A forduló válogatottja - alapszakasz - 3. forduló

Szombaton véget ért a magyar férfi A csoport alapszakaszának harmadik fordulója - lássuk a játéknap válogatottját a pécsi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló

Irányító
Marko Ljubicsics - Alba Fehérvár (1)

A székesfehérvári gárda elszenvedte első vereségét a szezon során, Pécsen kapott ki Jesus Ramirez együttese, de ez legkevésbé a szerb irányítón múlt, aki újfent pazarul kosarazott: 18 pont (4/5 dupla, 2/6 tripla, 5/6 büntető), 5 pattanó, 8 gólpassz, 1 szerzett és 4 eladott labda, illetve 7 kiharcolt személyi hiba került a neve mellé, ez 29 perc alatt 30 VAL-nak felelt meg.

Dobóhátvéd
Quincy Diggs - Pécsi VSK-VEOLIA (1)

A Pécs a forduló rangadóján legyőzte az Albát, az egész játéknap legjobb produkcióját pedig Csirke Ferenc csapatának swingmanje nyújtotta. Diggs a 37 pontja (8/10 dupla, 2/3 tripla, 15/20 büntető) mellett 7 pattanót, 4 gólpasszt, 2 szerzett és 4 eladott labdát, valamint 11 kiharcolt faultot jegyzett. Ez 33 perc alatt 49 VAL-t ért, ami sima forduló MVP címet ért az amerikainak.

Kiscsatár
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (1)

A kecskemétiek Szegeden diadalmaskodtak, ebből vállalt oroszlánrészt Djeraszimovics, aki 25 pontot (3/6 dupla, 5/7 tripla, 4/5 büntető), 6 pattanót, 2-2 gólpasszt, szerzett és eladott labdát, illetve 4 kiharcolt faultot tett a közösbe - ez 38 perc alatt 31 VAL-t jelentett.

Erőcsatár
CJ Aiken - Pécsi VSK-VEOLIA (2)

Aiken az egyetlen, aki eddig mindkét forduló legjobbjai közé bekerült, amelyek véget értek. A Pécs játékosa 15 pontos (4/6 dupla, 0/1 tripla, 7/7 büntető), 10 pattanós dupla-duplával járult hozzá az Alba elleni sikerhez, ami mellett volt még 1 blokkja, 2 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 6 kiharcolt személyi hibája - 28 perc alatt 30 VAL-t hozott össze.

Center
Milivoje Bozsovics - OSE Lions (1)

Az OSE szerb játékosa kulcsfontosságú szerepet játszott csapata zalaegerszegi győzelmében: 18 ponttal (6/7 dupla, 1/5 tripla, 3/8 büntető), 13 pattanóval, 1 gólpasszal, 5 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 6 kiharcolt faulttal az oroszlányi gárda legjobbaként végzett, 33 perc alatt 32 VAL-lal zárt. A KTE centere, Kemal Karahodzsics ugyan 36 VAL-ig jutott, de Bozsovics került be ezúttal a legjobbak közé az OSE sikerében játszott vezérszerepe miatt.

Legjobb hatodik ember
Ramo Rizvic - OSE Lions (1)
Milos Boriszov - DEAC (1)

Az oroszlányiak második legjobb játékosa volt Rizvic, aki 17 ponttal (6/9 dupla, 1/2 tripla, 2/4 büntető), 6 gólpasszal, valamint 2-2 pattanóval, szerzett és eladott labdával, illetve kiharcolt faulttal személyi hibával fejezte be a ZTE elleni összecsapást - 26 perc alatt 21 VAL-t hozott. Boriszov ugyanennyi idő alatt 1-gyel jobb teljesítményt produkált: 19 pont (7/11 dupla, 0/2 tripla, 5/6 büntető), 6 pattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett és 3 eladott labda, valamint 5 kiharcolt fault került a neve mellé.