Golomán: 6 pont, 6 lepattanó

Győzelemmel kezdte a NCAA-ben szereplő UCLA Bruins az alapszakasz hajráját, Golomán György jól játszott.

UCLA Bruins – Washington Huskies 88-66

A Bruins legjobb dobói: Powell 24, Parker 20, Hamilton 16/9.
A Huskies legjobb dobói: Andrews 18/12, Williams-Goss 17/3, Johnson 11/3.

A PAC-12 Konferencia tornájára készülő és a minél jobb kiemelésre hajtó UCLA átérezte a helyzet súlyát, magabiztosan kezdte a mérkőzést a hazai gárda. Pár perc leforgása alatt 11-2-re húztak el a Powell által vezetett hazaiak, akik nem mostanában hoztak olyan domináns játékot, mint amelyet a csütörtök hajnali mérkőzésen. A félidőben már 21 egységgel vezetett az Alford-legénység, mely így már könnyedén hozta le a fordulás utáni húsz percet, s szinte biztos, hogy eléri a kiemelést érő harmadik, negyedik hely valamelyikét.

Golomán 12 játékperc alatt 6 pontot szerzett, 3 mézőnykísérletéből 2-t értékesített, mindkét büntetőjét pontokra váltotta, karriercsúcsot jelentő 6 lepattanót (5 védő, 1 támadó) kaparintott meg, kioszott 1 blokkot, a negatív oszlopokba 2-2 fault és eladott labda került.

A UCLA legközelebb magyar idő szerint hétfő hajnalban, 3 óra 30 perckor lép parkettre, hazai pályán a Washington State ellen.