Mócsánék újabb vereséget szenvedtek

Mócsán Bálint csapata, az Idaho State Bengals a Montana után a Montana State egyetemtől is kikapott a Big Sky konferencia alapszakaszában.

Montana State Bobcats (6-9, 1-1) - Idaho State Bengals (2-12, 0-2)  80-63 (40-27, 40-36)

"Helyben" maradt az Idaho State, hiszen két nappal korábban a Montana otthonában léptek pályára, 31-én este pedig a Montana State vendégei voltak. Az első félidő első felében nem volt nagy gondja a Belgalsnak - bár végig a hazaiak vezettek az első pillanatokat leszámítva, de nagyobb előnyt nem tudtak kiépíteni (17-14). A 10-15. perc között dőlt el aztán az összecsapás, itt a Bobcats több triplának köszönhetően 10 pont fölötti előnyt alakított ki, az Idaho State-ben pedig nem volt túl sok fantázia támadásban, így 13 pontos hátrányban voltak 20 perc játék után (40-27). A fordulás után 3 perc alatt 20 pontra nőtt a távolság (48-28), és végig ennek a környékén mozgott. Az utolsó percekben kozmetikázott valamennyit a Bengals, miután volt már 25 pontos lemaradásban is - 80-63-ra nyert a Montana State.

Elég nagy különbség volt a statisztikában is, főleg a dobásoknál - a hazaiak  50%-kal céloztak mezőnyből (27/54) és triplából is (11/22), míg a vendégek pocsék hatásfokkal vállaltak kintről (3/18, 16.7%), illetve összességében mezőnyből is (17/46, 37.0%), a csapatszinten kiosztott 7 gólpasszuk pedig borzasztóan kevés. Az Idaho State legeredményesebbje Ethan Telfair volt, de gyenge hatékonysággal dolgozott (16 pont, 4/15 mezőny), Novak Topalovicot (15 pont, 5 pattanó) és Brandon Boydot (11 pont), lehet leginkább dicsérni.

Mócsán Bálint 9 percet kapott ezúttal, 2 pontot dobott (1/1 dupla, 0/1 tripla), volt 3 faultja, illetve 1-1 szerzett és eladott labdája.

Az Idaho State legközelebb a Weber State-et fogadja szombaton éjszaka.