NBI/B: A Honvéd padlóra küldte a Nyíregyházát

Kettős győzelemmel zárkózik a Honvéd, rangadót nyert az OSE Pécsett, míg a TF odahaza az MTK ellen aratott fontos sikert.

Piros csoport

Budapesti Honvéd SE - Vásárhelyi Kosársuli 81-76 (14-25, 16-19, 26-16, 25-16)

Idei legjobb első félidei produkciójával már 22 ponttal is vezetett a Szabó (18/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Bálint (18 pont), Vas (9/3 pont, 7 lepattanó) trió kezdeti remeklésére építő Vásárhely, majd a padról Pavlovic (15/3 pont, 3 lepattanó) is jól szállt be a meccsbe, amire a Honvédnak sokáig nem volt válasza. A második negyedben ébredt a házigazda, szép lassan 20 ponton belülre kúszott vissza, de a játék képe alapján nem volt benne a fordítás lehetősége a találkozóban. Ám a hazai játékosok ezt másképp gondolták, egy teljesen más szellemű Honvéd jött ki a térfélcserét követően, a 19 esztendős Mucza (22/12 pont, 4 lepattanó), valamint a rutinos Kováts (21 pont, 9 lepattanó) vezérletével olvadni kezdett a csongrádi előny, majd utóbbi védőket megugrasztó közelijével át is vette a vezetést a negyedik etapban a vendéglátó együttes. Szorosan alakult a végjáték, ám a Molnárt sérülés miatt nélkülöző Vásárhely már csak üldözni tudta innentől a lélektani előnyben játszó Honvédot, amely idei legnagyobb fordításával aratott újabb győzelmet.

Legjobb dobók:

Honvéd: Mucza 22/12, Kováts R. 21, Tóth B. 10/3, Pintér 10

Vásárhely: Szabó P. 18/6, Bálint 18, Pavlovic 15/3

PVSK-Kronosz Kiadó - OSE Lions 77-80 (14-13, 22-25, 23-15, 18-27)

Csütörtöki fiaskójakor utolsó hat meccsből ötöt bukott a PVSK, de beszédes adat, hogy a vereségek alkalmával összesen nem volt 20 pont a differencia a győztesek javára (19). Az OSE ellen is szinte végig kézben tartotta a derbit a továbbra is Dragasevic nélkül felálló pécsi együttes, Demeter (21 pont, 8 lepattanó) és Krnjajski (22/3 pont, 6 lepattanó) vitték a vállukon a csapatot, ám a triplákkal végig hadilábon álltak, mindössze négy sikeres kísérlettel és 17 %-os hatékonysággal zárták a találkozót. Az Oroszlány Spagnolóra (22 pont, 12 lepattanó) támaszkodva üldözte fiatal vendéglátóját, de a negyedik negyedben már kilenc pontos hátrányban is voltak Vavra András fiai. Ekkor alacsony szerkezetre váltott a listavezető, Madár (14/9 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Kiss (17/9 pont, 5 lepattanó) és Illés (11/6 pont, 8 gólpassz) pedig egy 2-12-es rohammal meg is fordította a mérkőzést, ami után már csak a büntetőpárbajt kellett sikeresen lehozniuk.

PVSK: Krnjajski 22/3, Demeter 21, Antóni 15/6

OSE: Spagnolo 22, Kiss K. 17/9, Madár 14/9, Illés 11/6

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - MTK Törökbálint 66-60 (17-9, 13-16, 20-14, 16-21)

A TF fellépései sosem tartoztak a gólzáporos bajnokik közé, de 66 dobott ponttal meccset nyerni még tőlük is bravúros teljesítmény. A 15-3-as kezdés jó alaphangot adott a házigazdáknak, bár ebből még visszajött a Boinitzer (13/3 pont, 6 lepattanó), Jakab (13/6 pont, 4 eladott labda) páros vezette MTK, ám hiába közelítette meg többször is egy pontra riválisát a vendég gárda, fordítani egyszer sem tudott. Debreceni Daniék (11 pont, 7 lepattanó) ugyanis végig kézben tartották a mérkőzést, a pontszegény derbin is öten értek el dupla számjegyű termést, ami a házigazdák csapatmunkáját dicséri. Sorozatban ötödik sikerét könyvelhette el a TF, ezzel pedig tovább tapadhat az egyre közelebb kerülő Nyíregyháza-Veszprém duóra.

TF: Kerkai 14/6, Beák 13/9, Filipovic 11/3, Debreceni D. 11

MTK: Jakab P. 13/6, Boinitzer 13/3

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Nagykőrösi Sólymok KE 87-78 (17-22, 27-13, 19-23, 24-20)

Ahogy azt vártuk, a Veszprémbe remek formában látogató Nagykőrös egy pillanatra sem illetődött meg a királynék városában, más kérdés, hogy klasszikus centereik, Dobos és Candido nélkül végül alulmaradtak a bakonyiakkal szemben. Pedig a 0-7-es és a 4-12-es kezdés is meglepetést sejtetett az első percekben, a Veszprém csak a második játékrészben kezdte rendezni sorait. Pontosabbak lettek a távoli kísérleteik, Pavlovic (17/3 pont, 11 lepattanó) mellett még négyen értek el legalább 14 pontot a lefújásig, a beinduló gólgyártás meg is fordította a félidőre a találkozót. A tíz pontos hazai fórt azonban ismét egy remek kezdéssel tüntette el percek alatt a Molnár (33/12 pont, 4 lepattanó, 2 blokk), Tóth (17/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) duó fémjelezte Nagykőrös, a Veszprémnek így ismét a hárompontosokhoz kellett nyúlnia – végül 32 triplát emeltek rá a fehér mezesek. A taktika, ha nagy nehezen is, de bevált, szép lassan araszoltak el a Sólymoktól Körtélyesiék, a végjátékra már nem is maradtak izgalmak.

Veszprém: Hegedűs 18/6, Körtélyesi 17/9, Pavlovic 17/3, Kovács S. 15/6, Schéda 14/3

Nagykőrös: Molnár M. 33/12, Tóth V. 17/3, Lakosa 13/3

MEAFC - Vasas Akadémia 74-75 (26-14, 18-21, 14-17, 16-23)

Drahos (24/9 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 12 gólpassz) és Takács (15/9 pont, 3 eladott labda) kiválóan pótolták sérült bajtársukat, Szögi Ádámot, vezérletükkel hamar látótávolságon kívül hagyta fővárosi riválisát a MEAFC. Moravcsik és Katona továbbra sem volt bevethető vendég oldalon, de Völgyi is kidőlt magas poszton betegség miatt, ezt pedig Béres (12 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda) használta ki a legjobban, a harmadik negyed 15 pontos vezetéséig úgy tűnt, nem is lesz gondjuk a miskolciaknak a fiatal kerettel felálló Vasassal szemben. Ám ekkor elkezdtek ülni a pasarétiek dobásai, Kiss (20 pont, 5 eladott labda) és Andrássy (23 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) vették hátukra a csapatukat, fokozatosan fogyott a borsodiak előnye, a végjátékban pedig át is vette a vezetést Faragó Péter együttese. Három pontos vendég fórnál Drahos pörkölt be egy triplát az utolsó percben, de az ellentámadásból Boros (8 pont, 8 lepattanó, 8 gólpassz, 6 eladott labda) harcolt ki büntetőket, amiből csak az elsőt váltotta kosárra, a másodikat szándékosan kihagyta, a Vasas pedig a támadólepattanó megszerzésével újabb bravúrgyőzelemmel gazdagodott.

MEAFC: Drahos 24/9, Takács D. 15/9, Béres 12, Máté B. 12

Vasas: Andrássy 23, Kiss B. 20

Budapesti Honvéd SE - Nyíregyháza Blue Sharks 95-75 (29-11, 21-31, 27-15, 18-18)

Roppant fizikális csatát hozott a két fél találkozója, a Honvéd parádés támadójátékkal esett neki a Nyíregyházának, a fővárosiaktól szokatlan módon sültek a távoli kísérletek (a lefújásig is tartották a 13 sikeres hárompontossal megspékelt 62 %-os triplamutatójukat), míg vendég oldalon sorra csorogtak le a gyűrűről a próbálkozásaik. A második negyed hajrájában ébredtek a Kék Cápák, a félidőig közelebb is lopóztak, de a térfélcsere után ismét a Honvéd kapta el hamarabb a ritmust és előnyét újra 20 pont fölé tornázta. A pályán eközben kezdtek elszabadulni az indulatok, ennek ellenére a játékvezetők technikaik nélkül szemlélték az eseményeket. A Nyíregyháza Czura (20 pont) vezetésével még indított egy nagy rohamot a záró játékrészben, fel is zárkóztak tíz pontra, de Tóth Bence a legjobbkor vágott be egy újabb triplát a házigazdáknak, innentől pedig ismét kézben tartotta és megnyerte a meccset a Honvéd.

Honvéd: Mucza 16/6, Pintér 13/9, Tóth B. 13/3, Martinez 10/6, Stefán 10

Nyíregyháza: Czura 20, Bus 15, Stojanovic 13/3, Oláh 10/3

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – PVSK-Kronosz Kiadó 76-82 (18-19, 17-22, 23-17, 18-24)

14-5-ös győri kezdésre 3-14-el válaszolt a PVSK, majd a folytatásban lépésről lépésre távolodott el vendéglátójától a pécsi együttes, a harmadik negyedben már tíz ponttal vezettek az ismét a Demeter (19/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Krnjajski (24/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) párosra támaszkodó baranyaiak. Ruják (20/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 eladott labda, 5 gólpassz) azonban nem hagyta leszakadni a hazaiakat, 58-56-nál már a Győrnél volt az előny, de a záró etapban mégis nekik kellett ismét futniuk az eredmény után. Nárai büntetőivel fel is jöttek egy pontra a házigazdák (76-77), de Demeter előbb egy távolival, majd az elpuskázott hazai lehetőségek után két jó büntetővel állította be a végeredményt.

Győr: Ruják 20/3, Gáll 12/6, Nárai 12, Gombás 11/9

PVSK: Krnjajski 24/6, Demeter 19/9, Antóni 11/3, Benke 10/6

Zöld csoport

SMAFC - Bajai Bácska FKE 94-75 (29-18, 23-18, 19-17, 23-22)

A hazaiak két klasszisteljesítményére nem volt válasza a Bajának, Rátvay Tamás (35/12 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) és Berneczei László (30/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) egyaránt feltartóztathatatlannak bizonyult a rangadón, a SMAFC pedig végig uralva a mérkőzést aratott rajt-cél győzelmet. Pongó nem állt a vendégek rendelkezésére ezen az estén, de érdekesség, hogy Mándity és Vukicevic jelenléte ellenére fölényesen nyerte a lepattanócsatát (37-25) a hazai együttes, a Bajánál főleg Nagy Dániel (22/3 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) igyekezete volt dicsérhető.

SMAFC: Rátvay T. 35/12, Berneczei 30/3, Rátvay B. 16, Czukor 11

Baja: Nagy D. 22/3, Délity 12/6, Vukicevic 12, Kovács B. 10/3

Óbudai Kaszások - BKG-Príma SE 73-100 (19-27, 15-24, 25-27, 14-22)

Nem tudott bravúrt elérni a Kaszások gárdája, tisztességesen küzdött ugyan végig Nagy Bálint együttese, de a listavezető így is magabiztosan hozta el a két pontot a sorozatban tizedik verségét elszenvedő Kaszásoktól. Joseph Prophet 21 ponttal mutatkozott be régi-új állomáshelyén, mellette van der Meer (18/6 pont) és Vámos (17/9 pont) is szép termést hozott össze, de rövidnek bizonyult a házigazdák padja az ismét több lábon álló BKG ellen. Nagy Botond 24 ponttal, közte hat triplával zárta a meccset, öccse, Botond inkább a mezőnymunkában és a társak kiszolgálásában jeleskedett (7/3 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 11 gólpassz), de beszédes adat, hogy 11 játékosuk zárt legalább négy ponttal a sorrendben 17-ik győzelmüket elkönyvelve.

Kaszások: Prophet 21, van der Meer 18/6, Vámos 17/9, Pintér 10

BKG: Nagy Bo. 24/18, Khakonov 12/6, Tanács 10

Salgótarjáni KSE – DEAC U23 82-68 (14-24, 29-13, 19-16, 20-15)

Pörgős meccset játszott egymással a két gárda, az elején a DEAC védekezése és gyors támadójátéka meglepte a Salgótarjánt, akik csak a második negyedben tudták először a saját játékukat játszani. Burai (22/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Rackley (19 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 gólpassz) mellett Olasz (10 pont, 7 lepattanó) jobb teljesítménye kellett, hogy megforduljon a mérkőzés képe, és a vendégek 23 eladott labdája is a nógrádiak malmára hajtotta a vizet. A mezőnyből 72 %-al célzó Tóth Bence (24/12 pont) mellett Kozák Márton (19/3 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz, 11 kiharcolt fault) dolgozott még hatékonyan a cívisvárosiaknál, Omeneka is elért ugyan dupla-dupláig (14 pont, 14 lepattanó), de az eladott labdák és a dobóteljesítmény nála rontott az összképen.

Salgótarján: Burai 22/6, Rakcley 19, Joó 11/9, Sonyák 11/6, Olasz 10

DEAC: Tóth B. 24/12, Kozák M. 19/3, Omeneka 14

Fotó (slide, 1.): facebook.com/honvedkosar

Fotó (2.): ferfikosar.smafc.hu