Férfi NB I B: Év végére nem maradt veretlen csapat

Utolsóként a Vasas vesztette el makulátlan mérlegét.

fotó, slide: hunbasket.hu

Az "évzáró" fordulóban került sor a piros csoport csúcsrangadójára a férfi másodosztályban, s ezen a PVSK gyakorlatilag végig kézben tartva a játék irányítását biztosan győzte le a találkozóra veretlenül érkező Vasast, így év végére nem maradt makulátlan mérleggel rendelkező együttes az NB I B-ben. Ugyancsak a piros csoportban a BKG hatalmas hajrával fordított Budafokon, a MAFC pedig 122 pontot szerezve győzött simán Óbudán.

A zöld csoportban a Százhalombatta hosszabbításos mérkőzésen "kapta el" az NKA Universitas Pécs második csapatát, a Dunaharaszti pedig meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott Sopronban. Idegenben nyert két éllovas, a DKKA és Tiszaújváros, a paksi fiatalok pedig két győzelemmel zárva az évet, "felugrottak" a dobogó alsó fokára - tudósított a Hunbasket.

Piros csoport:

Pécsi VSK VEOLIA - Vasas Akadémia 97-78

A 28-17-tel "behúzott", erődemostrációként is felfogható első negyeddel alapozta meg a csúcsrangadó első három negyedét megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva az egységes csaptmunkával elért váratlanul sima, mondhatni fölényes győzelmét a PVSK, amelynek öt játékosa is - Plézer G. (17/9 p.), Horti B. (17 p.), O. Micsovics (13/6 p., 3 lep., 5 gp.), Antoni Cs. (13/3 p., 3 lep.) és Bíró O. (12/3 p., 12 lep., 3 gp.) - 10 pont fölé jutott. A Vasasnál is 5 játékos ért el kétszámjegyű pontot, ám közülük 10 pont fölé csak Olasz Á. (16 p., 4 lep.) és Cseh B. (13/3 p.) jutott, még Fekete V. (10/6 p., 6 lep.), Pleesz Á. (10 p., 4 lep.) és Kelemen Á. (10 p.) kerek 10-zel zárta a nagy rangadót.

MEAFC-Miskolc - Phoenix MT Fót 87-93

A végig szoros, kiélezett összecsapást a nyitó és a záró etapban mutatott jobb, koncentráltabb játékára, valamint Juhos L. (23 p., 11 lep., 3 bl.), Tóth Z. (19/9 p., 3 lep.), J. Kinney (18 p., 9 lep., 4-4 ea. és gp.), valamint Tichov D. (14/6 p., 3 gp.) ponterősségére, no meg a 42-34-re "behúzott" pattanózásra alapozva győzött a Megyeri Tigrisek gárdája a tripla-duplához közel járó Kozák M. (22 p. 8 lep., 9 gp.), Kozák B. (16/6 p., 3-3 lep. és ea.), Czirbus J. (10 p., 5 lep.), valamint  Gerőcs R. és Lippai Sz. (10-10 p.) eredményességére építő MEAFC otthonában.

Budafok - BKG Príma Akadémia 82-88

A 34. percben 12 ponttal még a Varga D. (26/6 p., 5 lep., 4 ea.)-K. Swanson (25/9 p., 10 lep.)-Piukovics B. (11/6 p.)-Dormán B. (11/3 p., 5 lep., 6 gp.) kvartett vezette hazai gárda állt jobban, de az utolsó 6 percben egy 27-9-es "száguldással a BKG Nagy Bo. (29/9 p. - 32 mk. - 4 ea., 5 gp.), J. Newman (14 p., 12 lep., 3 ea.),  Nagy Be. (13/6 p., 5 lep., 7 szl., 4 ea., 5 gp.) és Büki L. (12/9 p., 3 lep.) vezérletével a lepattanó csatát 41-30-ra nyerő BKG a maga javára fordította a találkozót.

Óbudai Kaszások - Újbuda MAFC 87-122

A valóságos pontzuhatagot hozó, tenisz döntetlennel (30-30) záruló nyitó negyed után a páros szakaszokban egyértelműen jobban, pontosabban játszó MAFC úgy aratott fölényes győzelmet, hogy 6 játékosa - Buzás B. (19/9 p., 3-3 lep. és ea.), Komma L. (19/3 p., 5 lep.), Katona B. (15/6 p., 3 lep., 6 gp.), Bordács S. (15 p., 10 lep.), Polgárdy Á. (12/3 p., 8 lep.) és Kovács L. (12/3 p., 4-4 lep. és gp.) is 10 pont fölé jutott. Így aztán hiába került ki Armaghani Á. (23/3 p. 6 lep., 4 ea.) és Supola Z. (21/9 p., 6 lep.) személyében a mezőny két legeredményesebb játékosa a vendéglátó óbudaiaktól, rajtuk kívül csak J. Steers (16/6 p.) és Boros M. (14/6 p., 3 lep.) ért el kétszámjegyű pontot, így a csapatként "több lábon álló" MAFC biztosan nyert.

Ceglédi KE - Salgótarjáni KSE 115-50

Minden negyedet megnyerve úgy aratott kiütéses győzelmet a Cegléd, hogy nem kevesebb, mint 7 játékosa - a hibátlanul dobó Dragasevic V. (18/3 p. (6/6 du., 1/1 tri., 3/3 bü.), továbbá Csaba Gy. (17/9 p., 6 lep.), Krkljes V. (16/6 p., 3-3 szl. és gp.), Velkey J. (15/9 p., 3-3 lep., szl. és ea.), Kertész D. (11/9 p., 5 lep.), Horváth Á. (10/9 p., 4 lep.) és Zsók Á. (10/3 p., 3 lep.) - is kétszámjegyű pontot szerzett. A vendégektől csupán Váits O. (14 p., 5 lep., 4 ea.) és Lajsz G. (12/3 p., 5 lep.) jutott 10 pont fölé.

TF-BP - Hübner Nyíregyháza BS 77-70

A kiegyenlített nyitó negyedet követően szünetre 9 pontos előnyt szerzett a hazai gárda. A második félidőt 11-5-ös rohammal kezdve 3 pontra felzárkóztak a Nagy S. és Végső B. (mindkettő 13/9 p.), S. Vaiangina (11/3 p., 6 lep.) és Geiger B. (11/3 p.) kosaraira alapozó  vendégek, ám ekkor új erőre kapott és egy 13-2-es "száguldással" 10 pont fölötti vezetésre tett szert a Dancsecs A. (24/9 p., 6-6 lep. és ea., 4 szl., 3 gp.)-Anda D. (16/3 p., 7 lep., 3 ea.)-Karosi G. (14/6 p., 11 lep., 3-3 szl. és ea., 6 gp.)-Kelenföldi D. (13 p., 4 lep.) kartett vezette TF-BP, amely 12 pontos előnnyel fordult a záró 10 percre. A hajrában 5 pontra még felzárkózott a Nyíregyháza, de ennél már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

DEAC U23 - Jászberényi KSE 85-75

Az "évzáró" találkozón a 34-25-re megnyert 3. negyedre, valamint leginkább Varga S. (27/9 p., 5-5 lep. és gp.), Várszegi Á. (14/9 p., 5 lep., 4 gp.), Czermann P. (11 p. - 12 mk. - 6 lep., 3 szl., 4 ea.). Ságodi R. (10/6 p., 3 lep.) és Hőgye P. (10/3 p. - 11 mk. - 9 lep., 4 szl., 6 ea.) találataira támaszkodva diadalmaskodtak a debreceni fiatalok a nagyrészt Oroszi B. (18/6 p., 8 lep., 6 szl.), Dunai Z. (13/9 p.), Mester M. (12//6 p., 4 ea.), Meleg K. (10/3 p., 5 lep., 4 ea., 2-2 gp. és bl.) és Rátvay B. (10 p., 2 bl.) pontjaiban bízó Jászberény ellen.

Zöld csoport:

Százhalombattai KSE - NKA Universitas Pécs II 88-84

Teljesen ellentétes félidők mérkőzésén az első negyed után 1, a félidőben pedig 11 ponttal vezetett a Csík R. (22/6 p., 9 lep., 4 ea., 5 gp.), Gaál B. (19 p., 8 lep.), Tóth M. (15/9 p., 8 lep., 3-3 szl. és ea.) és Seregély B. (12/9 p., 3 lep.) eredményességére építő hazai gárda, ám a 3. negyed után a Bor G. (41/3 p., 6 lep.) és Bánfi B. (14/9 p., 6 lep.) találataira támaszkodó vendégek 1 pontra feljöttek, az igen izgalmas záró etap végén Csík révén a hazaiak hosszabbításra mentették a mérkőzést. A ráadás vége előtt másfél perccel 3 ponttal még a vendégek vezettek; de a végén Csík a kosárszerzés minden "válfaját" - sorrendben: tripla, dupla és két büntető - egymaga vezetve egy 7-0-s rohamot a hazaiakat vezette győzelemre.

Atomerőmű SE U23 - Vásárhelyi Kosársuli 99-93

Nagy iramú. szinte végig kiélezett összecsapást nyertek meg nagyrészt Kékesi K. (21/9 p., 6 lep., 5 szl.), Géringer G. (19/3 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.), Heimann G. (16/6 p., 6 lep., 4 ea.) és Imre M. (10 p., 4 szl.) pontjaiban bízva a paksi fiatalok a rájuk Kelemen B. (37/18 p., 12 lep., 4 ea.), Bálint E. (25/15 p., 6 lep., 3 ea.) és Kass F. (12 p., 5 lep.) jóvoltából a 4. negyed elejéig "tapadó" Hódmezővásárhely ellen.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Dunaharaszti MTK 73-83

Az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő soproniak Flasár Z. (15 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.), Schöll R. (14 p., 4 lep.) és Csátaljay B.(13/9 p., 6 lep.) vezérletével szünetben 2 ponttal ellenfelük előtt jártak. A 4. negyed elején azonban 63-63-as állás után a Boinitzer D. (26/12 p., 13 lep., 3 ea.)-Fekete B. (14/12 p., 4 gp.)-Pafféri P. (14/6 p., 4 lep., 3 szl., 10 gp.)-Joó T. 13/3 p., 3-3 lep., szl., ea., és gp., 2 bl.) kvartett vezette vendég Dunaharaszti egy 12-0-s rohammal eldöntötte a találkozót.

Agrofeed UNI Győr - Pénzügyőr SE 71-67

A küzdelmes találkozó szünetében 3 ponttal még az a vendég Pénzügyőr vezetett, amelyből egyedül Kerkai Á. (22/6 p., 6 lep., 3 ea., 4 gp.) jutott 10 pont fölé. Szünet után már inkább a csapatként "több lábon álló", nagyrészt Kámán B (24/6 p., 3-3 ea. és gp.), Bakon Cs. (17/9 p., 5 lep., 4 szl.) és Horváth Á. (12/6 p., 5 lep., 3-3 szl., gp. és bl.)  pontjaiban bízó győri legénység akarata érvényesült, amely a második félidőben fordított.

Nagykőrösi Sólymok - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 78-88

Hiába nyerte meg a nyitó szakaszt a nagyrészt Fehér P. (16 p. - 18 mk. - 4 lep.), Tóth B. (13/6 p., 3 lep.), Molnár B. (13/3 p. - 15 mk. - 3 gp.), Timkó N. (12-12 p. és lep.), valamint Kocsis A. (10/3 p. - 11 mk. - 4 lep., 5 szl., 6 ea,) pontjaiban bízó hazai gárda, a 22-12-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Bán T. (21/12 p.), Kocsis Z. (15/3 p., 13 lep., 3-3 szl és ea., 6 gp.), Lakatos M. (14/9 p. - 15 mk. - 3 lep., 6 ea., 5 gp.), Kovács Z. (11/3 p., 4 lep.) és Csák B. (10/6 p., 3 ea.) kosarainak, no meg az 52-42-re nyert lepattanózásnak köszönhetően a Tiszaújváros nyerte a találkozót.

Békéscsaba - Dávid Kornél KA 88-123

A nem igazán a védekezésről szóló, összesen 211 pontot hozó összecsapás minden negyedét megnyerve diadalmaskodott a tripla-dupla közelében járó Kis R. (27/9 p., 8 lep., 9 gp.), továbbá Simon B. (22/18 p., 4 szl., 6 gp.), Molnár D. (22/18 p.),Szabó Zs. (20/6 p., 15 lep., 3 gp., 2 bl.) és Denk N. (11/3 p.) vezérletével a DKKA a Varga Á. (16/3 p., 7 lep., 4 ea., 6 gp.)-Cvijin P. (15/9 p., 3 ea.)-Hajdu M. (12 p.) -N. Szolevics (11/3 p.) kvartett vezette Békéscsaba otthonában.

Százhalombattai KSE - Veszprémi KK 87-98

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá leginkább Madár A. (29/21 p., 5 lep.), Szabó P. (27/9 p.), Varga G. (11/6 p., 3 szl.) és Takács E. (10/6 p., 4 lep.) kosarainak köszönhetően nyert a Veszprém a hétközi hosszabbításos mérkőzéssel a játékosai lábaiban pályára lépve szinte kizárólag Csík R. (23/3 p., 3-3 lep. és ea.), Tóth M. (16/6 p., 9 lep.), Gaál B. (16/3 p., 5 lep.) és Seregély B. (15/3 p., 4 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó Százhalombatta otthonában.

NKA Universitas Pécs II - Eszterházy SC 73-50

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésére, továbbá főként Kazy B. (19/6 p., 3-3 lep. és ea.), Lukácsi G. (16/6 p.) és Herger S. (10 p., 8 lep.) eredményességére építve győzte le a pécsi együttes az igazán jól Szicsák B. (17/6 p.), Botka B. (15/3 p., 7 lep.) és Gilszki E. (10 p., 5 lep.) révén csak a 3. negyedben játszó egri legénységet.

Eszterházy SC - Atomerőmű SE U23 69-88

Három negyedet megnyerve, a harmadikat pedig döntetlenre adva győztek a hibátlanul dobó Heimann G. (30/12 p. - 8/8 du., 4/4 tr., 2/2 bü. - 3-3 lep. és gp., 4 ea.), valamint Kékesi K. (12/6 p) és Radics G. 10 p., 5 lep. 3 ea., 6 gp.) vezérletével a paksi fiatalok a Máté B. (18/9 p., 5 lep.)-Gilszki E. (16/3 p., 7 lep., 10 gp.)-Rékasi B. (13/3 p., 13 lep., 3 szl.)-Botka B. (13/3 p., 3 ea., 6 gp.) kvartett vezette egri együttes otthonában.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!