A nagy találkozások napja

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra egy nap szünetet követően újra igazi meccsdömpinget bonyolítottak le, hiszen 12 találkozót rendeztek meg az éjjel. A Houston Rockets 131 pontot dobva döngölte földbe a keleti listavezető New Yorkot, Jeremy Lin igen jól mozgatta jelenlegi csapatát a régi társak ellen, James Harden és Chandler Parsons pedig közösen 64 pontot szórtak Carmelo Anthonyéknak. A nagy találkozások napján Jeff Green is arra a kosárlabdázóra emlékeztetett, aki volt Oklahoma Cityben, jelenlegi klubja, a Boston le is győzte a tavalyi döntőst, Marc Gasol pedig elég csúnyán elintézte a bátyját, Pau-t, ahogy a ligaelső Memphis is a Lakerst, ezzel a Los Angeles-i sztárcsapat újra negatív mérleggel áll. Ezen felül is számos érdekesség történt eme igen sűrű játéknapon, nézzük a részleteket!

 

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Charlotte Bobcats - Atlanta Hawks 91 - 101

Nem nagyon számol senki sem biztos playoff csapatként az Atlantával, de ezzel nem igazán foglalkoznak Larry Drew fiai, inkább sorra nyerik meccseiket, most zsinórban a negyediket húzták be. Az eddig pocsékul büntetőző Al Horford 26 pontos, 13 lepattanós dupla duplája mellé 3 blokkot is kiosztott, övé pedig magabiztos játékkal nyerték meg a hajrát a még így is pozitív mérleggel álló idei meglepetéscsapat, a Bobcats otthonában.

A Bobcats legjobb dobói: Sessions 22, Taylor, Walker 16-16

A Hawks legjobb dobói: Horford 26, Korver 16, Teague 13

 

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 108 - 104

Nagy hajrával verte a 22 pontos Nelson húzta Magic a Kyrie Irving nélküli Cavalierst, a 21-ből  11 triplát értékesítő floridaiaknál újra elkapta a fonalat JJ Redick is (18 pont, 6 gólpassz), az ő higgadt büntetőzése is kellett ahhoz, hogy le tudja hozni a mérkőzést győztesen az Orlando, de a 19-et dobó Afflalót is érdemes kiemelnünk nagy kosarai miatt. A túloldalon Varejao egy 19 pontos, 17 lepattanós dupla duplával jelentkezett, az újonc Waiters pedig 25-öt szórt, de Irving irányítójátéka ma nagyon hiányzott a clevelandieknél.

A Magic legjobb dobói: Nelson 22, Afflalo 19, Redick 18

A Cavaliers legjobb dobói: Waiters 25, Varejao 19, Jer. Pargo 15

 

Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 108 - 100 

Bár nem kezdett jól a Celtics, melyben Rajon Rondo a maga 16 gólpasszával már harminchatodszor jutott el legalább 10 asszisztig egyhuzamban, de többek közt az ex-OKC-s Jeff Green 17 pontjának segítségével a hazai cserék 33 - 14-re verték a Thunder tartalékjait, Kevin Martint például sikerült 3 ponton tartania a bostoni védelemnek, ezt pedig Kevin Durant (29 pont) és Russell Westbrook (26 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) sem tudta áthidalni. A szezonban eddig kiábrándítóan rosszul lepattanózó Celtics csak 4-ggyel szedett kevesebbet, mint a vendég gárda ezen az estén, ezzel megmaradt az esélye a győzelemre, ezzel pedig a 27-et szóró Pierce vezetésével élt is a Boston.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 27, Garnett 18, J. Green 17

A Thunder legjobb dobói: Durant 29, Westbrook 26, Ibaka 17 

 

Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 86 - 76

Igazi defenzív csemege volt a Nets és a Clippers harca, két ilyen csapattól nem igazán vártuk volna, hogy egy ennyire alacsony pontszámú találkozót produkálnak, de végül döntött az, hogy Avery Johnson ars poeticája érvényesült a parketten és nem Vinny Del Negróé, így a Los Angeles-iek begyűjtötték a második vereségüket is zsinórban. Senki sem jutott el 15 pontig sem a vendégeknél, míg a Brooklyn all-star formában játszó centere, Brook Lopez 26 egységgel zárt, Joe Johnson pedig mellé tett egy 19-es performanszt. A Nets nehéz meccseken van túl, de most nagy győzelmet aratott.

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 26, Joe Johnson 19, Deron Williams 11

A Clippers legjobb dobói: Paul, Griffin 14-14, Ja. Carwford 13

 

Detroit Pistons - Toronto Raptors 91 - 90

A Raptors egy újabb nagy esélyt szalasztott el, ami a győzelem megszerzését illeti, hiszen az utolsó 40 másodpercnek még 3 pontos előnnyel mehetett neki a kanadai alakulat, ám előbb Prince, majd Knight szerzett kosarat a hazaiaknál, közben a Raptors megint nem találta a gyűrűt, ezzel már a Pistons is beérte a táblázaton a Torontót. Andrea Bargnani legalább támadásban egyre jobb, ma 34 pontot dobott, de lepattanózás és keménység nélkül nehéz lesz ennél a szintnél feljebb lépnie Dwane Casey legénységének. A Detroit legjobbja ma is a 19 pontos, 11 lepattanós dupla duplát szállító Greg Monroe volt.

A Pistons legjobb dobói: Monroe 19, Knight, Prince 16-16

A Raptors legjobb dobói: Bargnani 24, Lowry 19, Valanciunas 9


 

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 97 - 104

Semmi új a nap alatt ezen két csapat tekintetében, hiszen a Pacers hozza azt a minőségtelen játékot, amit senki sem várt Frank Vogel alakulatától idén, a Spurs pedig két fontos hiányzója (Leonard, Jackson) dacára is rutinból hozza az idegenbeli mérkőzéseit is Keleten. Tony Parker 33 pontos, 10 gólpasszos produkciója és Tim Duncan erős dupla duplája (22 pont, 17 lepattanó) garantálta a texasiaknak az újabb sikert, pláne, hogy Roy Hibbert center létére megint csak egy 18-ból 5-ös mezőnymutatót volt képes összehozni legmagasabbként a pályán.

A Pacers legjobb dobói: Da. West 22, George 15, Ge. Hill 11

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 33, Duncan 22, Ginobili 19

 

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 106 - 98

Pau Gasol és Dwight Howard összesen(!) 13 pontot és 8 lepattanót kapartak össze a ligaelső ellen, a spanyol magasember öccse, Marc egyedül 14 egységig és 8 lepattanóig jutott, Zach Randolph pedig egy 17 pontos, 12 lepattanós dupla duplával fejelte meg ezt, úgyhogy a hazai magasemberek lejátszották a Lakers rettegett benti duóját, a Los Angeles-i sztáralakulat pedig zsinórban elszenvedett második vereségével megint negatív mérleget birtokol, ráadásul idegenben még mérkőzést sem nyert idén a Kobe Bryant fémjelezte társulat, mely továbbra is nélkülözi a két irányítót, Steve Nasht és Steve Blaket.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 21, Conley 19, Z. Randolph 17

A Lakers legjobb dobói: Bryant 30, Jamison, World Peace 16-16

 

Houston Rockets - New York Knicks 131 - 103 

Nem sokan reménykedtek benne vélhetően Houstonban sem, de a Rockets a 33-at szóró Harden és a félidőben már 26 pontnál tartó, végül 31-ig jutó Chandler Parsons vezetésével kiütötte a New Yorkot, mely ezzel egyhuzamban másodszor kapott ki. Jeremy Lin számait elesve nem fogunk hanyatt esni (13 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), de a Knicks tavalyi sztárja szintén nagyot játszott a volt társak ellen. Carmelo Anthony a maga 37 pontjával nagyon megszórta magát, de ez ma a védekezésben teljesen széthulló Knicks számára édeskevés volt.

A Rockets legjobb dobói: Harden 33, Parsons 31, Asik 18

A Knicks legjobb dobói: Anthony 37, Felton 17, JR Smith 12

 

Denver Nuggets - Golden State Warriors 102 - 91

A Nuggets újra pozitív tartományba ért ma sikerével, melynek kulcsa Steph Curry és Harrison Barnes kikapcsolása volt, a GSW támadásainak két fő fegyvere ugyanis összesen ért el 10 pontot, míg a denverieknél Andre Iguodala (29 pont, 6 lepattanó), Danilo Gallinari (20 pont, 7 lepattanó) és Ty Lawson (18 pont, 9 gólpassz) parádéztak a periméteren. A 21 pontos, 10 lepattanós David Lee ugyan úr volt a palánk alatt, de ez ma nem segített a Warriorson.

A Nuggets legjobb dobói: Iguodala 29, Gallinari 20, Lawson 18

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 21, Landry 19, Jack 17

 

Utah Jazz - Sacramento Kings 104 - 102

Gordon Hayward meccsnyerő kettese kellett ahhoz, hogy a Jazz ne égjen meg otthon a lendületbe jövő, de nyerni még mindig nem igazán tudó Kings ellen. A vendégeknél most szépen megoszlottak a terhek támadásban, a 17-et szóró Aaron Brooks egyre inkább emlékeztet régi önmagára, de ez most nem vigasztalja Keith Smart vezetőedzőt egy ilyen vereség után. A Jazz a 23 pontos Hayward mellett a szintén a padról beálló, 16 pontos, 14 lepattanós dupla duplával jelentkező Favorsnek is sokat köszönhet, no meg a veterán Tinsley-nek is,aki Mo Williams kidőlése után 12 gólpasszal irányította a hazaiakat.

A Jazz legjobb dobói: Hayward 23, Ma. Williams 20, Al Jefferson 19

A Kings legjobb dobói: T. Evans 19, M. Thornton 18, A. Brooks 17

 

Phoenix Suns - New Orleans Hornets 111- 108 - hosszabbítás után

A nap egyetlen túlórába torkolló találkozóját a Suns nyerte az Eric Gordon mellett Anthony Davist is kényszerből jegelő Hornets ellen. Markieff Morris 23 pontos karriercsúcsot szállított, de fontos büntetőt hibázott, ami végül ugyan nem bosszulta meg magát. A 25 pontos, 14 gólpasszos Greivis Vasquez is élete legjobbját nyújtotta, sőt, a 34 pontot és 11 lepattanós szállító Ryan Andersonnak sem volt sok jobb meccse még a mainál, de a hazaiak jobban teljesítettek a végjátékban csapatként.

A Suns legjobb dobói: Mark. Morris 23, Dragcic 20, Tucker 15

A Hornets legjobb dobói: R. Andreson 34, Vasquez 25, Aminu 16

 

Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 103 - 95

A Timberwolves megint jól kezdett, aztán a 28 pontos karriercsúcsot dobó újonc, Damian Lillard és a még nála is többet szóróm, 30 egységig jutó Wesley Matthews szétszedték hátvédben a Minnesotát, melyben Kevin Love 24 pontos, 13 lepattanós dupla duplát produkált. A még mindig rengeteg sérültet nélkülöző Adelman-legénység ezennel már negatív mérleget tudhat magáénak, a Blazers pedig továbbra is 50 százalék környékén táncol, de egyre jobban fest játékban ez a portlandi gárda, melynek még mindig nincs hatékony kispadja, így komolyabb távlati céljai nem lehetnek.

A Blazers legjobb dobói: Matthews 30, Lillard 28, Hickson 14

A Timberwolves legjobb dobói: Love 24, Pekovics 18, Ridnour 14

 

A nap hőse: A Rockets két vezére, James Harden és Chandler Parsons, akik közös erővel 64 pontot termeltek a Knicks ellen, csapatuk pedig 131 dobott ponttal verte meg a New Yorkot.

A nap lúzere: A Lakers benti párosa, azaz Dwight Howard és Pau Gasol, akiket felfalt a Memphis védelme, összesen 13 pontra és 8 lepattanóra volt képes a két all-star.

 

 

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus