Rosco Allen: Vereség Utah-ban, de nagy győzelem Texasban

Az utóbbi egy hétben kétszer is pályára lépett a Stanford magyar ásza, aki egy kellemetlen vereség után hatalmas diadal tevékeny részese volt

A Brigham Young ellen idegenben elszenvedte harmadik vereségét a Konferencián kívüli alapszakaszban Johnny Dawkins együttese (79-77). Ekkor 25 perc alatt csereként 7 pontot, 4 lepattanót, 3 gólpasszt és 1 blokkot tett a közösbe a budapesti születésű Rosco Allen, aki mezőnyből 3/6-tal végzett (1/2 triplából).

Az országos rangsorban kilencedik helyen álló Texas Egyetem ellen viszont szintén idegenben fantasztikus, 71-74-es diadalt aratott a 25-öt szóró Chasson Randle főszereplésével a magyar válogatott kosarasát is felvonultató Stanford Cardinal. A MAFC Kosársuli egykori neveltje csereként 25 játékperc alatt 7 pontot és 3 lepattanót tudott felmutatni 3/6-os mezőnyözéssel (1/4 tripla).

A Pac12-ben versenyző Stanford legközelebb hétfő éjjel lép pályára, méghozzá az Arkansas-Pine Bluff ellen, hazai környezetben.