NBI/B - jól hajráztak a házigazdák

Mindkét nyugati derbin hazai győzelem született, a Veszprém a TF gárdája ellen fordított a negyedik negyedben, míg a Pápa rutinos játékosainak köszönhetően zsebelt be újabb sikert a PVSK fiatal tehetségeivel szemben.

Nyugati csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Tehetséges Fiatalok-Budapest 72-67 (11-16, 12-17, 20-17, 29-17)

Küzdelmes mérkőzést nyert meg a veszprémi alakulat, a házigazdáknak három negyeden keresztül futniuk kellett az ismét sokoldalúan kosárlabdázó Szobi vezette (19/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) TF után, hogy aztán a végére kissé elfáradó fővárosiakat lehajrázzák az utolsó percekben. Mert hogy 62-61-nél vezetett először a találkozón a Körtélyesi (18 pont, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Kámán (16/3 pont, 5 lepattanó) fémjelezte bakonyi gárda, addig csak keresték a játékukat a rutinos vendéglátók. Nem úgy a TF, amely kiváló védekezést mutatott be az összecsapáson, de a szűk rotáció (hat ember játszott 20 perc felett, Szobi pihenő nélkül) végül megbosszulta magát, és döntő pillanatokban nem volt megfelelő a koncentrációjuk.

Legjobb dobók:

Veszprém: Körtélyesi 18, Kámán 16/3, Helemczi 10
TF: Szobi 19/3, Beák 16/9, Kerkai 12/6, Buzás 12/3

Pápai Kosárlabda Club – PVSK-Kronosz Kiadó 86-78 (20-23, 22-27, 20-18, 24-10)

Három negyeden keresztül a PVSK-nak állt a zászló, az Antóni 25 és Demeter 19 pontjára építő pécsiek még előnyben kezdhették a záró játékrészt, de a rutinosabb házigazdák riadót fújtak és 10 ponton tartva a vendégeket megfordították a derbit. Kálmán (20/6 pont, 9 gólpassz) és Mujic (20/6 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) mellett a Keresztes (16 pont, 6 kiharcolt fault, 2 blokk), Szanati (14 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 kiharcolt fault) páros is jó estét zárt, ha pedig ez a négyes hozni tudja magát a pápaiaknál, akkor borítékolhatóan nem az alsóházért fognak küzdeni a rutinrókák.

Pápa: Kálmán 20/6, Mujic 20/6, Keresztes 16, Szanati 14, Horváth A. 10
PVSK: Antóni 25/12, Demeter 19/3, Krnjajski 11/3

Fotó: veszpremkosar.hu (foto24.hu)