Nem adott esélyt a Szedeáknak az Alba

Percek alatt eldöntötte a korábbról elhalasztott mérkőzés kimenetelét a címvédő.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 21. forduló
Naturtex-SZTE-Szedeák - Alba Fehérvár 63-85 (12-30, 11-16, 25-23, 15-16)

Szedeák: Boltics 10, Fortune 6/6, Wirth 3/3, Csirics 9/3, Sulovics 11.
cserék: Juhos 16/3 Kovács Ád. 4, Vágvölgyi -, Kerpel-Fronius -, Mike 2, Kovács J. -, Bonifert 2.

Alba: Hill 6, Mohammed 20/6, Pointer 19/9, Lóránt 20/3, Keller Á. 8
cserék: Filipovics 6/6, Kovács Ák. 2, Horton 4, Keller I. -

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Alaposan bekezdett és rárontott ellenfelére a Simpson nélkül felálló Alba, azonnal egy 11-2-es rohammal nyitották a meccset Kellerék és hamar tíz pont fölé is kúszott a különbség, abszolút uralta a játékot a címvédő. Lóránt vezetésével sorra szedték a lepattanókat és minden tekintetben dominálták a találkozót, a lecsorgók csatája 17-4-re (!) állt az első negyed végén és bár Csirics kosaraival próbált meccsben maradni a Szedeák, a fehérváriak nem adtak esélyt ellenfelüknek: tíz perc játék után 12-30 állt az eredményjelzőn, valósággal átgázolt a hazaiakon Dzunics Braniszlav alakulata. A második játékrészbe pillanatok alatt meglett a közte húsz és innentől igazából nem volt már kérdés a győztes kiléte, komoly változást nem tudott hozni a Szeged, így a különbséget sem tudta csökkenteni, könnyedén kézben tartotta a dolgokat az Alba. A nagyszünetben végül éppen kétszer annyi pontnál jártak a vendégek, mint a hazaiak (23-46), a lepattanózás terén pedig 30-11-re vezettek Lóránték, formalitásnak tűnt a második félidő.

A fordulás után azért támadásban kicsit kiszabadult a Szedeák, huszonöt perc játék után megszerezte első kosarát Josh Fortune is és a félidei 23 ponthoz 25-öt tettek hozzá Sulovicsék egyetlen játékrész alatt, de ebben természetesen annak is szerepe volt, hogy az Alba már nem égett olyan hőfokon, mint a mérkőzés elején. A különbség viszont nem csökkent, a húsz pont körüli távolság stabilan megvolt és a záró etapban is ugyanez maradt a képlet, különösebb megerőltetés nélkül menedzselték a helyzetet a vendégek, így gyakorlatilag az első negyedben megszerzett előnyből gazdálkodva arattak tükörsima győzelmet. A végén Andjelko Mandics kiürítette a kispadot, de érdekesség, hogy a Fehérvárnál Pointer 36, Hill pedig 31 percet játszott, igaz, előbbi nagy estét is hozott - 19 pontja mellett 10 lepattanót és 8 gólpasszt is betett a közösbe.

fotó: kosarsport.hu