Govens és Dzeletovic parádéjával nyert a Szedeák

Hiába jött vissza kétszer is 10 pont fölötti hátrányból a PVSK, erőfeszítéseik végül nem értek győzelmet.

NBI/A, 7. fordulóból elhalasztott meccs:

Naturtex-SZTE-Szedeák - PVSK-VEOLIA 89-85 (27-12, 23-32, 20-14, 19-27)

A páratlan negyedekben parádézott a Szedeák. Hatalmas lendülettel kezdte a meccset a Szedeák, néhány perc leforgása alatt 17-3-as előnybe kerültek, és az első negyed végére a parádézó Govensnek köszönhetően 15 pontos előnyt építettek ki. A második negyed közepéig tartani tudta ezt a különbséget a hazai csapat, viszont a játékrész második fele sokkal jobban sikerült a PVSK-nak, és egy 16-5-ös futásnak köszönhetően visszajöttek 4 pontra a nagyszünet előtt. A 3. negyed ismét a hazaiaké volt, ráadásul Dzeletovic is felnőtt Govens mellé, kettejük vezetésével ismét 10 pont fölé kúszott a különbség. Az utolsó 10 percben próbálkozott felzárkózni a PVSK, és bő egy perccel a vége előtt Ruják dobásával 85-82-ig közelítettek. Erre Dzeletovic válaszolni tudott, majd Lewis hatalmas triplája után 87-85 állt az eredményjelzőn, de a végén Dzeletovic higgadtan büntetőzött, így végül behúzták a mérkőzést a hazaiak. Győzelmüket leginkább a 11/23 bedobott triplájuknak köszönhetik, miközben a pécsiek csak 7/22-vel céloztak kintről. Szintén sokat nyomott a latba, hogy a Szedeák kétszer annyi gólpasszt osztott ki, mint ellenfele (22-11), és így az is belefért végül, hogy csak 12/19 büntetőjüket értékesítették.

Govens és Dzeletovic együtt túl sok volt. A hazaiaknál Govens (29 pont, 9 gólpassz) és Dzeletovic (29 pont, 7 lepattanó) felelt a pontokért, rajtuk kívül senki sem jutott 10 egység fölé. A vendégeknél nem akadt ennyire kiemelkedő teljesítmény, viszont többen is jól játszottak. Brkics (17 pont, 13 lepattanó), Budimir (18 pont) és Funderburk (14 pont, 5 gólpassz) is csipkedte magát, Ruják is hozzátett 3/4 triplát, míg a padról a 6/8 dobását értékesítő Lewis hozott lendületet. Végül a hazaiak két kiváló teljesítménye ért győzelmet, és nem az, hogy a vendégek több lábon álltak.

Az SZTE legjobb dobói: Govens 29/18, Dzeletovic 25/3, Dickey 9

A PVSK legjobb dobói: Budimir 18/9, Brkics 17, Lewis 16/3