Fókuszban január hónap játékosai: Anthony és Durant

Február 5-én kihirdették január hónap legjobb játékosait, mint a keleti parton, mint a nyugatin. Középpontban Carmelo Anthony és Kevin Durant egyéni teljesítményei, statisztikái és legjobb mérkőzései - karriercsúccsal, tripla-duplával és pontzuhataggal.

Carmelo Anthony (New York Knicks)

A New York a pocsék szezonkezdés után (október, november: 3-12) szép lassan el kezdett belerázódni a liga ritmusába (december: 6-9), és a januári periódusban már sikerült pozitív havi mérleget összehoznia (10-6). Volt egy öt, majd egy négy győzelmi sorozatos szakaszuk is, amely rekord számba ment idén, ha azt nézzük, hogy előtte csak egyszer nyertek két egymást követő meccsen. Az Atlanti Divízió ötödik (utolsó) helyéről pedig felküzdötték magukat a harmadikra, mellyel csak kétmeccsnyire voltak elmaradva a playofftól.

Anthony tíz estén keresztül minimum 20 pontot süllyesztett el, és ezek közül január 24-én 62 pontot dobott a Bobcats ellen. Az ezen a találkozón nyújtott teljesítménye az 1984-85-ös szezontól számított Gamescore statisztika alapján a tizedik legjobb (50,6) az NBA-ben. Január 30-án 756. találkozóján 29 évesen és 246 naposan 19 000. pontját is megszerezte, és ezzel az ötödik legfiatalabb kosaras, aki ilyen teljesítménnyel büszkélkedhet (LeBron James, Kobe Bryant, Michael Jordan és Wilt Chamberlain mögött).

Csapata teljesítménye: 10 győzelem és 6 vereség (Rockets, Bobcats, Pacers, Clippers, Nets, 76ers)

Keleti Konferencia: kilencedik helyezett, Atlanti Divízióban harmadik

Havi statisztikái: FG%: 45,2%; 3PT%: 49,4%, FT%: 84,1%; PPG: 28,7; RPG: 9,0; APG: 3,4; SPG: 1,4; BPG: 0,6, +/-: +4,8

Havi statisztikai ranglisták: PPG: 2. és 3PT%: 5.

Clutch statisztikák: 6 meccs, 28 perc, FG: 9/22, 3PT: 1/3, FT: 4/4, 23 pont, 8 lepattanó, 2 gólpassz és +/- mutató: +6

Dupla-duplák: négy mérkőzés

Dupla dupla-dupla: egy mérkőzés (26 pont és 20 lepattanó, karrierjének másodikja)

Hónap játékosa cím: előtte négyszer (utoljára 2013 áprilisa)

Anthony előtt hónap játékosa cím Knicks mezben: Patrick Ewing (1995. január)

A három legjobb mérkőzése:

Január 9. Miami Heat: 29 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz és 2 labdaszerzés (legyőzték kelet második helyezettjét)

Január 13. Phoenix Suns: 29 pont, 16 lepattanó, 4 gólpassz, 1-1 labdaszerzés és blokk

Január 24. Charlotte Bobcats: 62 pont és 13 lepattanó

Kevin Durant (Oklahoma City Thunder)

A Thunder Russell Westbrook nélkül vágott bele a januári turnusba, és a nyugati első helyezését még az ő hiányával is sikerült megőrizni. Tény, hogy Durant mellett vannak értékes segítőtársak, de amit KD véghezvitt, az fenomenális. 21 pontnál és 4 gólpassznál kevesebbet egyszer sem teljesített, 12 zsinórbeli találkozón minimum 30 ponttal terhelte az ellenfél gyűrűjét - és öt alkalommal dobta meg a 40 pontos határt, közte egyszer 54 pontot is szerzett (január 17-én, karriercsúcs). A legutolsó nyolc egymás utáni harmincpontos meccsét megnyerte, és ezzel Kevin lett az NBA történetének hatodik ilyen kosarasa Elgin Baylor, Moses Malone, Michael Jordan, Shaquille O’Neal és Amar’e Stoudemire után.

Január 4-én a Wolves ellen egyéni csúcsot állított be a negyedik negyedben szerzett pontok tekintetében (23), valamint kilenc összecsapáson keresztül (dec. 27. – jan. 11.) 308 pontot, 77 lepattanót és 49 asszisztot gyűjtött össze, hasonlót csak nyolc játékosnak sikerült eddig az alapszakaszokban (Elgin Baylor, Wilt Chamberlain, Jerry West, Kareem Abdul-Jabbar, Larry Bird, Michael Jordan és LeBron James). Olyan playoff csapatok ellen győzedelmeskedtek, mint a Rockets, a Warriors, a Spurs, a Blazers, valamint a Heat, és ellenük 33 pontnál kevesebbet nem ért el. A Durantula 10 másodperccel a lefújás előtt két győztes kosarat is bevágott, az egyiket szintén január 4-én a Wolves ellen, a másikat január 27-én a Hawks szenvedte el.

Csapata teljesítménye: 12 győzelem és 4 vereség (Nets, Jazz, Nuggets és Grizzlies)

Nyugati Konferencia: első helyezett, az Észak-nyugati Divízióban első

Havi statisztikái: FG%: 54,9%; 3PT%: 43,6%, FT%: 89,0%; PPG: 35,9; RPG: 6,1; APG: 6,1; SPG: 1,6; BPG: 0,9; +/-: +8,1

Havi statisztikai ranglisták: PPG: 1., +/- mutató: 5., SPG: 18. és APG: 20.

Clutch statisztikák: 8 meccs, 26 perc, FG: 11/18, 3PT: 3/4, FT: 7/10, 32 pont, 4 lepattanó, 2 labdaszerzés, 1 blokk és +/- mutató: +24

Dupla-dupla: egy mérkőzés (33 pont és 10 lepattanó)

Tripla-dupla: egy mérkőzés (32 pont, 14 lepattanó és 10 gólpassz)

Hónap játékosa cím: előtte kilencszer (utoljára 2013. december)

Durant előtt hónap játékosa cím Sonics mezben: Gary Payton (2000. április)

Január 4. Minnesota Timberwolves: 48 pont, 7-7 lepattanó, gólpassz, 2 labdaszerzés és 1 blokk

Január 17. Golden State Warriors: 54 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz, 2 labdaszerzés és 1 blokk

Január 25. Philadelphia 76ers: 32 pont, 14 lepattanó, 10 gólpassz, 2 labdaszerzés és 1 blokk