NBI/B: MEAFC bravúr Törökbálinton

Zárkózik a Veszprém a továbbra is veretlen éllovas Oroszlányra, míg a MEAFC egy értékes törökbálinti győzelemmel pórbálja meg ugyanezt. A Zöld csoportban őrzi makulátlan mérlegét a Budafok-Salgótarján-BKG trió.

Piros csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - PVSK-Kronosz Kiadó 88-54 (22-11, 20-18, 27-16, 19-9)

Demeter, Antóni és Krnjajski nélkül egy percnyi esélye sem volt Veszprémben a többre hivatott PVSK-nak, a 32%-os mezőnymutató, a 20 eladott labda és a mindössze eggyel kevesebb (19) leszedett lepattanó bárki ellen kevés lett volna ebben a csoportban. A feldobástól uralta a meccset a bakonyi gárda, Körtélyesi (29 pont, 11 lepattanó) és Cook (18 pont, 9 lepattanó, 7 szerzett labda, 6 gólpassz) parádéztak, de Hegedűs (13/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Kovács Soma (19/3 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) is megtalálta a dobókezét, a végig jól záró veszprémi védelem pedig egy nagyarányú győzelemhez és sok könnyű kosárhoz segítette Mérész Csaba tanítványait.

Legjobb dobók:

Veszprém: Körtélyesi 29, Kovács S. 19/3, Cook 18, Hegedűs 13/3
PVSK: Berkics 18/3, Dragasevic 14/6, Popgyákunik 10/6

OSE Lions - PVSK-Kronosz Kiadó 92-86 (23-25, 30-20, 21-20, 18-21)

A pécsiek Oroszlányba is három meghatározó játékosuk nélkül utaztak el, de a játék képe egészen más volt a listavezető ellen, köszönhetően a jó kezdésüknek, valamint Berkics extra dobóformájának (33/9 pont, 5 lepattanó). Madár (22/9 pont, 8 lepattanó) és Burai (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) révén azonban ébredezett az OSE, a félidőre már a házigazdák jártak előrébb, a második félidőben pedig úgy tűnt, idő előtt le is zárják a találkozót. 18 pontos hátrányban azonban még összekapta magát a pécsi együttes, és bár folyamatosan apadt az éllovas előnye, végül behúzta a kötelező hazait.

OSE: Madár 22/9, Burai 18/3, Zsíros 11/3
PVSK: Berkics 33/9, Bíró 12/3

MTK Törökbálint - MEAFC 71-74 (20-28, 12-11, 22-24, 17-11)

Idegenbeli bravúrral mutatkozott be a MEAFC kispadján a régi-új vezetőedző, Bene Szilárd, az odahaza eddig roppant magabiztos Törökbálint ellen főleg az első negyedben megszerzett előnyt őrizte remekül a borsodi legénység, bár a végjáték így is izgalmasra sikeredett. Megfordította ugyan a mérkőzést az MTK, 68-66-nál még náluk volt az előnyt, de egy gyors 0-6-al már a miskolciaknak állt a zászló, amire csak Jakab kosár jó plusz egyes akciója érkezett válaszul. Az idő lepörgött, Szögi bevágta az utolsó két büntetőt, beállítva a 71-74-es végeredményt.

MTK: Jakab P. 19, Bihari 18/3, Szabó T. 13
MEAFC: Máté B. 12/3, Szögi 11/3, Timkó 10

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Vasas Akadémia 68-53 (16-10, 17-13, 14-18, 21-12)

Nem hozott kosárparádét a fővárosi rangadó, a TF egy jól megnyomott utolsó negyeddel zsebelte be a két pontot, hiába nyerte meg a lepattanó csatát a Vasas 23-34 arányban, egyetlen értékesített tripla nélkül zártak. Extra teljesítmény ezúttal egyik oldalon sem akadt, a házigazdáknál a 17 pontos Beák, míg a vendégeknél a 10 pontot, 8 lepattanót, 2 blokkot jegyző Peringer emelkedett ki valamelyest, miközben a Katona-Moravcsik hátvédpáros nagyon elhalványult ezen az estén. Sikerével a TF egészen a harmadik helyig ugrott fel a tabellán, míg a Vasas lecsúszott az utolsó előttire.

TF: Beák 17/6, Buzás 15/6, Szobi 11/3, Filipovic 11
Vasas: Boros 14, Peringer 10

Vásárhelyi Kosársuli - Bonyhádi KSE 96-94 (16-25, 32-18, 26-28, 22-23)

Egy végletekig kiélezett mérkőzésen két támadó szellemű gárda csapott össze Vásárhelyen, ahol aztán a kicsit szerencsésebb házigazdák kerekedtek felül. Vendég oldalon Faragó (30/15 pont) volt a főszereplő, leginkább az ő triplái tartották sokszor meccsben a Bonyhádot, míg a csongrádiaknál Szabó (19/3 pont, 4 szerzett labda, 9 gólpassz) és a padról beszálló Varga (16/12 pont, 6 lepattanó) adtak tartást a csapatnak, ennek ellenére nem ők, hanem Tömösváry mehetett volna mennybe a végén, de a rutinos center triplája célt tévesztett az utolsó másodpercben. Mindkét fél elérte az 53%-os dobóteljesítményt mezőnyből, ezen kívül kiemelkedő volt a Vásárhely büntetőzése, Utasi Gábor fiai 22 kísérletből 21-et a helyére küldtek a vonalról (95%).

Vásárhely: Szabó P. 19/3, Varga Z. 16/12, Molnár 15, Vas P. 12/3, Gajic 12, Pavlovic 12
Bonyhád: Faragó 30/15, Somogyfoki P. 19/12, Tömösváry 13/3, Baki 10

Nyíregyháza Blue Sharks - Budapesti Honvéd SE 89-66 (33-18, 17-14, 22-18, 17-16)

Hamar lerendezte a mezőny egyetlen nyeretlen csapata elleni hazai derbijét a Nyíregyháza, a lassan kezdő Honvéd beragadt a rajtnál, míg a Kék Cápáknál Czura (34/15 pont), Nagy (21/6 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) és Bus (10 pont, 8 lepattanó, 14 gólpassz) is szárnyaltak, tíz perc alatt eldöntve a találkozót. A mérkőzés ezután már csak csordogált, ezúttal elmaradt a felzárkózás a fővárosiaktól, akik érdekes módon 20-szal több dobást emelhettek rá, mint nyírségi vendéglátójuk (61-81), de a 32%-os mezőnymutatójuk miatt nem volt esélyük idegenben megszerezni első győzelmüket.

Nyíregyháza: Czura 34/15, Nagy K. 21/6, Bus 10
Honvéd: Mucza 18/12, Stefán 12

Nagykőrösi Sólymok KE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 75-84 (18-21, 15-27, 22-13, 20-23)

Megdolgozott a győzelemért Nagykőrösön a zsinórban negyedik meccsét nyerő Veszprém, az első félidőben még könnyed meccsnek ígérkezett Cookék (25/12 pont, 7 szerzett labda, 7 gólpassz) számára az összecsapás, de az odahaza a lefújásig küzdő Lakosa-legények a térfélcserét követően harcosabbak lettek, és már két pontra is felzárkóztak vendégeik nyakára. A Kovács-Hegedűs-Körtélyesi trió játékára ezúttal sem lehetett panasz, hazai oldalon a Veszprémből a felkészülés alatt elküldött Lakosa Ákos (23/6 pont, 6 lepattanó) játszott nagy bizonyítási vággyal a Tóth-Fehér-Markovic tengely hathatós támogatásával, de a végjátékban kevesebbet hibázó bakonyiak ellen ez is kevésnek bizonyult.

Nagykőrös: Lakosa 23/6, Tóth V. 18, Markovic 13/3, Fehér 10/6
Veszprém: Cook 25/12, Hegedűs 21/6, Körtélyesi 14, Kovács S. 12/3

Zöld csoport:

Falco KC Szombathely U23 - Motax-Pápai KC 80-62 (17-17, 16-8, 33-22, 14-15)

Kálmán László 22 ponttal szórta meg egykori klubja utánpótlás csapatát, ám a szombathelyi fiatalok megadták a tisztelet azzal, hogy legjobbjukat nyújtva nem hagyták nyerni a Falco legendás kosarasát. Kálmán mögött nem is akadt, akire komolyabban figyelniük kellett a vasiaknak, Hegedűs sem parádézott ezúttal, míg a hazaiaknál Körömi dupla-duplája mellett (12/3 pont, 10 lepattanó) Kovács Bence is beszórt 21 pontot, nem beszélve a Kucsora-Dancsecs hátvéd duó közösen elért 30 egységéről.

Falco: Kovács B. 21/9, Kucsora 16, Dancsecs 14/6, Körömi 12/3
Pápa: Kálmán 22/3, Fülöp 10

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - DEAC U23 94-62 (24-17, 20-15, 25-17, 25-13)

Nem működött a DEAC fegyvere Tiszaújvárosban, a debreceniek nem tudták a saját, lendületes játékukat játszani, sőt, a borsodiak futották le többször is fiatal vendégeiket, aminek egy sima hazai siker lett a vége. Jackson (15 pont, 4 szerzett labda, 4 lepattanó) és Piukovics (21/12 pont, 5 lepattanó) mellett ezúttal többen is remekeltek a győztes félnél, Gáspár, Kiss, Szilasi és Pöstényi is jól gazdálkodtak a kapott percekkel, míg a hajdúságiaknál az Omenaka-Tisza-Asszú trió serénykedett a legjobban.

Tiszaújváros: Piukovics 21/12, Jackson 15, Gáspár 14/6, Kiss B. 14, Pöstényi 10/3
DEAC: Asszú 15/9, Tisza 12/3, Omenaka 11

Ford Ivanics-Budafok - SMAFC 97-82 (25-17, 15-26, 29-26, 28-13)

Óbuda után ezúttal hazai pályán szenvedett meg a győzelemért a bajnokesélyes Budafok, a harmadik negyed végén még gyakorlatilag nekik kellett az eredmény után futniuk, csak az egálról induló záró etapban tudta állva hagyni a soproniakat Károly Máté együttese. A siker fő letéteményese a 35 pontig, 12 gólpasszig és 50-es teljesítményindexig jutó Tursics Krisztián volt, azonban Horváth Márton dupla-duplája (11/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), valamint a Fehér-Tóth duó fontos pillanatokban szerzett kosarai nélkül akár meglepetés is születhetett volna. A SMAFC-nál öt ember ”osztozott” a percek jelentős részén, de mindannyian remekeltek a veretlen budafokiak otthonában, így pedig sokáig reális esélyük volt a bravúr elérése, csak az utolsó tíz perce fogyott el kicsit a puskapor.

Budafok: Tursics 35/12, Tóth Sz. 15, Horváth M. 11/3, Fehér 11
SMAFC: Rátvay T. 21/6, Füzi 20/3, Rátvay B. 18, Berneczei 14/3

Salgótarjáni KSE - MAFC II. 74-43 (14-6, 21-9, 21-12, 18-16)

Másfél óra csúszással (a MAFC késése miatt) és rengeteg hibával kezdődött a találkozó, a dobással mindkét oldalon hadilábon álltak a felek az első tíz perc során. A folytatásban a Salgótarján találta meg hamarabb a ritmust, Olasz Ádámot (18 pont, 12 lepattanó) nehezen tudták tartani a fővárosi fiatalok, de Jakab Péter (16/3 pont, 8 lepattanó) őrzése is gondokat okozott, míg fekete mezeseknél csak Siklós Olivér (24 pont, 7 lepattanó, 8 szerzett labda, 14 kiharcolt fault) teljesítményét lehet kiemelni, társak nélkül azonban esélytelen volt a MAFC.

Salgótarján: Olasz 18, Jakab P. 16/3, Surmann G. 10/6
MAFC: Siklós 24, Fehér 9

Alba Fehérvár - Sopron KC-Sportiskola 86-102 (26-20, 10-22, 21-29, 29-31)

A hazaiak mestere, Peresztegi Nagy Ákos nem volt elégedett csapata védekezésével, amit a 102 hazai kapott pont után nem is csodálhatunk. A Sopron először belül nyerte meg a derbit, Bagó (25 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) és Werner (12 pont, 9 lepattanó) tarthatatlan volt a palánkok alatt, hogy aztán a későbbiekben Polgárdy (25/3 pont, 9 gólpassz) és Kántor (19/12 pont, 7 kiharcolt fault) is hozzátegye a magáét a mezőnyben. A Takács-Varga-Polster trió ugyan nem hozott rossz számokat hazai oldalon, de a vendégek fizikai fölényével még ők sem tudtak mit kezdeni.

Fehérvár: Takács M. 20, Polster 15/3, Varga M. 15, Nyulász 13/3, Lukács 10/6
Sopron: Polgárdy 25/3, Bagó 25, Kántor 19/12, Werner 12, Buzsáki 12

EKE Eger KOK - Bajai Bácska FKE 75-76 (14-23, 17-19, 28-9, 16-25)

Az utolsó pillanatokban csúszott ki első győzelmük az egriek kezéből, pedig Mészáros (16/6 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) duplájával még ők fordultak négy pontos fórral a meccs utolsó percére. Jött azonban először Kovács Barna, majd Szicsák (21 pont, 6 lepattanó) egy büntetője után Schubert triplája, amivel megfordította a találkozót a Baja, a hátralévő másodpercekben pedig még dobásig sem jutott el az Eger. A győztes oldalon Nagy Dániel (13 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett labda), Mándity (11 pont, 9 lepattanó) és Délity (15/12 pont) tették a legtöbbet a sikerért, míg a házigazdáknál a Szicsák-Mészáros duón kívül Csákvári 18 pont, 11 lepattanós (4 szerzett labda, 2 blokk) teljesítménye említésre méltó.

Eger: Szicsák 21, Csákvári 18/3, Mészáros B. 16/6
Baja: Délity 15/12, Schubert 13/3, Nagy D. 13, Mándity 11

BKG-Príma SE - Óbudai Kaszások 99-62 (28-15, 23-17, 20-16, 28-14)

Nekiesett az óbudaiaknak a BKG-Príma SE, remek dobószázalékkal lerohanták Nagy Bálint tanítványait, amivel gyorsan el is döntötték a találkozót a Nagy-fivérek (40 pont, 10 szerzett labda, 15 gólpassz) vezette vendéglátók. Khakonov 20 pontot termelt még hazai oldalon, amivel csak Kollár (24/9 pont) tudta tartani a lépést a Kaszásoknál, rajta kívül még Varga igyekezete (8 pont, 8 lepattanó) volt dicsérhető, sima vereség is lett a vége.

BKG: Nagy Bo. 27/15, Khakonov 20/6, Nagy Be. 13/6
Kaszások: Kollár 24/9, Reiter 10/6, van der Meer 10/6

Sopron KC-Sportiskola – Falco Szombathely U23 71-66 (16-15, 16-11, 12-23, 27-17)

Kicsit kilóg a sorból a két U23-as csapat találkozója, mivel ezt már a hatodik fordulóban rendezték meg a hét közepén. A Sopron nagyot hajrázott az utolsó felvonásban, Durázi ihletett napjával (31 pont, 10 lepattanó, 11 kiharcolt fault) sokáig meggyűlt a bajuk, de végül a Bagó (18 pont, 12 lepattanó), Werner (4 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda), Kántor (17/3 pont, 7 kiharcolt fault) trió betolta a célba a soproniak szekerét.

Sopron: Bagó 18, Kántor 17/3, Buzsáki 12/3
Falco: Durázi 31, Kovács B. 14

Fotó (1., slide): veszpremkosar.hu - foto24.hu
Fotó (2.): vasarhelyikosarsuli.hu