A forduló válogatottja - alapszakasz - 8. forduló

Szombaton és vasárnap lejátszották a magyar férfi A csoport alapszakaszának nyolcadik körét - lássuk a forduló válogatottját a paksi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló, 6. forduló

Irányító
Frank Turner - Egis Körmend (1)

A körmendiek irányítója nagyszerűen mozgatta csapatát az Alba elleni győzelem során, igazi vezérként viselkedett. Turner 22 pontos (7/10 dupla, 1/3 tripla, 5/7 büntető), 12 gólpasszos dupla-duplája mellett 3 pattanót, 2 szerzett és 3 eladott labdát, valamint 4 kiharcolt faultot jegyzett, így 33 perc alatt 33 VAL-ig jutott.

Dobóhátvéd
Reggie Johnson - Zalakerámia ZTE KK (1)

Johnson a Szedeák elleni pontgazdag mérkőzés egyik hőse volt 38 pontjával (11/14 dupla, 4/7 tripla, 4/7 büntető), 5 gólpasszával, 2-2 lepattanójával és eladott labdájával, 1 blokkjával, illetve 9 kiharcolt faultjával, ami 39 perc alatt 44 VAL-t jelentett összességében.

Kiscsatár
Sztefan Balmazovics - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

A Szedeák szerb játékosa kereken 40 pontot szállított Zalaegerszegen (5/9 dupla, 6/11 tripla, 12/14 büntető), amivel majdnem sikerre vezette csapatát. 4 pattanója, 2 gólpassza, 2 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 13 kiharcolt faultja 39 perc alatt 49 VAL-nak felelt meg. Ez volt a kör legjobb egyéni produkciója, de mivel nem nyert csapata, így MVP-nek nem tudtuk megválasztani.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Atomerőmű SE (1)

A Paks első számú játékosa volt ezúttal Lóránt, aki idei legjobb teljesítményét produkálta az OSE legyőzésekor. A magyar magasember 32 pontot (10/12 dupla, 3/6 tripla, 3/6 büntető), 9 pattanót, 2 gólpasszt, 1 szerzett labdát, illetve 5 kiharcolt személyi hibát, 31 perc alatt 41 VAL-t tett a közösbe.

Bár Balmazovics (49 VAL) és Johnson (44) is jobb egyéni számokat hoztak, előbbi nem nyert, utóbbinak pedig Agafonov (40) személyében egy majdnem ugyanolyan szintet hozó, Williamsszel (27) pedig még egy nagyszerűen teljesítő csapattársa volt. Lóránt mellé igazán csak Coleman (30) próbált felnőni az ASE-nál, így az ő teljesítményét találtuk a legértékesebbnek, ő lett a forduló MVP-je.

Center
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (1)

Az ukrán center rendkívül hasznos játékáról Lórántnál írtunk már: 20 pontos (5/6 dupla, 0/1 tripla, 10/12 büntető), 10 pattanós dupla-duplája mellett 3-3 gólpasszt és blokkot, valamint 8 kiharcolt faultot is összeszorgosokodott, így 32 percnyi játék után 40 VAL-lal zárta a Szedeák elleni találkozót.

Legjobb hatodik ember
Ruják András - Pécsi VSK-VEOLIA (1)

A Pécs nem igazán tudott mit kezdeni a nagyszerűen dobó Kaposvárral, ez azonban nem Rujákon múlott, aki 19 pontos (6/8 dupla, 1/2 tripla, 4/4 büntető), 8 pattanós, 1-1 gólpasszos és blokkos, 1 szerzett és 2 eladott labdás, valamint 2 kiharcolt személyi hibás produkciót nyújtott, 35 perc alatt 27 VAL-ig ért el.