Hírmorzsák 2012-12-08 (09:00)

Pau Gasol kibérelte magának a címlapokat az utóbbi napokban és valószínűleg jó ideig így lesz ez még a továbbiakban is. Mint arról tegnap beszámoltunk, a hírek szerint ringbe szállt a Los Angeles Lakers magasemberéért a Toronto Raptors mellett a Minnesota Timberwolves is, ám ezt az értesülést David Kahn maga cáfolta az újságíróknak. A TWolves GM-je azt mondta, nyár óta nem beszélt a Lakersszel, úgyhogy ezek az állítások valótlanok és a sajtó által kialakított helyzet nem fair a játékosokkal szemben. Kahn azt is elmondta, hogy bár nézelődnek, hogyan tudnának javítani a játékoskereten, egyáltalán nincs miért sietniük, még Derrick Williamst is szeretnék megnézni, mit tud újra Ricky Rubio oldalán, mert ők ketten nagyon jól megértették magukat tavaly az irányító sérüléséig. Williams ügynöke, Rob Pelinka egyébként cserét ugyan nem kért a csapattól, de elégedetlenségét fejezte ki ügyfele kevés játéklehetősége miatt és az iránt érdeklődött, mekkora az esélye annak, hogy D-Will más csapatnál köt ki a közeljövőben.

Gasol is nyilatkozott közben, elmondása szerint nagyjából 60%-os fizikai állapotban van, ez pedig nagyban limitálta idei teljesítményét. A spanyol magasember elmondta, hogy térdsérülése nem tett jót a játékának, de ennél fontosabb, hogy a csapaténak sem, lehet, hogy okosabb lett volna már korábban leülnie és elkezdenie a gyógyulási folyamatot az erőlködés helyett. Az utóbbi időben mutatott szenvedése ellenére szerinte be fog tudni illeszkedni Mike D'Antoni rendszerébe. Elmondta, hogy nagyok a fizikai követelmények, a tempó megemelkedett és a rendszer a periméter játékosokra épít, nekik magasembereknek pedig el kell fogadniuk, hogy csak második opciók. A Lakers játékosa azt is elmondta, hogy bár az utóbbi 10-12 évben a festékhez jóval közelebb játszott, szerinte segíteni tudja majd a gárdát attól függetlenül is, hogy ez a rendszer illik-e a stílusához, vagy sem. A saját gondolatait félre kell tudni tennie és elfogadnia a valóságot.

Az érdekesség az, hogy Sam Amico (FOX Sports Ohio) információi szerint a ligában nem túl sok csapat van, akit érdekel Gasol és a még két évig 19 millió dolláros szerződése. Amico forrásai szerint a Miami Heat az egyetlen, amely cserélne jelen pillanatban a Lakers kétszeres bajnok magasemberéért. A gond az, hogy a Heat fizetésekben is nehezen tud összeszedni annyit, hogy átmenjen egy csere a jelenleg érvényben lévő szabályok szerint, Chris Bosh-t vagy Dwyane Wade-t pedig minden bizonnyal nem adnák oda Gasolért. Amico szerint a Gasol-pletykákban oly sokszor felmerülő Andrea Bargnaniért már jóval nagyobb lenne a kereslet, ha piacra kerülne, bár ez az info is érdekesen hangzik, mivel a Raptors erőcsatára élete talán leggyengébb szezonját futja.

Úgy néz ki, a Sacramento Kingsnél is megunták azt, hogy semerre sem halad a csapat, ugyanis szintén Sam Amico (FOX Sports Ohio) szerint hajlandóak elcserélni 1-2 fiatal játékosukat is azért, hogy felrázzák az állóvizet. Jelenleg többen is újoncszerződésüket töltik a csapatnál, és valószínűleg DeMarcus Cousinson és a most draftolt Thomas Robinsonon kívül senki sem érinthetetlen - hiába Evans legutóbbi meccseken mutatott javulása. Ezzel összecseng az, hogy Bobby Jackson, a Kings egyik segédedzője szerint az Isaiah Thomas - Aaron Brooks - Jimmer Fredette trióból nyugodtan elcserélhetne egyet a csapat, mert bár ugyan három minőségi játékosuk van így irányító posztra, de mindenkinek kell a játékperc és ezt lehetetlen megoldani. Azt is hozzátette Jackson, hogy nehéz ilyenkor kiválasztani, kit áldozzanak be, egyelőre nem is tudják a választ, valószínűleg a kapható ellenértékektől is nagyban fog függni, kitől vesznek búcsút.

Ugyanide tartozik, hogy az előbb említett Thomas Robinson újonc szezonja nem úgy alakul, ahogyan azt eltervezte, hiszen mindössze 5.1 pontot és 3.8 pattanót átlagol meccsenként. A játékos is elismerte, hogy nem úgy alakul eddig az első éve az NBA-ben, ahogyan azt eltervezte, de dolgozik tovább, hogy oda kerüljön, ahova szeretne. Azt is hozzátette a Sacramento erőcsatára, hogy amikor a ligába került, úgy gondolta, nem kell felvételeket néznie más játékosokról, viszont azóta már rájött, hogy igenis szüksége van még erre. Tudja, hogy semmi gond nincs azzal, ha nála jobb játékosok játékát elemzi és tanulja, és elég egyértelmű, hogy jelenleg nagyon sok jobb magasember van nála a ligában. Elárulta, Paul Millsap az, akit a legtöbbet néz, mivel ő is alacsony erőcsatárnak számít, ahogy Robinson is.

Még mindig a Kings-vonatkozású hír, hogy Virginia állam kormányzója, Bob McDonnell azt nyilatkozta, hogy nem áll szándékában anyagi segítséget nyújtani egy új stadion építésére Virginia Beach-en. A város elöljárói 150 millió dollár állami pénzt kértek tőle, amelyből 70 millió az új arénára, 80 millió pedig a Sacramento Kings franchise elköltöztetésére kellett volna. A szóvivő, Tucker Martin azt mondta, hogy az állami segítség nem kizárt, ám további vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy a kormányzó áldását adja a pénz megítélésére.

A lehetséges játékosmozgásokhoz tartozik, hogy Doug Collins, a Philadelphia 76ers vezetőedzője azt nyilatkozta, hogy ha módjában állna, biztosan cserélne egy padról behozható, folyamatosan pontokat szerző kosarasért, de nem tudja, mik a lehetőségek jelenleg. Egyelőre még nem igazán indult be a piac, hiszen december 15-éig (jövő szombatig) nem lehet cserélni az idén nyáron szerződtetett játékosokat, és általában a február végi cserehatáridő előtt csak nagy jövés-menés lenni. Azt is hozzátette viszont a cikket jegyző Tom Moore (PhillyBurbs), hogy ha a cserehatáridőig Andrew Bynum állapota nem javul szignifikánsan, akkor még az is elképzelhető, hogy a Sixers inkább egy magasemberért száll harcba.

David Stern nyíltan felszólalt az ellen, hogy New Jersey állam azt tervezi, legalizálja a sportfogadást a jövőben. Az NBA mellett az NHL, az MLB, az NFL és az NCAA is jogi pert folytatnak az állam ellen emiatt. Stern azt mondta, hogy egy dologban biztos - New Jersey-nek fogalma sincs arról, hogy mit csinál. Az egyetlen dolog, ami érdekli őket, hogy keressenek egy kis pénzt, miközben nem veszik észre, hogy összességében ez a veszteségük lehet. Azt is hozzátette, hogy a kormányzó korábban ügyvéd is volt, és most úgy döntött, hogy szembe megy a szövetsége törvényekkel. Ez csak azért érdekes Stern számára, mert őt sokszor figyelmeztették korábban, hogy tartsa be az amerikai törvényeket, most pedig éppen valaki megsérteni kívánja azokat.

A New York Knicks idén idegenben is faktor, olyan csapatok ellen győzött, mint a San Antonio Spurs vagy a Miami Heat, utóbbit ráadásul Carmelo Anthony nélkül intézték el 20 ponttal. Tyson Chandler, a csapat centere azt mondta, hogy sokkal jobbak lettek tavaly óta, és a Heat elleni meccsből mindenki megtanulhatta, hogy sokkal mélyebb a keretük, mint fél évvel korábban volt. Ezzel volt a legnagyobb gondjuk, mert amikor mindenki egészséges volt a csonkaszezonban, akkor sem volt elég emberük, a negyedik negyedekre rendre kifárasztották őket, és akkor már csak szenvedtek a legtöbbször. Most olyan emberek jönnek a padról is, akik nagyon sokat tudnak hozzátenni egy meccshez, természetesen ez óriási segítség, amit leginkább Glen Grunwaldnak, a gárda GM-jének köszönhetnek, aki az igazolásokat intézte.

A Washington Wizardsért szorítóknak nem éppen jó hír, hogy úgy tűnik, John Wall visszatérése csúszik. Tíz hete állapítottak meg az irányító bal térdében egy fáradásos törést, és eredetileg 6-8 hetes felépülési időről szóltak a hírek, ám Randy Wittman edző csütörtökön beismerte, hogy már az eredeti diagnózis szerint 8-12 hétről volt szól, úgyhogy még húzódhat ez a dolog. Valószínűleg a 12 héten is túlcsúszik, hiszen Wall egyelőre nem edzhet, nem vehet részt 5-5 elleni játékokban, sőt, még normálisan el sem rugaszkodhat a földtől egy-egy dobás erejéig. Ernie Grunfeld szerint az orvosok javaslataira hallgatnak, csak akkor küldik újra pályára, ha zöld jelzést kap a játékos. Azt is elmondta, azt teszik, ami hosszútávon a legjobb. Tudja, hogy Wall számára mennyire idegesítő ez, mert igazi versenyzőtípusról van szó, nagyon sokat dolgozott a nyáron és szeretne már a társaival küzdeni a pályán, de meg kell várniuk, amíg teljesen felépül.

A Chicago Bulls drukkerei sem örülhetnek, ugyanis az először közölt egy hetes felépülési idő nem pontos Richard Hamilton talpsérülése esetében. Az igazság az, hogy akár egy hónapot is kihagyhat a Bulls dobóhátvédje. Ezt közölték tegnap a kosarassal, ám azt is elmondták neki, hogy van rá esély, hogy egy hónapon belül meggyógyuljon, mivel mindenkinek más a szervezete. Az őt vizsgáló orvos egyébként Hamiltonnak azt mondta, jó, hogy megtörtént a szakadás, mert ha csak húzódásról lenne szó - amivel elég sok NBA játékos küszködik -, az általában az egész szezonra kihat, így pedig ha meggyógyul, akkor teljesen rendben lesz.

Ha már a rossz híreknek tartunk, akkor ide kívánkozik Michael Beasley is, aki a Dallas Mavericks elleni találkozó előtt az NBA legrosszabb +/- mutatóját tudhatta magáénak -136-tal, plusz 37.4%-os pontossággal dobott eddig a mezőnyből. A játékos elmondta, fogalma sincs, mi történik, ő minden összecsapás előtt nagyon optimista a játékával és a dobásaival kapcsolatban, viszont egyszerűen nem jönnek össze a dolgai. Nem hibáztat ezért senkit, ő is tudja, hogy a saját sara ez, mert nagyon jó helyzetekből vállalhat. A megoldás szerinte az, ha tovább próbálkozik, mert egyszer úgyis kikerül a hullámvölgy aljáról. A Phoenix Suns csatára azt is hozzátette, hogy idegesíti a helyzet, mert nem játszik úgy, ahogyan azt elképzelte magáról, ahogyan tudja, hogy képes játszani és úgy sem, ahogyan a csapatnak szüksége lenne rá.

Chris Paul sokkal agresszívebben játszik, mint korábban. Az irányító saját elmondása szerint mindig azt tartotta fontosnak, hogy diktálja a ritmust a meccsek elején és mindenkit felpörgessen. Tudta, hogy mivel a kezében van a labda, bármikor lehetősége van pontot szerezni, és visszagondolva lehet, hogy néha jobb lett volna, ha ezt jobban erőlteti már az első negyedekben is. Caron Butler is elmondta, hogy csapattársának ez volt a "taktikája eddig", hogy az elején őket hozta helyzetbe, aztán a második félidőben teljes egészében ő vette kezébe a Marshall-botot. Paul azt is hozzátette, hogy nagyon sok statisztikát és filmet néz a Synergy Sports Technology segítségével. Állandóan tanulmányozza saját játékát, akár a régebbi időkből is, ezzel fejleszti magát. Azt is elmondta, jobban érzi most magát fizikailag, mint három évvel korábban, úgyhogy nyugodtan lehet agresszív már a meccsek elején is.

D-Liga mozgások: Az Oklahoma City Thunder visszahívta a Tulsa 66erstől Perry Jones III-at, Daniel Ortont és Jeremy Lambet is. A Portland TrailBlazers Will Bartont és Victor Clavert irányította az Idaho Stampede együtteséhez. Előbbi 16, utóbbi viszont csak 5 meccsen lépett pályára a Blazersnél és Neil Olshey GM szerint 2-2 mérkőzést játszanak, mielőtt visszatérnének a nagyokhoz. A Cleveland Cavaliers Jon Leuert a Canton Charge-hoz küldte. A jó kezű magasember mindössze 5 összecsapást vívhatott a Cavs színeiben idén eddig.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus