NB I/B: Közel volt a nagykőrösi csoda

A Honvédé a fővárosi rangadó, sima meccseken nyert a MAFC és a BKG, a Veszprém majdnem megégett a Nagykőrös otthonában. Idegenben vágott vissza az Egernek a pápa, a Kaszások simán verték a Fehérvár együttesét, a Baja pedig meglepetésre kikapott Tiszaújvárosban.

Piros csoport

Vasas Akadémia – Budapesti Honvéd SE 71-78 (15-14, 20-17, 14-25, 22-22)

A Honvéd zónával lepte meg házigazdáját a feldobás után, de a Vasas a kezdeti ijedtséget (1-7) követően összekapta magát és egy 12-0-s etappal átvette a mérkőzés irányítását. A Katona-Kozma duót nélkülöző Faragó legénységnél főleg Andrássy (19/3 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 8 kiharcolt fault), Boros (17/6 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) és Sólyom (14/3 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda) vitték a hátukon csapatukat, a nagyszünetre sikerült is négy pontot megőrizni a vezetésükből. Szaporodott azonban a Vasas hibáinak száma, a Honvéd játéka pedig feljavult a fordulást követően, a fiatalok vitték a prímet a vendégeknél, a padról érkező Tichov (12/6 pont, 4 gólpassz), valamint a junior korú Valerio Vincent (11/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 6 blokk) remeklése mellett a rutinos Horváth-Stefán páros is hozzátett 25 egységet, amivel uralta a második félidőt a piros mezes együttes. A pasarétiek nem tudtak már újítani a végjátékra, minden felzárkózási kísérletet visszavert a Honvéd, amely biztosan tartva négy-öt pont körüli fórját behúzta a rangadót és továbbra is tapad az élmezőnyre.

Legjobb dobók:

Vasas: Andrássy 19/3, Boros 17/6, Sólyom 14/3

Honvéd: Stefán 14, Tichov 12/6, Valerio V. 11/6, Horváth Á. 11/3

Nagykőrösi Sólymok KE – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 84-89 (13-20, 26-27, 18-18, 27-24)

Papírforma szerint alakult a mérkőzés nyitánya, bár az elején akadozott kicsit a veszprémi gépezet, a nagykőrösiek gyengébb dobóformáját kihasználva mégis sikerült előnybe kerülniük, majd azt 17-ig hizlalniuk Körtélyesiéknek (7/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda). Ekkor zárt össze jobban a Sólymok gárdája, a mezőny legjobbjaként tündöklő Lakosa Ákos (24/6 pont, 6 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz) vezetésével tízen belülre jött a házigazda, majd a fordulás után elkezdtek beesni a kinti dobásaik is, amivel a negyedik negyed kezdetén a vezetést is átvette a Sólymok együttese! Percekig fej-fej mellett haladtak a felek, majd néhány jól időzített távolival lépett meg a listavezető, amiből már nem volt visszaút az óriásit küzdő Nagykőrösnek.

Nagykőrös: Lakosa Á. 24/6, Molnár M. 17/6, Varga M. 12/6

Veszprém: Madár 16/9, Pavlovic 15/6, Kovács Á. 12, Kerkai 10/3

MAFC – OMNIA Pub & Food Békés 119-72 (29-18, 35-19, 34-13, 21-22)

Nem volt kérdéses a MAFC újabb győzelme, a ritmusváltásait képtelen volt lekövetni a Békés, ráadásul a palánk alatt sem volt esélyük Koma Daniéknak (51-26 a lepattanó csata). Nyolc hazai játékos ért el legalább tíz dobott pontig, beszórtak 13 triplát, a lecsorgókban Bordács és Garamvölgyi (12 ill. 11), a gólpasszokban Washington (10) járt az élen, míg a tisztességes 72 pontig a vendégek is eljutottak, de egyedül Nagy Balázs (20/12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) emelkedett ki a 18 labdát elszóró sötét mezesekből.

MAFC: Washington 18/6, Katona 16/6, Misek 15, Lakosa Zs. 14/12, Lakits 13, Csapai 11/3, Bordács 10

Békés: Nagy B. 20/12, Koma 14, Kertész 10/3

BKG-Príma SE – PVSK-Kronosz Kiadó 98-66 (27-18, 21-18, 23-19, 27-11)

Mindössze a harmadik negyedben tudott ráijeszteni a hazai csapatra a PVSK, ekkor az addig magabiztosan vezető BKG-t öt pontra közelítette meg az Olasz (16 pont), Dragasevic (14/6 pont, 3 lepattanó) páros fémjelezte pécsi együttes. Erre válaszolt egy 12-0-val az évet ihletett formában kezdő Nagy Botond (29/12 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 16 gólpassz) vezette házigazda, ami után már formalitássá vált a mérkőzés. A végén még rátett egy lapáttal a kissé széteső PVSK-val szemben a rutinosabb BKG, így alakulhatott ki a nagyobb különbség a lefújásra.

BKG: Nagy Bo. 29/12, Tanács 16, Berger 15/3, Kovács S. 13

PVSK: Olasz 16, Dragasevic 14/6, Demeter 12/6

Zöld csoport

EKE Eger KOK – Concordia Motax KC Pápa 56-66 (13-16, 19-17, 8-17, 16-16)

Ezúttal nem tudták egymást kisegíteni az Eger húzóemberei, Máté Balázsnak nagyon nem ment a játék, de a még jobb teljesítményt hozó Varga (10 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda), Mészáros (14/12 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) páros produkciójába is csúszott bőven hiba, a 22 eladott labdából 12-t ők ketten szórtak el, Papp Bendegúz pedig fontos triplái mellett (13/9 pont, 8 lepattanó) csak minden harmadik dobása ért célba. Ezzel együtt is lehetett volna esélyük a győzelemre, bár Cook (18 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Murai (19/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz) szépen vitték előre a harmadik negyedben megugró Pápát. Néhány sikeres távolival visszajött még a meccsbe az Eger, a záró etapban is ott voltak riválisuk nyakán (51-55), de ennél közelebb a 36 %-os dobóteljesítményükkel már nem tudtak férkőzni.

Eger: Mészáros 14/12, Papp B. 13/9, Varga I. 10

Pápa: Murai 19/3, Cook 18, Márton 12/12

Óbudai Kaszások – Alba Fehérvár 98-72 (30-22, 22-19, 19-17, 27-14)

Jól kezdte a találkozót a Fehérvár gárdája, vezettek is az első negyed nagy részében Varga Mátéék (17/6 pont, 3 szerzett labda, 2 eladott labda), de a Farkas (13/3 pont, 4 szerzett labda, 4 eladott labda), Ondima (15/6 pont, 4 gólpassz) páros kosaraival 13-0-t repesztett az Óbuda, innentől kezdve pedig hat pontnál közelebb nem is engedte ellenfelét a fővárosi együttes. Takács ismét remek formában pattogtatott (18 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz), Meleg is fellépett mellé (17/9 pont), de dicsérhető még Molnár (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Bencsik (9/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) hasznossága is, míg a túloldalon sok hibával operáltak a kulcsemberek, nem is volt esélyük a győzelemre a fehérváriaknak.

Kaszások: Takács A. 18, Meleg 17/9, Ondima 15/6, Farkas 13/3, Molnár L. 12/3

Fehérvár: Varga M. 17/6, Polster 12/6

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Bajai Bácska FKE 82-71 (18-19, 21-22, 22-14, 21-16)

Gáspár Balázs (14/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 gólpassz) mellé megérkezett Hill (11/3 pont, 10 lepattanó) és Szabó (16 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) is erre a mérkőzésre, a Jakabot nélkülöző Baja pedig kissé dekoncentráltan futott neki a találkozónak. Egyedül Kővágó-Laska (19 pont, 10 lepattanó, 9 kiharcolt fault) és a szintén dupla-dupláig jutó Vukicevic (13/3 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) szívta fel magát a borsodi derbire, ám a harmadik negyed rövidzárlata végzetesnek bizonyult az éllovas számára. Ekkor a Pécsről hazatáérő magasember középtávolijával még vezetett négy ponttal a Baja, ám ezután percekig (gól)csend telepedett a bácskai gyűrűre, amit 13-0-val büntetett a Tiszaújváros. Ágfalvi tripláival még három pontra visszakúszott a vendég gárda, ám ennél több nem volt bennük, így nagy meglepetésre legyőzte a listavezetőt Szendrey Zsombor együttese.

Tiszaújváros: Szabó N. 16, Gáspár 14/3, Hill 11/3, Pöstényi 10/6

Baja: Kővágó-Laska 19, Pongó 14/6, Vukicevic 13/3, Ágfalvi 10/6

Fotó: hunbasket.hu - Vasas-Honvéd