Napi tananyag: Menetel a Gators

Magabiztosan szerezte meg huszadik győzelmét a Florida, miközben az Ohio State meglepte az Iowa-t.

A nap mérkőzése

Missouri (16-6) – # 5 Florida (20-2) 58-68

A 2013-as középiskolás zsákolókirály Chris Walker (4 pont) végre szabad utat kapott, így bemutatkozhatott a Florida csapatában. Persze, hogy mindkét kosarát zsákolással szerezte, ám közel sem rajta múlott a mérkőzés végkimenetele. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a vendég Mizzou oldalán Jabari Brown (15 pont, 6 gólpassz) és Jordan Clarkson (14 pont) kettőse vitte a prímet, ami a félidőben három pontos vendég előnyt eredményezett. A fordulást követően rákapcsolt a házigazda és Scottie Wilbekin (19 pont, 4 gólpassz), Michael Frazier (14 pont) valamint Patric Young (13 pont, 6 lepattanó) triója révén állva is hagyta ellenlábasát.

A nap meglepetése

# 22 Ohio State (18-5) – # 14 Iowa (17-6) 76-69

Az Ohio State hátvédje Aaron Craft (17 pont, 6 gólpassz, 6 labdaszerzés) egészen káprázatosan kezdte a mérkőzést azonban az első félidőben társak hiányában még inkább az történt a parketten amit a házigazda Iowa szeretett volna. Hazai oldalon Mike Gesell (16 pont) és Gabriel Olaseni (14 pont, 6 lepattanó) kettőse vitte a prímet. A fordulást követően ellenben megérkeztek Craft társai, így LaQuinton Ross (13 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Lenzelle Smith (12 pont) segítségével a maguk javára fordították az összecsapást, így a nap legnagyobb meglepetését okozva.

A nap embere:

A nap játékosa címet ezúttal a Providence (16-7) spílere Bryce Cotton érdemelte ki, aki a St. John’s (14-9) elleni 86-76 arányban megnyert mérkőzésből 32 ponttal, 4 lepattanóval és 6 gólpasszal vette ki a részét.