Las Vegas SL, 7. nap: A Minny és a Cavs is talpon maradt

A Las Vegas-i nyári ligás torna 7. játéknapját rendezték tegnap este és ma hajnalban - a Minnesota Timberwolves Tyus Jones vezetésével már a 8 között van 24. kiemeltként is, a Cleveland Cavaliers pedig a nap legjobb teljesítményét nyújtó, 36 pontig jutó Jordan McRae vezetésével ejtette ki -16-ról a Lakerst.

Las Vegas Summer League, 7. nap

Washington Wizards (7.) - Atlanta Hawks (10.) 71-60

A második negyed után úgy tűnt, a Hawks győzhet, azt a felvonást 13 ponttal nyerte az Atlanta és összességében 12 egységgel vezetett, aztán azonban 9, majd 14 ponttal bukták el a következő két negyedet, így simán buktak összességében. A győztesnél Kelly Oubre Jr. volt a legeredményesebb (22 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda), Danuel House (15 pont, 5 pattanó, 3 szerzett labda) és Jarell Eddie (11 pont, 6 pattanó) voltak a legnagyobb segítségei. A túloldalon egyetlen kiemelkedő teljesítmény sem érkezett, 8-12 pont között dobott az összes kezdőjátékos. A 12. helyen draftolt Taurean Prince gyengébb dobott, de sokoldalúan játszott (10 pont, 2/10 mezőny, 0/4 tripla, 7 pattanó, 4 szerzett labda, 2-2 gólpassz és blokk, 3 eladott labda), DeAndre Bembryről pedig ugyanez volt elmondható (9 pont, 4/13 mezőny, 0/4 tripla, 6 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda).

Memphis Grizzlies (8.) - Minnesota Timberwolves (24.) 85-89

Miután egyetlen meccset sem nyert az "alapszakaszban" a Timberwolves, már a második sikerüket aratták az egyenes kieséses rendszerben, így 24. kiemeltként is a 8 között vannak. Másfél perccel a vége előtt még 82-81-re vezetett a Memphis egy végig szoros meccsen, ezután csinált egy 7-0-t a Minnesota Tyus Jones (26 pont, 10 gólpassz, 4 pattanó) vezetésével, 8 másodperc pedig már nem volt elég a Memphisnek semmi lényegesre. Jones abszolút kiemelkedett a mezőnyből, társai közül Coty Clarke (15 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) és Xavier Silas (12 pont, 3/4 tripla) voltak a legjobbak, Adreaian Payne ma gyengébb volt (6 pont, 3/8 mezőny, 3 eladott labda). A túloldalon Wade Baldwin IV ma nyújtotta leggyengébb teljesítményét (6 pont, 1/7 mezőny, 3-3 gólpassz és pattanó, 5 eladott labda), Andrew Harrison pedig a büntetőivel vétette magát észre leginkább (16 pont, 2/10 mezőny, 12/14 büntető, 3 pattanó, 4 szerzett labda) - a legjobb Levi Randolph volt (26 pont, 9/12 mezőny, 4/4 tripla és büntető, 4-4 pattanó és szerzett labda).

Phoenix Suns (5.) - Miami Heat (12.) 77-74

A második negyedet 9 ponttal nyerte a Phoenix, a Heat számára azonban volt még visszaút a meccsbe. A negyedik negyed elején 66-64-re vezetett a Miami. Innen fordított 70-66-ra a Suns, és a végjátékban nem nagyon volt esélye az egyenlítésre a floridai együttesnek - amikor 2 pontra feljöttek, betalált a Phoenix, így látótávolságon belül egyszer támadhattak csak, 0.7 másodperc a legvégén azonban nem volt elég a kosárszerzésre és az egyenlítő triplára. A Miaminél Rodney McGruder sem játszott csípősérülés miatt, a legjobb így messze Victor Rudd volt (24 pont, 4/6 tripla, 3 pattanó). A Sunsnál Tyler Ulisnak a megszokottól több volt az eladott labdája, de most is csapata legjobbja volt (20 pont, 9/14 mezőny, 8 gólpassz, 4-4 lepattanó és eladott labda), mellette Kyle Kuric (15 pont, 4/8 tripla) és Troy Williams (15 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak. Marquese Chriss és Devin Booker nem játszottak, Dragan Bendernek pedig a lepattanókat leszámítva nem nagyon ment a játék (10 pont, 3/13 mezőny, 2/9 tripla, 9 pattanó, 5 eladott labda).

Brooklyn Nets (6.) - Philadelphia Sixers (22.) 87-84

Végig kiegyenlített volt a találkozó - az utolsó percre még 84-83-as Philly-vezetéssel fordultak a csapatok, de a két nagycsapatnál is érdekelt Nets-játékos, Chris McCullough (13 pont, 10 pattanó, 3-3 blokk és eladott labda) és Rondae Hollis-Jefferson (13 pont, 8 pattanó) pontjaival a maga javára fordította az összecsapást a Brooklyn. A győztes legeredményesebbje a szintén élő szerződéssel rendelkező Sean Kilpatrick volt (24 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz). A túloldalon Ben Simmonst megint nem vetették be, Timothe Luwawu hozott egy értékelhető teljesítményt (10 pont, 2/4 tripla, 3-3 pattanó és eladott labda), James Webb III volt a leghatékonyabb (13 pont, 3/4 tripla), Richaun Holmes a szokásos, hasznos játékát nyújtotta (12 pont, 8 pattanó), TJ McConnell pedig ezúttal is a társak kiszolgálására helyezte a hangsúlyt (6 pont, 8 gólpassz, 3 eladott labda).

Denver Nuggets (4.) - Utah Jazz (13.) 80-60

A nap legsimább meccsét a harmadik negyedben döntötte el a Denver, azt a felvonást nyerték 15 egységgel, így nem forgott veszélyben a győzelmük. A Jazznél megint nem játszott Trey Lyles, így nem meglepő a vereségük - Tibor Pleiss jobb teljesítménye csak egy meccsre szólt (9 pont, 4 pattanó), az ex-szolnoki Aaron Craft pedig hiába került vissza a kezdőbe, sokat ezúttal ő sem tudott hozzátenni a mérkőzés alakulásához (5 pont, 2/6 mezőny, 3 pattanó, 2-2 gólpassz és eladott labda, 1 szerzett labda). A túloldalon sem lépett pályára a korábban draftolt Emmanuel Mudiay, Gary Harris kettős, illetve az idei első körös Malik Beasley, az 1/7-es Jamal Murray azonban a mezőny messze legjobbja volt (20 pont, 5 pattanó, 3 eladott labda). Jimmer Fredette-nek a dobás nem ment, de egész hasznos volt egyébként (12 pont, 3/11 mezőny, 0/4 tripla, 5 pattanó, 4 gólpassz), az első körös Juan Hernangomez (8 pont, 4 pattanó) és az idei második körös Petr Cornelie (8 pont, 6 pattanó) pedig beleszürkültek a mezőnybe.

Chicago Bulls (2.) - Dallas Mavericks (15.) 86-73

Egyik negyedet sem nyerte meg nagyon, de egy kicsit mindet a Bulls, a záró 10 percre így semmilyen izgalom nem maradt, végig 10 pont környékén mozgott a távolság ekkor. A Chicago legjobbja Bobby Portis volt (19 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda), de a másik magasember, Christiano Felicio is dicsérhető (15 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz) - a kisemberek közül Denzel Valentine-nak kintről nem ment ezúttal sem, de egy átlagos összteljesítményt hozott (11 pont, 1/5 tripla, 4 gólpassz, 3 pattanó), Jerian Grant (13 pont, 4/12 mezőny, 3/7 tripla, 6 gólpassz, 3 pattanó) pedig ezúttal jobb volt Spencer Dinwiddie-nél (8 pont, 5-5 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz). A túloldalon a megszokott páros kiemelkedett most is, de sem Justin Anderson (17 pont, 4/13 mezőny, 3/10 tripla, 4 pattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), sem Jonathan Gibson (14 pont, 5/13 mezőny, 3 gólpassz) nem játszott igazán jól, hatékonyan.

Toronto Raptors (1.) - Golden State Warriors (16.) 75-69

Nem volt nagy különbség a két gárda között, hiába nyerte 6 ponttal az első negyedet a Toronto. 5 és fél perccel a vége előtt még 62-59 volt a Warriorsnek, onnan lett 73-64 a Raptorsnak, itt dőlt el a mérkőzés, mert nem volt már visszaút a Golden State számára. A vesztesnél Pat McCaw pazar meccset futott a sok elszórt labdája ellenére is (28 pont, 5/11 tripla, 3 szerzett, 5 eladott labda), a csapat egykori centere, Ognjen Kuzmic hasznos volt (13 pont, 9 pattanó), Royce Oneale pedig felemás teljesítményt hozott, gyenge dobásmutatója mellett teletöltötte a statlapot (6 pont, 2/12 mezőny, 1/8 tripla, 14 pattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda). Rosco Allen alig kapott lehetőséget, egy elhibázott dobása volt ezalatt. A túloldalon Norman Powell volt megint a legjobb (17 pont, 4 eladott labda), Bruno Caboclo elfogadható volt (12 pont), Delon Wright sokat hibázott a sok jó dolga mellett (11 pont, 3/10 mezőny, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), az 1/9-es Jakob Poeltl pedig hozta a csendes, de hasznos produkcióját (7 pont, 7 pattanó).

Los Angeles Lakers (3.) - Cleveland Cavaliers (14.) 80-88

A második negyedet 16 ponttal nyerték az aranysárga-lilák, ennyivel vezettek a félidőben is, de a fordulás után nagyon kiütötte őket a Cavs - előbb 14, majd 10 ponttal bukták az adott felvonást, így a végjáték még csak izgalmas sem lett. Semmi meglepetés nem volt a clevelandieknél, a két ász megint Jordan McRae (36 pont, 12/22 mezőny, 11/13 büntető, 9 pattanó, 3 eladott labda) és Kay Felder voltak (20 pont, 3-3 gólpassz és pattanó), ők ketten teljesen egyértelműen kiemelkednek a többiek közül. A túloldalon D'Angelo Russell ezúttal visszább vett, ez pedig nem fért bele (19 pont, 7/20 mezőny, 2/8 tripla, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda), Larry Nance Jr. pedig hiába hozott dupla-duplát (12 pont, 10 pattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda), a meccs végjátékában eltörte a jobb kezét. Az idei húzások közül Brandon Ingramnek igazán ma sem ment a dobás, de nem is volt rossz (13 pont, 4/12 mezőny, 2/7 tripla), Ivica Zubac pedig hatékonyan dolgozott (10 pont, 7 pattanó).