A Bulls és a Thunder is otthon kapott ki

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) mára virradóra hat találkozót rendeztek meg. Az egyetemi bajnokság (NCAA) döntője sem homályosította el a mai történéseket, hiszen mindkét listavezető pályára lépett – és ki is kapott, de eltérő körülmények között. A Los Angeles Clippers sorozatban hatodik győzelmét aratta, az áldozat a bajnok Dallas Mavericks volt. Két reményteljes, fiatal csapat is vereséget szenvedett, akik így jó eséllyel elbúcsúztak a rájátszástól – a Milwaukee Bucks viszont még nem tett le az ilyen irányú álmairól. Lássuk az eseményeket kicsit hosszabban!

 

Oklahoma City Thunder-Memphis Grizzlies 88-94

Előző nap a Bullst oktatta a nyugati első Thunder, ma azonban ő ült be az iskolapadba. A sorozatban hatszor nyerő Oklahoma bevallottan az eladott labdák csökkentését tűzte ki célul, ám ez nem sikerült a liga egyik legjobb védelme ellen. Tony Allen Russell Westbrookot, Rudy Gay Kevin Durantot lassította le, és ma a szupercsere James Harden sem villogott, 18 labdát szórtak el a hazaiak. A túloldalon viszont hatan értek el legalább tíz pontot, OJ Mayo a kispadról 22 egységet szállított – mindezt úgy, hogy kezdőirányítójuk, Mike Conley nem játszott! Az egyébként villámgyors Thunder gyorsindításból nem szerzett pontot az első félidőben, ám ennek ellenére végig megvolt az esélyük a győzelemre – a végjátékban azonban a mezőny legjobbja, Mayo döntött a vendégek javára, akik így megerősítették helyüket a közvetlen élmezőny mögött. A Thundernek viszont nagyon oda kell figyelnie, mert a San Antonio Spurs vészesen közelít.

A Thunder legjobb dobói: Durant 21, Westbrook 19, Harden 14, Ibaka 12.

A Grizzlies legjobb dobói: Mayo 22, Allen 15, M. Gasol 13, Gay 12.

 

Chicago Bulls-Houston Rockets 93-99

A másik listavezető, a Chicago Bulls sincs ideális helyzetben, hiszen újabb vereségével magára húzta a Miami Heatet. A Buls és a Rockets is kikapott előző nap, és az első félidőben úgy tűnt: a Bulls hazai pályán képes győzni Derrick Rose nélkül is, mert Joakim Noah és Luol Deng vezetésével 10 ponttal elhúztak. A Rockets azonban a kiváló formában játszó Goran Dragic-csal a fedélzeten nem csak felzárkózott, de a negyedik negyed közepén már 14 ponttal is vezetett! Innen már nem tudott felállni a Chicago – a Houston pedig megtartotta nyugati 8. helyét. Öröm a Bulls-híveknek, hogy Richard Hamilton több hónap után ismét bevethető volt, bár még elég rozsdásan mozgott. A Bulls több, mint egy év után szenvedett zsinórban két vereséget!

A Bulls legjobb dobói: Deng 24, Boozer 16, Noah 15.

A Rockets legjobb dobói: Dragic 21, Scola 18, Lee-Budinger 13-13.

 

Dallas Mavericks-Los Angeles Clippers 75-94

Méretes pofonba nézett bele a bajnoki címvédő, ahol Jason Kidd és Lamar Odom sem volt bevethető állapotban. A Clippers már félidőben 47-33-ra vezetett, úgy, hogy senki nem érte el náluk a 10 pontot. A Dallas viszont nagyon rosszul dobott, ami a második félidőben sem nagyon változott (csak Dirk Nowitzki és Jason Terry dicsérhető) – míg a túloldalon Randy Foye ihletett formában termelt, ezzel komoly terhet vett le a vállsérüléssel játszó Chris Paulról. Mellette Blake Griffin és Caron Butler átlagos játéka is több, mint elég volt a mostani Dallas ellen - a Clippers sorozatban hatodik győzelmét aratta. A Mavericksnek ellenben csipkednie kell magát, mert két vereségre van attól, hogy ne álljon rájátszást jelentő helyen.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 19, Terry 15, B. Wright 8.

A Clippers legjobb dobói: Foye 28, Griffin 15, C. Butler 13.

 

Portland Trail Blazers-Utah Jazz 97-102

Az első negyed után semmi nem utalt a vendéggyőzelemre, a Blazers 35-22-re nyerte az első etapot, köszönhetően LaMarcus Aldridge és Wes Matthews 26 pontjának, no meg a számolatlan hárompontosnak. A Jazz azonban idén nem az a csapat, aki kétségbeesne ilyen helyzetben. Paul Millsap a palánk alatt, Gordon Hayward kicsit távolabbról kezdett el kiválóan dobni – a Utah 61-43-ra nyerte a két középső negyedet. Persze a meccsben maradt még csavar, nem is egy: előbb Matthews és Aldridge pontjaival visszavette a vezetést a Blazers 97-94-nél – majd a végjátékban ismét összeomlottak, a Jazz Millsap pontjaira építve egy 8-0-s futással lezárta a meccset. A vereséggel a Trail Blazers maradék playoff-álmai is elszálltak.

A Trail Blazers legjobb dobói: Matthews 33, Aldridge 27, Batum 16.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 31, Hayward 20, Al Jefferson 13.

 

Sacramento Kings-Minnesota Timberwolves 116-108

A Timberwolvesnak is valahol itt a végállomás, a négy meghatározó játékosát nélkülöző csapatnál már a veterán Brad Miller kezdett centerben, annyira szűk a keret. Annak örülhettek, hogy Nikola Pekovic remek játékkal tért vissza, ám hiába a 108 pont, a végjátékban a hazaiak nem hibáztak a büntetővonalról. A Wolvesban Kevin Love és Pekovic jól teljesített, és a center Miller 6 gólpassza is figyelemreméltó – a túloldalon a megszokott DeMarcus Cousins-Isaiah Thomas páros mellett remekelt Tyreke Evans és az új ember, Terrence Williams is. Jimmer Fredette-et, az előző év legjobb egyetemi játékosát megihlette a ma hajnali NCAA-döntő – a Kings kiegészítő játékosa sajnálhatja, hogy egyszer van egy évben…

A Kings legjobb dobói: Evans 24, Cousins 20, Fredette 19, Thomas 17.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 23, Pekovic 17, Ridnour 13, Miller 11.

 

Washington Wizards-Milwaukee Bucks 98-112

A rájátszásért hajtó Bucks már a meccs elején nyomatékosította, hogy a győzelemért jött. A sérüléssel bajlódó Monta Ellis ma jól játszott, de rajta kívül is öten érték el a 10 pontot a vendégeknél, akik szinte végig vezettek a fővárosban. A Wizardsban hiányzott a palánk alól a brazil center, Nene Hilario és Trevor Booker, ám nem itt volt a gond, a francia Kevin Seraphin és a cseh Jan Vesely kiválóan helyettesítette őket. Így viszont a hiányzók miatt kiürült a kispad, így lehetetlen küldetés volt ellensúlyozni a Bucks cseréitől érkező 44 pontot.

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 23, Seraphin 15, Wall-Vesely 14-14.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 19, Ellis-Dunleavy Jr. 17-17, Iljasova 16.

 

A nap győztese: OJ Mayo. A Grizzlies csereembere sokadik rangadón játszik kiválóan, most éppen a nyugati listavezető otthonában vezette győzelemre a Memphist. A hátvédet 2011 februárjában csak adminisztrációs késedelem miatt nem cserélték el Indianába – azóta sok rosszat nem hallani felőle.

A nap vesztesei: a Trail Blazers és a Timberwolves. Két nagyon fiatal és reményteli gárdáról van szó, akik azonban mai vereségeikkel alighanem elbúcsúztak a rájátszástól – jövőre viszont nagyon alaposan számolni kell velük.

A nap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus