NBI/B: OSE-Veszprém siker az elődöntő első mérkőzésein

A Vasas előbb drámai hajrával harcolta ki az elődöntőbe jutást Nyíregyházán, majd a Veszprém otthonában is közel állt a bravúrhoz, de a bakonyiak végül érvényesítették a papírformát, csak úgy, mint riválisuk, az OSE hazai pályán a TF ellen.

Piros csoport

Negyeddöntő:

Nyíregyháza Blue Sharks - Vasas Akadémia 75-78 (17-27, 20-14, 20-14, 18-23)

13 pontos negyedik negyedbeli vezetésről bukta el a továbbjutást a Bus (18/6 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Stojanovic (16/6 pont, 5 lepattanó), Nagy (16 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió fémjelezte Nyíregyháza, a Vasas óriási hajrával harcolta ki a négy közé jutást. 71-58-as hazai fórnál fújt riadót Katona (14/12 pont), aki három triplát is értékesített a rá következő percekben, de csatlakozott a pontgyártáshoz Boros (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Moravcsik (20/3 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 gólpassz) és Kiss (10 pont, 8 lepattanó) is. 2-20-as etappal fordított a pasaréti együttes, az időközben edzőjét két technikai miatt elveszítő Kék Cápák szívében az utolsó döfést alighanem a kihagyott büntetők után háromszor is visszaszedett támadólepattanók okozták, amivel négy pontot tett fel a táblára a Vasas a végjátékban, a két labdabirtoklásnyi távolságra kerülő házigazdák pedig már csak szépíteni tudtak az utolsó akcióból.

Legjobb dobók:

Nyíregyháza: Bus 18/6, Stojanovic 16/6, Nagy K. 16

Vasas: Moravcsik 20/3, Katona 14/12, Boros 14/3, Völgyi 11, Kiss B. 10

A párharc végeredménye: 2-1 a Vasas javára.

Elődöntők:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vasas Akadémia 71-64 (12-15, 27-21, 17-7, 15-21)

Nem a játék szépsége dominált az első elődöntő veszprémi nyitányán, rendkívül fizikális és brusztolós meccsen szerzett előnyt a bakonyi gárda. Nehezen találtak fogást egymáson a felek, a házigazdák az első negyedben mindössze két mezőnykosarat szereztek, igaz a fővárosiak sem villogtak támadásban ekkortájt. Néhány sikeres távolival tudott ritmust találni a Veszprém, míg a Vasas főleg Völgyi (14 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) révén a palánk alatt igyekezett tartani a lépést. Fordított a nagyszünetre a Mérész legénység, majd a térfélcserét követően szigorított hátsó alakzatán is, Pavlovic (17 pont, 14 lepattanó) irányításával kontrollálták a lepattanókat, Schéda (14/12 pont, 6 lepattanó) dobásai elkezdtek távolról is beesni, így a záró szakaszra 13 pontos előnnyel mehettek a hazaiak. Csakhogy 0-9-el nyitott a Faragó csapat, pillanatok alatt ott loholtak vendéglátójuk nyomában, és 60-58-nál labdájuk is volt az egyenlítéshez, illetve a fordításhoz. Az elpuskázott lehetőség után a Veszprém rendezte sorait, visszaállította a tíz pontos különbséget és innentől már nem is engedte látótávolságon belülre a pasarétieket.

Veszprém: Pavlovic 17, Schéda 14/12

Vasas: Völgyi 14, Katona 12/9, Andrássy 11/3, Kiss B. 10

A párharc állása: 1-0 a Veszprém javára.

OSE Lions - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 72-62 (12-18, 20-14, 15-19, 25-11)

Megszorongatta, sőt, sokáig vezetett is az OSE otthonában a TF, de a végére kissé elfogyott a Mehmedovics legénység, ezt pedig kihasználva behúzta az első meccset az Oroszlány. Kőkemény védekezés volt a jellemező mindkét oldalon, nehezen tudták feltörni egymás hátsó alakzatát, a záró felvonásig szenvedett is ezzel a házigazda. Spagnolo (23/6 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk) és Kovács (18/3 pont, 5 lepattanó) azonban a csapat élére álltak, többször védekezést is váltott a hazai együttes az utolsó tíz percben, ezt pedig már nem tudta jól lereagálni a TF, amelyben főleg Filipovic (11 pont, 14 lepattanó) tudott érvényesülni.

OSE: Spagnolo 23/6, Kovács G. 18/3

TF: Buzás 13/9, Beák 11/3, Filipovic 11, Szobi 10

A párharc állása: 1-0 az OSE javára.

Rájátszás az 5-8. helyért:

MEAFC - PVSK-Kronosz Kiadó 89-92 (23-25, 22-23, 16-27, 28-17)

Kiegyenlített és pontgazdag első félidő után lépett meg vendéglátójától a PVSK, amelyben remekeltek a fiatalok, Demeter (20 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Krnjajski (20/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Berkics (15/9 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Kővágó-Laska (9 pont, 11 lepattanó) és Popgyákunik (15/9 pont, 3 lepattanó) is elemében volt a miskolci derbin. Folyamatosan harcolták ki a dobófaultokat a pécsi játékosok, 36 büntetőjükből 27-et a helyére is küldtek, a harmadik negyedben nem is találta ennek az ellenszerét a támadásban küszködő MEAFC. 68-81-es vendég vezetésnél ébredt a borsodi együttes, Drahos állt csapata élére, bevágott négy triplát (18/15 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) mielőtt a kipontozódás sorsára jutott volna a végjátékban, megteremtve csapatának a lehetőséget, hogy Takács (11/9 pont) ziccerével kiegyenlítsen (89-89). Krnjajski azonban a végére tartogatott még egy triplát, az utolsó előtti másodpercben vágta be a győzelmet jelentő távolit, így három pontos előnnyel várhatja a hazai visszavágót a PVSK.

MEAFC: Drahos 18/15, Szögi 18/12, Lippai 13, Takács D. 11/9

PVSK: Krnjajski 20/6, Demeter 20, Popgyákunik 15/9, Berkics 15/9

Rájátszás a 9-12. helyért:

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Budapesti Honvéd SE 60-104 (14-17, 15-23, 16-29, 15-35)

Még a félidőben vállalható különbségre engedte csak el a fővárosiakat a mindössze Tömösváryra (18/3 pont, 6 lepattanó) és Lazicra (18/9 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda) támaszkodó Bonyhád, de a fordulást követően már nem bírta a tempót a felszabadultan kosárlabdázó Honvéddal a kétszeres bajnok tolnai alakulat. Nagy különbséggel bukták a lepattanócsatát (24-51), pocsékul dobtak mezőnyből (26 %) és a labdát sem járattak túl sokat egymás között (11 ill. 29 gólpassz), A 14 sikeres távolit érvényesítő Puskás legénységnél szinte mindenki jó számokkal tudott hozzájárulni a magabiztos továbbjutáshoz, Mucza egy 21 pont, 9 lepattanós performansszal lett a mezőny legjobbja, Kováts Robi pedig egy 8 pont, 8 lepattanó, 6 gólpasszos estével bizonyította sokoldalúságát, közte két triplával.

Bonyhád: Lazic 18/9, Tömösváry 18/3

Honvéd: Mucza 21/15, Tóth B. 13/6, Bea B. 12

A párharc végeredménye: 2-0 a Honvéd javára.

Calle Pubfood Békés - MTK Törökbálint 64-70 (18-19, 12-21, 14-11, 20-19)

Majdhogynem végig kézben tartotta a mérkőzés irányítását az MTK, a második negyedtől már nem is adta át a vezetést a házigazdáknak, és egy kisebb megingást leszámítva a végjátékban, simán jutott tovább a következő körbe. A sikeres tripla nélkül záró Krstic (19 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda), valamint az ismét sokoldalú Kertész (17/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) kivételével nem akadt számottevő produkció a békésieknél, Komát jól vették ki a játékból a vendég védők, így négy pontnál közelebb nem is tudott zárkózni egyszer sem a hazai alakulat. 16-al is ment már a Bihari (19 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Boinitzer (14 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Mohay (6 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda), Jakab (17/9 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz) négyesfogatra támaszkodó Törökbálint, a végét azonban elkönnyelműsködték, négy pont mínusznál labdája volt a Békésnek, hogy tovább faragja a hátrányt, ám Krstic hatodik távoli kísérlete is lejött a gyűrűről, az MTK pedig nem hibázott a büntetőknél és harcba szállhat a Honvéddal a kilencedik helyért.

Békés: Krstic 19, Kertész 17/3

MTK: Bihari 19, Jakab P. 17/9, Boinitzer 14

A párharc végeredménye: 2-0 az MTK javára.

Zöld csoport

Elődöntő:

Ford Ivanics-Budafok - Salgótarjáni KSE 90-81 (18-22, 34-18, 22-18, 16-23)

Letámadó zónával lepte meg riválisát a Salgótarján, miközben Olasz (19/3 pont) és Rackley (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz) termelte a pontokat támadásban, a húzás pedig be is jött Ughy Albertnek, kollégájának kellett korán időt kérnie, hogy rendezze a fejeket hazai oldalon. A rövid pihenő jól hatott a budafoki játékosokra, Wehner (20/9 pont, 7 lepattanó) és Tursics (17/12 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) lendültek bele távolról, Kiss (15/9 pont, 4 gólpassz) pontjaival előbb zárkóztak, majd a félidőig tíz triplát értékesítő házigazdák meg is fordították a nagyszünetre a találkozót. Fehér is (24/12 pont, 4 lepattan, 4 eladott labda) megtalálta a dobóformáját a második 20 percre, a különbség pedig folyamatosan nőtt, a záró etap kezdetén eldőlni látszott a találkozó. Sonyák (20/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) gondolta ezt másként, tripláival újra meccsbe került a Salgótarján, de két perccel a vége előtt megállt a pontgyártásban a vendég együttes, így a Budafok behúzta az első meccset.

Budafok: Fehér 24/12, Wehner 20/9, Tursics 17/12, Kiss M. 15/9, Horváth M. 10

Salgótarján: Sonyák 20/12, Olasz 19/3, Rackley 17/3

A párharc állása: 1-0 a Budafok javára.

DEAC U23 - Motax-Pápai KC 88-83 (25-23, 19-23, 23-21, 21-16)

A hét triplát értékesítő Tisza (27/21 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) és a mezőny legeredményesebbjeként záró Cook (29/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 11 kiharcolt fault) dobópárbaját ugyan utóbbi nyerte, de a végén a hazaiak legjobbja örülhetett a lefújáskor. Roppant kiegyenlített derbit vívott egymással a két csapat, hol egyik, hol másik tudta magához ragadni a kezdeményezést, a záró etapban is sokáig fej-fej mellett haladtak a felek. 79-77-nél volt a legközelebb házigazdájához a Pápa, ezután a dupla-duplával záró (14 pont, 13 lepattanó) Omenekával nem tudtak mit kezdeni a palánk közelében, a DEAC pedig behúzta az első meccset hazai pályán.

DEAC: Tisza 27/21, Kozák M. 17/3, Tóth B. 16/12, Omeneka 14

Pápa: Cook 29/6, Horváth G. 15/3, Keller 14, Kálmán 13/9

A párharc állása: 1-0 a DEAC javára.

EKE Eger KOK – Falco KC Szombathely U23 80-70

A párharc állása: 1-0 az Eger javára.

Fotó (1): veszpremkosar.hu

Fotó (2., slide): oselions.hu