Anthony 42-ese is kevés volt a Heat ellen

A Dallas Mavericks vitatható körülmények közt kapott ki Los Angelesben, ahol hosszabbításba torkollott a nap mérkőzése.  Akadt még érdekesség ezen felül is, hiszen New Yorkban Carmelo Anthony extrája sem volt elegendő a Miami ellen, a Memphis Grizzlies meccsén pedig „akasztották a hóhért”. Minden továbbiról a nap teljes összefoglalójában olvashatunk!

 

 

New York Knicks–Miami Heat 85–93

Mike Woodson irányításával eddig képtelen volt kikapni a Madison Square Gardenben a Knicks, ám most túl nagy falatnak bizonyult Anthonyék számára a Miami, mely kiegészült a legutóbb pihenőt kapó Wade, Miller párossal. LeBron James ugyan egy kisebb bokasérülést összeszedett, de 29 pontos, 10 lepattanós perfomanszával vitte a prímet házon belül, Wade csak egy egységnyivel maradt el tőle, Bosh pedig a szerkezeti váltás után centerben alkotott nagyot (16 pont, 14 lepattanó). Hiába Carmelo Anthony 42 pontja, Lin és Stoudemire távollétében ma többre nem futotta a vendéglátóktól, akik végig tartották a lépést, de az irányítást nem tudták átvenni egy fontos pillanatban sem.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 42, JR Smith 16, T. Chandler 9

A Heat legjobb dobói: L. James 29, Wade 28, Bosh 16

 

Detroit Pistons–Chicago Bulls 94–100 – hosszabbítás után

Nagyon meg kellett izzadnia a diadalért a keleti listavezetőnek Detroitban, ahol csak Rodney Stuckey két fontos elhibázott büntetőjének köszönhetően kapott esélyt arra Tom Thibodeau együttese, hogy egyenlítsen a rendes játékidő végén, Derrick Rose pedig egy triplával ki is használta ezt a sanszt, ha már ennyire egyedül hagyták ilyen helyzetben... A ráadásban már nem volt apelláta, a 24-ig jutó tavalyi MVP és a 20 pontos, 17 lepattanós dupla duplával jelentkező Noah nem hagyta veszíteni az extra percekre hatalmas lélektani előnnyel érkező vendégeket.

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 32, Monroe, Villanueva, Knigh 13-13

A Bulls legjobb dobói: Rose 24, Noah 20, Boozer 15

 

New Orleans Hornets–Memphis Grizzlies 88–75

Első ránézésre ez a nap meglepetése, de ha picit mögé nézünk a dolgoknak, akkor azért bőven indokolt a Memphis veresége New Orleansban. A Hornets bármennyire is utolsó Nyugaton, a szinte az egész alapszakaszban sérüléssel küszködő Eric Gordonnal a fedélzeten mára már 5 győzelmet szereztek, s mindössze 2 vereséget könyveltek el Monty Williams fiai, továbbá a Hornets új tulajdonosa is ezen az estén látogatta meg először a helyszínen új csapatát, tehát érthetően motivált volt az egyébként tehetséges, de rengeteg szerencsétlen sérülés által sújtott társaság. A nagyon fáradtan érkező Grizzlies ráadásul éppen úgy kapott ki, ahogy általában nyerni szokott: kétszámjegyű előnnyel rendelkezett, aztán a második félidőben robbantott az ellenfél és a borzasztóan fáradt vendégek már nem tudtak megújulni, pláne, hogy Marc Gasolt is elvesztették egy rossz mozdulat után.

A Hornets legjobb dobói: Gordon 18, Landry 16, Jas. Smith 14

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 24, M. Gasol, Mayo 11-11

 

Atlanta Hawks–Toronto Raptors 86–102

Ha már papírforma-borítás, akkor beszéljünk inkább az Atlanta hazai bukásáról, amit a Bargnani, Bayless és Calderon nélküli Toronto ellen sikerült elszenvednie az irdatlan nagy betlit hozó Teague – Joe Johnson páros (vissza)húzta vendéglátóknak. A 26-ot szóró Josh Smith egyedül nem tudott mit tenni, kanadai gárdánál viszont bőven érkezett pont a cseréktől is, így fájó vereség lett a vége hazai szemszögből. Alan Anderson jó sorozata tovább tart a Raptorsnál, a nemrég igazolt bedobó 16-ot dobott, mellette a 23-ig jutó DeRozant érdemes megemlítenünk.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 26, I. Johnson, W. Green 14-14

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 23, A. Anderson 16, Jam. Johnson 15

 

Cleveland Cavaliers–Orlando Magic 84–100

Ugyan behúzta a kötelezőt a Magic Dwight Howard és Hedo Turkoglu hiányában is, ám Glen Davis kidőlése miatt egészen biztosan fekete napként fogják megélni a tegnapit is Orlandóban. A floridai alakulat ezzel ugyan biztosította helyét a rájátszásban, de a jelen helyzet alapján az járhat a legjobban, aki majd Jason Richardsonékat kapja a palyoff első körében. Azért a Cavaliers nem véletlenül nem jutott be a rájátszásba, Kyrie Irving és Varejao nélkül esélytelen volt a vendéglátó.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 21, Sloan 15, M. Harris 10

A Magic legjobb dobói: Nelson 21, J. Richardson 16, Redick, E. Clark 12-13

 

Denver Nuggets–Houston Rockets 101–86

Nagy csata volt a győzelemért Denverben, ami nem is csoda, hiszen a playoff-helyek még messze sem dőltek el a nyugati végeken, ezzel a mai sikerrel éppen meg is előzte a táblázaton houstoni riválisát a Nuggets. 27 gólpasszt osztott ki csapatszinten a hazai gárda, mely a második félidőben sokkal jobb volt a McHale-legénységnél, 37–19-re hozta a harmadik játékrészt a Lawson, Afflalo páros fémjelezte Denver, Kevin Martin hiánya kezd nagyon megérződni a Houstonon.

A Nuggets legjobb dobói: Lawson, Afflalo 20-20, C. Brewer 14

A Rockets legjobb dobói: Scola, Budinger 19-19, Dragic, Parsons 12-12

 

Sacramento Kings–Portland Trail Blazers 104–103

Kiélezett volt a hajrá Sacramentóban is, ahol a két hete nyeretlen Kings próbált valamicskét javítani a renomén és ez Marcus Thornton győztes kosarával sikerült is. A 10-ből 8 triplát bevágó, élete egyik legjobb meccsét játszó Wesley Matthews még 5 szekundummal a rendes játékidő végén bevágott egy hármast, amivel 1 egységnyi előnyhöz jutott a Blazers, de jött Thornton és egy tempóval lezárta a találkozót.

A Kings legjobb dobói: Cousins 23, T. Evans, M. Thornton 20-20

A Blazers legjobb dobói: Matthews 31, Felton 19, Batum 14

 

Charlotte Bobcats–Boston Celtics 82–94

A harmatgyenge ligautolsó ellen azt is megtehette Doc Rivers, hogy a Ray Allen, Kevin Garnett, Paul Pierce triót át se öltöztesse erre a találkozóra, a 20 pontos, 16 gólpasszos Rondo és a kiegészítő személyzet a várakozásoknak megfelelően ebben a felállásban is lesimázta a Charlotte-ot. Sokat mondó, hogy a vendégek kispadja összesen 11 egységnyire volt képes a rengeteg játékperc alatt, ám a mai kezdők így sem hagytak sok esélyt a 22-ig jutó Henderson húzta hazaiaknak.

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 22, D. Brown 15, D. White 13

A Celtics legjobb dobói: Bass, Bradley 22-22, Rondo 20

 

A nap hőse: A Los Angeles Lakers, mely nagyszerűen pótolta kollektív csapatjátékával a sérült Bryantet és egy fontos rangadót nyert meg.

A nap lúzere: a Lakers – Mavericks meccs játékvezetői – nem szoktuk meg, hogy az ordító játékvezető hibákról szóljanak a napi összefoglalók, de sajnos ma kikerülhetetlen volt ez a téma, lévén hogy döntően befolyásolták a sporik a nap meccsének alakulását az utolsó percekben.

A nap legszebb jelentei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus