A Heat nyerte az első kínai meccset

Öt találkozóval folytatódott az NBA előszezonja. A Miami Heat és a Los Angeles Clippers két meccset játszik idén Kínában, az elsőt nagyon simán nyerte az aktuális bajnok. Az új felállású New York Knicks is bemutatkozott, az NBA legidősebb átlagéletkorral bíró együttese sikerrel vette az első akadályt a fővárosban több kiváló teljesítménynek köszönhetően. Két nyári cserepartner, a Philly és az Orlando csapott össze Floridában, ezúttal a vendégek voltak a jobbak. A New Orleans a Charlotte Bobcatshez látogatott, és ha nem is simán, de megverték Michael Jordan gárdáját. A Golden State pedig harmadik mérkőzését is megnyerte a felkészülés során, igaz, ehhez ma mindössze a Maccabi Haifát kellett két vállra fektetniük.

Los Angeles Clippers - Miami Heat 80-94

A bajnok a Chris Pault és Chauncey Billupsot még mindig nélkülöző Clippersszel csapott össze Pekingben, és nem sokat teketóriázott, lényegében lemosta ellenfelét. A két fél között már a második negyed közepén kialakult a 20 pontos differencia, Vinny Del Negro együttese képtelen volt felvenni a ritmust a Heattel addig, amíg azok kezdői, illetve a Ray Allen - Rashard Lewis páros játszott. Az eredményt ugyan valamennyire kozmetikázták a második félidő folyamán, ám esélyük nem volt még csak felzárkózni sem, játék alapján tükörsima vereséget szenvedtek, a Heatnél ráadásul az említett hetesen kívül viszonylag sokat játszottak a próbajátékosok is. 52-34 arányban nyerte a pattanózást a Clippers, de 25-12 lett az eladott labdák aránya, és 27 büntetőből mindössze 11-et tudtak értékesíteni (DeAndre Jordan egymaga 1/10-et vállalt ebből), így nem is volt meglepő a nagy különbség. A Miaminél LeBron James (20 pont) és Allen (15 pont) kiemelhető, a túloldalon pedig Blake Griffin (19 pont) és Jamal Crawford (16 pont).

Washington Wizards - New York Knicks 101-108

A fővárosban kezdte az előszezont a nyáron megerősített, megöregített Knicks. Nem is rosszul, hiszen a kezdők, valamint az aktív rotációban is biztosan szerepet kapó JR Smith - Steve Novak páros vezetésével kiütötték ellenfelüket az első negyedben (38-21). Mike Woodson ekkor elkezdte próbálgatni az edzőtáborra meghívott embereket, a Wizards padja viszont ennél jóval erősebb, 21-0-ás rohanással nyitották a második felvonás, a félidőben pedig már 3 ponttal ők vezettek. A második félidőben aztán sokkal kiegyenlítettebb lett a játék összképe, de a jobb nevekből álló New York végül behúzta a meccset. 45-32 lett a pattanózási arány a hazaiaknak, ám a vendégek sokkal jobb százalékkal, és többet is dobtak. Carmelo Anthony (17 pont) mellett Pablo Prigioni (14 pont) és JR Smith (20 pont) is kiemelhető, ám a találkozó hőse Steve Novak volt, aki ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, 21 pontot szórt 7/7-es triplamutatóval. A túloldalon a két dobóhátvéd, Jordan Crawford (17 pont) és az újonc Bradley Beal (15 pont) voltak a legeredményesebbek.

Orlando Magic - Philadelphia Sixers 95-102

Két, a nyáron még cserepartnerként együtt működő gárda csapott össze a Magic pályáján. Végig kiélezett, szoros küzdelmet láthatott a kilátogató publikum, nagyobb különbség sem egyik, sem másik oldalra nem alakult ki. Hiába vezetett a végén öt egységgel is a hazai együttes, a végén a vendégek fordítottak, és behúzták az összecsapást. A vendégek leginkább triplamutatójukkal és büntetőik mennyiségével múlták felül ellenfelüket, hiába pattanózott jobban a vendéglátó csapat. A Magicnél Glen Davis (16 pont, 12 pattanó) volt a legjobb, de szorosan ott volt mögötte Andrew Nicholson (14 pont), Hedo Türkoglu (13 pont) és Nikola Vucsevics (12 pont, 10 pattanó) is, míg a túloldalon Jrue Holiday (27 pont) és Nick Young (22 pont) vezették győzelemre legénységüket.

Charlotte Bobcats - New Orleans Hornets 87-90

Egy elképesztően hullámzó meccset játszott egymással a Bobcats és a Hornets. Mindkét gárda sok fiatalt vonultat fel, ez meg is látszódott ezen a mérkőzésen, ugyanis hiába kezdett egy 23-7-es negyeddel a vendég együttes (pár napja összesen 25 pontot dobott a Charlotte egy félidő alatt, tőlük a szezonban is számíthatunk majd ilyenekre), a következő két játékrészt egyenként 14, illetve 12 ponttal bukták el, úgyhogy Mike Dunlap fiataljai 10 pontos előnnyel várhatták a záró 12 percet. Hiába, ugyanis a mai estén nagyon hatékonyan játszó Lance Thomas kosarával másfél perccel a vége előtt visszavette a vezetést a New Orleans, és bár BJ Mullens triplájával még fordult a helyzet, ezek után már csak a vendégek szereztek pontot (összesen négyet), így behúzták a meccset. Thomas (14 pont, 6/7 mezőnyből) mellett a nagyon jó előszezont futó Brian Roberts (16 pont, 8 gólpassz) volt kiemelkedő még, Anthony Davis (12 pont, 9 pattanó) ezúttal visszafogottabb volt, Austin Rivers pedig egyenesen pocsék (4 pont, 1/8 mezőnyből). A hazaiaknál Mullens (15 pont) mellett nem igazán lehet senkit sem dicsérni, még a másik legeredményesebb Ben Gordon is pocsékul célzott általában (15 pont, 5/14 mezőnyből).

Golden State Warriors - Maccabi Haifa 108-100

Izraeli ellenfelet fogadott, és a nap egyetlen hazai sikerét aratta a Golden State Warriors. A Maccabi Haifa együttese azért a vártnál jóval nagyobb ellenállást tanúsított, az első negyedben még vezettek is, aztán a második 12 perc során helyükre kerültek a dolgok, majdnem 10 ponttal is elhúztak a hazaiak, a nagyszünet előtt négy egységgel vezettek. A második félidőben állandósult a 10-15 pontos különbség a két gárda között, a negyedik negyedet viszont lefürödte a Warriors, és majdnem rá is fázott, három pontra jöttek vissza a vendégek, de végül sikerrel vette ezt az akadályt is Mark Jackson csapata. Nem fordítottak túl nagy hangsúlyt a védekezésre, de nagyon jól dobtak, így ez is belefért ma. A Golden State-nél Carl Landry (24 pont, 8 pattanó) volt a legeredményesebb a hiányzó David Lee helyén, de a két újonc, Harrison Barnes (20 pont) és Festus Ezeli (15 pont, 8 pattanó) is kiemelkedően hatékonyak voltak, és Stephen Curry is (13 pont, 10 gólpassz) jóval biztatóbban mozgott, mint az előző összecsapáson.