Kinti dobásaira építve verte a DEAC az Oroszlányt

A vendégeknél nem fért bele a rengeteg kihagyott büntető.

NB1/A, 6. forduló

DEAC - OSE Lions 92-87 (20-21, 26-20, 27-19, 19-27)

Triplaesővel nyert a DEAC. Villámrajtot vettek a vendégek, 2-9 is állt az eredményjelzőn, de ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második negyedet a DEAC kezdte jobban, 36-27 is volt az állás, és nagyrészt 6-8 pontos előnyből játszhattak a hazaiak. A fordulás után egy 15-0-s futással látszólag eldöntötte az érdemi kérdéseket a hazai csapat, bár az Oroszlány azért visszakapaszkodott 13 pontra a negyed végére. A negyedik negyedben óriási hajrába kezdett az OSE, 2 perccel a vége előtt feljöttek 86-82-re. Illés triplája után már csak egyetlen pont volt közte. Ezt követően viszont Moody higgadtan büntetőzött, majd Molnár egy közelivel beállította a végeredményt. A vendégek hiába hozták a lepattanózást (35-40), a sok kihagyott büntető (20/34) megbosszulta magát, ráadásul a DEAC triplaesővel büntetett (15/34). Az eladott labdákkal mindkét félnek meggyűlt a baja (19-17).

Moody volt a nyerőember. Egyénileg egyik oldalon sem voltak igazán kiemelkedő teljesítmények. A hazaikanál főleg az első félidőben remekelt Carlton Guyton (17 pont, 6 gólpassz), aki viszont a hajrára kipontozódott. Fordulás után már inkább a dupla-duplázó Stefan Moody (21 pont, 11 gólpassz, 5 labdaszerzés) volt a főszereplő. Mellettük Hines és Polyák is bebombázott 3-3 triplát, Molnár Márton begyűjtött 10 lepattanót, és a többiek is kivették a részüket a sikerből. A vendégeknél Adrio Bailey (12 pont, 8 lepattanó) csípkedte magát a leginkább, de végül a negyedik negyedben ponterősen játszó Remy Abell (17 pont) lett a csapat legeredményesebbje. Bíró Olivér (13 pont) 3/5 jó triplával vétette észre magát.

A DEAC legjobb dobói: Moody 21/12, Guyton 17/9, Hines 14/9

Az OSE Lions legjobb dobói: Abell 17/6, Bíró 13/9, Illés 12/6, Bailey 12/3