Ezúttal 15 ponttal legyőztük Izlandot

Férfi válogatottunk a második negyed második felében meglépett Izlandtól, onnantól kezdve pedig egyértelműen irányította a mérkőzést - végül 15 pontos győzelmet arattunk.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár
Magyarország - Izland 81-66 (23-22, 21-12, 20-15, 17-17)

Magyarország: Wittmann 8/6, Vojvoda 17/3, Ferencz 9/9, Allen 15/3, Keller 3.
Csere: Eilingsfeld 4, Váradi 6, Perl 13/6, Tóth N. 2, Benke 4.

Az izlandiak legjobb dobói: B.Bjornsson 14/12, Hermannsson 13, Palsson 13/9, Baeringsson 10.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Pontzuhataggal indult a találkozó - a mieinknél Vojvoda Dávid és Rosco Allen, a túloldalon pedig Hermannsson volt megállíthatatlan, utóbbi csapata első 9 pontját és az első 13-ból 11-et szerezte. A negyed közepén volt egy bő egyperces szusszanás mindkét fél részéről, aztán mi kezdtünk el jobban, pontosabban játszani, de elszakadni nem tudtunk. Az izlandiak a negyed végén beszórtak két hármast, és egy 2+1-es akciót is értékesítettek, így Vojvoda palánkos duplája kellett ahhoz, hogy 10 perc játék után vezessünk (23-22). A második felvonásban jóval több volt a hiba és kevesebb a pont (eleinte) - mindkét oldal rengeteget hibázott, sok volt az eladott labda, és a sima ziccerhelyzetek is kimaradtak. Izland 8 és fél perc alatt 6 pontot szerzett a második felvonásban, mi pedig 30-28 után előbb büntetőkkel, majd triplákkal kezdtünk ellépni (36-28). Hiába szerzett néhány könnyű kosarat ellenfelünk a félidő utolsó másfél percében, Tóth Norbert putback kosarával kereken 10 ponttal álltunk jobban a félidőben (44-34).

A fordulás után Allen kosaraival kezdtük még tovább növelni az előnyünket, míg a túloldalon Palsson két hármassal próbálta tartani csapatát (53-40). A két szombathelyi, Váradi Benedek és Perl Zoltán kosaraival érte el a differencia a 20 pontot a 26. percben, az izlandiak teljesen szétestek ekkorra fejben is (60-40). A zóna kicsit megfogott minket a felvonás második felében, az északiak pedig büntetőkkel feljebb jöttek, de így is 15 ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (64-49). A záró játékrész már örömjátékot hozott - Vojvoda többször is jó megoldást választott, kintről is betalált, Perlt is szépen szolgálta ki, így 21 pontra nőtt az előnyünk (73-52). Nem volt kérdés már a győztes kiléte, a gyakorláson volt a hangsúly az utolsó másfél negyedben. A végén Bjornsson tripláival feljött még némileg Izland, de végül 81-66-ra, 15 ponttal győzött a magyar válogatott.