NB I/B: Nem hibázik a Veszprém

Elmaradt a visszavágás, a MAFC sem tudott belerondítani a Veszprém makulátlan mérlegébe. Miskolci és pécsi bravúr, megégett a BKG és a Honvéd. A Zöld csoportban nem volt jó házigazdának lenni, csak a SMAFC tudta otthon tartani a két pontot egy nagy visszatérővel.

Piros csoport

MEAFC-Miskolc – BKG-Príma SE 83-79 (24-18, 17-21, 14-18, 28-22)

Meglepetéssel indult a forduló, a szinte az egész szezont tartalékosan játszó fiatal Miskolc már a kezdésnél tudatosította a két magasmeberét, Tanácsot és Szeleczkit nélkülöző BKG-val, hogy nem ijed meg rutinosabb és esélyesebb vendégeitől. A rendkívül kevés hibával, ám annál produktívabban a hazai csapat élére álló Tóth Bence (16 pont, 5 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 5 gólpassz) vezérletével a MEAFC lépett meg az első negyedben, de a főleg amerikai légiósára támaszkodó újonc a belső poszton tartotta a lépést házigazdájával. Szükség is volt Berger (28 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) extrájára a túloldalon, mivel a Nagy testvéreket jól hatástalanították a miskolci mezőnyemberek, miközben náluk hatan is elérték a tíz pontos határt. A BKG letámadás a harmadik etapban okozott csak zavart a miskolci fejekben, de gyorsan rendezték soraikat, a záró felvonás első felében pedig dűlőre is vitték a derbit. Visszajött még egyszer ugyan három pontra a hajrában a szigetszentmikósi gárda, de a fordításhoz és ezzel a győzelemhez nem volt már labdája.

Legjobb dobók:

MEAFC: Tóth B. 16, Lippai 14, Takács D. 13/6, Kopasz 13/6, Szanyi 11/9, Béres 10

BKG: Berger 28, Nagy Be. 10/6, Nagy Bo. 10

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – MAFC 98-90 (23-26, 22-20, 28-16, 25-28)

Maradéktalanul elégedettek lehetünk a hétvége legjobban várt rangadójával, színvonalasan mérkőzésen, nagy taktikai harc és látványos elemek közepette őrizte meg (ismét) veretlenségét a Veszprém alakulata, ezzel saját kezébe véve az alapszakasz elsőség kérdését. Madár szárnyalt (25/12 pont, 7 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) nagyon az első félidőben hazai oldalon, az akár MAFC-specialistának is beillő rutinos hátvéd kinti találataival sikerült fordítani a fővárosiak jobb kezdését követően, de vendég részről is jött válasz a mezőnysorból, a parádés formában lévő Washington (30/3 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 5 gólpassz) ihletett napjával már tízzel is el tudtak lépni a sötét mezesek a második etapban. A listavezető nem adta ilyen könnyen magát, Mérész Csaba fiai elkezdték helyette csapdázni az amerikait, 10-0-s rohammal ismét utol is érték riválisukat, majd a térfélcserét követően Kovács Ádám (18/6 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) vezérletével már ők léptek el tíz pont körüli különbségre. A túloldalon Nagy Krisztián (21/15 pont) iparkodott a leghatékonyabban Washington mellett, de a Veszprém szűk rotációja látótávolságon kívül tudta tartani az időközben letámadással is próbálkozó MAFC-ot, aminek köszönhetően egy pontgazadag találkozón győzték le ismét elsőszámú üldözőjüket.

Veszprém: Madár 25/12, Kovács Á. 18/6, Völgyi 16, Pavlovic 12/3, Körtélyesi 10

MAFC: Washington 30/3, Nagy K. 21/15

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – BUDAFOK 78-86 (12-16, 25-25, 26-28, 15-17)

Kiegyenlített meccset vívott egymással a két gárda, a Bonyhád főleg Pupp (22 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 eladott labda) ihletettebb napjával volt versenyben, de felőrölte a csapatot, hogy az egész találkozón futniuk kellett az eredmény után. Mert, ha csak pár ponttal is, de végig a Budafok járt előrébb, hogy aztán az utolsó negyedben meglépjen tíz pont körüli távolságra, ahonnan már nem volt visszaút a külső körülményekkel túl sokat foglalkozó tolnaiak számára. Vendég oldalon az egyéni szezoncsúcsút hintő Mészáros Csaba (22/15 pont), a stabil teljesítményt hozó Varga Dániel (19 pont, 9 lepattanó), valamint a padról beszállva 17-ig jutó rutinróka, Fehér Csaba voltak a nyerőemberek.

Bonyhád: Pupp 22, Tömösváry 16/6, Somogyfoki Sz. 11/3

Budafok: Mészáros Cs. 22/15, Varga D. 19, Fehér 17/9

OSE Lions – OMNIA Pub & Food Békés 97-67 (17-18, 28-16, 26-18, 26-15)

Nem okozott komoly fejtörést a kötelezőnek kikiáltott hazai bajnoki az OSE számára, az első negyedet leszámítva ujjgyakorlat volt a Békés legyőzése az egyre jobb formába lendülő oroszlányiaknak. Koma (22/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault) és Kertész (11/3 pont, 5 szerzett labda) mellé ezúttal Gruda (14 pont, 7 lepattanó) lépett fel a vendégeknél, de a hármas jó játéka is csak egy tisztességes kezdéshez volt elegendő, a folytatásban fokozatosan őrölte fel a sokkal hosszabb rotációval dolgozó házigazda a békésieket. Nagyon kiugró performansz sem kellett senkitől hazai részről, Nshimba azért összehozott egy dupla-duplát (13 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) egyetlen rontott dobással, valamint a Mohácsi-Abell duó is gurított együttes erővel 35-öt, de jól jelzi a csapat mélységét, hogy minden pályára lépő játékos feliratkozott a pontdobók közé.

OSE: Abell 18/9, Mohácsi 17/6, Nshimba 13, Illés 12/3, Hegedűs 12

Békés: Koma 22/6, Gruda 14, Kertész 11/3, Farkas 10/6, Krstic 10/3

PVSK-Kronosz Kiadó – Budapesti Honvéd SE 102-78 (28-19, 20-18, 25-21, 29-20)

Elfogyott Pécsen a sérülésekkel küzdő Honvéd gárdája, a tarthatatlan Demeter (29/6 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 gólpassz) fémjelezte házigazda meglepően magabiztosan intézte el előrébb taksált riválisát. Vezére mellett a Bíró-Olasz duó is hozzátett 37 pontot a sokat érő PVSK győzelemhez, amely mindössze öt támadólepattanóval, ellenben 50 % feletti mezőnymutatóval hozta végig vezetve az összecsapást. A 18 labdaeladásba kergetett fővárosiaknál a rutinos Horváth 22 pontja, valamint a junior korú Valerio Vincent 18 pont, 8 lepattanós teljesítménye emelkedett ki, de ez kevés volt az üdvösséghez a bajnokságba úgy látszik ismét ”megérkező” pécsiek otthonában.

PVSK: Demeter 29/6, Bíró 20/9, Olasz 17, Popgyákunik 12/6

Honvéd: Horváth Á. 22/9, Valerio V. 18/3, Stefán 12, Pintér 10/6

Nagykőrösi Sólymok KE – Vasas Akadémia 70-87 (25-28, 8-15, 21-22, 16-22)

Főleg a második negyedbeli kiváló védekezésével alapozta meg az értékes idegenbeli győzelmet a Vasas gárdája, amelynél fontos tényezők voltak a remek egyéni teljesítmények is. Sólyom (21 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 eladott labda) továbbra is tartja jó formáját, csak úgy, mint Andrássy (19 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda), de a Boros (14/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Moravcsik (9/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 gólpassz) duó is agilis játékkal rukkolt elő a Sólymok pályáján. A Molnár-Mácsai páros nélkül felálló házigazdánál Lakosa (21/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz) és Candido (9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 blokk) próbálták menteni a menthetőt, de a sokkal mélyebb Vasast csak tisztes távolságból tudták üldözni a lefújásig.

Nagykőrös: Lakosa 21/3, Fehér 10/6

Vasas: Sólyom 21, Andrássy 19, Boros 14/3

Zöld csoport

Concordia Motax KC Pápa – Vásárhelyi Kosársuli 77-97 (15-24, 12-27, 26-20, 24-26)

Nem lassít a Vásárhely, szó szerint is magasabb fordulatszámon pörgött a listavezető az első 20 perc során, aminek köszönhetően szinte már a félidőre eldöntötte a derbit. Bálint Erik dupla-duplája (10 pont, 10 lepattanó), valamint Molnár (22/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz) és Vas (21/12 pont) vezérteljesítményei soknak bizonyultak a házigazdának, amely ugyan a térfélcserét követően Sonyák (18/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Cook (19 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) irányításával még megközelítette ellenfelét 11 pontra, de nem esett kétségbe a csongrádi alakulat és újra meglépve magabiztosan hozta a derbit.

Pápa: Cook 19, Sonyák 18/9, Márton Á. 16/6

Vásárhely: Molnár B. 22/6, Vas P. 21/12, Perák 10, Bálint 10

SMAFC – Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 94-61 (21-12, 26-19, 19-14, 28-16)

Csaplár-Nagy Arnold negyven fölött is aranyat ért a SMAFC együttesének, a majd négy év után újra NBI-es mérkőzésen pályára lépő rutinróka ráadásul markáns számokat hozva, 15 ponttal, 7 lepattanóval és 3 blokkolt dobással tette le (ismét) névjegyét a Hűség városában. Hab a tortán, hogy csapata az alsóházi rangadón gyakorlatilag tükörsimán verte a gödörben lévő Tiszaújváros együttesét, amely szenvedett a házigazda zónája ellen, míg a túloldalon Kovács (13 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Czukor (20 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) és Füzi (26/9 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda) is elemükben voltak. A vendégekből hiányzott az átütő erő ezen a játéknapon és a 33 %-os dobóteljesítmény sem segített rajtuk.

SMAFC: Füzi 26/9, Czukor 20, Csaplár-Nagy 15, Kovács B. 13

Tiszaújváros: Hill 14, Pöstényi 12/6, Gáspár 10

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Salgótarjáni KSE 90-104 (15-27, 23-31, 30-14, 22-32)

A győriek minden méregfogát kihúzta az első félidőben a tarjáni együttes, fegyelmezett védekezéssel, abból vezényelt gyorsindításokkal és ötletes támadójátékkal uralta a meccset Ughy Albert legénysége. Rátvay Balázsék (32 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault) azonban nem adták magukat ilyen könnyen saját közönségük előtt, 11-0-al hagyták állva riválisukat és újra meccset csináltak a találkozóból. A lendületben lévő hazaiak többször is megközelítették egy pontra a Salgótarjánt, de a Joó (27/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 eladott labda), Herendic (25 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 eladott labda, 5 gólpassz) páros a legjobbkor villant újra, és 80-82-nél robbantva végül behúzták az első félidő után simábbra várt derbit.

Győr: Rátvay B. 32, Horváth G. 15/9, Geiger 14/6, Csaba 11/3

Salgótarján: Joó 27/6, Herendic 25, Kovács M. 19, Boinitzer 12/3, Hajdu 10

EKE Eger KOK – Óbudai Kaszások 76-83 (20-20, 15-13, 19-20, 22-30)

Három és fél negyedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a sérülések sújtotta Egernél a két korelnök, Máté Balázs (21/9 pont, 9 lepattanó, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault) és Varga Imre (15 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) tartotta a frontot, míg a túloldalon Takács (22/3 pont,9 lepattanó) és Ondima (21/12 pont, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz) emelkedett ki az óbudaiak közül. 66-66-nál jött el a fordulópont, ekkor a hevesiek hibáit kíméletlenül büntette a Kaszások gárdája, és a végjátékban már nem is adott több lehetőséget vendéglátójának az Armaghani legénység.

Eger: Máté B. 21/9, Varga I. 15, Kiss B. 10

Kaszások: Takács A. 22/3, Ondima 21/12, Farkas 13/9, Molnár L. 11/3

Újpest-MT – DEAC U23 89-93 (26-20, 23-23, 23-23, 17-27)

Lassabb kezdést követően hamar magához ragadta a kezdeményezést az Újpest együttese, amelyben a Surmann testvérek mellett Franczva (20 pont, 8 lepattanó) és a debütáló Nárai (16/3 pont, 5 lepattanó) vitték a pírmet. A vezetésük már a tíz pontot is meghaladta időnként, és a meccs nagy részében nem is kellett aggódniuk a hazai híveknek, de 76-66-nál nagyon beragadtak a fővárosiak. A DEAC 0-11-el, közte három triplával fordított, amelyben a Tóth Bence (28/12 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 11 gólpassz), Kozák Márton (20/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Omenaka (15 pont, 10 lepattanó, 3 blokk) trió játszotta a főszerepet és a kiélezett végjátékban is kellett a higgadtságuk, hogy a büntetőpárbajban meg is őrizzék az előnyüket, értékes győzelemmel távozva Újpestről.

Újpest: Franczva 20, Surmann G. 17, Surmann P. 16/3, Nárai 16/3

DEAC: Tóth B. 28/12, Kozák M. 20/6, Omenaka 15, Kozák B. 13/3

Alba Fehérvár – Bajai Bácska FKE 74-90 (21-26, 18-22, 15-23, 20-19)

A nyitó negyed még kiegyenlített párharcot hozott, a fehérvári fiatalok derekasan tartották a lépést rutinosabb vendégeikkel, de a második etap elején meglógott a Baja és állandósulni látszott a tíz pont körüli vezetése. Erről leginkább a kezdőötös tagjai tehettek, akik közül Pongó (20/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Jakab (26/6 pont, 12 lepattanó), Nagy (13 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Vukicevic (15 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) fogott ki jó napot, a záró felvonásban már szinte hátra is dőlhettek 19 pontos előnynél. Az Alba ezt máshogy gondolta, 12-0-al fújt ébresztőt, de még időben kapcsoltak a bácskaiak, akik a festéket uralva hozták végül a várt győzelmet.

Fehérvár: Takács Mi. 14/3, Polster 13/9, Takács Ma. 13/3, Lukács 12

Baja: Jakab 26/6, Pongó 20/3, Vukicevic 15, Nagy D. 13, Kővágó-Laska 10

Fotó: veszpremkosar.hu