NB1/A: Otthon nyert a Kaposvár és a Pécs is

A Kaposvár fordulatos meccsen gyűrte le az OSE csapatát, ahogyan a PVSK is megizzadt a ZTE ellen.

Magyar férfi NB1/A, alapszakasz:

A játéknap rangadóján a Szolnok 79-77-re nyert a Falco ellen, amivel az első helyet is bebiztosították az alapszakaszban. A mérkőzés összefoglalója ide kattintva olvasható.

Kaposvári KK - OSE Lions 84-69 (18-19, 27-11, 12-21, 27-18)

Fordulatos meccs volt. Az elmúlt 8 meccséből 6 alkalommal is diadalmaskodó Kaposvár jó formában várhatta ezt a találkozót, míg az OSE azt követően, hogy elveszítette az első 10 idegenbeli meccsét, az előző két fordulóban egyaránt a saját pályájától távol ért el sikert. A találkozó első 7 pontját a vendégek szerezték, majd hamarosan meglett a közte 10 is (4-14), ezt követően viszont fokozatosan kapta el a fonatal a Kaposvár, hogy aztán a 2. negyedben egy 16-3-as futással állva hagyják ellenfelüket. A fordulás után csattanós válasszal tért vissza az OSE, 11 pontot szereztek, miközben csak 2 egységet tett hozzá a hazai csapat, és egyre jobban szorongatták ellenfelüket. 61-62-nél a vezetést is át tudták venni, de a zárkózásban elfáradtak a vendégek, és a következő perceket 17-2-re nyerte a Kaposvár, amivel el is dőlt a mérkőzés kimenetele.

Nem működött az OSE támadójátéka. A mérkőzés bizonyos periódusaiban jól teljesítettek a vendégek, de igazán eredményes támadójátékot nem tudtak huzamosabb ideig produkálni, és csak 40%-kal dobtak mezőnyből, míg a Kaposvár a 2. és a 4. negyedben is 27 pontig jutott, így részükről belefértek az időszakos kihagyások. A vendégeknél kiemelkedett Washington (22 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), aki támadásban nagyon egyedül maradt, és rajta kívül csak a 4 triplát helyére küldő Illés (14 pont) ér el kétszámjegyű termést a vendégeknél, míg Bailey például 10 dobásból jutott 9 pontig. A Kaposvárnál eközben remekelt Curry (22 pont, 9 gólpassz), Allen 9/14 jó dobással hozzátett 18 pontot, és még hárman jutottak el legalább 10 pontig, köztük a dupla-duplázó Hendlein (11 pont, 11 lepattanó). Sokkal jobban járatta a labdát a Kaposvár, 17 gólpasszt osztottak szét az OSE 10 előkészítésével szemben, illetve csak 11 labdát adtak el, míg ellenfelük 16 alkalommal szórta el a játékszert, és ez szintén jelentős tényezőnek bizonyult.

A Kaposvár legjobb dobói: Curry 22/9, Allen 18, Krnjajszki 13

Az OSE legjobb dobói: Washington 22/6, Illés 14/12, Bailey 9

PVSK-VEOLIA - Zalakerámia ZTE KK 83-76 (22-14, 14-26, 26-23, 21-13)

Továbbra sem megy idegenben a Zalaegerszegnek. Mindkét csapat rossz formában várta ezt a mérkőzést, a pécsiek az elmúlt 5, míg a zalaiak az elmúlt 6 meccsükből tudtak csak egyet megnyerni, és leginkább a hazai pálya előnye szólt a PVSK mellett, akik otthon 8-4-re álltak a meccs előtt, míg a ZTE 2-9-re idegenben. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, fokozatosan növelték az előnyüket, és az első 10 perc végére 8 ponttal mentek ellenfelükkel szemben. A folytatásban fokozatosan vette át az irányítást a Zalaegerszeg, egy 2-11-es periódusra építve ki tudtak egyenlíteni (27-27), és ezt követően a vezetést is át tudták venni. A nagyszünet után egy ideig tudták tartani a pár pontos előnyüket a vendégek, de a hazaiak tartották magukat, sőt, a 4. negyedben 67-67 után egy 12-2-es futással jelentős előnyt alakítottak ki a véghajrára, ami elegendőnek bizonyult.

Nagyszerű dobóformát fogott ki a Pécs. Kiváló támadójátékkal rukkoltak elő ezen az estén a hazaiak, mezőnykísérleteik 63,5%-a célba ért, és emellett 11/20 triplát is bebombáztak, nem tudta őket lelassítani a ZTE védekezése. A prímet a sokoldalú játékkal jelentkező Funderburk (21 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) vitte, aki 4/5 tripláját a helyére küldte, de mellé fel tudott lépni a 17 pontos Ruják is, illetve Brkic és Lewis is kétszámjegyű termést hozott. A vendégeknél a 18 ponttal záró Duren lett a legerdményesebb, és mellette Szabó (13 pont), Vuko (13 pont) és Wiggs (12 pont) is gyűjtögette a pontokat, de hiányzott valaki, aki előre tud lépni a 4. negyedben, Donaldson például megállt 4 pontnál. Duren mellől a kinti tűzerő is hiányzott, mert ő ugyan 4/7 triplával zárt, de a Zalaegerszeg többi játékosa 4/17 hármast tudott ehheh hozzátenni.

A PVSK legjobb dobói: Funderburk 21/12, Ruják 17/9, Brkic 14

A ZTE legjobb dobói: Duren 18/12, Vuko 13/3, Szabó 13