Durant elképesztő játéka győzelmet ért

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra négy mérkőzést játszottak le, tehát a mennyiség helyett a minőség dominált a tengerentúlon, pláne, hogy a világ jelenlegi két legjobb csapata is farkasszemet nézett egymással. A ligaelső Oklahoma City a második helyen tanyázó Los Angeles Clippershez látogatott, ahol Chris Paul nélkül nem tudott ellenállni a Del Negro-legénység, a hihetetlenül nagyot játszó Kevin Durant vezette Thunder óriási győzelmet aratott. A további találkozókon is akadtak érdekességek, úgy mint a Boston újabb kínos veresége, amit Kyrie Irving 40 pontja pecsételt meg Clevelandben, vagy a Philadelphia további leszakadása a playoffért folytatott harcban. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 95 - 90

A Cleveland tegnap megszerzett játékosai még nem öltözhettek be, ám a 40 pontos Kyrie Irving, illetve a 21 egységig jutó Tristan Thompson így is túl nagy feladat elé állították a nagyon nem összeszedett játékkal előrukkoló bostoniakat, akik ezzel zsinórban negyedszer buktak el és immáron újra negatív mutatóval rendelkeznek. Irving fantasztikus dobóformában kezdte az összecsapást, a liga egyik legjobb labdás védője, Avery Bradley sem tudott vele kezdeni semmit sem, aztán a végjátékban egál után is ő döntött, gyakorlatilag öt alkalommal is egyedül verte meg a Celtics védelmét és higgadt is tudott maradni a döntő szituációkban. A 17 pontos, 13 lepattanós, 8 gólpasszos Rajon Rondo hozta a szintet a másik oldalon, de a 15-ből 3 mezőnykísérletét értékesítő Paul Pierce-t talán még sosem láthattuk ennyire öregurasan mozogni, mint ezen az estén.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 40, T. Thompson 21, Gee 10

A Celtics legjobb dobói: Rondo 17, Garnett 16, Sullinger, Pierce 12-12

 

Detroit Pistons - Orlando Magic 105 - 90

Az Orlando hiába mutat be elképesztő bravúrokat hétről hétre, ha az 50 százalék alatti csapatoktól rendre kikap. Pedig most zsinórban hetedszer bukott negatív mérleggel rendelkező alakulat ellen a 26 pontos JJ Redick vezette floridai gárda, a 11 pontos, 11 lepattanós Andre Drummond, illetve az ugyanennyi ponttal és lepattanóval végző Jason Maxiell megadták azt a keménységet a palánk alatt, amivel a kintről rendre jó dobó Orlandót csőbe lehet húzni, nem is nagyon forgott veszélyben az egyre biztatóbban produkáló Pistons hazai diadala.

A Pistons legjobb dobói: Knight 18, Monroe 16, W. Bynum 15

A Magic legjobb dobói: Redick 26, Nelson 14, G. Davis 11

 

Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers 110 - 102

Nagyot küzdött a Philadelphia Milwaukee-ban, de egyszerűen 48 percen keresztül tisztán látszott, hogy ez a Bucks jobb csapat, mint az Andrew Bynum nélküli Sixers, s lassan fenn áll a veszélye annak, hogy mire megtudhatnánk, milyen is ez a Collins-legénység a sztárcenterrel a sorban, el is megy a hajó, ami a rájátszásba jutási reményeket illeti. Monta Ellis és Brandon Jennings közös erővel 43 pontot és 17 gólpasszt értek el, mellettük pedig a végre tavalyi formáját idéző Ersan Ilyasova (27 pont, 16 lepattanó) is extrát nyújtott, agy kevés volt a 21 pontos, 12 lepattanód Spencer Hawes dupla duplája, illetve Nick Young szintén a padról beállva szállított 20 egysége, immáron nyolc győzelemnyire van az 50 százalékos küszöbtől a tavalyi playoff meglepetéscsapata.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 27, Jennings 25, Ellis 18

A 76ers legjobb dobói: Turner 23, Hawes 21, N. Young 20

 

Los Angeles Clippers - Oklahoma City Thunder 97 - 109

Kevin Durantet láttuk már 52 pontot is dobni pár napja, sőt, volt már tripla duplája is ebben az évben, de az a fajta klasszis, mely ma a liga utóbbi három szezonjának gólkirálya által most megmutatkozott a pályán, nagyon ritkán mutatkozik meg még ezen a szinten is. 32 pontot szórt, amihez összesen 19 mezőnykísérletre volt szüksége, 6 triplakísérletéből 5 a gyűrűben landolt, 7 gólpasszal és 7 lepattanóval pedig a csapatmunkából is alaposan kivette a részét. Amikor szorult a hurok, azonnal előállt egy-egy nagy dobással, a harmadik negyedben főszerepe volt abban, hogy a ligaelsőként érkező csapata 10 pontot verjen 12 perc alatt a mezőny második legjobb alakulatára. A Clippers Chris Paul nélkül kevés volt ezen az estén ahhoz, hogy hozza a tavalyi finalista szintjét, pedig Eric Bledsoe sokszor ki tudta venni a játékból az egyébként így is 26 pontig jutó Westbrookot.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 31, Ja. Crawford 14, Bledsoe 12

A Thunder legjobb dobói: Durant 32, Westbrook 26, Ibaka 17

 

A nap hőse: Kevin Durant, aki bár nem dobott annyit, mint Kyrie Irving, ám minőségben olyan játékot hozott, amit még az NBA-ben is ritkán látni, pláne a liga két aktuálisan legjobb csapatainak találkozásakor.

A nap lúzere: A Boston Celtics, mely újfent képtelen volt megfelelően felpörögni egy kiscsapat elleni mérkőzésére, s végül buta hibáknak köszönhetően kapott ki Clevelandben is, ezzel újra negatív tartományba ért az egyébként így is biztos rájátszónak tűnő Rivers-legénység.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus