NBI/B: nyert a DEAC, odahaza bajnok lehet

Végig vezetve vette el a Veszprém pályaelőnyét a DEAC a döntő első felvonásán, odahaza akár le is zárhatja a B csoport bajnoki címéről döntő párharcot a hajdúsági együttes. A bronzcsatában előnyben az OSE.

Döntő:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - DEAC Kamilla Gyógyfürdő 71-92 (21-25, 15-25, 17-20, 18-22)

Az idegesség rányomta bélyegét a feldobás utáni percekre, majd a DEAC-nak sikerült hamarabb rendeznie sorait, letámadásra váltva zavart okozott a veszprémi fejekben és gyors kosaraival ellépett vendéglátójától. A folytatásban Szabó Miklós (22/3 pont, 11 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Farkas Attila (16 pont, 9 lepattanó) érvényre tudta juttatni akaratát a faultgondokkal küzdő bakonyiak ellen a palánk alatt, akiknél csak Pavlovic tudta kiegyensúlyozott játékkal tartani a lépést (27/12 pont, 9 lepattanó), Hegedűs (13/3 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) és Kámán (13 ponttal, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) a jó teljesítményük mellett küzdöttek a dobásaikkal. A térfélcsere után nem jött a nagy hazai feltámadás, tíz pontra tudta csak megközelíteni a debrecenieket Mérész Csaba alakulata, így a hibák sorra gyorsindítással büntető DEAC magabiztosan húzta be az első meccset idegenben és odahaza akár fel is ülhet a B csoport trónjára.

Legjobb dobók:

Veszprém: Pavlovic 28/12, Hegedűs 13/3, Kámán 13, Helmeczi 11/3
DEAC: Szabó M. 22/3, Molnár A. 17, Jones 16, Farkas 16

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a DEAC javára.

Helyosztó a 3. helyért:

OSE Lions - MEAFC 91-69 (24-23, 25-13, 13-14, 29-19)

Egy negyedig tudott lépést tartani az oroszlányiakkal a Drahos (16/6 pont, 5 gólpassz) vezette MEAFC, a második tíz percben magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a házigazda és a nagyszünetre gyakorlatilag el is döntötte a derbit. A fordulás után sem történt nagy változás a játék képében, az OSE végig kézben tartotta a derbit a 21 pontig jutó Rackley és a dupla-duplát hozó Horváth (10 pont, 12 lepattanó) irányításával, egy pontszegényebb etapot követően a záró felvonásban ismét lerohanta a borsodiakat Vavra András együttese. A MEAFC először kezdett vereséggel egy párharcot a rájátszásban, de hazai pályán így is javíthatnak Szögiék.

OSE: Rackley 21/3, Burai 18/6, Kiss K. 14/3, Wehner 11/3, Varga D. 10, Horváth M. 10
MEAFC: Drahos 16/6, Takács D. 11/9, Máté B. 11

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az OSE javára.

Helyosztó az 5. helyért:

Nyíregyháza Blue Sharks – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 73-64 (20-15, 20-19, 18-9, 15-21)

15 pontos előnnyel kezdhette még a záró játékrészt a Kék Cápák együttese, ami az oda-visszavágós rendszerben már elegendő lehet akár idegenben is révbe érni, de Hegedűs (18/12 pont) vezetésével visszaküzdötte magát tízen belülre a Győr, esélyt hagyva a párharc megfordítására odahaza. Czura és Oláh feleltek ezúttal a pontokért hazai oldalon, ketten együtt 34 egységet termeltek, Bus jól mozgatta a csapatot (10 gólpassz), míg Nagy Krisztián a palánk alatt próbálta pótolni a nemrég kiváló Gantet (13 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda).

Nyíregyháza: Oláh 18/9, Czura 16/3, Nagy K. 13
Győr: Hegedűs 18/12, Ruják 11/3

Helyosztó a 7. helyért:

Vásárhelyi Kosársuli - MTK Törökbálint 86-73 (27-15, 19-23, 18-16, 22-19)

Villámrajttal és Szabó Péter ismét ihletett játékával (28/12 pont, 83% mezőny, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) állva hagyta a törökbálintiakat a Vásárhely, de magassági fölényét szépen kamatoztatva messzire nem engedte házigazdáját az MTK. Szabó (16 pont, 6 lepattanó, 9 eladott labda) és Mohay (13/3 pont, 8 lepattanó) mellett a ponttermésből kevesebbet vállaló Boinitzer (8/3 pont, 8 lepattanó), Bihari (6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda) duó jó lepattanózásával tartotta magát a vendég gárda, a magasembereket pedig Jakab fogta össze eredményes irányítójátékával (16/3 pont, 3 szerzett labda, 8 gólpassz). A különbség azonban nem akart látótávolságon belülre csökkeni, a Vásárhelyben Szabó mellett Rostás Imre is extrát hozott (22 pont, 9 lepattanó), így 13 pontos előnnyel utazhat a visszavágóra a csongrádi alakulat.

Vásárhely: Szabó P. 28/12, Rostás I. 22
MTK: Jakab P. 16/3, Szabó T. 16, Bognár 14/12, Mohay 13/3

Helyosztó a 11. helyért:

Budapesti Honvéd SE - PVSK-Kronosz Kiadó 72-77 (20-23, 16-14, 17-19, 19-21)

Demeter Attilával (27/12 pont, 5 lepattanó) nem bírtak a Honvéd védői, a pécsiek tehetséges ifjú kosarasa igazi vezérként nehezítette meg a fővárosiak életét, a PVSK pedig végig vezetve a találkozón húzta be az értékes idegenbeli győzelmet. A sérülésektől tizedelt házigazdák persze nem adták ilyen könnyen magukat, Máté Márk (21/12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kováts Robi (11 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével még egy labdára zárkóztak a végjátékban, de az egyenlítés már nem sikerült, a büntetőket pedig a helyükre küldték a vendég játékosok. A győztes oldalon Demeter mellett Krnjajski sokoldalú játéka (16/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) is kiemelkedő volt.

Honvéd: Máté M. 21/12, Stefán 13, Kováts R. 11, Pintér 10/6
PVSK: Demeter 27/12, Krnjajski 16/3, Bíró 10/6

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a PVSK javára.

Helyosztó a 13. helyért:

Calle Pubfood Békés - Nagykőrösi Sólymok KE 82-77 (17-24, 19-18, 20-15, 26-20)

Mácsai nélkül, de Candidoval a fedélzeten (14 pont, 7 lepattanó), illetve a Molnár-Tóth-Jurászik remek játékával még a negyedik negyedben is jobban állt a Sólymok együttese, ám 63-64-es vezetés után 16-1-et ment a Békés, amivel megőrizte a hazai pálya előnyét. A vendéglátóknál is akadt jó produkció bőven, Koma 18, Nagy Balázs 19 pontjával volt a győztes fél legjobbja, Kertész 12 gólpasszal szolgálta ki a társakat, míg Zsíros a padról beszállva hozott egy 11 pont, 6 gólpasszos teljesítményt.

Békés: Nagy B. 19/9, Koma 18, Zsíros 11/9
Nagykőrös: Molnár M. 19/9, Tóth V. 16/6, Jurászik 15/9, Candido 14

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Békés javára.

Rájátszás a 17-24. helyért:

BUDAFOK - Salgótarjáni KSE 91-95 (22-18, 18-20, 21-33, 23-13, 7-11)

Roppant izgalmas csatát hozott a két fél találkozója, a harmadik negyedben megugró Salgótarjánt nagy hajrával utolérte a rendes játékidőben a Budafok, majd az elképesztő formában pattogtató Lados Erik (40/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 kiharcolt fault) duplájával hosszabbításra mentette a derbit. A házigazdák 17 éves tehetségének egyenlítő kosara után még Harris (16 pont, 9 lepattanó) és Drevenka (9/9 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) is dobhatott a győzelemért, de egyikük sem talált célba, jöhetett a ráadás. Lados ott sem lassított, gyors négy pontjával előnybe került a Budafok, de 88-86-nál Jakab (28/12 pont, 5 lepattanó) riadót fújt vendég oldalon, 0-8-al fordított a Tarján, a dupla-duplázó Fehér (12/6 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) kipontozódott, ezek után pedig már elmaradtak az izgalmak, szoros meccsen megőrizte veretlenségét a nógrádi együttes.

Budafok: Lados 40/6, Fehér 12/6, Verbényi 12
Salgótarján: Jakab P. 28/12, Mucibabic 24/6, Harris 16, Béres 12

Bajai Bácska FKE - EKE Eger KOK 87-90 (23-20, 23-31, 18-14, 23-25)

Amíg a Baja egyre jobb erőre kapott az alsóházra, addig az Eger egyre több hiányzóval kénytelen csatába indulni, nem volt ez másként a két csapat összecsapásán sem. Hazai oldalon Mándity (31 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Délity (14/12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Ágfalvi (18/3 pont, 5 lepattanó) a régi időket idézték remek játékukkal, a fordulatos mérkőzésen az utolsó negyedben is tudtak vezetni, de az Eger az egykori bácskai Varga Imre (20 pont, 17 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) parádéjával, valamint a Tóth (29/12 pont, 4 szerzett labda, 10 kiharcolt fault, 7 gólpassz), Csákvári (15/3 pont, 12 lepattanó) duó ihletettebb napjával visszajött vesztett helyzetből is. Sőt, a végjátékra már az egriek fordulhattak előnnyel, egy pontos vezetésüknél kihagyott büntetők, eladott labdák, kapott blokkok borzolták a kedélyeket, míg végül Szicsák Bence közelije pontot nem tett a meccs végére.

Baja: Mándity 31, Ágfalvi 18/3, Délity 14/12, Nagy D. 10
Eger: Tóth Z. 29/12, Varga I. 20, Csákvári 15/3, Veres 10/3

MAFC - SMAFC-NYME 78-96 (24-20, 12-23, 22-25, 20-28)

Kovács (12 pont, 18 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 blokk) és Berneczei (19/9 pont, 10 lepattanó) vezetésével uralták a palánk alatti területet a SMAFC játékosai, hazai részről csak Bordács (12 pont, 11 lepattanó, 3 blokk) tudott beleszólni a festékben zajló csatába, míg a hátvédeknél hiába szórta meg magát a Kucsora-Molnár duó 41 ponttal, utánuk nagy szakadék tátongott a társak részéről. A soproniaknál ezzel szemben Rátvay Tamás a sokadik ponterős meccsét hozta 17 éves kora ellenére, ezúttal 24-nél állt meg a SMAFC ifjú tehetsége, de Polgárdy is betett 14 pontot és 7 gólpasszt a közösbe.

MAFC: Kucsora 24/12, Molnár M. 17/6, Bordács 12
SMAFC: Rátvay T. 24/18, Berneczei 19/9, Polgárdy 14/3, Forrai 12/6, Kovács B. 12

Alba Fehérvár - Óbudai Kaszások 93-107 (24-33, 27-14, 26-25, 16-35)

A kezdés utáni perceket és egyben az első negyedet is uralta a Kaszások gárdája, hét triplát süllyesztettek el a fehérvári gyűrűben (összesen 17-nél álltak meg) és úgy tűnt egy újabb sima vereségbe szaladt bele a sereghajtó. Nem hagyta azonban ennyiben a házigazda, Papp István (24/3 pont, 7 lepattanó, 12 kiharcolt fault) és Takács Milán (21 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) állta a sarat a dobópárbajban (51 ill. 58%-os mezőny hatékonyság), sőt, az egyenlítés mellett a vezetést is átvették a negyedig negyed kezdetéig. Az óbudaiak a végére lendültek bele ismét, az utolsó öt percet 24-4-re hozták, Lakosa Ákos (35/18 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) feltartóztathatatlan volt, Zrínyi Viktor 90%-os hatékonysággal kapart össze 23 pontot, a záró etapra feltámadó fővárosiak pedig ha nehezebben is, de hozták a kötelezőt Székesfehérváron.

Fehérvár: Papp I. 24/3, Takács Mi. 21, Bakos 14/6, Takács Ma. 13/9, Lévi 10
Kaszások: Lakosa 35/18, Zrínyi 23/15, Korona 13/9

Fotó: veszpremkosar.hu