20 pontos vereséggel szakadt meg a 20-as sorozat

Az Oklahoma City Thunder nem várt könnyedséggel intézte el a Nyugati Konferencia-döntő harmadik meccsén a 20 mérkőzéses győzelmi sorozattal érkező San Antoniót, stílszerűen 20 pont lett közte a végére

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra rendezték meg a Nyugati Főcsoport fináléjának harmadik derbijét, melyen az volt a kérdés, hogy a San Antonio egy újabb győzelemmel érdemben el is dönti-e a párharcot vagy pedig nyer az Oklahoma City és minden teljesen nyílttá válik - végül a lendület diadalmaskodott a rutin felett, a hazaiak teljesen más sebességi fokozatban játszva, csapatként fektették vállra az utóbbi 50(!) napban veretlen texasiakat. Nézzük, hogyan alakult a derbi!

Oklahoma City Thunder (2.) - San Antonio Spurs (1.) 102 - 82

Az első 15 perc alapján egy pokolian kemény és kiegyenlített csatát várhattunk a folytatásban is, ám az OKC ritmust váltott a második etap közepén, ezt pedig a Spurs érdemben sem akkor, sem pedig később nem tudta lereagálni, s végül egy alapos, 20 pontos verésbe szaladt bele Gregg Popovich csodacsapata. A texasiak számára ezzel együtt pozitív lehet, hogy a második félidőben már szinte alig játszatták a veterán ászokat, így sokat tartalékolhattak a következő derbire, amit szintén Oklahoma Cityben játszanak majd a felek holnapután.

A Thunder sikerének két kulcsa volt: a védőspecialista Sefolosha ráállt Tony Parkerre és a kis franciát korábban védő Russell Westbrookhoz képest sokkalta jobban meg tudta őt fogni (16 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda a Spurs irányítójától). Elsősorban a játékszervezésből vette ki a svájci az ellenfél motorját, s eközben magához képest egyáltalán nem megszokott módon 19 pontot termelt a másik oldalon, összesen 16 mezőnykísérlettel próbálkozva. A másik lényeges változtatás a labda megosztása volt, hiszen itt már a kezdetektől sokkal többet vállalt arányaiban is a hazaiak kiegészítő személyzete, mint bármikor korábban az idei rájátszásban.

Legutóbb nem volt elég a 88 pont sem a Durant, Westbrook, Harden triótól, ma viszont a tőlük érkező 47 egység is bőven kielégítő volt. A kispadok csatáját így is 48 - 34 arányban veszítette el a Thunder, de Giniobilinek például csak egy mezőnykosarat engedélyeztek Scott Brooks fiai. 23 gólpasszt osztott ki az Oklahoma City, ami nagyon jónak számít attól a csapattól, mely az alapszakaszban az egyik legrosszabb volt ebben a mutatóban.

A félidőtől gyakorlatilag teljesen esélytelen Spurs 50 nap és zsinórban nyert 20 mérkőzés után kapott ki először, értelemszerűen az idei rájátszásban is ez volt az első bukása a texasi alakulatnak. Ezzel megszakadt a liga vonatkozó csúcsa, a San Antonio volt az egyetlen csapat a liga történelmében, mely az alapszakaszt és a rájátszást egy legalább 20-as pozitív szériával tudta "összekötni". A stílszerű, pont 20-as különbségű vereség dacára még mindig a Spurs vezet a párharcban, s egy rekordot azért így is döntött egy vendég játékos, ráadásul nem is akármilyet: Tim Duncan a mai 5. dobásblokkolásával az NBA playoff-históriájának legtöbb sapkát kiosztó játékosa lett, Kareem Abdul Jabbart előzte meg ebben a "versenyszámban". Folytatás két nap múlva, ugyanitt, Oklahoma Cityben.

A Thunder legjobb dobói: Durant 22, Sefolosha 19, Harden 15

A Spurs legjobb dobói: T. Parker, S. Jackson 16-16, Duncan 11

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2 - 1 a Spurs javára

A nap hőse: Thabo Sefolosha, aki gyönyörűen védte az ellenfél talán legfontosabb játékosát, Tony Parkert, s ezzel egy időben 19 pontos egyéni playoff-csúcsot dobott. Ezen felül 6 szerzett labdával, 4 értékesített triplával és 6 lepattanóval járult hozzá a győzelemhez a liga egyetlen svájci spílere.

A nap lúzere: Manu Ginobili, aki most nem tudta olyan energikus és pontgazdag teljesítménnyel vezetni a Spurs cseréit, mint szokta, ezen pedig el is ment a meccs a vendégeknek már a második negyedben