Amiről a Festékben beszélnek 01-15

"Törpe” ugrotta át John Wallt! A Hawks lassan a helyére kerül? Boston-Rondo, Durant-Westbrook: ászpárok kézben. A Miamira megint számoltak a palánkok alatt. Utahban nem mindenki értékeli, hogy az első sorban ülhet.

48-20. Így állt a Bulls-Hawks összecsapás félidőben. Az első félidei 20 pont, illetve a második negyedben szerzett 5 pont is negatív franchise-rekord Atlantában – sőt, a 20 pont eggyel több csak az NBA 1954 utáni történetének (ebben az évben vezették be a támadóidőt) legrosszabbjánál, a Clippers 1999-es előadásánál.

Ideg. Ki is jött a feszültség az Atlanta játékosain, Josh Smith és Jeff Teague technikait kapott, míg a sérüléséből nemrég visszatért, messze nem hentes-mentalitású Devin Harris Flagrant-1 típusú, súlyos szabálytalanságot követett el Kirk Hinrich-on.

Testvértalálkozó. Jeff Teague az Atlanta kezdőirányítója, Marquis Teague még csak reményteljes újonc a Chicago kispadján – most nem nagyon találkoztak a pályán, ettől függetlenül a család büszke lehet a két srácra.

Szabadesés. A Bulls sikerével megelőzte a Hawksot, akik az utóbbi pár hétben óriási zuhanást mutatnak be. Az utolsó 5 idegenbeli meccsüket elvesztették, és az utolsó 10 összecsapásukból csak hármat tudtak megnyerni – a stabil keleti harmadik pozícióból a hatodikra estek vissza. Nagyon össze kell kapniuk magukat, mert mögöttük a 7-8. helyen a száguldó Boston és az új edzővel beindulni látszó Milwaukee is mindössze egy győzelemnyire van tőlük…

Celtics: hat! Nem lassít a Boston, és bár a Charlotte nem adta olcsón a bőrét, csak behúzták az újabb sikert – gyakorlatilag teljesen felzárkóztak a keleti élmezőny mögé. Pedig Kevin Garnett rettenetes meccsen van túl és Paul Pierce is alaposan megszenvedett az újonc Michael Kidd-Gilchrist szorításában.

Rondo: 26! Az irányító Rajon Rondo viszont épp mára tartogatta karrierje 26. tripla-dupláját (17 pont 8/11-es mezőnnyel, 12 gólpassz, 10 lepattanó), és hátvédtársa, Avery Bradley ezúttal támadóoldalon is remekelt (16 pont, 4 tripla).

Felhőtlen dobópárbaj. Nem sok tétje volt a Kings-Cavaliers összecsapásnak, a 124-118-as végeredmény és a 63 megítélt büntető (33-30-as leosztásban) hűen adja vissza, mennyire nem védekeztek a csapatok.

Washington újra a térképen. A minap már jeleztük, hogy a közel teljes harci felszerelésben pompázó Wizardsra érdemes figyelni – a gárda nyomatékosította is, hogy visszatértek az NBA-be: sorozatban 3. sikerüket aratták Wallék, idei legnagyobb arányú, 29 pontos győzelmüket a nagyon masszív Orlando ellen húzták be. Hatan értek el legalább 10 pontot, 56%-kal tüzeltek mezőnyből, 63% felett a triplán túlról, a védekezésük jól működött – és John Wall még mindig csak egy 20 perceket játszó csere, nem 40 perces húzóember…

John Wall ezt nem teszi ki az ablakba. A Magic csereirányítója, Ish Smith előbb átugrotta (!), majd iszonyatosan betakarta a Wizards sztárját. Csak a miheztartás végett: Smith 183 centiméter magas és 79 kiló…

Magic-hullámvasút. Az orlandói Disneylandhez hasonló a csapat szereplése: tízmeccses vereségsorozatukat a listavezető Los Angeles Clippers otthonában szakították meg, majd a sereghajtó Wizardstól kaptak hatalmas pofont. Pedig a LAC elleni meccs óta Glen Davis és E’Twaun Moore is visszatért a rotációba…

Clippers: ebből mindenki értett. Chris Paul kisebb térdsérülés miatt nem játszhatott a Grizzlies elleni idegenbeli meccsen – az eredmény: 26 pontos győzelem! Nem volt mondjuk annyira nehéz dolguk, mint azt a Memphis esetében gondolnánk: Rudy Gay ugyan hiányzott (nagymamája temetése miatt), de nehéz elfeledni azt a bakiparádét, amit a gárda a második félidőben bemutatott…

Durant és Westbrook bekeményített. Back-to-back játszott a Thunder Phoenixben, és ma sem játszhatott Serge Ibaka – egyik sem zavarta különösebben az OKC két klasszisát. Kevin Durant 41, Russell Westbrook 36 pontig jutotta második félidei 51 Thunder-pontból 47-et ketten jegyeztek! A Phoenix megint hozta a gyenge átlagot, amit idén megszokhattunk tőlük, ez most nagyon kevés volt ide.

Legalább a pálya széle minőségi. Floyd Mayweather Jr. bokszbajnok, Kareem Abdul-Jabbar és a Team USA-t menedzselő Jerry Colangelo is tiszteletét tette a Phoenix-Oklahomán.

A Dallas folytatja a hadműveletet. A Timberwolves "személyében" közvetlen riválissal találkozott a Mavericks, akik Dirk Nowitzki visszatérésével még nem mondtak le a playoff-ról, a cél eléréséhez azonban az ilyen, 50-50%-os meccseket kíméletlenül be kell húzniuk. Nem is vacakoltak sokat, Mayo, Collison és Brand is elérte a 20 pontot, a Minnesota végig csak szaladt az eredmény után, a győzelemre nem nyílt esélyük. A Mavericks harmadszor nyert, a Wolves negyedszer zakózott, de még így is az északiak tartanak előrébb.

Bajnokverés Utahban! Hazatért a Jazz, és szokás szerint megint elővették a félelmetes otthoni álarcukat. Az első három negyedben szétkapták Miamit, 19 pontos előnyük pedig elég volt a végén. Amikor már kezdett égni a ház (azaz LeBron James godmode-ba kapcsolt a negyedik negyedben), előugrott Gordon Hayward, és az utolsó 5 percben beszórt 10 pontot.

23, 47-26. Azon kívül, hogy a 23 egy legendás mezszám, ennyi lepattanót szedett ma a Heat. Visszatérő probléma a pattanózás, de ez már szégyen – még akkor is, ha tudjuk, hogy a Jazz palánk alatti szekciója kifejezetten erős. A második számadat a kispadok dobóteljesítménye – szintén nem fogják kirakatban mutogatni a Miaminál…

Ez még Salt Lake City-ben is sok volt. A Utah Jazz fanatikusai talán a leginkább európai értelemben vett szurkolótábort alkotják az NBA-ben, ennek megfelelően elég magas az ingerküszöb abban a tekintetben, hogy mit engedhet meg magának egy szurkoló, és mit nem. Nos, ma volt, akit ki kellett vezetni az első sorból – nem akarjuk tudni, mit mondott Dwyane Wade-nek.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus