Végig vezetve győzte le a Sopron a PVSK-t

Az első negyedben megszerzett előnyét jól tartotta a mérkőzés további részében a Sabáli-legénység, megérdemelt hazai siker született.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 15. forduló
Sopron KC - Pécsi VSK VEOLIA 83-74 (25-16, 21-16, 20-19, 17-23)

Sopron: Lemar 12, Warner 21/6, Takács 9/9, Dénes 3/3, Gordon 18.
Csere: Gilbert 3/3, Supola 4, Wiggins 13/3, Molnár Marc. -.

PVSK: Pongó -, Taylor 15, Ciric 21/9, Budimir 17/3, Horti 13/3.
Csere: Simon 2, Kesar 6, Antóni -, Demeter -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A 6-8-as mérleggel tizedik helyezett Sopron KC a 8-6-tal álló, hatodik PVSK-t fogadta a férfi NB I/A 15. fordulójában. Godron és Horti pontjaival indult az összecsapás, mindkét center 4-4 egységgel kezdett. Warner is szórt két duplát, Budimir azonban egy trojkával egyenlített (11-11). Takács Norbert kapta el a fonalat, két távoli találatával 20-13-ra lépett el az SKC, eredményes támadójátékkal nyitottak a hazaiak. Be is húzták a nyitó játékrészt 25-16-ra, össze kellett kapnia védekezését a Csirke-legénységnek.

A második felvonás első perceiben tartotta kiharcolt előnyét a Sopron, nem esett sok pont - három és fél perc alatt 4 hazai pontra 2 pécsi érkezett (29-18). A Sabáli-legénység tudott újítani, Gordon és Wiggins találataival egy 11-4-es etapot futottak, amivel tetemes, 17 pontos előnyt építettek ki a negyed közepére - leblokkoltak Budimirék, sorra hagyták ki a helyzeteket (40-23). Ciric talált be kintről, de Warner is újra hozzászólt a meccshez, a nagyszünetben magabiztosan vezetett az SKC (46-32).

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, a soproniakat a 18 pontos Warner húzta, a mecsekaljaiak oldalán Budimir 17-nél járt. Tartotta tíz pont fölötti előnyét a kék-fehér gárda, Lemar duplájával ismét 17 volt közte, Taylor egy közelivel kozmetikázott a játékrész végén (66-51). A záró etap is kiegyenlített játékot hozott, tartotta magát a Pécs, de minden zárkózási kísérletre volt válasza a soproniaknak. Ciric második trojkájával próbálta közelebb hozni övéit, és az utolsó 3 percre be is jöttek 10 alá a baranyaiak (77-68). Kapcsolt a házigazda, nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából az SKC - gyakorlatilag végig vezetve húzták be az összecsapást Warnerék, amivel 7-8-ra javították mérlegüket a bajnokságban.