A forduló válogatottja - alapszakasz - 6. forduló

Pénteken és szombaton lejátszották a magyar férfi A csoport alapszakaszának hatodik körét - lássuk a forduló válogatottját a paksi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló, 5 forduló

Irányító
Quinton Hooker - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A bajnok amerikai játékmestere a Falco legjobbja volt az Alba elleni sima idegenbeli siker során: 20 pontot (3/3 dupla, 2/4 tripla, 8/8 büntető), 2 pattanót, 4 gólpasszt, 1 eladott labdát és 8 kiharcolt faultot jegyzett, ami 17 perc alatt 31 VAL-nak felelt meg, nagyszerűen töltötte ki a rendelkezésére álló időt Hooker.

Dobóhátvéd
Shannon Evans - Atomerőmű SE (1)

Az ASE hátvédje a ZTE elleni könnyed győzelem során 30 játékperc alatt 29 pontot (5/8 dupla, 3/7 tripla, 10/10 büntető), 5 pattanót, 4 gólpasszt, 3 szerzett és 4 eladott labdát, valamint 9 kiharcolt személyi hibát tett a közösbe összesen 39 VAL-ért. Mivel számszerűen kiemelkedő volt a produkciója a forduló többi teljesítményéhez képest, így ő lett a forduló MVP-je.

Kiscsatár
Chris Smith - PVSK-VEOLIA (2)

Smith zsinórban másodjára foglal helyet a forduló legjobbjai között: ezúttal a DEAC elleni 24 pontjával (5/6 dupla, 2/3 tripla, 8/8 büntető), 3 pattanójával, 4 gólpasszával és 5 kiharcolt faultjával került ide, ami 27 perc alatt 34 VAL-t jelentett.

Erőcsatár
Jordon Varnado - Egis Körmend (1)

A Körmend a két középső negyedben nyerte meg a Szedeák elleni találkozót, amiben nagy szerepe volt a 19 pontig (5/6 dupla, 3/4 tripla, 0/4 büntető), 7 pattanóig, 5 gólpasszig, 2 blokkig, 1-1 szerzett és eladott labdáig, illetve 3 kiharcolt személyhibáig jutó Varnadónak, aki 28 perc alatt 30 VAL-lal fejezte be a mérkőzést.

Center
Brian Asbury - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

A Körmenden vereséget szenvedő szegediek legjobbja a center volt, aki 21 pontot (10/15 dupla, 1/2 büntető), 10 pattanót, 1 gólpasszt, 3 szerzett labdát, valamint 2 beütött faultot szorgoskodott össze - 28 perc alatt 31 VAL-ig jutott.

Legjobb hatodik ember

Andrija Csirics - PVSK-VEOLIA (1)

A legjobb cserejátékos ebben a körben Pécsről került ki: Csirics 20 ponttal (7/8 dupla, 1/3 tripla, 3/4 büntető), 2-2 pattanóval és gólpasszal, 3 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 3 kiharcolt személyi hibával, 25 perc alatt 25 VAL-lal segítette csapatát a DEAC elleni sikerhez.