/3 pont, 15 lepattanó) és Ondima (24/6 pont, 4 lepattanó) vezérteljesítményei óriási szerepet játszottak a rendkívül összeszedett Kaszások győzelmében, ennyire kiugró performansz nem akadt a vendégeknél, nem is volt esélyük a párharc lezárására.

Kaszások: Ondima 24/6, Bencsik 16/12, Farkas 14/12, Takács A. 14/3

Vásárhely: Kelemen 13/6, Béres 10

Vásárhelyi Kosársuli – Óbudai Kaszások 63-80 (20-13, 14-24, 11-17, 18-26)

Az első negyedben még érvényesíteni tudta akaratát a Vásárhely alakulata, vezetett is a játékát ekkor még csak kereső Kaszásokkal szemben a hazai együttes. Csak, hogy a sérülésből visszatérő Rosemond (22/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) hátára vette a fővárosiakat, előbb zárkóztak a sötét mezesek, majd a félidő hajrájára át is vették a vezetést. Innen még volt visszaút a Béres (12 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Perák (11 pont, 5 lepattanó) húzta a csongrádiaknak, de az amerikai légiós őrzése továbbra is gondot okozott a túloldalon, így meglépni látszott Saeed Armaghani legénysége. A vendégeknél Takács (16 pont, 13 lepattanó) és Meleg (13 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 2 blokk) is fellépett Rosemond mellé a záró játékrészre, ez pedig már sok volt a sérülésektől megtizedelt Vásárhelynek, amely ismét kapitulált hazai pályán, a bronzérmet így a Kaszások együttese zsebelte be.

Vásárhely: Varga Z. 13/6, Bálint 12/6, Béres 12, Perák 11

Kaszások: Rosemond 22/15, Takács A. 16, Meleg 13

A párharc végeredménye: 2-1 a Kaszások javára.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – DEAC U23 (26-18, 24-19, 23-27, 25-15)

Az első meccs 20 pontos győri sikerét követően nem tartogatott sok izgalmat a visszavágó sem, a hazaiak már az első félidőben dűlőre vitték a dolgot, kulcsembereik közül öten is elérték a 12 pontos határt a lefújásig, csapatszinten egészen kiváló, 57 %-os dobóteljesítménnyel. A DEAC a fordulást követően adott életjelet magáról, fel is zárkóztak hat pontra a harmadik negyedben, de ennél többre nem futotta az erejükből, hiába szórta meg magát Zsuga (24/15 pont) és Kozák Bertalan (19/6), a párharc nagyon korán eldőlt a győri meccsen is.

Győr: Gáll 19/9, Horváth G. 16/6, Csaba 13/3, Geiger 12, Papp B. 12

DEAC: Zsuga 24/15, Kozák B. 19/6

A párharc végeredménye: a Győr kettős győzelemmel.