NBI/B: Bajnok a DEAC

Szorosabb csatát hozott a döntő második felvonása, de a debreceniek végül érvényesítették a papírformát a Veszprém ellen, és a bajnoki cím mellé a feljutást is kivívták a hajdúságiak. Oroszlányba került a bronz, és már csak két párharc lezárása van hátra a szezonból.

Döntő:

DEAC Kamilla Gyógyfürdő - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 89-79 (24-16, 13-28, 22-15, 30-20)

Bebizonyította a Veszprém, hogy nem érdemtelenül volt ott a döntőben, a Nyugati bajnok három és fél negyedig nyitottá tudta tenni az aranycsatát Debrecenben, ám a végét jobban bírta a cívisvárosi alakulat, és ezzel igazolva az előzetes várakozásokat, kiharcolt a feljutást. A második negyed remek játéka alapozta meg a bakonyiak tisztes helytállását, Körtélyesi jelenléte (14/9 pont, 5 lepattanó) érezhetően lendített a csapaton, de igazán az utolsó veszprémi meccsét játszó Kámán Tamás volt elemében (23/15 pont, 5 lepattanó), kár, hogy rajta kívül más nem érezte a triplavonalat (5/7 Kámántól, 7/28 a társaktól), ez a végjátékban sajnos visszaütött. Mert hogy a DEAC kezdőötöse megint odatette magát, a Velkey (24/9 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Jones (16 pont, 8 gólpassz) hátvédpáros újra felpörgette a gárdát, Farka Attila (22/9 pont, 6 lepattanó) és Szabó Miklós (14 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) hozták a biztos pontot magasposzton, a házigazdák pedig ha nem is a megszokott lehengerlő játékkal, de biztosan szerezték meg a másodosztály bajnoki címét!

Legjobb dobók:

DEAC: Velkey 24/9, Farkas 22/9, Jones 16, Szabó M. 14
Veszprém: Kámán 23/15, Körtélyesi 14/9, Jilling 10/6

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a DEAC javára.

Helyosztó a 3. helyért:

MEAFC - OSE Lions 69-84 (17-18, 16-22, 17-21, 19-23)

Negyedről negyedre őrölte fel a borsodiakat az OSE, amely sűrűn operált gyorsindításokkal, és gyakorlatilag minden kulcsembere hozzá tudott tenni a sikerhez. A palánk alatt nagy fölényben volt a vendég gárda, a lepattanócsatát 31-45-re nyerte meg, Kovács (17 pont, 10 lepattanó) és Horváth (9 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) lubickolt a szigorítotton belül, de Varga (10 pont, 6 lepattanó), Kiss (11 pont) és Rackley (14/3 pont, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) is eredményesen támadta a gyűrűt, míg a túloldalon leginkább a Lippai (18 pont, 5 lepattanó), Szögi (14 pont) páros próbálta menteni a MEAFC hazai pályáját.

MEAFC: Lippai 18, Szögi 14, Galló 11
OSE: Kovács G. 17, Rackley 14/3, Kiss K. 11, Varga D. 10

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 az OSE javára.

Helyosztó az 5. helyért:

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Nyíregyháza Blue Sharks 68-82 (18-24, 14-16, 19-19, 17-23)

Egy percig sem állt jobban hazai pályán a győri együttes, a Nyíregyháza ha nem is végig vezetve, de az első meccsen megszerzett kilencpontos előnyét végig megtartva zsebelte be az ötödik helyet nyugati riválisa elől. A nyírségiek kezdőötöséből mindenki elért legalább tíz pontot, Nagy Krisztián lett a legeredményesebb (20/12 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), a Bus-Czura duó egyaránt 19-19 ponttal és 7-7 gólpasszal zárt, míg a házigazdáknál csak a Gombás (22/9 pont, 10 lepattanó), Hegedűs (16/9 pont) páros emelkedett ki a mezőnyből.

Győr: Gombás 22/9, Hegedűs G. 16/9
Nyíregyháza: Nagy K. 20/12, Czura 9/6, Bus 19/3, Sitku 11/3, Varga M. 10

A párharc győztese: a Nyíregyháza kettős győzelemmel.

Helyosztó a 7. helyért:

MTK Törökbálint - Vásárhelyi Kosársuli 110-81 (23-25, 33-17, 25-15, 29-24)

Az első negyedben tudta még tartani magát a Kelemen (14/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Varga (15/3 pont, 5 lepattanó) duó vezette Vásárhely, ám a második etaptól ritmust váltott a Törökbálint, Szabó (30 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) tarthatatlan volt a palánk alatt, az ifjú Bognár (25/12 pont, 6 szerzett labda) is kitett magáért, de a Jakab-Mohay-Boinitzer trió produktív játékkal rukkolt elő. A különbség folyamatosan nőtt a találkozó előrehaladtával, a vége örömjáték lett a hazaiak számára, akik így egy hetedik hellyel búcsúztatták távozó vezetőedzőjüket, Szarvas Gábort.

MTK: Szabó T. 30, Bognár 25/12, Jakab P. 15/3, Mohay 11, Boinitzer 10
Vásárhely: Varga Z. 15/3, Kelemen 14/3, Pavlovic 13, Rostás I. 10

A párharc győztese: az MTK 183-167-es kosáraránnyal.

Helyosztó a 13. helyért:

Nagykőrösi Sólymok KE - Calle Pubfood Békés 97-87 (25-20, 26-23, 27-21, 19-23)

Tovább nyüstölik egymást a felek, a Nagykőrös az első negyed derekától végig vezetve egyenlítette ki a párharcot, a harmadik negyedtől már állandósult is a tíz pont körüli differencia, így az izgalmak elmaradtak a végére. Pontokban egyedül Koma tudott lépést tartani a házigazdákkal, viszont az ő 26 pontjára Tóth Viktor 32-vel válaszolt, a társaktól viszont több segítség jött nagykőrösi oldalon, Mácsai 20-at szórt, Candido 13-at.

Nagykőrös: Tóth V. 32/6, Mácsai 20/9, Candido 13
Békés: Koma 26, Krstic 10/6, Csorba 10

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

Helyosztó a 15. helyért:

Motax-Pápai KC – Tiszaújvárosi Phoenix KK 64-80 (17-17, 12-19, 13-18, 22-26)

Rájátszás a 17-24. helyért:

EKE Eger KOK – BUDAFOK 68-64 (12-15, 18-13, 18-11, 20-25)

A szoros végeredmény ellenére könnyed győzelmet aratott az Eger, megszerezve ezzel a második helyet az alsóházban. Az utolsó negyedben tudott faragni hátrányából a Budafok, melyben ezúttal a rutinrókák helyett a fiatal mag vitte a prímet, a Fekete József-Mészáros Bence-Lados Erik trió tudott leginkább hozzászólni a mérkőzéshez, míg hazai oldalon Varga dupla-duplája (11 pont, 10 lepattanó) és Tóth Zoli 16 egysége volt említésre méltó.

Eger: Tóth Z. 16, Csabák 11/3, Varga I. 11
Budafok: Mészáros B. 15/9, Lados 13/3, Fekete 11

Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE 102-76 (24-14, 19-18, 32-18, 27-26)

Kosarakban gazdag évzáró Salgótarjánban, a támadójáték diadalával őrizte meg veretlenségét a nógrádi együttes az alsóházban. Harris brutális tripla-duplával búcsúzott (21 pont, 15 lepattanó, 14 gólpassz), de Jakab (27/12 pont, 5 lepattanó) és Csapai (22/3 pont, 9 lepattanó) is nehezen volt feltartóztatható, erre pedig kevés volt a Mándity-Nagy páros közösen összehozott 49 pontja a bácskaiaknál.

Salgótarján: Jakab P. 27/12, Csapai 22/3, Harris 21, Debreceni 15/3, Mucibabic 11/3
Baja: Mándity 26, Nagy D. 23, Vukicevic 12

Óbudai Kaszások – SMAFC-NYME 83-107 (21-28, 23-28, 22-28, 17-23)

Óbudán sem a védekezés játszotta a főszerepet, de amíg hazai oldalon csak a Lakosa (23/9 pont, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Korona (20/18 pont) páros találta meg a dobókezét, addig a SMAFC-nál az egyaránt dupla-duplával záró Berneczei (24/9 pont, 11 lepattanó), Kovács (18 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) duón kívül Rátvay és Forrai is beemelt öt-öt triplát, 19-19 ponttal keserítve meg a fővárosiak életét. Győzelmével az ígéretes soproni csapat négyes sikerszériával hangolhatott a következő szezonra.

Kaszások: Lakosa 23/9, korona 20/18, Vámos 11/9
SMAFC: Berneczei 24/9, Rátvay T. 19/15, Forrai 19/15, Kovács B. 18, Nagy G. 11/3

MAFC – Alba Fehérvár 89-79 (19-15, 16-20, 24-20, 15-19, 15-5) – hosszabbítás után

Kulcsemberei közül egyedül Siklós Olivér öltött mezt a szezonzáróra a MAFC színeiben, ő viszont meg sem állt 27 pontig, hogy a még jobban megfiatalított fővárosiakat győzelemre vezesse a hosszabbításban. Az ifjú Takács 29 ponttal tartotta a lépést a házigazdákkal, mellé Seyi 14 pontos, 17 lepattanós, 5 blokkos produkciója kellett leginkább, hogy csak a ráadásban maradjon alul a fehérvári gárda. Az extra öt percben már inkább a MAFC akarata érvényesült, a végjátékra elfogytak az izgalmak.

MAFC: Siklós 27, Nagy L. 15, Nagy G. 15
Fehérvár: Takács M. 29/9, Seyi 14, Heinrich 11/6

Fotó (1., slide): dehir.hu)
Foó (2.): oselions.hu