NBI/B: zárkózik a Honvéd

”Rossz” házigazdának bizonyultak az odahaza pályára lépő csapatok, a hét pótolt/előrehozott bajnokin egyetlen vendég siker sem született. A Honvéd kettős győzelemmel menekül a kieső zónából, menetel a Nagykőrös, beérte a Veszprémet a Nyíregyháza.

Piros csoport

Budapesti Honvéd SE - PVSK-Kronosz Kiadó 76-71 (26-16, 15-20, 15-17, 20-18)

11-2-vel villámrajtot vett a Honvéd az Antóni-Krnjajski-Bíró trió nélkül felálló PVSK ellen, és sokáig tartani is tudta tíz pont körüli előnyét a fővárosi alakulat. A pécsiek gondjait tovább tetézte, hogy Dragasevic is csak 13 percet tudott a pályán tölteni, helyettük azonban Demeter (28/9 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 eladott labda) vette vállára a csapatot, a második negyedben a vezetést is megkaparintotta a sötétmezes gárda, csak egy 6-0-s félidei hajrával fordított a Honvéd. A térfélcserét követően az utóbbi mérkőzéseken kiugróan jól teljesítő, 19 esztendős Mucza Tamás (19/12 pont, 5 lepattanó) köszönt be egy triplával, de az öröm nem tartott sokáig, Demeterék újra megfordították az eredményt. Hazai oldalon közben előlépett a Pintér (15/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Stefán (13 pont, 6 lepattanó) duó, a hajrára ismét megnyugtató előnyt szerzett a Puskás legénység és a végjátékot okosan lehozva megszerezte újabb sikerét a Honvéd.

Legjobb dobók:

Honvéd: Mucza 19/12, Pintér 15/12, Stefán 13
PVSK: Demeter 28/9, Kővágó-Laska 9

Budapesti Honvéd SE - MTK Törökbálint 86-79 (20-18, 18-17, 24-22, 24-22)

Egy végig kiegyenlített mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a Honvéd alakulata, sikerével pedig elmozdult a tabella utolsó helyéről a fővárosi együttes. Nem engedték el egymást sokáig a mérkőző felek, a hazaiaknál a rutinos Kováts (13/9 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Máté (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Stefán (15 pont, 6 lepattanó) hármasfogat mellett a fiatal generációt erősítő Mucza (11 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), Pintér (14/6 pont, 7 lepattanó) duó vitte a prímet, csak a harmadik negyedben tudtak meglépni (60-52) pillanatok erejéig a fehérmezesek. Az MTK-nál, bár mezőnyposzton is remekelt Jakab (24/3 pont, 3 szerzett labda, 12 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Boinitzer (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), mégis a magas szekció védése jelentett komoly problémát a házigazdáknak, Szabó dupla-duplája (14 pont, 11 lepattanó, 9 kiharcolt fault) mellett Nagy (11/3 pont, 8 lepattanó) és Bihari (18 pont, 7 lepattanó) játékára sem volt ellenszere a Honvédnak. A negyedik negyedben át is vette a vezetést a Törökbálint, de aztán az inkább palánk közeli játékáról ismert Kováts Robi két triplájával meglepte ellenfelét a vendéglátó gárda, a büntetőknél sem hibáztak a végjátékban, sorrendben második hazai meccsüket húzva be.

Honvéd: Máté M. 17/3, Stefán 15, Pintér 14/6, Kováts R. 13/9, Mucza 11
MTK: Jakab P. 24/3, Bihari 18, Szabó T. 14, Boinitzer 12/3, Nagy Sz. 11/3

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Calle Pubfood Békés 79-69 (22-18, 27-18, 20-20, 10-13)

Mivel halasztott mérkőzést játszott egymással a két gárda, ezért az eredeti időpontban még a MAFC-ot erősítő Debreceni Dániel nem léphetett pályára a hazaiaknál, de csapata nélküle is hozta a találkozót a szívós Békés ellen. Filipovic visszatért, egy masszív dupla-duplával (16 pont, 14 lepattanó, 2 szerzett labda) jelezte, hogy a sérülése már a múlté, míg a másik vezér ezúttal Kerkai volt 26 pontos, 11 lepattanós teljesítményével. Szobi a háttérből segítette (8 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz) társait, a TF pedig az első félidőben szerzett előnyét sikeresen őrizte meg a térfélcserét követően is, hiába zárkózott többször is a vendég együttes. A Koma (18 pont, 12 lepattanó), Kertész (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 8 gólpassz) duó mellett a Krstic-Nagy páros is bepakolt 29 pontot a fővárosiak gyűrűjébe, de a hazaiaknál mindig akadt valaki, aki előlépett szorult helyzetekben, így nem tudott fordítani a Békés.

TF: Kerkai 26/3, Filipovic 16, Beák 14/12
Békés: Koma 18, Krstic 16/9, Nagy B. 13/6, Kertész 11/3

Nyíregyháza Blue Sharks - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 83-64 (24-21, 16-14, 28-14, 15-15)

A félidőig volt partiban esélyesebb vendéglátójával a Bonyhád, a nagyszünetet követően az öltözőben ragadtak Somogyfokiék (Péter: 18/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, Szabolcs: 6 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), a Nyíregyháza 10-0-s kezdése pedig el is döntötte az összecsapást. Stojanovic extra dobóformában pattogatott (23/15 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), de Czura (17/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) is beköszönt mellette a második 20 percben, nem beszélve Nagy Krisztián dupla-duplájáról (11/6 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk), vezetésükkel pedig már 24-gyel is járt előrébb a nyírségi alakulat, a vége, akárcsak a bonyhádi mérkőzésen – csak fordított eredménnyel – 19 lett a Kék Cápáknak.

Nyíregyháza: Stojanovic 23/15, Czura 17/9, Nagy K. 11/6, Fazekas 10/3
Bonyhád: Somogyfoki P. 18/6, Tömösváry 14/3

Nagykőrösi Sólymok KE - Vásárhelyi Kosársuli 105-89 (21-25, 22-17, 25-25, 37-22)

Három negyedig fej-fej mellett haladt a két gárda, ami pláne úgy meglepő, hogy a Nagykőrös óriási fölényben volt a gyűrű közelében (lepattanó 48-25), és az 55%-os mezőnymutatójuk is megsüvegelendő. A Vásárhely azonban Molnár Bence ihletett napjának köszönhetően (22/9 pont, 4 lepattanó) sokáig nem engedte ellépni a házigazdákat, Szabó (12/3 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Varga (17/9 pont, 3 lepattanó) is csatlakozott a pontgyártáshoz, a záró etapban viszont jött egy ötperces rövidzárlat, ami elég is volt a Sólymok győzelméhez. A sorozatban harmadik sikerét elérő Nagykőrösnél több kiugró teljesítmény is akadt, Dobos dupla-duplával (20 pont, 12 lepattanó) uralta a palánk alatti területet, Molnár Miklós (29/15 pont, 7 lepattanó) az utolsó negyedbeli hajrában rázta meg magát újra, Lakosa (23/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz) végig ponterősen pattogatott, Tóth (11 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk) és Fehér (14/3 pont, 7 lepattanó) pedig mezőnyben voltak hasznosak.

Nagykőrös: Molnár M. 29/15, Lakosa 23/6, Dobos 20, Fehér 14/3, Tóth V. 11
Vásárhely: Molnár B. 22/9, Varga Z. 17/9, Szabó P. 12/3, Gajic 10

Zöld csoport

DEAC U23 - Sopron KC-Sportiskola 87-65 (23-18, 19-15, 24-18, 21-14)

Szigorú védekezést húzott elő a tarsolyából a DEAC, 65 ponton tartották riválisukat, és a Sopron két alapemberét, Bagót és Polgárdyt is lenullázták. Hiába így Kántor (32/18 pont, 6 lepattanó, 8 eladott labda, 11 kiharcolt fault) és Werner (20 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 10 kiharcolt fault) remeklése, a több lábon álló Debrecen végig magabiztos játékkal hozta a találkozót. Öten zártak tíz pont felett hazai oldalon, Opre (6 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda) és Omenaka (17 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) a lecsorgó labdákért feleltek, míg a kiszolgálásban Tóth (14/3 pont, 6 gólpassz) és Kósa (11/9 pont, 5 gólpassz) jártak az élen, a DEAC pedig megelőzte a soproniakat a tabellán.

DEAC: Omenaka 17, Tóth B. 14/3, Kozák M. 12/3, Kósa 11/9, Zsuga 11/9
Sopron: Kántor 32/18, Werner 20

Alba Fehérvár - Motax-Pápai KC 85-64 (22-10, 24-13, 18-20, 21-21)

Alsóházi rangadó helyett Alba-parádé, nem tud kijönni a gödörből (zsinórban nyolc vereség) a Pápa, míg a Fehérvár egy újabb fantasztikus Brbaklic (29/9 pont, 19 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz, 3 blokk) performansszal első győzelmi szériáját építi a bajnokságban. Varga (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda) és Lévi (16/6 pont, 7 lepattanó) is remekeltek az ismét nagy csapásszámmal dolgozó házigazdáknál, míg a vendégeknél a Veszprém korábbi légiósa, Ryan Cook (14/3 pont, 7 lepattanó, 7 eladott labda) sem tudott segíteni csapatán, egyedül Keller Vidor (7 pont, 10 lepattanó, 5 blokk) hozott jó teljesítményt egykori nevelő együttese ellen.

Fehérvár: Brbaklic 29/9, Lévi 16/6, Varga M. 15/3
Pápa: Cook 14/3, Kálmán 11/3

Fotó: Budapesti Honvéd Kosárlabda Akadémia facebook oldala