Lin újabb extra, döntő triplával!

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra 9 találkozót rendeztek meg, melyeken nem kis meglepetéseket és elképesztő fordításokat láthattunk. A Lin-őrület mögött mégis minden más eltörpül, az amerikai születésű, de tajvani származású játékmester a semmiből jöve tartja az egészen extra formát, immáron a Hét Játékosa cím birtokában hozta vissza a sírból a meccset csapatának Torontóban. Az egész idény eddigi talán legérthetetlenebb meglepetése is megszületett néhány órával ezelőtt, a Washington Wizards ugyanis bevette a Portland Trail Blazers otthonát, a Rose Gardent. Nézzük a részleteket és a további érdekességeket!



Toronto Raptors – New York Knicks 87 – 90

Bár pontokkal és gólpasszokkal kezdett Jeremy Lin, a Knicks üstököse, a másodéves irányító ellenszerét – ideig, óráig - meg tudta találni a kanadai alakulat. Egyrészt 5 eladott labdába kényszerítették a végül mégis hőssé váló hátvédet, illetve a hazaiak irányítója, Jose Calderon agresszíven támadta a gyűrűt és igyekezett kifárasztani védekezésben az ellenfél legjobbját. Az Amare Stoudemire-t is újra bevető vendégek viszont egyre inkább csak loholtak a 25 pontot szóró spanyol kisember vezette Toronto után. A fordulást követően már volt 14 pont is közte, de egészen egyszerűen elfáradt a végjátékra a Raptors, Lin pedig ekkor éledt fel, 12 pontot szerzett az utolsó etapban, egálnál megfagyott a levegő az Air Canada Centreben, Lin maradt ott egy az egyben Calderonnal, majd az utolsó másodpercben beszórta emberről a meccsnyerő hárompontost! Azzal együtt is felrobbant a csarnok, hogy mindezt a vendégek játékosa vitte véghez, ami jól jelzi, mekkora Lin-őrület van jelenleg világszerte...

A Carmelo Anthony és Baron Davis személyében továbbra is fontos sérültekkel rendelkező Knicks  a találkozó végén bemutatott 13 – 1-es futással zsinórban a hatodik találkozóját nyerte meg, mindegyiken az volt a pláne eddig, hogy Lin 20 pont felett termelt és általában hatékonyan is irányított. Most ugyan eladott 8 labdát és kihagyott 11 mezőnykísérletet, de a 27 pontos, 11 gólpasszos dupla dupla és a hihetetlen utolsó másodperces teljesítmény mellett ezek a hibák eltörpültek, a sportág történelmének egyik legemlékezetesebb sztoriját éljük meg, estéről estére.

A Raptors legjobb dobói: Calderon 25, Kleiza 15, DeRozan 14

A Knicks legjobb dobói: Lin 27, Stoudemire 21, T. Chandler 13




Portland Trail Blazers – Washington Wizards 109 – 124

No ez az az eredmény, ami után mindenki a szemeit törölgetve vizsgálja, hogy vajon tényleg jól látja-e az eredményt. Nem csalás, nem ámítás, a nemrég még a liga egyértelműen legrosszabb csapatának kikiáltott fővárosi alakulat simán verte idegenben azt a Portlandet, melyet korábban lehetetlen volt két vállra fektetni a Rose Gardenben. Ugyan az utóbbi időszakban már volt gond bőven a Blazers háza táján, továbbá az edzőváltás után Washingtonban is kezd kitavaszodni, az igazi kulcsmomentum mégis LaMarcus Aldridge, a hazaiak újdonsült all-star választottjának sérülése volt, ami után már nem is folytathatta a játékot a vendéglátók legmagasabban jegyzett játékosa. Ezzel együtt sem hitték volna túlzottan sokan, hogy John Walléknak lehet sanszuk idegenben, de zsinórban másodszor is meggyőző fölénnyel nyert a Wizards otthonától távol, ezúttal 124(!) pontot dobva.

A hazaiak mestere, Nate McMillan sokáig rebesgette, hogy változtatni fog a kezdőötösén, amit ma meg is tett, hiszen Nicolas Batumot és Gerald Wallace-t egyszerre jelölte az első ötösbe, a két bedobó nem is vallott szégyent egymás mellett. A francia kosaras 33 pontos karriercsúcs-beállítást vitt véghez, a rutinos harcos pedig 25-öt szórt, viszont Aldridge kiesésével együtt nem volt, aki a kispadról elég lendületet tudott volna adni a társaknak, Jamaal Crawford összesen 3 pontig jutott, igaz a most padra ültetett Matthews 15 egységnyit termelt. Még Marcus Camby is dupla duplázott (13 pont, 12 lepattanó), de a túloldalon a 8-ból 7 triplakísérletét értékesítő, 35 pontos karriercsúccsal jelentkező Nick Young és a vendéglátók irányítóit kenterbe verő John Wall (29 pont, 9 gólpassz) lerendezték a mérkőzést, ráadásul Jordan Crawfordtól is kaptak 21 pontnyi segítséget, JaVale McGee pedig egy 18 pontos, 11 lepattanós dupla duplával járult hozzá az óriási papírforma-borításhoz. Egy pillanatig sem volt kérdéses a fővárosiak sikere, nagyon nagy bajban van már most is a Blazers, ha Aldridge bokasérülés miatt hosszabb időre kidől, akkor ez még jelentősebbé válhat.

A Blazers legjobb dobói: Batum 33, G. Wallace 25, Matthews 15

A Wizards legjobb dobói: N. Young 35, Wall 29, Jo. Crawford 21




Indiana Pacers – Miami Heat 90 – 105

Megúszta a dupla vagy tripla ekkora kiütést hazai pályán a Pacers, pedig már a 40 pontos különbség réme is felrejlett Indianában a Grangert már az első félidőben elvesztő hazaiak számára. Frank Vogel legénységének nagyon nem fekszik a Miami, idén már egyszer hazaküldte Hibbertéket a James és Wade vezette sztárgárda Floridából egy bő 30-as zakóval, most viszont súlyos árat kellett fizetnie a vendégeknek a diadalért, mivel a fordulás után megsérült a kezdőirányító, Mario Chalmers. A zsinórban harmadik napon is mérkőzést játszó Miami tehát elképesztő fölénnyel diadalmaskodott, a Pacers 17 pontot dolgozott le hátrányából az utolsó negyedben, de így is 15 maradt közte, a 23 pontos, 9 lepattanós, 7 gólpasszos LeBron James és a 16-ig jutó Dwyane Wade alig játszott már a második félidőben, helyettük a 20-at dobó Norris Cole tartotta a frontot.

A Pacers legjobb dobói: Da. West 14, A. Price, George 12-12

A Heat legjobb dobói: L. James 23, Cole 20, Wade 16




Los Angeles Lakers – Atlanta Hawks 86 – 78

A hazaiak egy, a második félidő derekán nyitott hajrával simán elintézték az addig nagyon tapadó Atlantát, elrontva ezzel Joe Johnson estéjét, aki 10 000. pontját szerezte meg a Hawks tagjaként. Ezzel együtt megint nem volt, aki hátára vegye a keleti élgárdát, Johnson megállt 15 egységnél, Jeff Teague pedig hiába lett a legeredményesebb 18 dobott ponttal, 2 gólpassz egy kezdőirányítótól mérhetetlenül kevés. Kobe Bryant 18-ból 5-ös mezőnyözéssel csupán 10-et(!) szórt, de a két nagyember, Pau Gasol (20 pont, 13 lepattanó) és Andrew Bynum (15 pont, 15 lepattanó) pótolta a kieső kosarakat, ráadásul a kiegészítőemberek is csipkedték magukat, így nem volt különösebb gondja a hazai pályán ezennel 12 – 2-es mérleget magának tudó Los Angeles-i alakulatnak a mezőnyből 35 százalék alatt(!) dobó Atlanta ellen. A Hawks ezzel idénybeli legrosszabb formáját hozta, s a triplák (27-ből 7) pontra váltásában sem jártak élen a keletiek, Al Horford nélkül pedig a festékben sem volt semmi esélyük, nem csoda az egyértelmű vereség az ő szemszögükből.

A Lakers legjobb dobói: P. Gasol 20, A. Bynum 15, Bryant, World Peace, Goudelock 10-10

A Hawks legjobb dobói: Teague 18, Josh Simth, Joe Johnson 15-15

 

Memphis Grizzlies - Houston Rockets 93 – 83

Hogy Tony Allen a nem annyira veretes statisztikák ellenére mit jelent a hazai gárdának, arra jó példa volt a mai ütközet. A Memphis védekezőfenoménja 0, azaz nulla(!) ponton tartotta a texasiak legveszélyesebb támadófegyverét, Kevin Martint. Az egykori Grizzlies-csereirányítóból mára a Rockets alapkövévé váló Kyle Lowry viszont igyekezett tartani a lelket a vendégekben, de az ő 24 pontja mellett senki más nem volt igazán termékeny houstoni oldalon, így a végig nagyon koncentráló vendéglátók behúzták a derbit. Conley 21-et szórt, Gay 20-as performansszal követte őt, Marc Gasol pedig 6 eladott labdája ellenére is hasznos tagja volt csapatának (18 pont, 7 lepattanó), az újra pozitív mérleggel álló Memphis egész szépen vészeli át a Zach Randolph nélküli időszakot, hamarosan a tavalyi PO-hős is csatlakozhat a társakhoz!

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 21, Gay 21, M. Gasol 18

A Rockets legjobb dobói: Lowry 24, C. Lee 13, Dragic 11




Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 111 – 85

A Jazz egyre lejjebb és lejjebb megy a táblázaton – pedig csak annyi a titok, hogy mostanában többet szerepel vendégként Tyron Corbin legénysége, mint hazai pályán. James Harden 22 pontos termésével megelőzte szupersztár csapattársait, a 21-ig jutó Durantet és a 16 egységnyit összekaparó Westbrookot, mégis Serge Ibaka és Kendrick Perkins volt az este két ünnepelt játékosa. A kongói-spanyol nagyember 25 perc játékidő alatt hozott össze egy 16 pontos, 10 lepattanós dupla duplát, ami mellett 6 blokkot is kiosztott, az ex-bostoni center pedig 6 gólpasszt(!) adott a társaknak, közte egy gyönyörű alley-oop átadással Westbrooknak címezve. A Utah a kezdeti fellángolás után kezd visszatérni abba a pozícióba, mely a jelenlegi kerettel a realitást jelenti számára, nagy pech, hogy Nyugaton az 50 százalékos mérleg minden bizonnyal nem ér majd rájátszás helyezést, viszont borzasztóan messzire taszítja a klubot a top draftpickek megszerzésének lehetőségétől is.

A Thunder legjobb dobói: Harden 22, Durant 21, Westbrook, Ibaka 16-16

A Jazz legjobb dobói: A. Jefferson 15, Favors 13, Millsap, R. Bell, Burks 10-10




Detroit Pistons – San Antonio Spurs 95 – 99

A vártnál talán szorosabb mérkőzés után, de folytatta győzelmi szériáját a Spurs, mely ezennel már 8 sikert számlál. Egy, a texasiak számára régi ismerős, Ben Wallace még triplát(!) is dobott, de a mágia sem segített, a végjátékban higgadt maradó Tony Parker pontjaival behúzta ezt a kötelezőt is a San Antonio, melynek 7 játékosa jutott ezen az estén 10 egység fölé. A kisebb sérülést szerző Greg Monroe gyengélkedése döntő tényező volt, a 23 pontos, 8 gólpasszt kiosztó Stuckey és a 16-ot szóró Brandon Knight pedig mindent megpróbált, de a nagyobb tapasztalat és a prímább csapategység döntött. Ginobili csupán 1 pontot szerzett a vendégek oldalán, igaz 7 gólpassz fűződött a nevéhez. Veretlenül száguld a Rodeo Road Tripen a Spurs!

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 23, Prince 18, Knight 16

A Spurs legjobb dobói: Duncan 18, T. Parker 14, R. Jefferson, Splitter 13-13




Chicago Bulls – Sacramento Kings 121 – 115

Ha már jön az All-Star Gála, ahol Tom Thibodeau vezetheti harcba Kelet csapatát a mai papírforma győzelem után, akkor a Bulls Derrick Rose távollétében tartott egy kis próbál a gálázásból, amihez jó partner volt a Kings. Három nagyon erős egyéni produkcióra építve versenyben tudtak maradni a vendégek – annak ellenére is, hogy jó pár elszakadási kísérletet vezetett a 23 pontja mellette élete legjobbjaként 11 gólpasszt is jegyző Luol Deng húzta Chicago. Tyreke Evans mindig extrát játszik a Bulls ellen, most sem volt ez másként, 27 ponttal és 8-8 lepattanóval, illetve gólpasszal irányította a Sacramentót, melynek legeredményesebbje DeMarcus Cousins volt a maga 28 egységével, ami mellett a 17 lepattanó és a 3 szerzett labda, 2 blokk sem mutat rosszul, igaz 6 labdát el is adott a végjátékban még triplát is dobó center. A hazaiaknál Kyle Korver higgadtságán múlt a célba érés, az ő büntetőivel zárta le a találkozót a Chicago.

A Bulls legjobb dobói: Deng 23, Noah 22, Korver 18

A Kings legjobb dobói: Cousins 28, T. Evans 27, M. Thornton 23




Denver Nuggets – Phoenix Suns 109 – 92

Két-két fontos kezdőember hiányzott a csapatoktól, Danilo Gallinari és Nene a hazaiak oldalán, Steve Nash és Grant Hill pedig a vendégeknél tartózkodott ezen az estén a sérültlistán. A 10 pontos, 14 lepattanós dupla duplával jelentkező Gortat és a 20-ig jutó Michael Redd mellé az újonc Morris is fel tudott nőni, 21 pontjával a vendégek legeredményesebbje volt, de ez is csak annyira volt elég, hogy a harmadik negyedik meccsben maradjon a Suns Denverben. A vendéglátóknál az elsősorban a védekezéséről ismert Afflalo 20 pontja volt a csúcs, a többiek pedig nagyon szépen elosztották a terheket és kezdenek kilábalni abból a gödörből, amiben a múlthéten még nyakig benne voltak.

A Nuggets legjobb dobói: Afflalo 20, Lawson 17, C. Andersen 16

A Suns legjobb dobói: Mark. Morris 21, Redd 20, R. Price, Gortat 10-10




A nap hőse: Jeremy Lin 27 pontos, 11 gólpasszos dupla dupla mellett a győztes kosarat szerezte, az NBA  igencsak egyedi tündérmeséje csak nem akar véget érni!

A nap lúzere: Kevin Martintól legalább 20 pontos átlagot és stabil dobóteljesítményt várnának el Houstonban, de a nagyon jó kezű dobóhátvéd betlit betlire halmoz az utóbbi hetekben, ez alkalommal a gyűrűbe sem tudott találni 20 perc játékidő alatt, csapata pedig simán kapitulált.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus