A KTE is legyőzte a Körmendet

A második félidőben fordított a Kecskemét, amely végül 9 pontos győzelmet aratott - a Körmend továbbra is nyeretlen a középszakaszban.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 5. forduló
KTE-Duna Aszfalt (16-15) - Egis Körmend (18-12) 89-80 (26-28, 15-20, 30-17, 18-15)

KTE: Pongó 8/6, Djeraszimovics 24/6, Thompson 13/9, Dramicanin 19/6, Karahodszics 14.
Csere: Wittmann 5/3, Horváth -, Molnár M. 6, Molnár D. -.

Körmend: Wright 11/6, Hollins 11, Ferencz 12/3, Fanning 23/6, Csorvási 7.
Csere: Halász 5/3, Davis 9/6, Bán 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Az új vezetőedzővel kiálló, de több aktív rotációban használt játékosát (Horti, Tuoyo) is nélkülöző Körmend nem kezdett rosszul Kecskeméten - a hazaiak ugyan az első percekben Dramicanin tripláira építve vezettek, de a vendégek ott loholtak a nyakukban, Fanning kosaraival pedig átvették a vezetést is a 4. perc közepén (10-12). Fordult a kocka, ezt követően a vasi piros-feketék játszottak minimális előnyben - a 10. percben Ferencz triplája után 7 pontra nőtt fórjuk, de Pongó triplája és Djeraszimovics révén visszajött két pontra Forray Gábor csapata (26-28). A második negyedben nem nagyon hullámzott a mérkőzés - végig a hazaiak futottak az eredmény és ellenfelük után, akik eleinte Fanning és Halász révén 5-8 pont között tartották a távolságot, majd mindenki szépen hozzátette a magáét a pályára lépők közül, így 7 pont volt a differencia a nagyszünetben (41-48).

A fordulás után bő két perc alatt lelépte a Körmendet a Kecskemét - 13-0-s szakaszt futottak a hazaiak, akik ezzel 6 pontos előnybe kerültek pillanatok alatt (54-48). Felvette a ritmust a vendég gárda, de igazán megközelíteni nem tudta a KTE-t - Wright hármasával is 6 pont volt a differencia Djeraszimovicsék javára 10 perccel a vége előtt (71-65). A záró felvonásban aztán Thompson állt csapata élére, az ő és Karahodzics kosarainak köszönhetően 10 pont fölé nőtt a különbség, és innen nem is nagyon csökkent már a Kecskemét előnye. Nagyobb izgalmak nélkül győztek Wittmannék, akik így két győzelemre közelítették a középszakaszban eddig még veretlen Körmendet a tabellán - jó esély van rá, hogy a két gárda egymás elleni kezdi a PO-ot, kérdés, hogy a KTE el tudja venni a pályaelőnyt a vasiaktól.