Atomerőmű SE - Prostejov élő közvetítés

A tegnapi napon egy utolsó másodperces triplával kapott ki a Léván túrázó Atomerőmű SE a Zlatorog Lasko ellen, amely tavaly a legjobb négybe jutott a szlovén bajnokságban. Izgalmas, jó iramú mérkőzés volt, amelynek első félidejében 16 pontos előnyt építettek fel a paksiak, ám a második félidőt a hiányzók és a kipontozódások miatt nem bírták végig a komoly játékerőt képviselő együttes ellen.

A mai napon a cseh Protejov lesz az ASE ellenfele. A szintén nagyon jó, és egységes gárda tavaly a döntőig menetelt a cseh bajnokságban, ám ott az a Nymburg várt rá, amely kimagaslik az ottani pontvadászatból. Idén már az Euroliga selejtezőiben indulhat, ami a magyar csapatok számára pillanatnyilag elérhetetlen messzeségben van. Ennek ellenére két meccset elcsípett a Prostejov, így várhatóan ma ismét egy komoly meccsel készül a szezonra a Paks.

1. negyed

1. perc: Az ASE a Kovács Ákos - Vojvoda - Wilson - Kámán - Tóth Ádám ötössel kezdte a meccset. A Paks hozta el a labdát, majd egy támadófault után jöhetett a Prostejov, és dobott egy kettest. Az ellentámadásból Kámán rontott triplát, majd az ellenfél elsüllyesztett egyet. 0-5

2. perc: Hosszú támadás után az oldalvonalon túl a labda, majd faultol az ASE. A támadást kivédekezték, ezután Kovács Ákos dobott egy középtávolit. 2-5

3. perc: Újab ASE fault, ezúttal cseh szabaddobások is követik, egy jó belőle. Kovács passzából Tóth Ádám eredményes. Egy kivédekezett támadás után Wilson indul, és fejezi be jól. 6-5

4. perc: Kámán beüti a másodikat, Körtélyesi jön. Újabb jó védekezés, majd egy elrontott dobás, utána paksi fault. 6-5

5. perc: Két jó Prosetjov büntető, majd egy elrontott Vojvoda tripla, aztán egy cseh zsákolás az indításból, plusz büntető. 6-10

6. perc: Tóth Ádám helyett Giles a pályán, akit rögtön faultolnak is, majd dob egy szép kettest. A fordulásból szép cseh ziccer, majd újra Giles-t faultolják, aki dobhat is. 8-12

7. perc: Az első jó Giles-nál, aztán a második is. Szép támadás után cseh tripla a sarokból, majd Giles dob triplát, aztán cseh dupla. 13-17

8. perc: Körtélyesi triplát ront, majd labdát szerez, aztán faultol az időközben bejött Kovács Ádám eladott labdája után. Mindkét cseh büntető a helyén, majd újabb eladott labda, aztán még egy itt is, ott is. 13-18

9. perc: Két támadólepattanót is visszaszednek a csehek, és a másodikból jó a ziccer. Wilson dob középtávolit a fordulásból 15-21

10. perc: Elrontott Prostejov támadás, ezúttal is leszedték a támadót, és jött a tripla a sarokból. Az ellentámadásnál Kovács Ádámnak ütnek oda tripla közben, a síp néma marad, vége a negyednek. 15-24

2. negyed

11. perc: Cseh kettessel indul a játékrész, majd Kovács betörését blokkolják, aztán ismét triplát szórnak a csehek. 15-29

12. perc: Vojvoda szór be egy középtávolit, majd hasonló módon válaszol a Prostejov.17-31

13. perc: Ismét egy cseh dupla egy betörés után, majd Wilson ront triplát, az ellentámadásnál pedig a cseh center aláfekszik Körtélyesinek, aki a parkettán marad. 17-31

14. perc: Szerencsére nem komoly a gond, de azért Kerpel-Fronius jön helyette. Ismét triplát rontunk, de a labda nálunk marad. Ismét rontunk, de újra mi támadhatunk a lepattanó után. Végül Kerpel-Fronius betalál a vonal mögül 20-31

15. perc: Betörés után faulttal egy ütt jó a cseh ziccer, majd a büntető azonban rossz. Kámán középtávolról eredményes, majd jó védekezés után ugyanő triplát ront. 22-33

16. perc: Ismét sikeres Prostejov befutás, és újra fault. Völgyi Péter időt kért, majd a plusz büntető is jó a cseheknél. Illés Máté is a pályán, de lejár a támadóidő. Szerencsére a túloldalon is elrontott támadás jön, Majd Illés rossz triplakísérlete után Giles leszedi, és faulttal együtt bedobja. A ráadás büntető is jó. 25- 36

17. perc: Újabb paksi személyi hiba, majd egy sikeres cseh középtávolit egy bravúros Illés Máté tripla követ, azt pedig labdaszerzés után egy Giles dupla. 30-38

18. perc: Újabb labdaszerzés, az induló Kámán szépen fejezi be. Cseh időkérés után jó védekezés az ASE részéről, majd egy szép Vojvoda középtávoli. 34-38

19. perc: Megtört a jég a cseheknél, triplát szórnak, majd rontott paksi dobás után odaüt Illés Máté az induló játékosnak, két dobás. Az első jó, a második is. 34-43

20. perc: Letámadnak, labdát szereznek, majd a cseh center zsákol. Blokkolják a dobó paksit, és az indulásból ismét Prostejov zsák következik, amivel vége is a félidőnek. 34-47

Atomerőmű SE: Kovács Ákos 2, Vojvoda 4, Wilson 4, Kámán 4, Tóth Ádám 2. Csere: Giles 12/3, Illés Máté 3/3, Kerpel-Fronius 3/3, Körtélyesi -, Kovács Ádám -.

3. negyed

21. perc: Kovács Ákosnak ütnek oda betörés közben, mindkét büntető a helyén. Leválás után Giles dob szép kettest Körtélyesi passzából. 38-47

22. perc. Jó védekezés, majd szép Körtélyesi tripla. Ez után paksi labdaszerzés, majd Kovács Ákos szép bejátszása után a zsákolni készülő Giles-nak ütnek oda, dobhat kettőt, de előbb Prostejov időkérés. Folytatás után  mindét büntető jó. 43-47

23. perc: Rontott cseh dobás után Wilson ellen szabálytalankodnak, dobás nincs, majd Wilson dob ziccert, válaszként jön egy cseh kettes. 45-49

24. perc: Támadóhiba a paksiaknál, majd egy rossz cseh dobás után egy újabb, elég véleményes paksi támadó, majd Wilsonra ráfújtak egy védőhibát is. 45-49

25. perc: Egy lepattanót követően kisebb kakaskodás a pályán, Körtélyesi le is ül,  majd a beforduló Tóth Ádámnak húzzák le a kezét. Az első kimarad,a második is. Az ellentámadásból cseh tripla következik. 45-52

26. perc: Kihagyott Tóth dobás után Kámán teszi vissza jól, majd becsorog egy cseh középtávoli, aztán eladott paksi labda. 47-54

27. perc: Tóth szép duplát szerez, majd jó is védekezik. 49-54

28. perc: Kerpel-Froniusnak tripladobás közben ütnek oda, mindhárom a helyére kerül. A cseh center belefordul Tóthba, ennek ellenére védőhiba az ítélet, egy büntető jó csak, azonban az ellentámadásból visszajátszást hoznak össze a paksiak, majd jön egy jó cseh kettes. 52-57

29. perc: Lépéshiba az ASE játékosnál, majd jó védekezés, és egy szép Kámán tripla. 55-57

30. perc: Rossz dobást pöciz vissza egy Prostjov játékos, majd egy elrontott magyar dobás után, paksi személyi. Az első cseh büntető rossz, a második jó. A negyed zárásaként Wilson betörése rossz. 55-60

4. negyed

31. perc: ASE védőhibával indulta negyed, majd Vojvoda rontott, ám a Paks eladta, majd újra fújtak a sporik egy védőhibát a magyarokra. 55-60

32. perc: Kovács Ákos labdát lopott, és szépen végigvitte, és be is dobta. Újabb paksi hiba, ezúttal Wilson, majd egy jó Prostejov tripla. Kovács Ákos betörése sikeres, újabb két pont. 59-63

33. perc: Körtélyesi harcol meg a labdáért, az ASE a kedvezményezett. Wilson rontja el a ziccert, majd újabb cseh pöci jön. 59-65

34. perc: Tóth Ádámmal szemben szabálytalankodnak, két dobás. Az első rossz, a második is. A büntetés egy gyönyörű cseh horog, amire egy Kovács Ákos tripla a válasz. 62-67

35. perc: Kihagyott paksi dobás után indul a csehek amerikai játékosa, és szépen fejezi be. 62-69

36. perc: Elrontott cseh akció, majd egy fault, így újra a Paks jön. Vojvoda kihagyott ziccere után kilépett a cseh játékos, úja az ASE-nál a labda, ám nem tudják bedobni időben. 62-69

37. perc: Vojvoda újra ront, ám a túloldalon is sikertelen a támadás. 62-69

38. perc: Egy rossz kihagyott cseh tripla után támadópattanót  szednek, majd a következő kísérlet már jó, igaz ez csak kettes. 62-71

39. perc: ASE fault után két jó Prostejov büntető jön, majd egy Kámán tripla. Az ellentámadásból jön is válasz, hasonló formában. 65-76

40. perc: Kovács Ákos dob szép kettest, majd Wilson üt oda, jöhetnek a büntetők. Az első jó, a második is. Vojvoda passzából Wilson dob ziccert, majd a csehek eladják. 4 másodperc van vissza, Kovács Ákosnak azonban odaütnek tripladobás közben. Az első kető bent van, a harmadik rövid. Ezzel vége a találkozónak. A végeredmény: 71-78

Atomerőmű SE - Prostejov 71-78

Atomerőmű SE: Kovács Ákos 15/3, Vojvoda 4, Wilson 8, Kámán 12/6, Tóth Ádám 4. Csere: Giles 16/3, Illés Máté 3/3, Kerpel-Fronius 6/3, Körtélyesi 3/3, Kovács Ádám -.

Lepattanók: 33 - 37

Gólpasszok: 13- 15

Eladott labda: 15 - 13

Szerzett labda: 5 - 5

Faultok: 22-16

1 pontos: 17/12 (71%)  - 18/14 (78%)

2 pontos: 37/19 (51%) - 40/20 (50%)

3 pontos: 23/7 (30%) - 20/8 (40%)

Holnap délben a Léva csapatával játszik az ASE, természetesen azt is közvetítjük!

Köszönjük, hogy ma is velünk követték a mérkőzést!