NBI/B: drámai végjáték Nagykőrösön

Drámai végjátékot tartogatott a Nagykőrös és a Tiszaújváros összecsapása, amelynek végén a Sólymoknak sikerült kiharcolniuk a harmadik meccset a párharcban. Az alsóházban a Salgótarján sorozatban az ötödik találkozóján is veretlen maradt, míg a SMAFC nagyarányú győzelmet aratott a Kaszások felett.

Rájátszás a 13-16. helyért:

Nagykőrösi Sólymok KE - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 92-90 (13-20, 26-21, 18-23, 24-17, 11-9) – hosszabbítás után

Többször is meg tudott lépni házigazdájától a Tiszaújváros együttese, még az utolsó negyedben is vezettek tíz ponttal, ám egy 13-0-s nagykőrösi etap megfordította a derbit, kiegyenlítetté téve a végjátékra az óriási téttel bíró mérkőzést. A rendes játékidő utolsó percében is a borsodiak jártak előrébb három egységgel, ám Tóth Viktor (21/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk) bevágta az egyenlítést jelentő triplát, hosszabbításra mentve a hazaiak számára élet-halál találkozót. A ráadás is hasonló izgalmakat tartogatott, előbb Mácsai büntetőivel (15/3 pont, 14 lepattanó, 2 blokk) meglépett három ponttal a Nagykőrös az utolsó másodpercekben, majd Kilyén egy távolival egalizált nem sokkal a vége előtt. A slusszpoén azonban Molnár Miklós (13/3 pont, 6 gólpassz) kezében maradt, a rutinos bedobó fél másodperccel a hosszabbítás vége előtt süllyesztette el a győzelmet jelentő duplát, ezzel megmentve a Sólymok szezonját, kivívva a mindent eldöntő harmadik összecsapást. A házigazdáknál a kulcsembereken kívül Fehér Ádám (14/6 pont, 8 lepattanó) és Kovács Sándor (14/12 pont, 3 szerzett labda) is hasznos játékkal járult hozzá a sikerhez, míg a borsodiaknál Szabó (15/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Papp (22/6 pont, 4 szerzett labda), Pöstényi (17/6 pont), Benőcs (12/6 pont, 6 lepattanó) és Hill (11 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda) is mindent megtett a továbbjutásért, de a döntés Tiszaújvárosra marad.

Legjobb dobók:

Nagykőrös: Tóth V. 21/3, Mácsai 15/3, Kovács S. 14/12, Fehér 14/6, Jurászik 10/6
Tiszaújváros: Papp B. 22/6, Pöstényi 17/6, Szabó N. 15/3, Benőcs 12/6, Hill 11

Rájátszás a 17-24. helyért:

SMAFC-NYME - Salgótarjáni KSE 69-79 (18-23, 24-15, 17-16, 10-25)

A fiatalok helyett ezúttal Berneczei (16/6 pont, 12 lepattanó), Kovács (20 pont, 9 lepattanó), Forrai (14/6 pont, 4 lepattanó) és Nagy (8 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) vették a hátukra a soproniakat, és az utolsó negyedig jól is tartották magukat, ám Harris rajtuk is kifogott. A nógrádiak légiósa parádés formában szedi szét a védelmeket az alsóházban, ezúttal 27 pontja mellé leszedett 14 lepattanót és kiosztott 7 gólpasszt, Csapai dupla-duplájával (17 pont, 10 lepattanó) és Jakab 19 pontjával pedig már nem bírtak a Meszlényi-tanítványok.

SMAFC: Kovács B. 20, Berneczei 16/6, Forrai 14/6
Salgótarján: Harris 27/9, Jakab P. 19/6, Csapai 17

SMAFC-NYME – Óbudai Kaszások 105-67 (28-19, 28-27, 27-9, 22-12)

Kiváló dobóformával (55% mezőny) ütötte ki az óbudaiakat a SMAFC együttese, amely uralta a palánk alatti harcot (53-34 a lepattanócsata), köszönhetően Kovács (13 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Rátvay (22/6 pont, 7 lepattanó) és Berneczei (16/6 pont, 8 lepattanó) hatékony játékának. Forrai (18/9 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) és Nagy (18 pont, 5 gólpassz) is meg tudta szórni magát hazai oldalon, míg a fővárosiaknál jó dobószázalékkal ez senkinek sem sikerült.

SMAFC: Rátvay T. 22/6, Forrai 18/9, Nagy G. 18, Berneczei 16/6, Kovács B. 13
Kaszások: Lakosa 14/6, Korona 13/6, Sebők 12, Nagy Sz. 11/9

Fotó: Utasi Gabriella, facebook.com/nagykorosisolymok