NBI/B: Nyíregyházi győzelemmel indult a Piros csoport döntője

Ubilláék szoros csatában hozták az elsőt, hiába dobott 37 pontot a BKG színeiben Nagy.

fotó: hunbasket.hu

NBI/B, Piros csoport, döntő, első mérkőzés

HÜBNER-Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 89-78 (23-22, 24-18, 16-21, 26-17)

Izgalmas és jó mérkőzéssel kezdődött a döntő, de az első kiemelt, hazai pályán játszó Nyíregyháza a találkozó nagyobb részében vezetni tudott. A kiélezett első negyed után a másodikban kicsit meglógott a gárda, volt közte tíz is, de aztán a harmadik játékrész hajrájában Nagy Botond dobásaival elkezdett közelíteni a BKG és egy labdára jött vissza. A záró etap így szoros állásról vette kezdetét, de aztán 71-69 után ismét érvényesítette akaratát a Nyíregyháza: Mohácsi dobott be egy nagyon fontos triplát és a hazaiak borzasztóan összekapták a védekezésüket, alig engedtek pontot ellenfelüknek. 83-78-nál még úgy tűnt, hogy akár szoros is lehet a legvége, de a hátralévő időben már csak büntetőznie kellett a vendéglátónak, amit meg is tett, így hozta az első győzelmet. Ubilla (26 pont, 8/12 mezőnyből, 5 gólpassz) és Mokánszki (21 pont, 13 lepattanó) remeklése mellett a 11 gólpasszos Bus teljesítményét is érdemes kiemelni, míg a vendégeknél a 37 pontig, 7/16 tripláig, 6 gólpasszig, valamint 13 kiharcolt faultig jutó, egy másodpercet sem pihenő Nagy Botond vitte a prímet - olyannyira, hogy csapattársai közül még a tíz pontot sem érte el senki más. Összességében a második félidőben már mindkét csapatnál visszaesett kicsit a dobószázalék, jobban előtérbe kerültek a védekezések, de a Nyíregy megvédte a hazai pályáját, így utazhat el ellenfeléhez a második meccsre.

A Nyíregyháza legjobb dobói: Ubilla 26/12, Mokánszki 21/3, Bazsó 12/6
A BKG legjobb dobói: Nagy Bo. 37/21, Armaghani 9/3, Reizer 8